PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Prawie konkursowy, ale nasz :) m02a BasH'owy



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

BasH
10-10-2011, 20:42
... tak jakby mnie ktoś szukał, to wcale nie umarłem, ale próbuję się przebić od początku do końca przez wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania.../page6

... uffffffffffff... 260 podstron... ale fajnie :)

Inż.
13-10-2011, 13:14
Sprzęcik niezły...
Adrenalina też spoko...

Właśnie się zastanawiam nad tym czy będzie mi takie coś potrzebne...
A może porzyczę...:)
Jak posadzki schną piknie?

MusiSieUdac
13-10-2011, 19:14
Kurcze czekalam na tego muratora z Wami -Samorobami. Jutro co swit lecę, pędzę kupic - bedzie lektura do pociagu:D

Wiedziałam, ze nie wytrzymasz i zaczniesz cos robić:)

Pozdrawiam z wysokości:)

BasH
13-10-2011, 20:15
Jak posadzki schną piknie?

No schną schną, ale wilgoci w domu jednak sporo, bo szyby roszą. Ale staram się nie robić przeciągów - niech schnie swoim tempem, powolutku nabiera wytrzymałości. Póki co szyję prądy, ale bez wkładania osprzętu w puchy - luzem wisi, bo i tak będzie jeszcze gruntowanie, malowanko, więc wyciągałbym dla łatwego malowania. Liczę, że w jutro i w sobotę rozszyję do końca rozdzielnię - ale ciasno mi w tym HAGER'ze. Ma malutko miejsca pod szynami, za to sporo po lewej i prawej. Trochę trzeba kombinować w 3D.


Wiedziałam, ze nie wytrzymasz i zaczniesz cos robić:)

No pewnie. Trzeba będzie kupić słoneczko na butlę z gazem i chcę zimą robić zabudowę stelażami. Wiosną dachówa, wrzucę piec, wełnę i płyty i będziemy się wykańczać...


Pozdrawiam z wysokości:)

Hęęęęęęęęęęęęęę? Co robisz? :D

tomraider
18-10-2011, 21:31
Witam.
Na zdjęciu w białej koszulce wciągasz brzuch kiełbasożerco ;)
Z żółtą koszulką jeszcze się przeprosisz ...... zwłaszcza jeżeli będzie to żółta koszulka lidera wyścigu kolarskiego ;)
pozdrawiam.

BasH
19-10-2011, 06:26
...... zwłaszcza jeżeli będzie to żółta koszulka lidera wyścigu kolarskiego ;)
pozdrawiam.

Hehe - kiedyś sporo jeździłem, ale raczej po pagórkach niż szosowo :) Teraz póki co wystarcza czasu na rowerek stacjonarny... Też daje efekty... pozdr

TORUŃCZYK
23-10-2011, 12:16
Bash możesz podać namiar do firmy od wylewek

BasH
23-10-2011, 16:26
Spoko - myślę, że się nie obrażą za reklamę. Jestem bardzo zadowolony z ich pracy (akurat tej ekipy, bo mają w firmie chyba 3 składy wylewkowe i 4 tynkowe), więc polecam.

Lewandowski 509752376

http://www.lewbud.pl/kontakt.asp

kalio
29-10-2011, 22:06
CD kupowałeś markowe regipsu czy budomat
co ile masz grzybka w CD ?
dajesz profile na krzyż ?
dlaczego KGx2

Pozdrawiam

BasH
30-10-2011, 06:24
CD kupowałeś markowe regipsu czy budomat

budomat - 0,5 ;)


co ile masz grzybka w CD ?

Grzyby wzdłuż profila tyle co jętki pozwalają, czyli około 80 cm. Profile są co 38 cm.


dajesz profile na krzyż ?

Nie - jednopoziomowy.


dlaczego KGx2

Nie planuję KG x2 - podwójnie robiłem tylko na parterze jako przedścianka w gabinecie. Gabinet jest po sąsiedzku z kotłownią i chciałem dodatkowo wygłuszyć dźwięki.


Pozdrawiam

Fajnie - a już myślałem, że nikt tu nie zagląda... Pozdro!

kalio
30-10-2011, 09:10
nie bój się zaglądają ale tylko szpiedzy z krainy deszczowców :)

compi
30-10-2011, 10:08
Zaglądają i pilnują czy dobrze wszystko robisz. Powodzenia!

BasH
30-10-2011, 21:02
Zaglądają i pilnują czy dobrze wszystko robisz. Powodzenia!


... i nie ukrywam compi, że na twoją doradę teraz liczę - mam taki fyrtel koło kosza na korytarzu, który nie za bardzo wiem jak ruszyć.
Grzyb odsadzi CDeka dość daleko od ściany, płyta będzie za luźna - co dać na żółtym fragmencie? Udek wygięty? Coś innego na kąt rozwarty? Ogólnie obróbka kosza to chyba będzie porażka.

http://img21.imageshack.us/img21/2903/koszowo.jpg

... a tak dla rozluźnienia i małej rywalizacji: Czyj dziennik dał mi inspiracje na dzisiejsze zakupy? :D Ciekawe, czy dobrze znacie forum :D

http://img444.imageshack.us/img444/8361/piwof.jpg

pozdrawiam.. mmmniammmm... mmmm.. i koniec :(

compi
30-10-2011, 21:11
Zerknij na profile kapeluszowe. Odchodzą razem z płytą na nie więcej jak 2,5 cm, a przy płycie 6mm np regitec zejdziesz do 20mm na całości. Ten kosz musisz jeszcze docieplić? Jeśli nie to czołuj do krokwi koszowej całą konstrukcję i zrób tak, aby powstał trójkąt-trapez co tam wymyślisz, albo zostaw odsłoniętą tę krokiew.(edit)

BasH
30-10-2011, 21:22
Ten kosz musisz jeszcze docieplić? Jeśli nie to czołuj do krokwi koszowej całą konstrukcję i zrób tak, aby powstał trójkąt-trapez co tam wymyślisz, albo zostaw odsłoniętą tę krokiew.(edit)

Z miejscem na minięcie kosza nie ma większego problemu, bo i tak przewidziałem 10 cm pod krokwiami na wełnę. Nie wiem jednak, czy mocowanie KG na +- 5 do 10 cm od jego brzegu (na niebieskim CDeku) od żółtej linii (płaszczyzna ściany) nie da płycie za dużo luzu na styku ze ścianą...

http://img510.imageshack.us/img510/9135/grzybyproblem.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/510/grzybyproblem.jpg/)

Dzięki za rady!

compi
30-10-2011, 21:26
Kurcze, jesli dobrze rozumiem to obawiasz się sytuacji gdzie płaszczyzna płyty wejdzie w wewnetrzny obrys pionowej ścianki? Uzupełnisz to styro, zasiatkujesz i zapomnisz.

BasH
31-10-2011, 13:03
Zmajstrowałem wizualizację mojego problemu:

http://img5.imageshack.us/img5/2976/grzybowo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/5/grzybowo.jpg/)

W miejscu wskazywanym przez strzałkę dać jakieś usztywnienie (jaki profil?) czy naciąć ścianę i zjechać jeszcze z 4-5 cm z grzybem przystawiając CD prawie do ściany?

compi
31-10-2011, 13:47
Jeśli to gazobeton do wkręt czarny 75mm lub nawet 100 i ognia! Przez płytę i gęsto. Profila tak nie wygniesz(prosto) i kłopot będzie z mocowaniem go do ściany. Aż tyle planujesz odejścia od krokwi?

BasH
31-10-2011, 16:59
Jeśli to gazobeton do wkręt czarny 75mm lub nawet 100 i ognia! Przez płytę i gęsto. Profila tak nie wygniesz

Faktycznie - nie wpadłem na to. Tyle, że będzie to połączenie sztywne, nie pracujące, ale z drugiej strony blisko jest śrubowanie jętek z krokwiami, więc aż tak więźba w tym miejscu nie lata. Dzięki za pomysł...

aha. A od dołu w szczelinę akryl? Czy podkuć tynk, siatka i zaciągnąć razem? Co prawda zabawy flotem dopiero wiosną, ale wolę wiedzieć :)

Jeszcze jedno pytanie - czy stelaże robić pod laser czy w środku rozpiętości jętki lekko podciągać grzyby pod ugięcie jętki pod obciążeniem płyta+wełna?

compi
31-10-2011, 20:32
Płytę na styku ze ścianą po prostu zetnij - sfazuj. Wszytko wal pod laser i zrób na sztywno. Łączenie porządną taśmą papierową z alu wkładku lub perforowaną. Jest teraz tyle tych wynalazków, że hej. Jak pęknie to pod taśmą a nie nad.

BasH
31-10-2011, 21:20
Na sztywno czyli zalecasz tez skrecac plyty z udekami przy scianach?

compi
31-10-2011, 21:26
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale sugerujesz aby nie skręcać krawędzi płyt z profilem przyściennym, a jedynui z głównym? Wg mnie należy kręcić gdzie się da.

BasH
31-10-2011, 21:32
No właśnie pytam o Twoje zdanie odnośnie kręcenia płyty z przyściennymi. Większość fachowców sugeruje kręcić "na miękko" tylko z głównymi zostawiając miejsce na odkształcanie w udekach i nie kręcąc do nich KG. Sam nie wiem jak lepiej... Niby metal się rozszerza, więźba pracuje, więc na miękko ma jakąś argumentację, z drugiej strony ceniony przeze mnie compi pisze, że robić na sztywno... I bądź tu "mondry" ;)

compi
31-10-2011, 21:41
Podejrzewam, że ma to sens w przypadku stosowania na grubo akrylu. Wtedy to pływa, ale wygląda tak sobie(połącz w takim narożu dwa kolory), a jak pęknie to praktycznie pozostaje wyrwać masę z naroża. Ja polecam taśmy perforowane, bo może sobie wtedy ta płyta pękać do woli(oczywiście w rozsądnych granicach) . Będzie to niewidoczne. I oczywiście ważna informacja. Wykończenie akrylem jest szybsze i łatwiejsze. Taśma wymaga czasu i cierpliwości, ale sie opłaci, zobaczysz. Mieszkam już drugi miesiąc, fakt, że bez poddasza, ale naokoło mam płyty g-k. Jedynym miejscem gdzie widać nie tyle pęknięcie co spuchnięcie taśmy to sufit w łazience w okolicach anemostatu od DGP. Przygrzałem za wcześnie po malowaniu w kominku i się odparzyło.

Inż.
02-11-2011, 06:42
A nie stosujesz profili V do takiego łączenia?

kalio
02-11-2011, 19:59
A czy nie lepiej dać pomiędzy KG a ścianami szczelinę dylatacyjną i wykończyć łączenie profilami styro nie będzie pękać, a i optycznie pomieszczenie będzie wyższe.

BasH
02-11-2011, 20:48
A nie stosujesz profili V do takiego łączenia?

No właśnie w tym kierunku podpytywałem compiego...


A czy nie lepiej dać pomiędzy KG a ścianami szczelinę dylatacyjną i wykończyć łączenie profilami styro nie będzie pękać, a i optycznie pomieszczenie będzie wyższe.

Styro między skosem a pionową ścianą nieco powyżej linii oczu? nie bardzo to widzę. Prędzej myślałem o profilu styro pod sufitem między płytą a sztywnymi ścianami...

kalio
02-11-2011, 22:03
Gdzieś widziałem takie profile z kontem chyba 135* wyglada to tak
http://www.murapol.pl/pliki/galerie/11/__Wykonczenie-skosu-powlokamalarska.jpg

compi
02-11-2011, 22:10
Jeśli BasH ma możliwość przykręcenia bespośrednio płyty do ściany to co mu da profil metalowy między tymi materiałami? Może równie dobrze tę płytę przykleić na klej do płyt. Też się będzie trzymać.

kalio
03-11-2011, 08:06
Tak ale dach swoje i mury swoje a potem pękające skosy
jeśli przykręci płyty do ściany to albo płyta albo ściana puści

compi
03-11-2011, 08:58
Dla tego polecam przykręcić płytę w sposób prosty, a na obróbkę zewnętrzną poświęcić więcej czasu, nie pieniędzy. Do takich właśnie miejsc i Knauf i Rigips i amerykańce wymyślili kilka rodzajów taśm, których przeznaczenia sam nie znam, ale cechuje je na pewno różna grubość. Kiedyś do krytycznych poddaszy polecano taśmę z wkładką alu i dalej występuje ona w sprzedaży. Jak mocno pracuje to żaden z podanych w tym temacie sposobów nie zda egzaminu. Może to co kiedyś zalecał Rigips, a więc płytę Jumbo 20mm lub podwójne płytowanie dałoby jako taką gwarancję.

BasH
03-11-2011, 18:17
Pewną elastyczność powinna dać sama płyta na odcinku ściana - profil, a pomysł gęstego kręcenia czarnymi do ściany w sumie powoli do mnie przemawia. Jeszcze nad tym będę myślał - dziś przywiozłem trochę kontrłat - muszę nadkręcić krokwie od dołu. Mam 16-tki, a chcę dać 15 wełny między. Starczy 3,5 cm przerwy wentylacyjnej? Wydaje mi się, że dość, tym bardziej, że długość skosu między wlotem i wylotem to około 3 metrów...

http://img822.imageshack.us/img822/1149/kontrlaty.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/822/kontrlaty.jpg/)

BasH
06-11-2011, 13:06
Hmmm - pojawiła mi się dziś jeszcze jedna wątpliwość. Czy to moje pracowite poziomowanie stelaży nie trafi szlag, gdy położę dachówkę i dociążę więźbę? Więźba wisi już rok, odeskowana, opapowana. Przyjdzie dachówka ceramiczna +-40 kg/metr... Dach 45 stopni, krokwie 8x16, tak samo jętki. Zastanawiam się, czy jechać dalej z zabudową - o ile i czy w ogóle zmienią się poziomy i skosy :(

wyspa7
06-11-2011, 13:48
Hmmm - pojawiła mi się dziś jeszcze jedna wątpliwość. Czy to moje pracowite poziomowanie stelaży nie trafi szlag, gdy położę dachówkę i dociążę więźbę? Więźba wisi już rok, odeskowana, opapowana. Przyjdzie dachówka ceramiczna +-40 kg/metr... Dach 45 stopni, krokwie 8x16, tak samo jętki. Zastanawiam się, czy jechać dalej z zabudową - o ile i czy w ogóle zmienią się poziomy i skosy :(

Cześć Bash,
na twoim miejscu wstrzymałbym się z zabudową na stelażach przed położeniem kilku, czy też kilkunastu ton na dach. Musi to popracować aż sie ułoży.
Miałem ten sam dylemt...i po licznych konsultacjach położyłem dachówkę teraz.... Szkoda czasu, pracy i pieniędzy....

