PDA

Zobacz pełną wersję : dostęp do internetu, jakie sposoby ?



pawelurb
29-01-2009, 08:12
no i zaczyna mi tego brakować w nowym domu , tyle że TPSA nie ma sicie i nie mogą podłączyć np. neostrady , zadna kablówka nie wchodzi w grę, żaden operator w okolicy nie świadczy usług np. radiowego internetu, widziałem u sąsiada jak działa a raczej jak nie działa internet od jednej z sieci GSM , słaby transfer , czasami wogóle nie dało się połączyć podobno nadajnik jaki jest na nasza okolicę nie działa w jakimś tam nowszym standardzie i dlatego bardzo słabe to połączenie, czy mam jakąś szansę na porządne stałe łącze ? jakie są jeszcze sposoby na internet w domu ? bez tego człowiek jak bez ręki, przelewu nie zrobi , nie sprawdzi rozkładu , nie pomorze przy nauce itp.... coś trąbili ostatnio że internet w kazdej wsi ma być i to szerokopasmowy , tyle że ja mieszkam w mieście małym bo małym, a problemy jakby czowiek był w środku lasu.. :D

zbigmor
29-01-2009, 08:16
no i zaczyna mi tego brakować w nowym domu , tyle że TPSA nie ma sicie i nie mogą podłączyć np. neostrady , zadna kablówka nie wchodzi w grę, żaden operator w okolicy nie świadczy usług np. radiowego internetu, widziałem u sąsiada jak działa a raczej jak nie działa internet od jednej z sieci GSM , słaby transfer , czasami wogóle nie dało się połączyć podobno nadajnik jaki jest na nasza okolicę nie działa w jakimś tam nowszym standardzie i dlatego bardzo słabe to połączenie, czy mam jakąś szansę na porządne stałe łącze ? jakie są jeszcze sposoby na internet w domu ? bez tego człowiek jak bez ręki, przelewu nie zrobi , nie sprawdzi rozkładu , nie pomorze przy nauce itp.... coś trąbili ostatnio że internet w kazdej wsi ma być i to szerokopasmowy , tyle że ja mieszkam w mieście małym bo małym, a problemy jakby czowiek był w środku lasu.. :D



No przecież pisali, że w każdej wsi, a nie mieście :)

Na poważnie to mam ten sam problem z tym, że telekomunę mogę mieć, ale nie chcę. Za bardzo się do nich zraziłem. Na razie jak potrzebuję w domu to jadę na komórce z ery. Jest wolo, ale w miarę pewnie. Planuję abonament. Inne możliwości to satelita, ale to bardzo drogie. Spróbuj może od operatora komórkowego ale innej sieci niż ma sąsiad.

daggulka
29-01-2009, 08:22
nie ma operatora radiowego??? :o ... to nic mi do głowy nie przychodzi za wyjątkiem jednego: szansa na biznes ... i wcale nie żartuję ... trochę chęci , nieco biurkokracji i zająć się rozwinięciem firmy świadczącej w/w usługi ... same korzyści: internet za darmo i kasę można zarobić :D

jeszcze jedno ... w najbliższej okolicy nikt usług netu radiowego nie świadczy ... znajdź takiego najbliżej jak się da i zapytaj czy nie mają ochoty rozszerzyć okręgu swych usług stawiając dodatkową antenę np. na Twoim dachu ... wtedy też internet masz gratis (przynajmniej nasz operator tak robi) :roll:

marek1971
29-01-2009, 08:25
A telefonia Pilicka działa w waszym regionie mają bardzo dobry internet radiowy łacze DSL

Broda79
29-01-2009, 08:27
JA akurat mam do wyboru Neostradę i internet mobilny w jednej z sieci. Mam oba podłączone. Z neostrady nie korzystam (nie mam tyle cierpliwości) za to nie narzekam na internet z modemu telefonii komórkowej. Spróbuj moze innego operatora i koniecznie modem Expres kard. Te tzw "pcimcie" są duuużo wolniejsze. Owszem czasem ma kłopoty z połączeniem, ale te występują tylko tuż przed i w czasie burzy a wtedy raczej z laptopa nie korzystam. Jest też modem z podłączeniem do USB, ale te nie mam pojęcia jak działają. Dużo tez zależy od miejsca połażenia modemu. Czasem wystarczy przesunąć go o 2 - 3 cm i działa całkiem inaczej. jeżeli mieszkasz jeszcze na górce, w szczerym polu to Ci net śmigał będzie jak złoto. Poza tym jedna z firm oferuje "wypróbowanie" tego przez tydzień za darmo. Wypróbowałem, jestem przezadowolony. Przede wszystkim dlatego, że mam neta cały czas ze sobą, nie jestem ograniczony kablem a jedynie ewentualnym źródłem prądu.