Pozdrawiam ze starego DSF2 :)

Andrew

BasH
06-11-2011, 15:46
Heh - jaki ten świat mały :D pozdro :)

A co do dachówki - to jestem w trakcie wycen na materiał i być może zamiast kryć na wiosnę uda się z tematem uporać wcześniej - będzie to też zależało od pogody :/ Co do stelaży - najwięcej czasu zajmuje mi koncepcja z rozstawami pod efektywne płytowanie, docinanie, skręcanie, włażenie po drabinach, a samo poziomowanie pod laser to już chwila, więc nawet jak się trochę poziomy rozjadą na wiosnę, to przy założonych, dociętych i zamocowanych grzybami profilach kwestia poprawek pod laser nie powinna zająć dużo czasu... Sam nie wiem... Muszę pogadać z dekarzami co z tym ewentualnym ugięciem :)

compi
06-11-2011, 19:44
Pamiętaj o ewentualnych planach co do rozmieszczenia oświetlenia chowanego w sufit lub anemostatów z wentylacji. Później będziesz musiał pruć stelaż lub się do nich dostosowywać. W kuchni, aby szafki nadblatowe sie nie kurzyły od góry celowo obniżyłem sufit i powstał tzw kaseton. Przy krawędzi rozrzuciłem oświetle nadblatowe i okazało się, że podnoszone drzwiczki górnego rzędu moga się niestety przypalić od halogenków. Zamieniłem dwie sztuki na LED, ale już parę złociszy uciekło i barwa też nie taka jak w tradycyjnych. Nie wiem, może odrobinę pomogłem....

BasH
06-11-2011, 20:35
... Nie wiem, może odrobinę pomogłem....

Jasne, że tak - co prawda zabudowa płytami dopiero na wiosnę, ale każdy głos w tej kwestii jest pomocny - tym bardziej compi'owski :)

kalio
06-11-2011, 21:44
A może wieszać profile na wieszakach na drutach chyba takich samozaciskowych nie wiem jak sie nazywa ale net wieszał na takich. Jak by coś obwisło to tylko trzonek od miotły i do góry

compi
07-11-2011, 19:00
Druty i wieszaki obrotowe to wtedy gdy wieszamy na więcej niż 15cm od stropu. Gdy mniej daje się tzw ES-y. Są jeszcze inne systemy, ale to już drożej wychodzi. Po zamontowaniu płyt i tak by tam już chyba nie wszedł.

BasH
07-11-2011, 20:27
Póki co plan mam taki, że rozwieszę precyzyjnie tylko UDeki, podocinam, posztukuję i poskręcam tylko kontrolnie na pojedyncze, no może po dwa grzyby profile, a będę poziomował/skosował dopiero po wrzuceniu dachówki. Jak zima będzie łagodna, to przed końcem roku. I tak roboty jest opór - zabudowy w łazienkach, wcześniej dokończyć instalację wodną w górnej łazience. Rozmawiałem dziś z dekarzami i mówili, aby się lepiej wstrzymać bo dachówka i tak zapracuje więźbą - szkoda nerwów z późniejszym poziomowaniem.
Powoli kończę dogadywać kwestię dachówki. Będzie ceramika creaton angoba miedź.

kalio
08-11-2011, 15:44
Jak najlepiej ocieplić dziurę pod drzwiami balkonowymi ??? wylewać sam próg betonowy i obkładać go styropianem czy jak

compi
08-11-2011, 20:05
Tam teoretycznie powinieneś mieć tzw poszerzenie- podparcie wykonane z profila zamkniętego, takiego z jakiego wyprodukowano Twoje okna. To chyba najlepsze rozwiązanie. Nie masz tego więc pytanie jak solidnie zamocowane są drzwi tarasowe? Jeśli porządnie to wciskaj na siłę twardy styrodur. Jeśli tak sobie i jest obawa, że moga w przyszłości opaść to podeprzyj je dodatkowo systeme śrubowym z elementami metalowymi.

BasH
08-11-2011, 20:12
Ja mam poszerzenia założone, netbet dał PRZED MONTAŻEM okien śruby - jak już masz włożoną stolarkę to np (jeśli jest spora szpara) kombinować patent na śrubach coś na patencie króciutkiej śruby rzymskiej z płaskowniczkami, która rozkręcając podeprze próg w 2, 3 miejscach - reszta uzupełniona styro. Daj zresztą u siebie fotki miejscówki do obrobienia - popatrzymy, pomyślimy.

klaudiuszozo
16-11-2011, 13:31
Bash, mam taki oto problem. Do firmy idzie kabel TPSA. TPSA zarzeka się, że po ich stronie wszystko jest w porządku. Natomiast ponoć u nas w firmie jest przebicie na ziemię, dlatego zamiast 1mb/s mamy 512kb/s oraz często zrywane jest połączenie w firmie telefoniczne. I teraz główne pytanie. Jak pomierzyć miernikiem w którym miejscu jest przebicie oraz który kabel może za to odpowiadać? Wydaje mi się, że to któryś z telefonicznych. Centrala w firmie często się zawiesza.

compi
16-11-2011, 14:16
W Tepsie jest tak, że często jakaś awaria w terenie usuwana jest na szybko akurat tym co się ma pod ręką i gość w dziale technicznym nawet o tym nie wie. W raporcie widać naparawy jako wykonane zgodnie z normami, a w rzeczywistości kabelek lecący do Ciebie może nie parametrów. Wiem o takich akcjach z pierwszej ręki. Jeśli dalej będziesz się znimi bujał to radzę zasięgnąć info w ekipie, która w realu serwisuje dany odcinek. Oni często lepiej wiedzą o co biega. Mi podłączała ostatnio firma podwykonawcza neostradę i bez odpalenia kompa stwierdzili, że już wszystko gra. Córka uparła się, aby jednak sprawdzili czy wszystko jest ok na naszym komputerze i skończyło się to tym, że latali do centrali oddalonej o parę kilometrów ze trzy razy. Ta firma chyba nigdy nie będzie prezentowała oczekiwanego przez nas poziomu.

BasH
16-11-2011, 18:53
Compi w zasadzie powiedział wszystko, u nas w regionie jest uszkodzona jedna półka wyposażenia na stingerze i jak jednemu się naprawi i przełączy na inny port to ktoś inny za jakiś czas narzeka... WYmiana centrali była planowana kilka lat wstecz i tak to jest - łata się co jest pod ręką. Do tego mam końcówki DSL +-z 3km od centrali, po drodze 3 łączówki w nieszczelnych puchach tepsy i tak to się buja... 0,8 Mbita z dwóch przy wilgotnej pogodzie...
Co do sprawdzenia przepięcia - cieńko to widzę, ale tak na szybko to próbowałbym puścić sygnał w firmę chociażby do centralki/modemu po innej parze w kablu za przyłączem tepsy (gdzieś tepsa wewnątrz fimy ma puchę, tam kończą się ich żelowane kable a zaczynają twoje - na 90% przynajmniej dwuparowe). Nie sądzę, aby problem leżał po twojej stronie.

klaudiuszozo
17-11-2011, 21:29
Jeśli dalej będziesz się znimi bujał to radzę zasięgnąć info w ekipie, która w realu serwisuje dany odcinek.
Rozmawiałem z technikami, którzy przyjechali do nas do firmy. I te wiadomości mam od nich właśnie.

klaudiuszozo
17-11-2011, 21:36
Compi w zasadzie powiedział wszystko, u nas w regionie jest uszkodzona jedna półka wyposażenia na stingerze i jak jednemu się naprawi i przełączy na inny port to ktoś inny za jakiś czas narzeka... WYmiana centrali była planowana kilka lat wstecz i tak to jest - łata się co jest pod ręką. Do tego mam końcówki DSL +-z 3km od centrali, po drodze 3 łączówki w nieszczelnych puchach tepsy i tak to się buja... 0,8 Mbita z dwóch przy wilgotnej pogodzie...
Co do sprawdzenia przepięcia - cieńko to widzę, ale tak na szybko to próbowałbym puścić sygnał w firmę chociażby do centralki/modemu po innej parze w kablu za przyłączem tepsy (gdzieś tepsa wewnątrz fimy ma puchę, tam kończą się ich żelowane kable a zaczynają twoje - na 90% przynajmniej dwuparowe). Nie sądzę, aby problem leżał po twojej stronie.
Wiesz co. My mamy chyba 4,5 km od centrali, podłączyli nam 1024kb/s i mówią że będzie grać. Sam miałem 4 km do centrali bo mieszkam bardzo blisko pracy i 256 kb/s mi się często zrywało.
Co do problemu, to jak otworzyłem centralę to wszystko jej w niej tak popieprzone, że nie wiem nawet za co się zabrać. Ale zacznę od szukania tego kabla żelowego. Wiesz może jakie napięcie będą miały kable od TP? To może będę sprawdzał od punktu do punktu gdzie ten sygnał zanika i wywęszę. A może być tak, że to coś z ruterem? Może w nim coś się spierdzieliło i robi zwarcie do masy...

BasH
18-11-2011, 10:30
Nie napisałeś czy masz DSL'a czy neo. Jeśli masz dsl'a i modem (ten tani - mydelniczka) od tepsy, to one dość często padają, lubią się wieszać, zrywają przy kiepskiej linii. 4,5 km to jest już spora odległość tym bardziej, jak są po drodze kiepskie sznurki. Ale 1Mbit powinien działać stabilnie. Kabel TPSY macie napowietrzny czy idzie ziemią?

klaudiuszozo
18-11-2011, 15:24
Neostradę, kabel idzie ziemią. Ale problem udało się rozwiązać. Kabel się obluzował w centrali i robił to zwarcie :) Dzięki wielkie za pomoc :)

kalio
29-11-2011, 19:40
Dasz rade z dachówka zanim śnieg spadnie to dach będzie przykryty

BasH
29-11-2011, 21:13
Uhuuum. Niedawno wróciłem z terenu (skrętkowanie itp.)... A na budowie to już nie pamiętam kiedy robiłem...

kalio
14-12-2011, 11:17
bashu sie na budowie wziol sam za dachówkę czy jak ???

tomraider
14-12-2011, 16:26
bashu sie na budowie wziol sam za dachówkę czy jak ???

Witam.
Ty też, ja sam kładę w kwietniu (chyba) creatona harmonie neu po 2,20zł/szt loco budowa ,angoba miedziana już kupiona. Papa pye pv 180 s35 wernera pójdzie na calowe deskowanie, na dechach teraz mam plandekę.kupiłem też okna brugmann i drzwi gerdy, a TY jakie masz okna i drzwi?

compi
14-12-2011, 18:21
Jak Brugmann 3-szybowy to będziesz zadowolony. Latem jedynie musiałem podregulować drzwi tarasowe. Na południowej stronie trochę paliło i widocznie plastik odkształcał się w znaczny sposób.

kalio
14-12-2011, 18:45
Witam.
Ty też, ja sam kładę w kwietniu (chyba) creatona harmonie neu po 2,20zł/szt loco budowa ,angoba miedziana już kupiona. Papa pye pv 180 s35 wernera pójdzie na calowe deskowanie, na dechach teraz mam plandekę.kupiłem też okna brugmann i drzwi gerdy, a TY jakie masz okna i drzwi?

pamiętaj o dużej ilości linek aby dobrze wyciągnąć płaszczyznę i będzie dobrze

reszta odpowiedzi u mnie w kometach

Bashu tak się zaszył że chyba ktoś inny będzie musiał zdjęcia z jego budowy wklejać :D

BasH
14-12-2011, 19:10
Bashu się zaszył i ca$h musi zarabiać, bo się wypompkował po dachówce, zabudowie i zapłaceniu za paręnaście innych tematów. Jak tak dalej pójdzie z plusową pogodą to chyba wyleję sobie w grudniu schody w kotłowni, aby móc kafle przed piecem kłaść :) Budowa póki co stoi, dachówka czeka na składzie, przywiozłem na razie okna połaciowe z kołnierzami, ale nie wstawiam, bo od razu pójdą z obróbkami pod dachówkę. Biorę dekarzy do kładzenia, bo prawdopodobnie w styczniu będę miał inne tematy $tricte zawodowe, a 300 metrów dachu to trochę za dużo jak na 1 osobę. Wystarczy mi zabawa w zabudowy KG i wykańczanie... Dachówka creaton miedziana angoba viva neu.

MusiSieUdac
23-12-2011, 21:49
Niech to będą fajne Święta, a przy okazji bardzo szczęśliwy Nowy Rok.


http://img710.imageshack.us/img710/3848/231220111738.jpg


Prezent do odebrania:D

TINEK
23-12-2011, 23:09
BasH

Zdrówka szczęścia, wytrwałości, syna, szybkiej przeprowadzi, zero problemów z fachowcami (bo i ch nie zatrudniasz ;) )
i czego tam sobie jeszcze zapragniesz
z okazji świąt

Tinek życzy :)

BasH
24-12-2011, 11:25
http://img835.imageshack.us/img835/9941/swieta2011.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/swieta2011.jpg/)

Ewerolka
24-12-2011, 12:20
A ja życzę dużo siły na nadchodzący rok i jeszcze więcej miłości. Resztę można sobie wypracować a Ty wiesz o tym najlepiej ;)

Carpenter78
24-12-2011, 18:32
... i jeszcze więcej miłości... ;)

Tylko nie do MSU...

Pozdrawiam i też Wesołych życzę!

MusiSieUdac
24-12-2011, 22:28
Tylko nie do MSU...

Pozdrawiam i też Wesołych życzę!

Ej no, halo, halo. Bash ma przepiekna żone!!!!

My sie po prostu bardzo się lubimy i mam nadzieje, ze pewnie sie kiedys spotkamy w czworke i z dzieciami swymi

Jarek.P
24-12-2011, 23:51
https://lh6.googleusercontent.com/-U0u_V8jh_Gg/TvZkcjrR3LI/AAAAAAAAFFo/tAVs5HxdA9A/s912/JP234940_mod.jpg

klaudiuszozo
24-12-2011, 23:57
http://forum.portalflorystyczny.pl/gallery/forum/1322038546.jpg
Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz wytrwałości w budowaniu życzą Agata i Klaudiusz :-)

BasH
25-12-2011, 08:41
Ej no, halo, halo. Bash ma przepiekna żone!!!! My sie po prostu bardzo się lubimy i mam nadzieje, ze pewnie sie kiedys spotkamy w czworke i z dzieciami swymi

Pewnie :) Haha
i z dzieciami swymi - no tak - bez konkretyzacji ilościowej :D pozdrawiamy!!!