piotrulex
29-01-2009, 08:32
mam iPlusa na grps-ie bo umts u mnie nie siega. jest znosnie co nie znaczy ze dobrze. po forach popisze, przelewy probie, poczte sciagne. filmow na youtube nie poogladam :wink:

jacekot
29-01-2009, 08:47
internet satelitarny , chodzi wszędzie , ale tani nie jest
http://skyconnect.pl/
http://www.kempa-satellite.com/internet_satelitarny.html

irysy
29-01-2009, 08:49
Ja u siebie zakładam na razie internet radiowy za niezbyt małe pieniądze i z niezbyt dużą prędkością. Niestety tepsa nie wchodzi w grę bo mają do dociągnięcia "aż" 180m. kabla, a taka inwestycja doprowadzi ich zapewne do ruiny :wink: Zgodnie z prawem spiszę z nimi umowę i jeśli w ciągu roku nie wykonają tego to będą płacić kary umowne. Jak już będę miał kabel w domu to wypnę się na tepsę i wezmę net od jakiegoś alternatywnego operatora np. Netii lub UPC.

hardy50
29-01-2009, 09:16
Airmax, ale chyba towjej miejscowości nie obsługują. Dla innych - trzeba zakupić od nich zestaw za 300 zl (modem + antena). U mnie 2 mega działa bezproblemowo, ale mam korzystne warunki terenowe. Cena jest lepsza niż tpsa i dialogu:

http://www.airmax.pl/klienci_ind/internet/

joaz
29-01-2009, 14:19
A u mnie są wysokie drzewa i nic nie oprócz tego nie ma :wink: ( tzn internetu albo tzw. dostępu do niego).

pierwek
29-01-2009, 14:23
nie ma operatora radiowego??? :o ... to nic mi do głowy nie przychodzi za wyjątkiem jednego: szansa na biznes ... i wcale nie żartuję ... trochę chęci , nieco biurkokracji i zająć się rozwinięciem firmy świadczącej w/w usługi ... same korzyści: internet za darmo i kasę można zarobić :D

jest drobne, małe ale.... on nie ma dostępu do internetu żeby mógł rozwinąć biznes na sprzedawaniu dostępu do internetu...

no chyba że go namawiasz do oszustwa sąsiadów... to co innego... :P

daggulka
29-01-2009, 18:53
pierwek - no ale ... firmy które gdzie indziej zaczynały sprzedawać internet radiowy przeca też zaczynały od zera ... no do jasnej anielki skądś można ten internet chyba wziąć do celów handlowych :roll:
nie znam się na tym ... ale na mój chłopski prosty rozum na bank da się to zrobić :roll: :lol:

mysza223
29-01-2009, 19:31
Ja mam modem usb w play-u i 45zł abonamentu śmiga dobrze i ogólnie nie ma problemów.Obecnie chyba mają nawet jakąś promocję.

andk
29-01-2009, 20:02
Idź do "pomarańczowych" spytaj o CDMA. 49 PLN/mies do 1Mbps - bez drutu. Powinno u ciebie działać. Ewentualny miesiąc próby kosztuje 69 PLN.

cienki66
29-01-2009, 20:14
Idź do "pomarańczowych" spytaj o CDMA. 49 PLN/mies do 1Mbps - bez drutu. Powinno u ciebie działać. Ewentualny miesiąc próby kosztuje 69 PLN.

Właśnie to samo miałem zaproponować, ponoć nawet ładnie chodzi (opinie z telepolis.pl) :D

mysza223
29-01-2009, 20:26
Idź do "pomarańczowych" spytaj o CDMA. 49 PLN/mies do 1Mbps - bez drutu. Powinno u ciebie działać. Ewentualny miesiąc próby kosztuje 69 PLN.

Właśnie to samo miałem zaproponować, ponoć nawet ładnie chodzi (opinie z telepolis.pl) :D

Pomarańczowi :) mam na exprescart w huawei-u do nadajnika 1,5 km dach dwuspadowy blaszany i niech ich ........ w trąbe jeża lipa taka że szkoda gadać.

raffran
29-01-2009, 21:25
A to probowaliscie, jestescie w zasiegu?

http://www.netiawimax.pl/component/option,com_frontpage/Itemid,1/

U nas lata net 1Mb i telefon na Wimaxie od trzech miesiecy.Zero problemow,zero ograniczen.

pierwek
30-01-2009, 06:37
pierwek - no ale ... firmy które gdzie indziej zaczynały sprzedawać internet radiowy przeca też zaczynały od zera ... no do jasnej anielki skądś można ten internet chyba wziąć do celów handlowych :roll:
nie znam się na tym ... ale na mój chłopski prosty rozum na bank da się to zrobić :roll: :lol:

na chłopski rozum to się wszystko da...

takie firemki co zaczynały od zera to zaczynały od NEO albo DSLa - a tam tego nie ma. Ewentualnie ciągną internet od innego dostawcy też radiowo ale za koszmarne pieniądze np 1000zł za symetryczny 1Mb.