MusiSieUdac
25-12-2011, 14:09
- no tak - bez konkretyzacji ilościowej
no comments ;)

agalind
27-12-2011, 08:16
Najlepsze życzenia poświąteczne;) Radości z wykańczania domu i następnej Wigilii u siebie:)

Mat&Domi
27-12-2011, 16:13
Dziękuje za życzenia:)
Życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU I WIELE SIŁY I DETERMINACJI:)

Tom Bor
30-12-2011, 11:09
http://kartki4u.eu//kartki/271/3/d/3165.jpg

papuch
31-12-2011, 10:19
Bash, dużo sił i zdrowia do zarabiania cashu ;-))))) świetnie ci idzie z KG- my też własnymi rączkami (rzeczka z gotówką wyschła i niestety trzeba zakasać rękawy bo samo się nie wybuduje ;-) Rewelacyjny pomysł z tą poziiomicą laserową- pokazałam małżowi bo on się męczył kilka dni poziomowaniem jednego sufitu ;-(. Czekam na kolejne foty i relacje z postępów.

BasH
01-01-2012, 13:59
Hej. Poziomica warta swojej ceny - ułatwia niesamowicie prace. Póki co wstrzymałem się z zabudową do czasu położenia dachówki, a czas inwestuję w rodzinę :) pozdr i wszystkiego naj w 2012.

compi
08-01-2012, 21:37
Mieszkałbyś bliżej to bym Ci maszynki z fajnym brzeszczotem użyczył. Ale jak nie masz to zacznij może od wyrysowania po obu stronach linii cięcia i mniejszym/większym flexem, najlepiej z regulacją obrotów(na wolnych nie pyli sie tak okropnie) natnij jak najgłębiej te bloczki. I zastanów się nad wywalaniem większego fragmentu pod styro. Może mniej, a potem podać tam pianę? A piła ręczna jak dobra z widią to też ładnie daje radę.

BasH
08-01-2012, 21:42
Myślałem o flexie, ale z zewnątrz z drabiny to średnio bezpiecznie, a rozstawiać rusztów mi się nie chce dla chwili podcięcia. Zobaczę jak pójdzie nawiercanie. To w końcu tylko BK. Może nawet wykuję okienko i będę walczył z ręczną piłą widiową - zawsze równiej pod klejenie styro. Sądzę że 15 cm wystarczy. Daję 25 cm ocieplenia, z przerwą wentylacyjną w sumie 28 od deskowania. Sugerujesz, abym wyciął 20 cm? Na mocowanie UDeka i tak zostaje miejsce...

MusiSieUdac
08-01-2012, 21:48
Czesc i czołem:) napiszę tak...że Ci się chce :lol:
PS. W BK na szczescie łatwo się tnie

Jaką wybrałeś wełnę na ocieplenie poddasza?

BasH
08-01-2012, 21:56
Będzie szklana. Pewnie isover, ale to jeszcze przede mną.
Póki co 15 cm lambda 35 profitmaty między krokwie + 10 supermaty lambda 32 pod krokwie/jętki.

Co do cięcia - nie chce mi się jak smok, ale drażni mnie błąd...

compi
08-01-2012, 22:18
Ja miałem na myśli zastąpnie styro pianką z pistoleros. A tak na poważnie to gdybyś miał ceramikę tobym nie pisal tego: masz gazobeton i na Twoim miejscu odpuściłbym to sobie. Przez szczeliny w ceramice pizga jak szczyt nieocieplony. W gazobetonie nie ma jak, a poza tym to inny materiał.

Carpenter78
08-01-2012, 22:48
Dasz radę ręczną ale dla ułatwienia lepiej pociągnąć linię szlifierką żeby równo szło.
Ja ciąłem piłą do drewna (mechaniczna do ręki) tylko zakładałem tarcze do betonu, ma postawę-stół to się fajnie tnie i bezpiecznie.

Pozdrawiam!

BasH
09-01-2012, 06:15
.A tak na poważnie.... masz gazobeton i na Twoim miejscu odpuściłbym to sobie. .

Wiesz compi, że szanuję Twoje zdanie i namawiasz mnie do zaoszczędzenia sobie wysiłku :) Boję się jednak, że w szczególności w garderobach, gdzie cyrkulacja powietrza i grzanie będzie słabsze ubytek ciepła przez skosy może być dokuczliwy. Póki mam możliwość poprawy błędu to to zrobię. Jak zacznę wykończenie i elewację to będzie już za późno.



Dasz radę ręczną ale dla ułatwienia lepiej pociągnąć linię szlifierką żeby równo szło.
Ja ciąłem piłą do drewna (mechaniczna do ręki) tylko zakładałem tarcze do betonu, ma postawę-stół to się fajnie tnie i bezpiecznie.

A na to nie wpadłem :) Muszę sprawdzić jaką moja do drewna ma dziurę i średnicę tarczy i kupić tarczkę. Zawsze bezpieczniej niż kątówką 230 luzem na wyciągniętych łapach :) Dzięki za pomysł.

Kamila i Marcin
09-01-2012, 08:24
Jeśli masz piłę elektryczną łańcuchową (może być też spalinowa) to tnij tym, stracisz tylko 30zł na łańcuch lub 5zł na ostrzenie, mój mąż przerabiał ten sam błąd i robił jeden szczyt szablastą, ale ona ucieka, noże są za giętkie.. a piła łańcuchowa wchodzi jak w masło..

compi
09-01-2012, 08:39
To dobry pomysł. Tylko piłę proponowałbym przeczyścić dokładnie, po skończeniu jednej strony. Szcególnie filtry przedmuchać bo szkoda maszynki. Natomiast ostrza dedykowane do gazobetonu są szerokie, własnie po to aby nie uciekały za bardzo w bok. http://www.google.pl/imgres?q=brzeszczot+do+gazobetonu&um=1&hl=pl&client=opera&sa=N&rls=pl&channel=suggest&tbm=isch&tbnid=1Ixf1uuedoYXQM:&imgrefurl=http://allegro.pl/bosch-brzeszczot-s-2243-hm-do-pila-szablasta-gsa-i1848863169.html&docid=4NPV0sRquXFJGM&imgurl=http://www.kontaktsa.pl/foto3/inne/link_pily-szablaste.jpg&w=722&h=454&ei=7KYKT8SqMY_ItAbXyr2BDw&zoom=1&iact=hc&vpx=391&vpy=186&dur=12&hovh=178&hovw=283&tx=98&ty=112&sig=102472478801561548839&page=23&tbnh=101&tbnw=161&start=235&ndsp=11&ved=1t:429,r:8,s:235&biw=1020&bih=492

Inż.
09-01-2012, 08:50
Podziwiam, że ci się tak chce...
Ja także nie dopatrzyłem tej sprawy, ale odpuściłem sobie...
Takie miałem wtedy doradztwo (nie forum)... mówiono, co to za strata...
mam świadomość temetu ale myślę, że dobra / stała wentylacja też załatwi sprawę...
Najwyżej zejdę ociepleniem po ścianach na 0,5 metra... chodź to syzyfowa praca...

Kamila i Marcin
09-01-2012, 09:08
compi coś link mi się nie otwiera, ale mniejsza o to.. mamy specjalny brzeszczot do gazobetonu taki właśnie szeroki i niestety ucieka

compi
09-01-2012, 09:19
Faktycznie jakiś zrypany googlowy link. Ale to taki wysoki, żebrowany model z widiowymi zębami i sporej długości, akuratnej do 24cm gazobetonu. Chcąc to wyciąć ładnie po linii to drabina chyba jednak będzie potrzebna. Jedynie motorówka do drzewa pozwoli chyba wykonać to solidnie tylko od jednej strony. Gospodarz da radę, ma talent!

Kamila i Marcin
09-01-2012, 09:28
my mamy cosik takiego:
http://www.kontaktsa.pl/allegro3/brzeszczot_s2243_front.jpg

mąż twierdzi, że nieciekawie się tnie..

compi
09-01-2012, 09:35
O toto, ja takim jadnym ostrzem i lisem za 250zł z Liroya cały domek machnąłem. Kupiłem dwa takie, ale się okazało że Bosch robi dobre piły.

Kamila i Marcin
09-01-2012, 10:33
Ja już nie pamiętam czy to była piła bosha czy inna.. lisiego ogona też dużo droższego nie mamy.. sorrki za OT

BasH
09-01-2012, 12:48
Spoko - mówicie że motorową? Hmmm... Mam jakiś stary łańcuch :D Potestujemy... Tylko czy nie zajadę koła zębatego z napinaczem i podajnika oleju... Pomysł kuszący, bo szybki.

compi
09-01-2012, 12:57
Ten pył potrafi wleźć wszędzie. Jak piła stara i tania to chyba warto, jak porządna Husqvarna czy Stihl lub japończyk to szkoda. Ta elektryczna do cięcia desek bylaby chyba lepsza, resztę watahy ręczną dorżniesz ; )

BasH
09-01-2012, 18:13
No właśnie dość porządna - pomysły są, jak będzie chwila to wyrżnę w pień :)

MusiSieUdac
09-01-2012, 19:17
Czesc i czołem


Kolejna sprawa do odhaczenia - obklejony murłat. Pozostało zaciągnąć klejem z siatką, ale skończył się klej i prąd do mieszania - burza odcięła zasilanie.

http://img844.imageshack.us/img844/7230/imagee001.jpg

http://img846.imageshack.us/img846/1346/imagee002.jpg

Mam pytanie, jak kleiłeś styro, tylko spód czy mocowałeś czymś do murłaty. Wystraczy takie coś zaciągniete siatka z klejem pod tynk??

PS. To tak przy okazji, bo ogladałam Twoje tynki i wrazenie 'before and after" robi niesamowite

BasH
09-01-2012, 19:46
Mam pytanie, jak kleiłeś styro, tylko spód czy mocowałeś czymś do murłaty. Wystraczy takie coś zaciągniete siatka z klejem pod tynk??
Musi wystarczyć - klejony spód do wieńca i plecki do murłaty - trzyma jak jasna choinka (biały klej do siatkowania styropianu z solbetu).


PS. To tak przy okazji, bo ogladałam Twoje tynki i wrazenie 'before and after" robi niesamowite

... a na żywo jeszcze bardziej :D Tym bardziej jak jesteś emocjonalnie z domkiem związana :)

kalio
16-01-2012, 21:03
do wycinkę polecam lisi ogon z długim brzeszczotem

BasH
16-01-2012, 21:12
Pewnie wjadę elektryczną ręczną piłą do drewna - kupiłem sobie fajną tarczę do gazobetonu i drewna budowlanego, wjadę na parę centymetrów na prowadzenie ręcznej piły widiowej i dalej będę rzeźbił biceps/triceps ręczną piłą.

tomraider
16-01-2012, 23:20
Witam.
Brawo , widzę że ,,dorosłeś do tej bardzo dobrej decyzji, pamiętasz kto u Nedbeta pierwszy o tym pisał ( post1497) . Na Twoim miejscu dałbym 12 cm styro na pianę z pistoletu ,pamiętaj o szczelinie wentylującej min 2 cm między styro
a deskowaniem (nawet na szerokości 24cm ściany jest to ważne) . No i nie zapomnij ocieplić 12cm ,,trójkąta '' od wewnątrz na ociepleniem poddasza , to też jest bardzo ważne, mało kto o tym pamięta.
pozdrawiam.
ps.Na murłatę dobrze byłoby nabić pionowo listewki o grubości ok 10mm co jakieś 10 cm i dopiero do nich zamontować styro , takie cóś (ruszt dystansowy) umożliwia suszenie i wentylację drewna murłaty, stryro na styk można zostawić jeżeli masz pewność że nigdy nie będzie tam przecieku czy wilgoci.

BasH
17-01-2012, 07:05
Witam.
Brawo , widzę że ,,dorosłeś do tej bardzo dobrej decyzji, pamiętasz kto u Nedbeta pierwszy o tym pisał ( post1497) . Na Twoim miejscu dałbym 12 cm styro na pianę z pistoletu ,pamiętaj o szczelinie wentylującej min 2 cm między styro
a deskowaniem

Zgadza się - pamiętam i męczy mnie to za każdym razem, gdy wchodzę na budowę i widzę dojechane blisko deskowania skosy. Nie wiem na ile mam paranoję, a na ile warto: styro klejone na skos zabezpieczać też "od góry" (od strony deskowania) zaciągając przed wklejeniem siatką i klejem? (antymyszowo, antyowadowo, nie wiem czy coś tam w szczelinę w ogóle wejdzie i ewentualnie zacznie podjadać styro...

tomraider
17-01-2012, 11:03
na ile warto: styro klejone na skos zabezpieczać też "od góry" (od strony deskowania) zaciągając przed wklejeniem siatką i klejem? (antymyszowo, antyowadowo, nie wiem czy coś tam w szczelinę w ogóle wejdzie i ewentualnie zacznie podjadać styro...

klej z siatką -raczej bezcelowe,można ale nic nie da, nic nie wejdzie bo dasz drobną siatkę na wlocie pod okapem, a jak się mysz wgryzie w styro to klej i tak nie pomoże.Raczej skupiłbym się jak wygodnie połączyć (ile wystawić styro z obu stron) go z wełną ocieplenia poddasza i styro elewacji.
pozdrawiam.
szczelinę,dystans wygodnie wykonać ze listewek mocowanych do boków krokwi lub do deskowania.

kalio
17-01-2012, 19:25
Bash'u a miełeś tego nie robić :)) mnie to czeka w ceramice i na razie brak chetnego co by się za to wzioł

tomraider - myszy chyba kleju nie ruszają bo po co było by kleić fundament jak się by tam miały zadomowić

W moim styro zaległy się BĄKI ale czy norke same sobie zrobiły czy zrobił to ktoś inny nie wiem :)

MusiSieUdac
17-01-2012, 19:33
Wnioskuje ze ten trojkat szczytowy od srodka tez ocieplic, a styro do murlaty mocowac do dystansow, ale jak zamocowac?
Bash, tak czytam i czytam, a na dach kiedy wpuszczasz? Nie mieli wchodzic jakos teraz?