Pomysł z netem przez GSM jest chyba mimo wszystko najrozsądniejszy...

andk
31-01-2009, 10:57
Pomarańczowi :) mam na exprescart w huawei-u do nadajnika 1,5 km dach dwuspadowy blaszany i niech ich ........ w trąbe jeża lipa taka że szkoda gadać.[/quote]

Piszesz o innej usłudze - dostęp w EDGE prędkość max 240kbps i to teoretycznie.

Wimaxx jest jakościowo podobny do CDMA tylko to są wyższe częstotliwości i dla pokrycia zasięgiem danej powierzchni trzeba więcej masztów (punktów dostępowych). CDMA może sięgać nawet do kilkudziesięciu km od nadajnika. Mimo że "pomarańczowi" deklarują że uruchomili dopiero połowę nadajników to już teraz bez zasięgu pozostają praktycznie tylko tereny "radiowo trudne" czyli lasy, góry itp.. I ważna uwaga: jest to usługa dla której podaje się adres lokalizacji - brak możliwości podpisania umowy na adresie pod którym dostępne jest 3G.[/quote]

mysza223
31-01-2009, 12:28
Pomarańczowi :) mam na exprescart w huawei-u do nadajnika 1,5 km dach dwuspadowy blaszany i niech ich ........ w trąbe jeża lipa taka że szkoda gadać.

Piszesz o innej usłudze - dostęp w EDGE prędkość max 240kbps i to teoretycznie.

Wimaxx jest jakościowo podobny do CDMA tylko to są wyższe częstotliwości i dla pokrycia zasięgiem danej powierzchni trzeba więcej masztów (punktów dostępowych). CDMA może sięgać nawet do kilkudziesięciu km od nadajnika. Mimo że "pomarańczowi" deklarują że uruchomili dopiero połowę nadajników to już teraz bez zasięgu pozostają praktycznie tylko tereny "radiowo trudne" czyli lasy, góry itp.. I ważna uwaga: jest to usługa dla której podaje się adres lokalizacji - brak możliwości podpisania umowy na adresie pod którym dostępne jest 3G.[/quote][/quote]

Nie mam EDGE tylko 3G i prędkość do 7,2Mb

andk
31-01-2009, 12:47
No i te 7 Mbps to dla ciebie lipa? :o

arktyk
02-02-2009, 10:18
Ja mam drogą radiową, ale jakość taka sobie.

Pozdr,

pawelurb
02-02-2009, 10:38
a co sądzicie o tym CDMA ? co to takiego , mają to "pomarańczowi" w ofercie jako nowość , wg. mapy na stronie powinienem być w zasięgu , tzn na mapie jest oznaczony zasięg UMTS/HSDPA a wokół niego zaznaczony zasięg CDMA , czy te zasięgi sie pokrywają ? że jak mam zasięg UMTS/HSDPA to znaczy że CDMA też będzie ? mapa jest tutaj i wygląda tak : http://zasieg.orange.pl/mapAction.do?command=RESET&service=IMZ_CDMA&lat=3.534019&lon=3.8366776&scale=100000.0&mlat=0.0&mlon=0.0

A wie ktoś coś więcej o tej nowośi ? warto się w to pakowac ?

listek
02-02-2009, 10:49
a co sądzicie o tym CDMA ? co to takiego , mają to "pomarańczowi" w ofercie jako nowość , wg. mapy na stronie powinienem być w zasięgu , tzn na mapie jest oznaczony zasięg UMTS/HSDPA a wokół niego zaznaczony zasięg CDMA , czy te zasięgi sie pokrywają ? że jak mam zasięg UMTS/HSDPA to znaczy że CDMA też będzie ? mapa jest tutaj i wygląda tak : http://zasieg.orange.pl/mapAction.do?command=RESET&service=IMZ_CDMA&lat=3.534019&lon=3.8366776&scale=100000.0&mlat=0.0&mlon=0.0

A wie ktoś coś więcej o tej nowośi ? warto się w to pakowac ?

Ogólnie idea tego jest taka że bedzie to instalowane (zakładane nadajniki), w miejscach, gdzie nie ma 3G. Chcą pokryc zasiegiem rejony, gdzie działa tylko GPRS/EDGE oraz gdzie nie mozna miec po kablu.
Działa to na czestotliwości dawnego NMT (450MHz). Limit 3GB danych. Predkość 0,5-1 Mb/s.
Dostajesz router (cen nie znam, ale tani raczej nie bedzie) oraz karte SIM. Można do niego podpiąc zewnetrzna antene.
Jak pisał poprzednik, najpierw wziałbym toto na próbę.