BasH
17-01-2012, 19:56
Byłem umówiony na "po dwudziestym stycznia", czyli przyszły tydzień. Tyle, że póki co mam parę cm śniegu na papie dachowej, widoki na minusowe temperatury i śnieg, więc nie wiem, czy chłopaki nie będą czekać na lepsze warunki. W weekend będę z nimi gadać.

MusiSieUdac
17-01-2012, 20:02
No pacz, a u nas jesien

BasH
17-01-2012, 20:12
Właśnie przeglądałem prognozy tygodniowe i są optymistyczne - zobaczymy.

kalio
17-01-2012, 20:19
Jesień kurcze u mnie do -10 staw mi zamarzł na łyżwach można mykać ale w domku poniżej zera nie spadło

bash testowałęś jakoś kable prze instalacja lub przed tynkami podlaczam ostarnio lampy do 4x1,5 podłączyłem samą fazę a na wszystkich neonówka świeci miernik przejścia pomiędzy przewodami nie ma ale prąd płynie dziwne rzeczy

BasH
17-01-2012, 20:22
Ja szczerze mówiąc w nowym roku jeszcze nie zawitałem na budowę :( Notoryczny brak czasu...

tomraider
17-01-2012, 20:43
podlaczam ostarnio lampy do 4x1,5 podłączyłem samą fazę a na wszystkich neonówka świeci miernik przejścia pomiędzy przewodami nie ma ale prąd płynie dziwne rzeczy

Witam.
Jak na podłodze czy ścianie masz przebicie fazy ( przypadkowe zalanie i/lub zatynkowanie uszkodzonego i podłączonego przewodu z fazą) i stoisz w zwykle mokrawych zimą butach to neonówka w Twojej ręce w zetknięciu z niepodłączonym do niczego przewodem może zaświecić. Co robić? można ,,mierzyć'' różnicówką i wykryć upływy rzędu np 25 mA jak się dobrze znasz i dokładnie wiesz co robisz jak nie to elektryk i przyrząd do pomiaru izolacji i uziomów , z prądem nie ma żartów, jak coś jest żle to teraz łatwiej naprawić.
pozdrawiam.

ps. BasH frezarką do kabli,wzdłuż np alu listwy natnij BK z dwóch stron ,będą ładne równe krawędzie ,potem zwykła piła z hartowanymi zębami za 50 zł lub cóś na prąd, spróbuj do zwykłej wyrzynarki fleksem dorobić brzeszczot np.z piły ,, lisi ogon'' powinna dać sobie radę z BK, ciąć kawałkami.

compi
17-01-2012, 20:47
Jesień kurcze u mnie do -10 staw mi zamarzł na łyżwach można mykać ale w domku poniżej zera nie spadło

bash testowałęś jakoś kable prze instalacja lub przed tynkami podlaczam ostarnio lampy do 4x1,5 podłączyłem samą fazę a na wszystkich neonówka świeci miernik przejścia pomiędzy przewodami nie ma ale prąd płynie dziwne rzeczy

Sprawdzaj porządnym miernikiem lub zwykłą żarowką w oprawce. Te neonówki wyczują zazwyczaj każdą indukcję w kablach. Obstawiam, że masz wszystko OK.

BasH
17-01-2012, 20:52
bash testowałęś jakoś kable prze instalacja lub przed tynkami podlaczam ostarnio lampy do 4x1,5 podłączyłem samą fazę a na wszystkich neonówka świeci miernik przejścia pomiędzy przewodami nie ma ale prąd płynie dziwne rzeczy

Tak, mam takie zboczenie zawodowe, że testuję kable przed włożeniem. Każdy krążek napięciowych sprawdzałem. Nawet skrętkę w całym kartonie sprawdzam reflektometrem, aczkolwiek nigdy nie zdażył się uszkodzony krążek. Łatwiej sprawdzić przed wbudowaniem, niż potem kombinować. A co do twojej sytuacji - co w tym dziwnego, że neonówka (w sensie próbnik, tak?) świeci na fazie? Takie ma zadanie :)

kalio
17-01-2012, 21:13
stoje w suchych butach, nie mam wilgotno przewody o ktorych pisze nie sa zatynkowane - byly ok 30cm,
mierze brymen fulke i przejścia nie mam
mam cztery żyły podłączam faze pod jedna i teraz pomiar napięcia na każdej żyle 0d 150v - 240v sprawa dotyczy tylko przewodu 4x1,5 - wszystkie lampy

jak by neonowka swieciła na fazie to ok ale jak swieci na zylach nie podlaczonych do fazy a znajujacych sie obok zyly z faza to jest problem

BasH
17-01-2012, 21:23
stoje w suchych butach, nie mam wilgotno przewody o ktorych pisze nie sa zatynkowane - byly ok 30cm,
mierze brymen fulke i przejścia nie mam mam cztery żyły podłączam faze pod jedna i teraz pomiar napięcia na każdej żyle 0d 150v - 240v sprawa dotyczy tylko przewodu 4x1,5 - wszystkie lampy
jak by neonowka swieciła na fazie to ok ale jak swieci na zylach nie podlaczonych do fazy a znajujacych sie obok zyly z faza to jest problem

Będzie pewnie ok - miej podłączoną fazę tam gdzie masz, wkręć żarówkę w oprawkę, podłącz zacisk do zera a drugi do tej "nibyfazy" na innym przewodzie w kablu 4x. Zapewne nie zaświeci. Mój miernik (taka nowoczesna neonówka) przy dużej czułości też pokazuje wzbudzanie się fazy po sąsiednich przewodach, ale aby "zwykła" neonówka była tak czuła - nie wiem, nie stosuję... Sprawdź żarówą dla pewności.

Inż.
18-01-2012, 09:31
Kalio podłącz te nibyfazy do N i sprawdz wtedy czy neon świeci...

kalio
18-01-2012, 13:59
Kalio podłącz te nibyfazy do N i sprawdz wtedy czy neon świeci...
świeci słabiej ale świeci i co dziwne różnicowki nie wywala

MusiSieUdac
18-01-2012, 20:41
Gdzies sie moje vademecum wiedzy zaszyło :lol:

Jaki kabel ( wiem, wiem przewód) powinien isc w ziemi do bramy (do domofonu).
Kto wie sie przyznac :lol:

BasH
18-01-2012, 21:10
Wypasik to skrętka żelowana. Sporo par, odporne, jest git (do domofonu) Do sterowania bramy (siłownika bramy wjazdowej) to już inna historia. Ziemny x5 na skrzydło min. 2,5 w zależności od odległości (ew. x3 ale + kombinacje z czujkami, światełkiem itp)

MusiSieUdac
19-01-2012, 06:54
Wypasik to skrętka żelowana. Sporo par, odporne, jest git (do domofonu) Do sterowania bramy (siłownika bramy wjazdowej) to już inna historia. Ziemny x5 na skrzydło min. 2,5 w zależności od odległości (ew. x3 ale + kombinacje z czujkami, światełkiem itp)

Generalnie to ja tego nie zrozumiałam;ale przekaze dalej moim "chlopcom". Dzieki :)

PS. cos mi zaswitało w glowie. Ty masz brame BigTora?

kalio
19-01-2012, 08:53
Generalnie to ja tego nie zrozumiałam;ale przekaze dalej moim "chlopcom". Dzieki :)

PS. cos mi zaswitało w glowie. Ty masz brame BigTora?
rozważ też puszczenie wszystkiego w rurce pcv od wody np fi 32 nie musisz wtedy używać przewodów ziemnych a w razie problemu nie będzie trzeba niszczyć podjazdu trawnika

BasH
19-01-2012, 13:13
PS. cos mi zaswitało w glowie. Ty masz brame BigTora?

Tak, bigtor.
Zalecam ziemne kable.

MusiSieUdac
19-01-2012, 13:38
Tak, bigtor.
Zalecam ziemne kable.

Tez BigTora bedziemy mieli . A jak Ci sie sprawuje?

Kalio ja sie na tym nie znam, ale tak na swiety spokoj to co do ziemi niech bedzie dostosowane do kladzenia w ziemi.
Ale ziemny kabel w rurke tez nie zaszkodzi klasc, bedzie ochrona razie uszkodzen ( tylko nie wiem jeszcze jakich :lol:)

BasH
19-01-2012, 14:55
Tez BigTora bedziemy mieli . A jak Ci sie sprawuje?

Póki co otwieram i zamykam dość rzadko - ale wszystko ok, przeżył tynkowanie (zabezpieczony), po paru miesiącach musiałem go lekko wyregulować na prowadnicach. Ładnie przypasował orzech bramy do reszty (okna, drzwi, drewno). Na razie tyle.


Ale ziemny kabel w rurke tez nie zaszkodzi klasc, bedzie ochrona razie uszkodzen ( tylko nie wiem jeszcze jakich :lol:)

Uszkodzenia? Chociażby kret. Ale nie wiem, czy jest sens ładować w cieńkie rurki. Kwestia możliwości wymiany/dołożenia kabla po latach jest dyskusyjna przy wąskiej rurce kalio.

kalio
19-01-2012, 18:31
jak to raczej pod kontem wymiany myślałem jak się upali lub dostanie przebicie :)

zawsze można rurkę niebieską prądową lub coś innego dostępnego

BasH
19-01-2012, 20:49
Wrzucam na wypadek zagubienia linków - w lutym zamawiam na 99%. Wymagania: wąski a długi, z stałym rusztem awaryjnym, górny czopuch

http://protech-wkg.pl/karo-duo
http://www.piecolandia.pl/kociol-taurus-gaur-duo-25-kw-p-49.html

TINEK
19-01-2012, 22:45
cześć
Ostatnio sporo czytałem o kotłach i właśnie na forum o ogrzewaniu nie polecają dodatkowego rusztu wodnego, jeśli dodatkowy ruszt to żeliwny.
Podobno ruszt wodny wychładza komorę spalania, gazy zostają schłodzone i niedopalone, efekt zarastanie sadzą
Ja mam bez dodatkowego rusztu, ale skoro wyczytałem taką informację to się nią dzielę, jak jest faktycznie, nie wiem, trzeba się samemu przekonać

pozdrawiam

BasH
20-01-2012, 06:24
Podobno ruszt wodny wychładza komorę spalania, gazy zostają schłodzone i niedopalone, efekt zarastanie sadzą

Zgadza się. Też ostro poddczytuję wątki o ogrzewaniu :) Ale zerknij na przekrój tego pieca (bo modele, które podałem to ten sam model, tylko inaczej nazywane). Tu akurat ruszta wodne nie odbierają za wiele ciepła podczas palenia z podajnika.

TINEK
20-01-2012, 20:39
a widzisz, całkiem inna konstrukcja niż ruszt przy retortach, wydaje się, że ma to sens (ruszt pod paleniskiem)
ale jak ze wszystkim, jak sam nie sprawdzisz, to wiedzieć nie będziesz

tomraider
20-01-2012, 23:45
Zgadza się. Też ostro poddczytuję wątki o ogrzewaniu :) Ale zerknij na przekrój tego pieca (bo modele, które podałem to ten sam model, tylko inaczej nazywane). Tu akurat ruszta wodne nie odbierają za wiele ciepła podczas palenia z podajnika.

Kocioł na miał, ok , potrzebna dmuchawa niestety, podajnik tłokowy - super , poziomy wymiennik - spróbować jak się mieści szczotka między płytami przy ,,czyszczeniu '' na ekspozycji( czy nie za mało miejsca) , miał=syf w kotłowni po roku( nie do uniknięcia) , mój kolega miał też w lecie samozapłon miału, prawie nie było widać dymu , ognia wcale ale termometr wskazywał 80 C ,musiał lać wodę i wywalic cały skład na podwórko czyli miejsce składu musi być bezpieczne.

MusiSieUdac
22-01-2012, 08:08
Ehh, patrze i patrze na Twoje tynki. Musze podjac jakas decyzje. Czy brac tansze gipsowki czy cem. wap. Najbardziej przeraza mnie fakt kladzenia gladzi i szlifowania po cementowych, oraz dodatkowe kilka tysi na to. Wychodzi mi 600m tynków. Oglądałam ekipę polecana przez Kiera na gipsowki, faktycznie tynki zrobione jak lustro, tylko zagruntowac i malowac - 23zl/1m z materialem. Idealnie gładkie. Z kolei mam tez ekipe od sasiada na cementowo- wapienna Dolina Nidy 24 zl - ale czy ta Dolina sie bedzie trzymac i nie sypac? I czy uniknie sie gladzenia? Sam Kiero nie ma do tych z drobna frakcja przekonania, mowił, ze z reguly te tynki sa mocno zmeczone. Jak to jest z Twoimi gipsowkami, tak szczerze. Zadowolony jestes?? A co kladles w lazienkach, tez gips??
Pozdrawiam i zaraz oszaleje z tymi tynkami

BasH
22-01-2012, 10:17
Gipsówki mam WSZĘDZIE, nawet w garażu i kotłowni - tam przyjdą płytki, a mam już wyrównane = mniejsze zużycie kleju. Pomieszczenia wilgotne lub/i brudne (garaż, kotłownia, łazienki) będą malowane blokersami (latex/"łazienkowe"). Co do użytkowania - ludzie kładą na ściany płyty KG i bywają zadowoleni ;) Mam w tymczasowym domu cemenciaki i nawet je moje dziewczyny lekko podniszczyły w pokojach dziecięcych. Tyle, że tam gdzie zrobiłem zabudowę z KG i była uszkodzona powierzchnia zaciągnąłem na gładko i nie widać różnicy, a tam gdzie musiałem uzupełniać ubytki tynku CW też CW mimo zacierania "na fakturkę" aby odtworzyć chropowatość i tak widać inną strukturę...

ps. aha - co do zadowolenia z tynków na budowie to możemy pogadać za rok ;)
Jeśli chodzi o opinię "na teraz" to jestem bardzo zadowolony z gładkości, tego że pomimo mrozów nic się nie odspoiło, nie spadło, w paru miejscach będę robił drobne, lokalne poprawki, ale to jest i tak nieuniknione jak się nosi profile 4 metrowe przez klatkę schodową i po kilkunastu kursach przydzwania się nimi w ścianę z rutyny ;)

MusiSieUdac
22-01-2012, 17:39
Dzieki za rozjasnienie umyslu :)

Najbardziej przemawia do mnie to, ze na wlasne oczy widzialam tynki gipsowe zrobione przez polecana ekipe i sa wrecz idelane
Co do blokersow to w sumie masz racje - nie pomyslałam o tym
Ide dalej rozkminiac :D

Pozdrawiam i dzieki :)

BasH
22-01-2012, 17:58
Spoko. Jestem na etapie mówienia "uhum" na inspirki żony. Kompletnie nie mam pomysłu jak zabrać się do projektowania wystroju łazienek, a już powoli czas... Wolę techniczne zagadnienia :(

compi
22-01-2012, 18:15
Mi rysowanie płytek, zabudów, wanien i dekorów na ścianach zajęło razem z dyskusjami domowymi i tłumaczeniem więcej niż samo klejenie ceramiki. Powiedziałem żonie, że raczej na miłość lub sympatię jakiegokolwiek glazurnika nie mogłaby liczyć ; ). Z porad to mogę podpowiedzieć, żeby nie dawać dolnej krawędzi lustra wklejanego lub wieszanego zbyt nisko, bo się będzie notorycznie na nie chlapać woda. Jeśli przeznaczacie miejsce na pralkę z wsadem od przodu to warto przemyśleć wylanie półki na wysokości około 50-60cm. Nie trzeba się będzie schylać przy obsłudze. Glazurę śmiało kończcie sporo niżej niż sufit. Trzeba tylko dokleić płytę 6 lub 9mm, aby zniwelować nieestetyczną i łatwobrudzącą się krawędź. Grzałka elektryczna w grzejniku latem pozwoli szybciej wysuszyć ręcznik lub podgrzać w chłodne dni łazienkę.

BasH
22-01-2012, 19:14
Podpowiedz jeszcze jak w górnej łazience estetycznie wykończyć spotkanie płytek ze skosem schodzącego sufitu. Na styk+silikon?

compi
22-01-2012, 19:28
Wg mnie to przede wszystkim ważne, aby ten wewnętrzny narożnik był idealnie w poziomie. Wtedy oryginalną część płytki można ładnie zeszlifować pod kątem po wewnętrznej stronie, będzie super się układało i ładnie to wyjdzie. Natomiast jeśli wyjdzie tam cięta krawędź, lub poziom zgubisz przy płytowaniu to jedyne wyjście jakie mi przychodzi do głowy to zastosowanie profila T 8mm z alu lub mosiądzu, w zależności od potrzeb, ale wtedy czasem pionową belkę z litery T trzeba chociaż częściowo usunąć flexem. Dostaniesz wtedy taką mini listwę maskującą i wkleisz ją w "szparkę" ; ). Możesz też na skos dokręcić wspomnianą wcześniej płytę 6 lub 9mm i wtedy powstanie nawis. Różnicę wypełnisz glazurą.

BasH
22-01-2012, 19:33
... a na "bocznych" ścianach, gdy z płytki trzeba robić trapez albo trójkąt?

compi
22-01-2012, 19:39
Nie wiem czy kumam o co biega, ale tam chyba podobnie. Szlifowanie, zakańczanie listwą, a ewentualne wewnętrzne nieudane naroża wspomnianym teownikiem.

BasH
22-01-2012, 19:43
Konkretnie o to:

compi
22-01-2012, 19:52
Eee, no taki fachura jak Ty da radę to ładnie dociąć. Później oklejasz taśmą płytki z zapasem w dół na 2mm i doszpachlowujesz zakańczając robotę akrylem. Potem farba i z bańki. Aha, na bank będziesz kładł silikony wokół wanny. Nie rób tego na pusto, tylko wszystko ładnie oklej taśmą malarską, przygotuj się do akcji i nalej pełna wannę wody. Dopiero wtedy silikonuj. Działanie odwrotne zapewnia odspajanie się akrylu od uszczelnienia.

BasH
22-01-2012, 19:58
... ładnie dociąć. Później oklejasz taśmą płytki z zapasem w dół na 2mm i doszpachlowujesz zakańczając robotę akrylem. Potem farba i z bańki.


Podpowiedz jeszcze jak w górnej łazience estetycznie wykończyć spotkanie płytek ze skosem schodzącego sufitu. Na styk+silikon?

No właśnie chciałem się upewnić, czy nie ma innych magicznych sztuczek. Co do wanny to kłopot odpada bo jej nie będzie - tylko prysznic z pogłębionym brodzikiem.

compi
22-01-2012, 20:07
Brodzik przed silikonami tez trzeba obciążyć. Dobre są paczki z płytkami.

BasH
22-01-2012, 20:12
Z kolejnych sprawy - planuję wykonać zetkę nawiewną w kotłowni z prostokątnych plastikowych kanałów po wnętrzu kotłowni pion i przebicie na zewnątrz. Czy powiększać przekrój powyżej normowych 200cm^2 ze względu na 2 kolana 90*?

compi
22-01-2012, 20:16
Tu Ci nie pomogę, ale wg mnie nie trzeba się tym zbytnio martwić.

BasH
22-01-2012, 20:17
Brodzik przed silikonami tez trzeba obciążyć. Dobre są paczki z płytkami.

Wtopiłem trochę z dolną łazienką. Nie przywiązywałem wagi do szerokości wnęki na prysznic podczas murowania, robiłem zgodnie z projektem, a teraz jak szukam drzwi szklanych okazuje się, że jest kłopot. Z tynkiem mam na razie 108 cm, po płytkach zejdzie do około 105-106, a drzwi łapią z listwami na max. rozsunięciu 103 cm... Będzie trzeba poczarować dodatkowymi profilami albo na zamówienie (=drogo). Żonka przesuwnych nie chce (z nimi byłoby bez kłopotu - można dociąć górną prowadnicę...)

compi
22-01-2012, 20:24
Swoją niewykończoną, jeszcze drugą łazienkę, zwaną męską, też mamy z prysznicem we wnęce. Planowałem jakie drzwi szklane tam wejdą, planowałem, planowałem i w końcu z synem doszliśmy do wniosku, że jest na tyle duża ta wnęka(chyba 110x80), że nie montujemy drzwi w ogóle. Belkę z prysznicem tak zamontujemy, aby woda lała się na wnętrze, a czas poświęcony na ewentualne wytarcie wody z podłogi będzie równy czasowi poświęconemu na wycieranie szkła po kąpieli(inaczej mamy zacieki). Oczywiście jeśli planujesz panel z biczami itp wynalazkami to drzwi są raczej konieczne.

BasH
22-01-2012, 20:29
Nie chcę żadnych biczy, normalny natrysk. I tak chcesz bez żadnej zasłonki? Po aktualnie posiadanej łazience z prysznicem 90x90 jednak do połowy drzwi mam kropki z wody=bez drzwi pół łazienki zalane.

compi
22-01-2012, 20:35
Dla tego zaznaczyłem, że ja mam zaplanowany system bezbrodzikowy i sporo większy. Syn właśnie mnie poprawił, że wnęka to 100x110 bo planujemy rozkładane krzesełko mocowane do ściany : ). Więc u mnie sytuacja jest nieco inna.

BasH
22-01-2012, 20:57
Mimo wszytko - mam wnękę 104x108 i bez kurtyny to raczej hardcore z lataniem na szmacie/mopie.

compi
22-01-2012, 21:08
W sumie ja to teoretyk w tym temacie jestem, więc mogę się mylić. Robiłem już jednak mały eksperyment w kabinie 120x80 bez zamkniętych drzwi i wyszło nieźle.

MusiSieUdac
22-01-2012, 21:08
Uhmm mnie tez to czeka, ale zeby sie nie obudzic z reka w nocniku powoli zaczynamy sie przymierzac do "inspirek" i ukladac w glowie, zeby potem nie bylo wszystko na raz. Nawet przez przypadek dwie lampy sobie znalazłam, na co Michu skwitował. "Jedna wyglada ja stara miska, a druga jak podswietlane majtki". Ehh faceci.

A jaka roznica w cenie, gotowej, a na zamowienie szyba?

Ps. weszli na dach?

BasH
22-01-2012, 21:12
No ja jestem właśnie po burzliwych dyskusjach z żoną i ustaliliśmy zwężenie otworu wejściowego do taniej w zakupie drzwi 90-tki. Wymuruję słupek + półeczka na szampony z KG (albo bloczka) + bodzik 90-tka i będzie GOOD.

BasH
22-01-2012, 21:15
A jaka roznica w cenie, gotowej, a na zamowienie szyba?

Nie pytałem jeszcze, ale widząc 1kPLN za bajerancką setkę spodziewam się minimum 1,3 kPLN na zamówienie.
A z pomysłem zwężenia będę miał w tej cenie szybowejście z brodzikiem... + oczywiście kilka bloczków i trochę murowania...


Ps. weszli na dach?

Prawdopodobnie jutro przyjeżdżają łaty+kontrłaty, a majstry za tydzień, ponabijają i wtedy HDSem se rozwiozą po dachu dachówkę.

MusiSieUdac
22-01-2012, 21:19
No ja jestem właśnie po burzliwych dyskusjach z żoną i ustaliliśmy zwężenie otworu wejściowego do taniej w zakupie drzwi 90-tki. Wymuruję słupek + półeczka na szampony z KG (albo bloczka) + bodzik 90-tka i będzie GOOD.
Nie ma rzeczy niemozliwych, trzeba tylko dluzej pomyslec, no nie:)

I ktore tynki mam brac.Dżizas :(

BasH
22-01-2012, 21:26
I ktore tynki mam brac.Dżizas :(

... te które WAM bardziej pasują. Nikt inny tego nie rozstrzygnie... Wybierzecie dobrze.

kalio
22-01-2012, 21:44
Nie ma rzeczy niemozliwych, trzeba tylko dluzej pomyslec, no nie:)

I ktore tynki mam brac.Dżizas :(

Dolina jest super gładka i delikatna. Tylko musi być bdb ekipa bo będzie jak u mnie spartolona. Pod płytki po moich doświadczeniach dałbym BauMit lub kreisler z pewnością nie żaden lekki tynk CW ze względu na swoją niską wytrzymałość - przyklejasz płutkę a ona odpada z cieniutką warstwą tynku - do samo do pomieszczeń typu garaż kotłownia.

MusiSieUdac
23-01-2012, 14:23
Dolina jest super gładka i delikatna. Tylko musi być bdb ekipa bo będzie jak u mnie spartolona. Pod płytki po moich doświadczeniach dałbym BauMit lub kreisler z pewnością nie żaden lekki tynk CW ze względu na swoją niską wytrzymałość - przyklejasz płutkę a ona odpada z cieniutką warstwą tynku - do samo do pomieszczeń typu garaż kotłownia.

No widzisz ja na samym poczatku bylam nastawiona CW z Doliny N. z drobna frakcja, taki aurat juz pod malowanie. Ale nie jestem w 100% pewna teraz. Ladnie to wyglada( widzialam u sasiada) ale jak zobaczylam gipsowki zrobione przez ekipe polecana przez Kiera jest roznica w wykonaniu. Tamta ekipa stawia stany surowe i tynkuje, ta od Kiera specjalizuje sie tylko w tynkach. Po drugie Kiero ostrzegl, ze czesto te tynki z drobna frakcja strasznie sa wymeczone. Inwestor chce pod malowanie i tak je ekipa "liże", ze potem sypia sie pod reką jak wyschną. A my nadal myslimy :(

kalio
23-01-2012, 20:29
zgadza się sypią się pod reką to zależy czy lubisz na gładko czy z fakturą jest jeszcze podobno bardzo dobry tynk kreisler 500 tez drobny ale z tynków ciężkich bez perlitu może zobacz sobie jeszcze tego knaufa

MusiSieUdac
24-01-2012, 07:36
zgadza się sypią się pod reką to zależy czy lubisz na gładko czy z fakturą jest jeszcze podobno bardzo dobry tynk kreisler 500 tez drobny ale z tynków ciężkich bez perlitu może zobacz sobie jeszcze tego knaufa

Czesc, Diamant tez mi chodzi po glowie. Generalnie ta ekipa robi na Baumicie, ale w sobote mam spotkanie z ich szefem to sie wypytam dokladnie.
PS. Sorry Bash za dygresje w Twoich komentach, chyba sie nie obrazisz :)

BasH
24-01-2012, 16:11
Nie no spoko :) Czytam z zainteresowaniem.

BasH
01-02-2012, 20:38
a widzisz, całkiem inna konstrukcja niż ruszt przy retortach, wydaje się, że ma to sens (ruszt pod paleniskiem)
ale jak ze wszystkim, jak sam nie sprawdzisz, to wiedzieć nie będziesz

Zmiana koncepcji. Miałem już złożone zamówienie, ale musiałem wycofać, bo jak dokładniej pomierzyłem to mógłbym się nie zmieścić z wykręceniem spalinami. Ale tłokowiec nadal pozostaje, tyle że inny. W inny układzie - tu wizualizacja :)

compi
01-02-2012, 21:24
Nie wiem czy się nie powtórzę, ale kotły trzeba tak ustawiać, aby można było zaserwisować cały system tłokowy lub retortowy, a nie wiem czy dasz radę przy takim ustawieniu wyjąć to ustrojstwo. Poza tym podobno tłokowcem ciężej sterować. Nie mam z węglem nic wspólnego, ale podpowiadam przy okazji.

BasH
01-02-2012, 21:28
Z wyliczeń wychodzi tak, że zdołam w razie potrzeby rozebrać układ podawczy, więc nie ma problemu. Tyle, że AKM II to nowa konstrukcja. Będę testował. Wygląda rozsądnie, a nie ma innej alternatywy na niekwalifikowane materiały stałe. Zobaczymy w praktyce. Zamówiłem z dostawą na po-mrozach - 13-17 luty.

TINEK
01-02-2012, 21:46
Zmiana koncepcji. Miałem już złożone zamówienie, ale musiałem wycofać, bo jak dokładniej pomierzyłem to mógłbym się nie zmieścić z wykręceniem spalinami. Ale tłokowiec nadal pozostaje, tyle że inny. W inny układzie - tu wizualizacja :)


czyli masz juz nową zabawkę :D

jak zaczniesz palić, dopiero to będzie pochłaniacz czasu, przynajmniej na początku
Ja chyba się będę niedługo doktoryzować ze swego kociołka ;) wszystkie fora na jego temat przeczytałem, ale fakt, że dzięki temu tak wyregulowałem spalanie, że pali znacznie mniej niż na początku (i to znacznie)

pozdrawiam i życzę miłej zabawy

kalio
03-02-2012, 09:33
A może inne piec np jakiś KTM ustawisz go wzdłuż lewej lub prawej sciany

BasH
03-02-2012, 19:29
Potestuję defraka. Domówiłem jeszcze moduł pokojówki :D Będą kolejne zabawki :)

TINEK
03-02-2012, 19:41
jak fajna pokojówka, to pobawić się będzie można ;)

BasH
03-02-2012, 20:08
taka dotykalska :D

MusiSieUdac
08-02-2012, 21:36
#
#
BasH

taka dotykalska

#
03-02-2012 20:41
TINEK

jak fajna pokojówka, to pobawić się będzie można

#
03-02-2012 20:29
BasH

Będą kolejne zabawki





Normalnie jak faceci :cool:

compi
23-02-2012, 17:10
Dopóki nie zrobisz odkrywki to raczej nie stwierdzisz, co się od czego odspoiło. Niekoniecznie to musi być klej od płytki i niekoniecznie to musi byc klej od tynku. Ja obstawiam odparzony tynk, ale wszystko jest możliwe. Komin masz zakryty? Sprawdź czy woda od góry nie ma jak penetrować warstw. Bo zrobisz poprawki, a za rok będzie podobnie.

BasH
23-02-2012, 17:17
Jutro wskoczę raz jeszcze i dokładniej się przyjrzę.
Komin od góry ma koronę z pełnego klinkieru - tu jeszcze niewykończony:

MusiSieUdac
23-02-2012, 20:35
Hej:)

Fajnie, ze robota znow idzie do przodu, a komin ehh ja swoje m.in.dlatego otynkowałam

Inż.
28-02-2012, 06:58
Cześć,
Normalnie nie poznaję kolegi...
Sam nie porobisz... Zima nam kolegę zepsuła...

A chałupa już się prezentuję...

MusiSieUdac
28-02-2012, 07:04
Tak w ogóle Bash łobuzie jeden, bys sie odezwał. Dach pokazał chociazby ... i juz nie mowie, ze mnie ciekawość zżera jaki ten kocyk mam wysłać, rózowy czy niebieski :D" Do roboty :D

BasH
28-02-2012, 19:57
Normalnie nie poznaję kolegi...Sam nie porobisz... Zima nam kolegę zepsuła...

No no - bez przesady. W środku jest dość roboty dla mnie :) Zdecydowałem się na ekipę dachową i elewacyjną, bo z względów o których pisze MSU na jesień chciałbym już mieszkać w nowym, większym domku :)


Tak w ogóle Bash łobuzie jeden, bys sie odezwał. Dach pokazał chociazby ... i juz nie mowie, ze mnie ciekawość zżera jaki ten kocyk mam wysłać, rózowy czy niebieski :D" Do roboty :D

Dziś pogoda była okrutna - dekarze tylko wrzucili dachówkę w paczkach na dach i tyle. Na więcej nie pozwoliła pogoda. A co do kocyka - jutro USG :) pozdr

kalio
29-02-2012, 09:25
Panie a gdzie piec ?? przyjechał czy nie zdążył przed śniegiem

Przykro z kominem ale i tak masz super budowlańca że błąd naprawił i kase oddał

BasH
29-02-2012, 13:39
Kasę oddał paprok, poprawia inna ekipa.
Piec przyjechał i czeka, aż położę płytki w kotłowni - płytki też już czekają. I wełna.
Tak więc tematów jest sporo. Przestrzegam przed styropianem neotherm grafit - firma produkująca nie wywiązuje się z terminów - musiałem zmienić dostawcę.


ps: A tak nawiasem to 1,5 ściany komina trzymało tak, że tynk do zera skuwały 2 osoby przez 3 godziny. Oczywiście oprócz zwrotu kasy. Nie wyobrażam sobie inaczej... Bywam nerwowy :)

MusiSieUdac
29-02-2012, 14:30
Kasę oddał paprok, poprawia inna ekipa.
.....ps: A tak nawiasem to 1,5 ściany komina trzymało tak, że tynk do zera skuwały 2 osoby przez 3 godziny. Oczywiście oprócz zwrotu kasy. Nie wyobrażam sobie inaczej...
Zebym ja taka madra byla wczesniej, to bym miala prosty komin wentylacyjny.
Tak na wiosne trzeba bedzie wlezc na gore i wszystko poprawiac...


Bywam nerwowy :)
Nie strasz :lol2:

compi
29-02-2012, 14:38
"Bywam nerwowy" - dawaj fotkę, czegoś się nauczymy, np jak reklamacje załatwić : )

kalio
29-02-2012, 17:04
Zapraszam do mnie na reklamacje

Jaką wełnę wybrałeś

kalio
29-02-2012, 17:11
Bashu robiłeś odbiór posadzek jaką masz max. różnice w poziomie na kondygnacji na co zwrócić uwagę ??? może masz jakieś normy

BasH
29-02-2012, 18:09
Zapraszam do mnie na reklamacje

U ciebie to grubsza kasa, więc i negocjacje trudne :(


Jaką wełnę wybrałeś

Szklana (lżejsza). URSA PLATINUM (32) 15 cm + 10 cm.



Bashu robiłeś odbiór posadzek jaką masz max. różnice w poziomie na kondygnacji na co zwrócić uwagę ??? może masz jakieś normy

Maks. różnica na poziomie kondygnacji mnie nie interesowała. Ważne było, abym mógł gdziekolwiek położyć dwumetrową poziomicę i nie mógł pod nią wsunąć kartki - i tak jest.
Mieli jakąś specjalną poziomicę z takim wężem po podłodze.
Ekipa podłogowców była super - z czystym sumieniem mogę polecić (robią głównie osiedla w trójmieście, chociaż nie wiem czy to dobra rekomendacja przy masówce ;) )


i juz nie mowie, ze mnie ciekawość zżera jaki ten kocyk mam wysłać, rózowy czy niebieski :D" Do roboty :D

... na 90 % po raz trzeci różowy :) Mam chyba wąską specjalizację :)

MusiSieUdac
29-02-2012, 20:01
Hej

No to gratulować, gratulować, oby było zdrowe i mamuska dobrze sie czula:)
Odpisz na priv:)

Ps. juz niebawem bede musiala kupic welne i tak sie zastanawiam na ile naciagac sie z kasa na lambde

Kalio - podobno ja wystarczająca straszna jestem na reklamacje :rolleyes:

BasH
29-02-2012, 20:47
Mamuśka odpukać śmiga jak złoto, a oprócz zajmowania się naszymi latoroślami ma jeszcze do obsługi mnie, bo jakieś grypsko mnie złapało :(
Jeżeli masz miejsce na wełnę, to lepiej grubiej a tańszej. Ale z tego co pamiętam masz sytuację podobną jak ja - czyli walczymy o centymetry na poddaszu, więc przełknąłem różnicę w cenach i dałem możliwie najniższą lambdę przy okazji walcząc z każdym mostkiem.
Jutro znów pobudka rano, bo o 7-mej dojeżdża grafitowy styro spod Łodzi...

kalio
01-03-2012, 05:07
Ja czekam na wełnę ale wybrałem rockwool'a mega mate 15 pomiedzy krokwie i na to 2 x 10 topmate

Kamila i Marcin
01-03-2012, 14:08
Gratulacje "różowego kocyka". Moja kruszyna skończyła tydzień:)

kalio
01-03-2012, 17:54
Ciesz się że różowy przynajmniej masz pewność ze twoje. A tak byś się zastanawiał, Gratulacje !!

compi
01-03-2012, 18:21
Zjeżdżasz tym styro do samej gleby? Nie będzie typowego stopniowania?

BasH
01-03-2012, 18:29
Zjeżdżasz tym styro do samej gleby?
Zjeżdżam do poziomu bloczków fundamentowych.


Nie będzie typowego stopniowania?
Widocznego na grubości - nie - teren będzie jeszcze podnoszony, a przy samej ścianie szeroka wysypka kamyczkiem przy ścianie prawie pod nawis. Tynk będzie dzielony kolorystycznie (ciemny dół a'la cokół, jasna góra) - taką mam wizję póki co :)

ps: Teren będzie podnoszony głównie z prawej strony od sąsiada, a po lewej pod tymi dwoma oknami praktycznie tylko geowłóknina + wysypany otok z kamyków pod nawis utworzony ze styro.

kalio
01-03-2012, 18:45
na placki kleja ???

ciekawe czemu miedzy polstyrem a neografitem jest taka różnica w cenie

compi
01-03-2012, 18:46
Mi ciągle tłuczono do głowy, że dolne wcięcie powinno być wykonane z kilku powodów. Pierwszy to taki, aby woda ściekająca po elewacji spadała nie pod sam mur tylko trochę dalej. Nie ma to wg mnie zbytniego sensu, ale niech tam. Drugi to ważne aby dół był z hydro i porządnie zabezpieczony np. dysperbitem(sporo w głąb), a wykończony mocną żywicą lub kamieniem. Trzeci to obowiązkowa alu listwa startowa z kapinosem. Tu ważne aby gryzoń nie buszował pod styropianem, a mam potwierdzone info od kumpla, że właśnie gania myszaka. Zapadła mu się gleba w jednym miejscu pod ścianą, pomimo że nie była podmoknięta. Pokopał i zobaczył jak mu się gryzonie ładnie w 12cm styro zagnieździły. Najgorsze, że nie wie jak wyczaić bez demolki elewacji gdzie te korytarze idą.Radzę więc dolną część odkopać i porządnie zazbroić przynajmniej siatką z klejem. Mieszkał będziesz tak jak ja pod lasem. Miałem juz bliskie spotkania z nornicami, potem myszami polnymi, potem zwykłymi, a teraz widzę, że chyba coś większego pod budą psa, stojącą chwilowo obok pseudotarasu, zrobiło sobie stołówkę. Nie dziwię się bo chrupki na bieżąco, resztki z puszek również, czasami jakieś kawałki kości..... Obstawiam szczura i chyba nawet mignął mi taki nieduży osobnik i to w te ciężkie mrozy. Wtedy jednak psy nocowały w domu. Teraz już bym się martwił czy przypadkiem nie docieplił się naszym styro, hehhe, ale ta listwa startowa jednak mnie uspokaja. Ale kopał za chwilę będę i zobaczę czy pod gleba nie przebił się przez kleje i dysperbit.

BasH
01-03-2012, 19:15
Mi ciągle tłuczono do głowy, że dolne wcięcie powinno być wykonane z kilku powodów. Pierwszy to taki, aby woda ściekająca po elewacji spadała nie pod sam mur tylko trochę dalej. Nie ma to wg mnie zbytniego sensu, ale niech tam. Drugi to ważne aby dół był z hydro

Rysunek jest wart tysiąca słów :) Wcięcie jest, podziemie mam z hydro (niebieski na rysunku), z listwy zrezygnowałem, będzie siatkowane i zaciągane klejem.

BasH
01-03-2012, 19:23
... tak jak już odpaliłem sketchupa to mam jeszcze mostek, ale w zasadzie nie do zlikwidowania bez isomuru podczas murowania parteru:

MusiSieUdac
01-03-2012, 21:05
Zamawiales ten styro przez Internet?

BasH
01-03-2012, 21:25
Tak.

tomraider
01-03-2012, 23:32
dolne wcięcie powinno być wykonane z kilku powodów. Pierwszy to taki, aby woda ściekająca po elewacji spadała nie pod sam mur tylko trochę dalej. Nie ma to wg mnie zbytniego sensu, ale niech tam. Drugi to ważne aby dół był z hydro i porządnie zabezpieczony np. dysperbitem(sporo w głąb), a wykończony mocną żywicą lub kamieniem. Trzeci to obowiązkowa alu listwa startowa z kapinosem. Tu ważne aby gryzoń nie buszował pod styropianem

Witam.
Święte słowa Compi, od siebie dodam również ważny powod : śnieg , jak nawieje to ze 40 cm nieraz, jak nie ma cokołu to lipa panie , wilgoć, zamoczenie elewacji,przemarzanie itp.
O brudzie i kurzu na pierwszych 10 cm nie wspomnę.

BasH
02-03-2012, 06:18
jak nie ma cokołu to lipa panie , wilgoć, zamoczenie elewacji,przemarzanie itp.
O brudzie i kurzu na pierwszych 10 cm nie wspomnę.

No tak - faktycznie jak będzie "cokół" wcięty o 5 cm względem elewacji to jego pole siłowe odpycha magicznie śnieg na odległość :) Pisałem wcześniej, że będzie podział tynku na elewacji (na właśnie kładzonym styro) na jaśniejszy pas górny +- zaczynając poniżej linii parapetów parteru i ciemniejszy dolny cokołowy (z odpornego ciemnego tynku).

MusiSieUdac
02-03-2012, 06:59
Tak.

A dasz na priva ile placiłes za metr szescienny i link do sklepu, grzecznie prosze:)

Ps. W tamtym roku placiłam za twardy styro termoorganiki 165zł, teraz juz jest 190zł. Masakra! :mad:

kalio
02-03-2012, 08:20
msu to może razem kupimy będzie lepsza cena

A ja dzisiaj znowu do Chojnic muszę zobaczyć jak powinny wyglądać posadzki :)

BasH
02-03-2012, 09:47
A ja dzisiaj znowu do Chojnic muszę zobaczyć jak powinny wyglądać posadzki :)

No ja niestety dziś wracam z terenu około 19-tej, więc cię nie oprowadzę.

MSU: szukaj na alledrogo polstyr - brałem przez firmę z wawy (styropian-ocieplenia - jakoś tak) - cena na allegro :)

BasH
02-03-2012, 20:51
Kolega pytający chyba się nie obrazi za wrzut do komentów z priva, a może ktoś jeszcze dopowie:
.......
Cześć. Wow :) To jedziemy:

Aaa widzisz czyli w ten sposób.. na bogato 2 zasilania ....Sam robiles to? tzn połączenie tych 2 rozdzielaczy.

Z tego co czytałem nie warto robić inaczej (to znaczy na samych RTL) w obwodach > 10 metrów kwadratowych. Szarpnąłem się na części i zmontowałem rozdzielacz, który daje spore możliwości korygowania wydatków cieplnych. Mam nadzieję, że pomysł zadziała. Generalnie prawie wszystko konstrukcyjno-instalacyjne robię sam. Była ekipa cieśli, tynków, wylewek no i teraz zewnętrzne-dekarz i elewacja). Ja się jeszcze napracuje przy wnętrzach :) (200 m KG na poddaszu do zabudowy, podłogi, drzwi, itp.)

No ja u sibie chce pomieszać podłogowke z grzejnikami. I też pewnie bede potrzebował zrobic taki układ mieszający.
Też myślałem o takim rozwiązaniu... ale narazie robię tylko parter... wiesz buduje i wynajmuje mieszkanie w blokach :/ wiec chemy jak najszybciej uciekac do domu.

Słusznie - szybko przygotować jeden pokój, łazienkę i wyjazd z kosztownego wynajmu.

Hmm czyli podłogówka nie jest u Ciebie głównym zródlem... Jak myślisz warto dawać na całym parterze ? bo to jest u mnie dylemat... jakos nie mam do końca przekanania do podłogówki w calym domu... martwi mnie sterowanie i jej duża bezwładnośc... A co do sterowania to nie przewiduje żadnych sterownikow pogodowych itp siłownikow... jedynie co to przepływomierze...

A dla mnie jej bezwładność to właśnie zaleta - będzie brała stały, mały odbiór ciepła na parter aby zapewnić możliwość biegania nawet w skarpetkach (lubię :) ) a regulacją bieżącą ciepła zajmą się grzejniki umieszczone w każdym pomieszczeniu. Moce mam tak dobrane, że każdy układ z osobna (albo podłogówka albo same grzejniki) powinny dać radę nagrzać dom niezależnie, co niejako jest zabezpieczeniem na wypadek - tfu - zatkania jakiejś pętli.
Bardzo ważną kwestią decydującą u mnie o rozmieszczeniu grzejników jest także taras nad jadalnią i salonem - umieszczając pod nim grzejniki wymuszam ruch powietrza w potencjalnie niższym temperaturowo miejscu.


A jeszcze mam pytanie do wylewki.. widziałem mixokreta (czyli inwestor pod krawatem)
co możesz o tym powiedziec? warto to brac? podłoga sie nie kruszy jakos bo to jest chyba robione na sucho?? da się do tego dodac jakies plastyfikatory??


Świetna sprawa. Ale kazałem dawać i plastyfikator i wiórki poli po całości. Garaż dodatkowo zbrojony prętami + grubsza wylewka - było jeżdzone paleciakiem z półtonowym piecem, stoi jeszcze na palecie tona groszku i jest ok. :)

pozdrawiam
BasH

tomraider
04-03-2012, 19:48
No tak - faktycznie jak będzie "cokół" wcięty o 5 cm względem elewacji to jego pole siłowe odpycha magicznie śnieg na odległość

wITAM.
Tragedii nie będzie , śnieg spadający z dachu tworzy górkę której grzbiet wypada tak jak daleko wysunięty jest okap dachu , jak do tego dodasz ten nawiany wiatrem to może zajść na elewację, dlatego robi się zwykle 40 cm cokół , przynajmniej ja tak będę miał, każdy zrobi jak uważa. Magiczne pole siłowe powinno być ,,zaprzągnięte'' do schładzania browarów lub obracania rusztu grilla. pozdrawiam.

BasH
04-03-2012, 20:06
... dlatego do około 70 cm dolna cześć elewacji będzie pewnie z brazowego tynku mozaikowego.

compi
05-03-2012, 20:38
Domuruj ten kawałek z ytonga/gazobetonu, zaciągnij klejem, zaizoluj jakimś hydro i poklej płytki. Ja mam duuuży brodzik, celowo powiększony za co dostałem sporą burę i wyłożę spód mozaiką ze spadkami do kratki a na tylną ścianę zamontuję składane krzesełko. Pomyśl nad takim rozwiązaniem. Nie będzie droższe lub dużo droższe od brodzika.

Jarek.P
05-03-2012, 20:55
Słupek to zrób se z beleczego, choćby z GK, dobrze pociągniętego folią w płynie i zaglazurowanego, ale może pokombinuj tam z czymś lżejszym wizualnie, niż słupek? Np. wstaw tam gotowe, typowe drzwiczki kabinowe jakiejś rozsądnej szerokości a resztę miejsca zatkaj zrobioną na zamówienie taflą szkła bezpiecznego?

J.

Mat&Domi
05-03-2012, 23:06
Dach wygląda naprawdę dobrze:) Ciekaw jestem jak w całości z elewacją na gotowo to będzie wyglądać:)

Mam nadzieje, że komin w podejćiu drugim już Ci posłuży na lata:)

MusiSieUdac
06-03-2012, 07:15
Dach, widziany z daleka wyglada fajnie, ale dopiero teraz na zdjeciach zobaczylam jak masz polozony dom, zielony teren. Latem i wiosną pewni wszystko zyje. Fajnie

BasH
06-03-2012, 10:30
Słupek to zrób se z beleczego, choćby z GK, dobrze pociągniętego folią w płynie i zaglazurowanego, ale może pokombinuj tam z czymś lżejszym wizualnie, niż słupek? Np. wstaw tam gotowe, typowe drzwiczki kabinowe jakiejś rozsądnej szerokości a resztę miejsca zatkaj zrobioną na zamówienie taflą szkła bezpiecznego? J.

... i tak będzie wewnątrz półka, którą trzeba zamaskować, bo brodzika na 105 cm nie dostanę - chyba że pójść po całości i bezbrodzikowo z wpuszczonym odpływem, ale nie wierzę, że uda mi się to zrobić szczelnie...


Dach wygląda naprawdę dobrze:) Ciekaw jestem jak w całości z elewacją na gotowo to będzie wyglądać:)
Mam nadzieje, że komin w podejćiu drugim już Ci posłuży na lata:)

... tym bardziej, że pierwsza wersja okładziny wytrzymała 5 miesięcy (...bo fachowiec robił :) ). A elewacja "na gotowo" dopiero za rok, jak już będę miał w miarę uporządkowane otoczenie i nawiezioną ziemię.



Dach, widziany z daleka wyglada fajnie, ale dopiero teraz na zdjeciach zobaczylam jak masz polozony dom, zielony teren. Latem i wiosną pewni wszystko zyje. Fajnie

No bo z bliska to kiepsko wygląda ;) A zielono jest niesamowicie - zapraszam na drina na taras z widokiem na ogrody :)

Jarek.P
06-03-2012, 10:55
... i tak będzie wewnątrz półka, którą trzeba zamaskować, bo brodzika na 105 cm nie dostanę - chyba że pójść po całości i bezbrodzikowo z wpuszczonym odpływem, ale nie wierzę, że uda mi się to zrobić szczelnie...


A musisz ją robić taką wysoką? A zrób sobie coś na jednym poziomie z brzegiem brodzika, u mnie tak jest, bo też brodzik był 15cm za krótki:

https://lh5.googleusercontent.com/-_5b3CXrtQZc/TcRd-0Mp6WI/AAAAAAAAEKk/gk-jqgLzMvM/s912/JP063020.jpg

A do odstawiania szarego mydła "Biały Jeleń" i drapaka do pleców to sobie drucianą, albo tez szklaną półkę wewnątrz powiesisz.

BasH
06-03-2012, 13:16
OOO - i to jest dobry pomysł !!!

.....

edit: Moja piękniejsza połowa nie była już w takim zachwycie, więc będę rzeźbił wysoką półeczkę... :/

kalio
06-03-2012, 19:49
Na ten pasek to może luxsfery ??? lub jeśli drzwi do kabiny alu to może dopasuj profil alu,

Daszek w niezłym tempie się ułożył


Pozdrawiam

BasH
06-03-2012, 20:01
Ten "pasek" będzie miał około 15 cm i myslę raczej o stabilnym słupku obłożonym KG - tylko nie wiem, czy iść aż w profil drzwiowy UA czy kombinować na zwykłych CW...

kalio
07-03-2012, 07:38
Jak stabilnie to cegłę wymuruj, suporex przyklej .....

compi
07-03-2012, 07:51
Szybciej i pewniej będzie. Zabawa z płytą upierdliwa na takich centymetrach.

BasH
07-03-2012, 19:44
Pewnie tak... No to powrót do suporka i kleju :/ Trzeba będzie powiązać chociaż blachami do muru...

compi
07-03-2012, 20:42
Jak masz coś z resztek sufitowych to uchwyty ES nadają się do tego. Trzeba tylko zagłębienie wykonać i długimi czarnuchami ładnie to skręcisz.

kalio
08-03-2012, 03:34
Nawiercasz i wsuwasz zbrojeniówkę tak aby wystawała ok 1 cm przykładasz to co masz przykleić, kekko młotkiem już masz znak gdzie nawiercić, w otwóry klej dłuższa zbrojeniówkę i tak po kolei możesz kleić na wysoki bok i tak po dwa pręty na bloczek

BasH
08-03-2012, 06:24
Ściany garderób wiązałem z nośnymi na grubsze blachy:

http://img339.imageshack.us/img339/7230/imagee001.jpg

ale esy i czarnuchy przy takim słupeczku też się nadadzą :)

MusiSieUdac
11-03-2012, 15:30
Czesc :)

Tak sobie czytam ostatni wpis, o co chodzi z tymi kratkami pomiedzy krokwiami? Mozesz mnie uswiadomic

No ale zanim wełna to czeka jeszcze wycięcie szczelin na kratki wentylacyjne między krokwiami,

Ps.Mam jeszcze pytanie odnosnie elewacji, zalozylam sobie pewna kwote na elewacje (ocieplenie+tynk) w kosztorysie ale raczej jestem juz pewna, ze bede musiala dolozyc. Pokusiles sie przeliczyc ile za 1mkw wyjdzie Ci calosc na gotowo z tynkiem. Jak sami ocieplalismy piwnice, to za same materialy (styro twardy 10cm, siatka, klej, dysperbity ) wyszlo nam cos ponad 30 zl/ 1mkw. Przy elewacji nie mam pojecia jak sie rozklada koszt. Moglbys cos podpowiedziec?

Ps.Jutro wchodza w koncu tynkarze :)

Pozdrawiam

BasH
11-03-2012, 16:07
No hej.

Jeśli chodzi o kratki wentylacyjne to myślę o wpuszczaniu powietrza pod nadbitkę/deskowanie nad wełnę - jak u siebie masz FWK to tego nie robisz:

http://img716.imageshack.us/img716/9018/krokwiewent.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/krokwiewent.jpg/)

Co do kosztów - założyłem sobie koszty elewacji na gotowo na +-30 tys. / 300 metrów (stówka za metr) razem z materiałami i robocizną.
Licząc teraz na kolanie (bo jeszcze za nic nie płaciłem, mam tylko notki +- z zużycia + znam metry) wychodzi mi około 60 zł / metr ze stryro grafitowym 15 cm lambda 31 (ja sciągałem), a sama robocizna bez styropianu ale z wszystkimi innymi pierdołami (klej, kołki, listwy, siatki itp.) +- około 33 zł za metr, czyli wychodzi 10 zł / metr kosztów siatki, kołków, kleju (szary pod styro, 2x biały z siatką na stryro + kołki + narożniki).
To tak na gorąco. Sam tynk silikonowo-akrylowy wychodzi około 13 zł / metr, ale nie wiem czy taki będę kładł i za ile dostanę robociznę... pozdrawiamy i raz jeszcze dziękujemy :)

mayadaski
11-03-2012, 16:54
Hej BasH, mam pytanie...po siesiedzku:cool:

Czy Ty gniazdka/pstryczki planujesz kupic lokalnie czy moze rozgladales sie juz jak to stoi cenowo i sklep internetowy bylby tanszy? To samo pytanie jezeli chodzi o sanitariaty....latem bylam w Topoli, ale tak ceny takie ze hej! :D
Niestety rodzina jest w tych sprawach malo pomocna i nikt nie moze mi poradzic.... jaka jest Twoja opinia, masz jakiegos faworyta?

Wydac kase szybko jest latwo, ale wydac ja madrze....to niestety inny problem:D

Pozdrowienia,

Maja

BasH
11-03-2012, 16:58
Hej!
Docelowe pstryczki elektryczki, gniazdka i reszta osprzętu od października jest częściowo zamontowana, a reszta grzecznie siedzi w pudełkach czekając na malowanie.
Kupowane na http://www.eldor.net.pl/ - przekonały mnie ceny, możliwość wyboru i nietracenie czasu na jeżdżenie i szukanie.
Co do kibelków - razem ze stelażem przyjechały oczywiście kurierem - prawie wszystko zamawiam przez net - taka okolica, że ceny w necie i przez telefon z dojazdem wychodzą korzystniej, niż u lokalnych dostawców...

MusiSieUdac
11-03-2012, 17:56
No hej.

Jeśli chodzi o kratki wentylacyjne to myślę o wpuszczaniu powietrza pod nadbitkę/deskowanie nad wełnę - jak u siebie masz FWK to tego nie robisz:
Zpomnialam, ze Ty masz deskowanie i na wszelki wypadek sie zapytalam, zeby czegos nie przeoczyc przy robieniu poddasza;) Jak widac zakrecona jestem:yes:



Co do kosztów - założyłem sobie koszty elewacji na gotowo na +-30 tys. / 300 metrów (stówka za metr) razem z materiałami i robocizną.
Licząc teraz na kolanie (bo jeszcze za nic nie płaciłem, mam tylko notki +- z zużycia + znam metry) wychodzi mi około 60 zł / metr ze stryro grafitowym 15 cm lambda 31 (ja sciągałem), a sama robocizna bez styropianu ale z wszystkimi innymi pierdołami (klej, kołki, listwy, siatki itp.) +- około 33 zł za metr, czyli wychodzi 10 zł / metr kosztów siatki, kołków, kleju (szary pod styro, 2x biały z siatką na stryro + kołki + narożniki).
To tak na gorąco. Sam tynk silikonowo-akrylowy wychodzi około 13 zł / metr, ale nie wiem czy taki będę kładł i za ile dostanę robociznę...

No to poplynelam w wycenie o polowe :( Widze juz siebie jak pajak na szczycie sciany frontowej jak kleje styropian.


pozdrawiamy i raz jeszcze dziękujemy :)
Uwierz, że cała przyjemność po mojej stronie:)


Kupowane na http://www.eldor.net.pl/ -
Przy okazji sobie zapisze:)

mayadaski
11-03-2012, 18:09
Hej!
Docelowe pstryczki elektryczki, gniazdka i reszta osprzętu od października jest częściowo zamontowana, a reszta grzecznie siedzi w pudełkach czekając na malowanie.
Kupowane na http://www.eldor.net.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.eldor.net.pl%2 F) - przekonały mnie ceny, możliwość wyboru i nietracenie czasu na jeżdżenie i szukanie.
Co do kibelków - razem ze stelażem przyjechały oczywiście kurierem - prawie wszystko zamawiam przez net - taka okolica, że ceny w necie i przez telefon z dojazdem wychodzą korzystniej, niż u lokalnych dostawców...

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz!
Tez z niedowierzania przecieram oczy cenami w lokalnych sklepach. Nie sadzilam, ze beda az takie wysokie. Za pstryczkami bylam w 3 miejscach: na Angowickiej i przy Czluchowskiej, ale ceny byly niesamowite....chcialam sie Ciebie zapytac, bo ja bedac tylko z doskoku myslalam, ze przeoczylam jakies miejsce albo zle patrzylam....na tej stronie co podales maja tez inne fajnie rzeczy.... nad jeziorem nie mamy kablowki, wiec musze sie zainteresowac satelita....
Jeszcze raz dziekuje Ci pieknie...ide grzebac w internecie bez zadnego wahania!:D

Maja

BasH
11-03-2012, 18:40
Tez z niedowierzania przecieram oczy cenami w lokalnych sklepach. Nie sadzilam, ze beda az takie wysokie.Jeszcze raz dziekuje Ci pieknie...ide grzebac w internecie bez zadnego wahania!:D

W hurtowni dobrze rozmawiając lub mając znajomka elektryka biorącego dużo sprzętu można osiągnąć niewiarygodne ( stosunku do półkowych) rabaty, ale i tak nie dostaniesz (przynajmniej u nas) w normalnych cenach nieco bardziej "egzotycznego" osprzętu np. podwójnych rj45... Net rządzi :)

BasH
11-03-2012, 18:48
Widze juz siebie jak pajak na szczycie sciany frontowej jak kleje styropian.

A tak przy okazji to muszę jeszcze pomyśleć o jakiś estetycznych kratkach wentylacyjnych na stryszek w ścianach szczytowych - dekarz zalecał :/ A przy okazji nie wyciął mi kalenicy tak jak chciałem (też dla zwentylowania). Jeszcze przyjedzie, więc będzie okazja na poprawki.

Też myślałem, że będę sam kleił elewację i tylko na naciągnięcie tynku kogoś wezmę (bo nie jestem w stanie w pojedynkę zaciągnąć bez śladu całej ściany), ale zaczyna mi brakować na wszystko czasu a po drugie nie chciałem, aby tynkujący narzekał na niby źle przygotowane ocieplenie i klej ;)



Uwierz, że cała przyjemność po mojej stronie:)


Nie omieszkam podesłać fotki z zawartością zapakowaną w prezent :) No ale to w lipcu :)

MusiSieUdac
11-03-2012, 19:49
A tak przy okazji to muszę jeszcze pomyśleć o jakiś estetycznych kratkach wentylacyjnych na stryszek w ścianach szczytowych - dekarz zalecał :/ A przy okazji nie wyciął mi kalenicy tak jak chciałem (też dla zwentylowania). Jeszcze przyjedzie, więc będzie okazja na poprawki.

Na ten sam pomysl wpadlismy z Miskiem, kratki w scianach szczytowych + kratki w sufitach sypialni i lazienki na poddaszu cos na wzor korka, zeby przy -20 mozna bylo je przymknac. Fajny patent ma tez Inz z rurami spiro



też myślałem, że będę sam kleił elewację i tylko na naciągnięcie tynku kogoś wezmę (bo nie jestem w stanie w pojedynkę zaciągnąć bez śladu całej ściany), ale zaczyna mi brakować na wszystko czasu

Wcale sie nie dziwie, tyle pracy samemu a najgorzej przy końcowce, jak juz zaczyna dopadac zmeczenie materialu

BasH
11-03-2012, 19:56
Na ten sam pomysl wpadlismy z Miskiem, kratki w scianach szczytowych + kratki w sufitach sypialni i lazienki na poddaszu cos na wzor korka, zeby przy -20 mozna bylo je przymknac. Fajny patent ma tez Inz z rurami spiro

Ja prawdopodobnie będę wstawiał pewnie anemostaty, albo faktycznie kratki z regulacją na poddaszu. Każdy z trzech pokoi ma swoją garderobę, więc tam będę wyciągał powietrze na strych + komin w łazience. Masz coś na oku z kratek na elewacje?


Wcale sie nie dziwie, tyle pracy samemu a najgorzej przy końcowce, jak juz zaczyna dopadac zmeczenie materialu To nawet nie to bo zapindalam jak samochodzik, ale moja doba ma tylko 24h, a jakoś prace teraz zajmują dużo czasu. Jak leciałem z klejeniem ściany to widać było konkretne postępy w każdą godzinę spędzoną na budowie, a teraz... Grzebanie a przede wszystkim kategoryzowanie prac na niezbędne i "na po wprowadzeniu".

compi
11-03-2012, 20:23
Co jak co, ale samodzielnie docieplenia i elewacji nie proponuję robić. Tutaj warto zapracować na dobrą ekipę. Wiem bo spasowałem po oklejeniu prawie całego domu styro, a mam przecież parterówkę. Do tej roboty, aby nie trwała tygodniami potrzeba przynajmniej 3-4 ludzi.

BasH
11-03-2012, 20:28
Co jak co, ale samodzielnie docieplenia i elewacji nie proponuję robić. ...Do tej roboty, aby nie trwała tygodniami potrzeba przynajmniej 3-4 ludzi.

Absolutne minimum to dwie osoby, w trzy byłoby ok. Chociażby głupie naciąganie siatki... Trudne w pojedynkę :) W szczytowym momencie miałem na placu budowy 10 osób - 4 dachowców i 6 elewacyjnych. Nieswoja sytuacja dla samorobnego, no ale się cieszę. Gorzej, gdy trzeba wyciągnąć portfel, no ale coś za coś.

ps. Compi - a Ty swój dziennik w końcu pokażesz?

compi
11-03-2012, 20:30
Przy wysokiej ścianie to do docieplenia dwie dadzą radę, ale do wykończenia elewacji to już hardkor.

BasH
11-03-2012, 20:50
Przy wysokiej ścianie to do docieplenia dwie dadzą radę, ale do wykończenia elewacji to już hardkor.

Dokładnie - przy naciąganiu tynku bez śladów łączeń trzy osoby na ruszcie to optimum - czwarta do mieszania i podawania. No chyba, że elewacja ma dużo okien i miejsc do ukrycia łączeń to może i para da radę...

MusiSieUdac
12-03-2012, 07:13
Nie wiem jak jest przy nakladaniu tynku, ale polozenie styropianu i osiatkowanie go, jest calkiem, calkiem
Z Miskiem opedzlowalismy w lato cala piwnice, nie bylo az tak zle

Problemem u mnie jest sciana szczytowa wysoka do nieba ( trzy kondygnacje)

BasH
12-03-2012, 07:19
Fundamenty też siatkowałem i było ok (chociaż ja mam tylko metrowe), ale tak jak piszesz - przy wysokim budynku sprawa się utrudnia :) Dwie osoby to minimum.

kalio
13-03-2012, 07:49
Ja Ci powiem tak że z tym białym klejem to nie widać czy to już tynk czy jeszcze nie - wygląda super

BasH
13-03-2012, 10:23
... dlatego dopłacałem do podwójnego białego, bo przynajmniej rok tak powisi. Na docelowy tynk potrzebuję ponad 10 tysi, więc niech póki co będzie klejowy, bo są inne wydatki :)

compi
13-03-2012, 10:34
A gruntujesz ten klej? Bo szary plus biały grunt to może być ta sama cena, ale nie wiem czy biały klej się gruntuje, aby nie chłonął wody.

BasH
13-03-2012, 12:55
Wykonawca, który na tym podkładzie klejowym będzie naciągał za rok tynk zapewniał, że nie trzeba gruntować. Klej to solbet gabit. Używałem go także wcześniej i zauważyłem, że po wyschnięciu woda raczej spływa po nim niż wsiąka, więc jeszcze zobaczę czy będę gruntował. Ale na pewno sam grunt na szarym kleju nie da takiego efektu wizualnego jak biały klej.

compi
13-03-2012, 12:59
Nie nie, elewacja jest zamiast szara to popielata po gruncie. Ale nie o jakąś wielką estetykę mi chodzi, a o koszty obu wersji. Pamiętasz cenę worka? Wtedy łatwiej będzie porównać.

BasH
13-03-2012, 13:01
22-23 brutto - coś koło tego.

compi
13-03-2012, 13:07
To dobra cena w takim razie i dobre rozwiązanie, oczywiście jeśli takiej powierzchni nie trzeba gruntować. Sam żałuję, ze nie wpadłem na takie rozwiązanie. Grunt kosztował parę złotych.

BasH
13-03-2012, 13:52
A jaki grunt tak ogólnie polecasz na KG, tynki gipsowe pod farbę? (latex KABE)

compi
13-03-2012, 14:03
Ja trzymam się swojego systemu, a więc jeśli szpachla na ścianę to coś grubszego gdy nierówno i jako drugi finiszowy Shetrock Coumpan w gotowej masie. Szlifowanie przy halogenie porządną kostką ścierną (polecam Dynamic w salonach Dekorian/Para), solidne odkurzeni/odpylenie i malowanie, gdzie pierwsza warstwa jest lekko rozrobiona wodą. A więc bez gruntu. Jeśli tylko malowanie tynków gipsowych maszynowych to gruntuj czymś tanim. Ja kupiłem w Liroyu najtańszy grunt w bańkach 10l i pod resztki lateksu w kotłowni i garażu wyszło ładnie, ale rozrobiona farba też byłaby ok. Przy Duluksie trzeba już uważać bo ich grunt pierońsko drogi, a reklamacji nie uznają gdy go nie stosujesz. Kabe fajna firma, ale chyba droga. Przetrenuj jedno pomieszczenie, bo gdy wyjdzie Ci kłopot z ilością farby to zamiast gruntu warto wstępnie malować rozrobioną białą farbą. Wtedy krycie kolorem masz zapewnione.

BasH
13-03-2012, 16:29
W jakich ogólnospotykanych sklepach/marketach można dostać tego sheetrocka?

compi
13-03-2012, 17:31
W porządnych : ). Cena w granicach 95-105 zł za 25kg w wiadrze, ale wydajne toto, łatwo się kładzie i szlifuje, ale zarazem i przede wszystkim jest mocne pod właśnie silnie wiążące farby. Jedyne z czym się kiedyś pogryzło to biały VinylMat Duluxa. Po kupieniu otwierasz, wrzucasz część do drugiego wiaderka, dodajesz wody i rozrabiasz do takiej konsystencji jaka Ci pasuje(można nawet taśmy papierowe na to wklejać) i kładziesz najlepiej długim 60cm tzw piórem.

BasH
13-03-2012, 18:03
Skoro mocne to nie odrywa płatów tynku gipsowego? :) Kładzie się od razu na gipsiaka bez gruntu? Pytam pod kątem ewentualnych poprawek (mam spartoloną jedną ścianę kolankową do szlifu i naciągnięcia cieńkiej warstwy na nowo).

compi
13-03-2012, 18:13
Jeśli masz słabe podłoże to gruntowanie jest nieuniknione. Ta szpachla nie puści, ale to co jest pod nią to nie wiem. Ja kładłem bezpośrednio na płytę, ale dosyć grubo, bo inaczej przy przecieraniu praktycznie całość można kostką zdjąć. Jeśli to ścianka kolankowa, nieoświetlona to szpachle kładłbym tylko na łączenia i wkręty.

BasH
13-03-2012, 18:29
Ścianka kolankowa jest murowana i na to poszedł tynk maszynowy gipsowy, ale pracownik wykonawcy dał ciała i muszę ją zeszlifować z grubsza i naciągnąć jakiś finisz. Sam tynk trzyma jak diabli, nie odspaja się ani nie rozwarstwia.
A tak w ogóle to fajnie piszą o tym sheetrocku (zielonym). Dość drogi, ale fajny w użyciu - jak gdzieś spotkam to przetestuję.

kalio
13-03-2012, 18:44
Wrzuć jakieś foto zabudowy skosów jesli masz już zrobione

BasH
13-03-2012, 19:33
Zabudowa wstrzymana - czekam na ruchy więźby pod obciążeniem dachówki - mam tylko stelaże na trzech sufitach. Wrzucę jeszcze wełnę międzykrokwiowo, ale najpierw muszę wyciąć w styro szczeliny pod nadbitką i wstawić kratki wentylacyjne:

http://folnet.pl/towar/okapowa-kratka-wentylacyjna

Dopiero wtedy mogę zamykać wełnę. Z dekarzami nie dogadałem się o wykończenie przestrzeni między rynną a deskami i będzie trzeba wstawić coś takiego:

http://folnet.pl/towar/kratka-okapowa-100mm-x-5mb

Zamaskuje nieestetyczną dziurę i pozostawi przelot powietrza.

Mat&Domi
14-03-2012, 00:01
ja tez planuje deskować cały dach wiec ładnie proszę o dokładne fotografowanie twoich działan zwiazanych z wentylacją pod dechy dachu. :):)

Rozumiem ze nie nabijałes juz nic dodatkowego w formie podbitki tylko ładnie pamalowałes dechy na brazowo??

BasH
14-03-2012, 06:19
ja tez planuje deskować cały dach wiec ładnie proszę o dokładne fotografowanie twoich działan zwiazanych z wentylacją pod dechy dachu. :):)

OK, zgodnie z życzeniem :)


Rozumiem ze nie nabijałes juz nic dodatkowego w formie podbitki tylko ładnie pamalowałes dechy na brazowo??

Tak, tyle że te dechy, które były przewidziane jako widoczne zostały wyheblowane i zrobione na tak zwany półfelc, aby przy rozsychaniu nie było widać przerw - coś takiego:

http://img192.imageshack.us/img192/4467/polfelcbash.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/192/polfelcbash.jpg/)

MusiSieUdac
15-03-2012, 11:57
Czesc Druhu, mam pytanie. Dali Ci siatke pod tynk na terivie, czy tylko zagruntowali strop?
Musze wyczaić moich ananasów, czy dali mi siatkę, ale pewnie jak wróce do domu, bedzie juz za późno, bo skończa parter

BasH
15-03-2012, 17:21
Tylko gruntowali. Pytałem czy dawali gdziekolwiek siatki - mówili że jeden inwestor się uparł i dawali, ale mówili że to bez sensu tym bardziej przy moim gipsiaku. Prędzej strop się zawali niż odspoi gipsiak.

MusiSieUdac
15-03-2012, 18:19
Tylko gruntowali. Pytałem czy dawali gdziekolwiek siatki - mówili że jeden inwestor się uparł i dawali, ale mówili że to bez sensu tym bardziej przy moim gipsiaku. Prędzej strop się zawali niż odspoi gipsiak.
No to mnie uspokoiles, tez mam tylko zagruntowane. Zapytalam sie czy dali siatke to powiedzieli, ze sie nie :no: