PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy ciepła IVT - chętni do zakupu i instalacji wystąp!



mk CocaYna
30-01-2009, 08:49
Cześć,
Jest możliwość wywalczenia rabatu na zakup i instalację pompy ciepła IVT, zapraszamy więc zainteresowanych. Przedstawiciel IVT przygotuje specjalną ofertę dla nas. Im więcej osob się zgłosi, tym większa szansa na większy rabat.
Chętnych zapraszamy do zarejestrowania się na:

http://www.pompaciepla.frix.pl/

oraz wypełnienia formularza.

tusiekdit
31-01-2009, 22:37
Polecam przemyśleć inna pompę http://www.mecmaster.se/pl/ ja taką używam od 2 miesięcy, jest super, polski przedstawiciel http://www.famar.xlnet.pl/ Pan Markiewicz

HenoK
01-02-2009, 09:49
Polecam przemyśleć inna pompę http://www.mecmaster.se/pl/ ja taką używam od 2 miesięcy, jest super, polski przedstawiciel http://www.famar.xlnet.pl/ Pan MarkiewiczKtórą z przedstawionych na tych stronach pompę ciepła używasz i ile kosztowała Cię kompletna instalacja ?

tusiekdit
01-02-2009, 18:19
Polecam przemyśleć inna pompę http://www.mecmaster.se/pl/ ja taką używam od 2 miesięcy, jest super, polski przedstawiciel http://www.famar.xlnet.pl/ Pan MarkiewiczKtórą z przedstawionych na tych stronach pompę ciepła używasz i ile kosztowała Cię kompletna instalacja ?

POMPA CIEPŁA MEC FL59 6kW, zasobnik wody120l osobno poza pompa na scianie,model 59T ma wbudowany ale mały wiec fachowcy doradzili osobny dwupłaszczowy tzn woda użytkowa jest w płaszczu wody c.o. przez co się nie wychładza tak szybko. Cala instalacja wraz z całym ogrzewaniem podłogowym ok 110m2 kosztowała ok 50tyś. Wszystko robiła firma domyidomki.pl a Pan Markiewicz jako podwykonawca instalacji pompy MEC. Dodatkowo mam wspomaganie wentylacji z GWC (Gruntowy wymiennik ciepła) na okresy skrajnych różnic temperatur co np jak na zew bylo -15C to wchodzilo powietrze do domu +5C , 20C ogrzane za darmo.

HenoK
01-02-2009, 20:06
Czy to jest jedyne źródło ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody w Twoim domu ?

banko
01-02-2009, 21:00
POMPA CIEPŁA MEC FL59 6kW, zasobnik wody120l osobno poza pompa na scianie,model 59T ma wbudowany ale mały wiec fachowcy doradzili osobny dwupłaszczowy tzn woda użytkowa jest w płaszczu wody c.o. przez co się nie wychładza tak szybko. Cala instalacja wraz z całym ogrzewaniem podłogowym ok 110m2 kosztowała ok 50tyś. Wszystko robiła firma domyidomki.pl a Pan Markiewicz jako podwykonawca instalacji pompy MEC. Dodatkowo mam wspomaganie wentylacji z GWC (Gruntowy wymiennik ciepła) na okresy skrajnych różnic temperatur co np jak na zew bylo -15C to wchodzilo powietrze do domu +5C , 20C ogrzane za darmo.

A możesz powiedzieć jaki masz ten GWC bo 20 stopni ogrzane powietrze to jakiś fenomen jeszcze żebyś napisał że na wlocie było 0 stopini ale pomiędzy 0 a 5 to przepaść.

emil_d
01-02-2009, 21:03
Ja mam IVT HTC9 - http://www.sunenergy.pl/. Odpalona w grudniu ubiegłego roku - nagrzała domek o pow. około 160 m2 + garaż (jeszcze nie wstawiłem drzwi). Aktualnie jest 15 st. C (trwają prace wykończeniowe). Robiła mi firma z Łomianek - ArmaSan (projekt dolnego wymiennika ciepła, dobór pompy, projekt instalacji podłogowej i ściennej, instalację). Tel. - Sławek Bartczuk - 505 171 402.

Pompa przez pierwszy tydzień pracowała prawie na okrągło, teraz włącza się na 4 - 6 godz. dziennie - zależnie od temperatury na zewnątrz.

tusiekdit
02-02-2009, 08:37
Czy to jest jedyne źródło ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody w Twoim domu ?
Tak jedyne, mam jeszcze kominek dla przyjemności i używam go do szybszego rozpędzenia pompy ciepła jak nie ma nikogo parę dni i temp spada do 16C. Dom ma extra ocieplenie, oprócz 20 cm wełny mam jeszcze folie Altuthermo. Goście od audytu energetycznego wyrazili się ze "jest pasywny"

tusiekdit
02-02-2009, 08:41
A możesz powiedzieć jaki masz ten GWC bo 20 stopni ogrzane powietrze to jakiś fenomen jeszcze żebyś napisał że na wlocie było 0 stopini ale pomiędzy 0 a 5 to przepaść.
Ja się na tym nie znam tylko mierze temperaturę na wlocie do domu i widzę ile jest na zewnątrz. GWC to 50mb rury fi200 zakopanej do 2,5 do 3,5m pod ziemia. Centrala wentylacyjna ustawiona jest na minimalny przepływ powietrza bo wtedy widzę ze wchodzi powietrze o dobrej temp.

HenoK
02-02-2009, 08:52
Czy to jest jedyne źródło ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody w Twoim domu ?
Tak jedyne, mam jeszcze kominek dla przyjemności i używam go do szybszego rozpędzenia pompy ciepła jak nie ma nikogo parę dni i temp spada do 16C. Dom ma extra ocieplenie, oprócz 20 cm wełny mam jeszcze folie Altuthermo. Goście od audytu energetycznego wyrazili się ze "jest pasywny"
Znaczy to, że masz w domu prawie "perpetum mobile".
Pompa ciepła pobiera ciepło z wentylacji i ogrzewa pomieszczenia i ... powietrze wentylacyjne.
No chyba, że ta Toja "przyjemność" palenia w kominku zamienia się na pełny etat palacza. Wtedy już wszystko staje się jasne.
Jeżeli masz świadectwo charakterystyki energetycznej to jaka wartość EP i EK Ci na nim wyszła ?

tusiekdit
02-02-2009, 09:12
Czy to jest jedyne źródło ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody w Twoim domu ?
Tak jedyne, mam jeszcze kominek dla przyjemności i używam go do szybszego rozpędzenia pompy ciepła jak nie ma nikogo parę dni i temp spada do 16C. Dom ma extra ocieplenie, oprócz 20 cm wełny mam jeszcze folie Altuthermo. Goście od audytu energetycznego wyrazili się ze "jest pasywny"
Znaczy to, że masz w domu prawie "perpetum mobile".
Pompa ciepła pobiera ciepło z wentylacji i ogrzewa pomieszczenia i ... powietrze wentylacyjne.
No chyba, że ta Toja "przyjemność" palenia w kominku zamienia się na pełny etat palacza. Wtedy już wszystko staje się jasne.
Jeżeli masz świadectwo charakterystyki energetycznej to jaka wartość EP i EK Ci na nim wyszła ?
Nie wiem jak to działa ale teraz np jestem już 7dni w domu, nie pale w kominku a w domu jest 20C cały czas. Nie mam jeszcze świadectwa po pogoniłem tych panów jak powiedzieli ze chcą 2500PLN.Szukam kogoś za rozsądną cenę.

HenoK
02-02-2009, 10:16
Nie wiem jak to działa ale teraz np jestem już 7dni w domu, nie pale w kominku a w domu jest 20C cały czas. Sekret tego działania tkwi zapewne w "Dodatkowym zasilaniu : 9kW", czyli mówiąc prościej w grzałce elektrycznej :(.
Pochwal się ile przez ostatni miesiąc zużyłeś energii elektrycznej i wszystko będzie jasne. Jeżeli masz zużycie prądu za ostatni miesiąc do 1000kWh to wszystko OK, jeżeli przekraczasz 1500 kWh to na bank włącza Ci się grzałka.

tusiekdit
02-02-2009, 11:24
Nie wiem jak to działa ale teraz np jestem już 7dni w domu, nie pale w kominku a w domu jest 20C cały czas. Sekret tego działania tkwi zapewne w "Dodatkowym zasilaniu : 9kW", czyli mówiąc prościej w grzałce elektrycznej :(.
Pochwal się ile przez ostatni miesiąc zużyłeś energii elektrycznej i wszystko będzie jasne. Jeżeli masz zużycie prądu za ostatni miesiąc do 1000kWh to wszystko OK, jeżeli przekraczasz 1500 kWh to na bank włącza Ci się grzałka.
tego nie sprawdzałem, jestem na prądzie pożyczonym od sąsiadów a grzałka jest wyłączona bo to tymczasowe łącze by nie wytrzymało tego obciażenia.

am76
02-02-2009, 12:22
Znaczy to, że masz w domu prawie "perpetum mobile".
Pompa ciepła pobiera ciepło z wentylacji i ogrzewa pomieszczenia i ... powietrze wentylacyjne.
Nie koniecznie. Pompa pobiera ciepło z powietrza które jest dostarczane do domu przez GWC, powiedzmy ze srednia temp. tego powietrza to 5stC. Z danych umieszczonych na stronie producenta wynika, ze temp. powietrza wydalanaego przez pompę wynosi od -15 do -10 stC. Wiec takie cos w małym domu pasywnym moze sie sprawdzić.

HenoK
02-02-2009, 12:36
Znaczy to, że masz w domu prawie "perpetum mobile".
Pompa ciepła pobiera ciepło z wentylacji i ogrzewa pomieszczenia i ... powietrze wentylacyjne.
Nie koniecznie. Pompa pobiera ciepło z powietrza które jest dostarczane do domu przez GWC, powiedzmy ze srednia temp. tego powietrza to 5stC. Z danych umieszczonych na stronie producenta wynika, ze temp. powietrza wydalanaego przez pompę wynosi od -15 do -10 stC. Wiec takie cos w małym domu pasywnym moze sie sprawdzić.Brałem to pod uwagę. Jednak GWC z 50mb rury fi 200mm nie zapewni 3,5kW mocy potrzebnej do pompy ciepła, przynajmniej w dłuższym okresie czasu.

am76
02-02-2009, 12:46
Znaczy to, że masz w domu prawie "perpetum mobile".
Pompa ciepła pobiera ciepło z wentylacji i ogrzewa pomieszczenia i ... powietrze wentylacyjne.
Nie koniecznie. Pompa pobiera ciepło z powietrza które jest dostarczane do domu przez GWC, powiedzmy ze srednia temp. tego powietrza to 5stC. Z danych umieszczonych na stronie producenta wynika, ze temp. powietrza wydalanaego przez pompę wynosi od -15 do -10 stC. Wiec takie cos w małym domu pasywnym moze sie sprawdzić.Brałem to pod uwagę. Jednak GWC z 50mb rury fi 200mm nie zapewni 3,5kW mocy potrzebnej do pompy ciepła, przynajmniej w dłuższym okresie czasu.
Zapewne nie, ale średnia temperatura w sezonie grzewczym wynosi coś ok. 2stC.
Oczywiście inna sprawa to ekonomia - po co się w to wszystko bawić za te 50tyś zł. W tak małym i dobrze ocieplonym domu ogrzewanie typu T.B. jest jak dla mnie jedynym słusznym.

tusiekdit
02-02-2009, 19:23
[/quote]Brałem to pod uwagę. Jednak GWC z 50mb rury fi 200mm nie zapewni 3,5kW mocy potrzebnej do pompy ciepła, przynajmniej w dłuższym okresie czasu.[/quote]

Z tego co tłumaczył mi wykonawca i ja zrozumiałem u mnie GWC nie jest tzw dolnym źródłem a tylko wspomaganiem, a dolnym źródłem jest powietrze wywiewne z domu a ono się ogrzewa po wejściu do domu od rożnych rzeczy, ludzi, psa, kuchni, lodówki,zmywarki halogenów, czasami kominka podłogówki i na wylocie jest z niego co odzyskać, np teraz 20:15 pompa pobiera powietrze z domu +18C wyrzuca na dwór -14C, GWC podaje +7C,woda w podłogówce podgrzana do +28C.Szwedzi twierdza ze moja instalacja jest pierwsza w Polsce.
Nie wiem jak ale to działa i jestem zadowolony z efektów:)

HenoK
02-02-2009, 19:42
Nie wiem jak ale to działa i jestem zadowolony z efektów:)Napisz jeszcze coś o swoim "pasywnym" domu. Czy to jest konstrukcja szkieletowa ?

tusiekdit
02-02-2009, 20:12
Nie wiem jak ale to działa i jestem zadowolony z efektów:)Napisz jeszcze coś o swoim "pasywnym" domu. Czy to jest konstrukcja szkieletowa ?
Tak szkieletowa, wykonanie domyidomki.pl, parter bez piwnicy 130m, Docieplenie ścian zewnętrznych i stropu (Aluthermo Quattro 14mm+22cm wełny + ruszt +wełna 50mm) aluthermo.pl , Okna Dziadek dwuszybowe k=1.1W/m2*K dziadek.com.pl,wykończenie od środka gips karton, zewnątrz szalówka drewniana, dodatkowo kominek Kornak 12kW +nadstawka tzw"jeż" wspomagający oddawanie ciepła, wentylacja mechaniczna -400m2 (GWC 50mb fi 200 czerpnia 2m nad terenem+wentylator wspomagający GWC + przepustnica kanałowa sterowanie ręczne+czerpnia zewnętrzna na wys 2m nad terenem)
Budowa od "0" pod klucz trwała 4 miesiące.

HenoK
02-02-2009, 21:55
To rzeczywiście ciepły dom, chociaż do standardu domu pasywnego muj jeszcze sporo brakuje. Tempo budowy też imponujące, przy technologii tradycyjnej praktycznie nierealne.

tusiekdit
30-03-2009, 14:53
To rzeczywiście ciepły dom, chociaż do standardu domu pasywnego muj jeszcze sporo brakuje. Tempo budowy też imponujące, przy technologii tradycyjnej praktycznie nierealne.

Co do zuzycia prądu, założyłem osobny licznik na obwód pompy ciepła aby mierzyc realne koszty C.O. i CWU pierwszy pomiar za luty wychodzi 580Kwh za miesiąc, chyba nie najgorzej?. Poprosiłem też wykonawce o pomiary temperatury i regulacje przepływów wentylacji, pomiar temperatury powietrza z GWC potwierdził moje pomiary +5C , jedna wymiana powietrza na godzine ok 220m3

mariankossy
30-03-2009, 15:40
Brałem to pod uwagę. Jednak GWC z 50mb rury fi 200mm nie zapewni 3,5kW mocy potrzebnej do pompy ciepła, przynajmniej w dłuższym okresie czasu.[/quote]

Z tego co tłumaczył mi wykonawca i ja zrozumiałem u mnie GWC nie jest tzw dolnym źródłem a tylko wspomaganiem, a dolnym źródłem jest powietrze wywiewne z domu a ono się ogrzewa po wejściu do domu od rożnych rzeczy, ludzi, psa, kuchni, lodówki,zmywarki halogenów, czasami kominka podłogówki i na wylocie jest z niego co odzyskać, np teraz 20:15 pompa pobiera powietrze z domu +18C wyrzuca na dwór -14C, GWC podaje +7C,woda w podłogówce podgrzana do +28C.Szwedzi twierdza ze moja instalacja jest pierwsza w Polsce.
Nie wiem jak ale to działa i jestem zadowolony z efektów:)[/quote]

A to bardzo ciekawe. Moc z GWC 3,5 KW i te 220m3 / h
Można wyjaśnić bliżej o co chodzi???

Rożnica temp.powietrza 32 st.C i prędkość 220m3/h

Ilość wywiewanego powietrza potrzebnego do ogrzania pomieszczenia do temperatury tw:

V [m3/h]

Q = V x Cp x pp x (tn - tw)

to Q = 220 x 0,28 x 1,12 ( -14 - 18 ) = 2207 W /h


gdzie:
Q - straty/ zysk mocy cieplnej ogrzewanego pomieszczenia [W]
cp - ciepło właściwe powietrza: można tu przyjąć 0,28 [Wh/kgK]
pp - gęstość powietrza; można tu przyjąć 1,12 [kg/m3]
tn -- temperatura powietrza wywiewanego [°C]
tw - temperatura powietrza wewnętrznego [°C]

Wydajność ciepła z powietrza z domu to 2kW/ h .
A co w takim razie z wodą zawartą w tym powietrzu, przy schładzaniu
( z lodem )??

Jakie jest zapotrzebowanie na ciepło domu przy - 20 stopniach, bo nie kumam jak dobrana była moc pompy bez obliczenia zapotrzebowania???
Dla mnie z grubsza dla tego szkieletowca max .Pz ok. 5,5 -6,0 kW, to brakuje do zrownowazenia zapotrzebowania ok.3,3 do 3,8 kW

tusiekdit
30-03-2009, 19:51
Nie mam pojęcia jak to działa, napisałem co wychodzi bo HenoK pytał o prąd, sam byłem ciekaw. Pompa ma cykl rozmrażania i wyrzuca wodę do kratki sciwkowej a na dwór wywala powietrze ok -15C -17C. Pompa ma moc 6kw wg papierów. Na stronie producenta są dane. Chyba szwedzkie perpetum mobile :)

HenoK
30-03-2009, 20:08
Jakie jest zapotrzebowanie na ciepło domu przy - 20 stopniach, bo nie kumam jak dobrana była moc pompy bez obliczenia zapotrzebowania???
Dla mnie z grubsza dla tego szkieletowca max .Pz ok. 5,5 -6,0 kW, to brakuje do zrownowazenia zapotrzebowania ok.3,3 do 3,8 kWLubisz zagadki ;).
Tutaj do policzenia brakuje Ci wielu danych. Wziąłeś np. pod uwagę to :

dodatkowo kominek Kornak 12kW +nadstawka tzw"jeż" wspomagający oddawanie ciepła,
To trochę więcej niż 3,8kW.
Pompa ciepła skutecznie odzyskuje wszystkie zyski energetyczne poprzez powietrze wentylacyjne. Przy dobrej izolacji i szczelności budynku jest to możliwe.
Skąd wiesz, że nie liczyli zapotrzebowania budynku na ciepło do ogrzewania ?

mariankossy
31-03-2009, 08:39
Jakie jest zapotrzebowanie na ciepło domu przy - 20 stopniach, bo nie kumam jak dobrana była moc pompy bez obliczenia zapotrzebowania???
Dla mnie z grubsza dla tego szkieletowca max .Pz ok. 5,5 -6,0 kW, to brakuje do zrownowazenia zapotrzebowania ok.3,3 do 3,8 kWLubisz zagadki ;).
Tutaj do policzenia brakuje Ci wielu danych. Wziąłeś np. pod uwagę to :

dodatkowo kominek Kornak 12kW +nadstawka tzw"jeż" wspomagający oddawanie ciepła,
To trochę więcej niż 3,8kW.
Pompa ciepła skutecznie odzyskuje wszystkie zyski energetyczne poprzez powietrze wentylacyjne. Przy dobrej izolacji i szczelności budynku jest to możliwe.
Skąd wiesz, że nie liczyli zapotrzebowania budynku na ciepło do ogrzewania ?
Może i wielu danych brakuje :lol: :lol:
ale to co bylo to mi wystarczyło i nie siedze wierząc we wszystko co fachowcy od maeketingu mówią :
. Dom ma extra ocieplenie, oprócz 20 cm wełny mam jeszcze folie Altuthermo. Goście od audytu energetycznego wyrazili się ze "jest pasywny"

To jakie dom ma zapotrzebowanie roczne na energie , jakie EP?? :o :o :o

A żeby być palaczem na pół etatu wcale nie trzeba kupować PC :lol: :lol: :lol:
Wystarczy sam kominek , bo on przy moich obliczeniach pokazuje żespokojnie ogrzeje dom :lol: :lol: :lol:

A co do pompy tej PC powietrznej to znajdź jej dane techniczne na int. to podyskutujemy o ekonomice zakupu "tego" dla warunków polskich :D :D :D

odaro
01-04-2009, 19:39
Polecam przemyśleć inna pompę http://www.mecmaster.se/pl/ ja taką używam od 2 miesięcy, jest super, polski przedstawiciel http://www.famar.xlnet.pl/ Pan Markiewicz


Tusiekdit czy Ty napewno masz pompę Mecmaster dzisiaj dzwoniłem do
Pana Markiewicza i wprawiłem go w dziwne zakłopotanie i zaniepokojenie.

Najpierw musiałem się wytłumaczyć skąd się o nim dowiedziałem a potem stanowczo zaprzeczał że montuje takie pompy a tak wogóle to wg. Pana Markiewicza Mecmaster przestał istnieć jako firma.

BOHO
01-04-2009, 19:56
no to mamy zagadkę tygodnia ..... :D

tusiekdit
06-04-2009, 12:49
Polecam przemyśleć inna pompę http://www.mecmaster.se/pl/ ja taką używam od 2 miesięcy, jest super, polski przedstawiciel http://www.famar.xlnet.pl/ Pan Markiewicz


Tusiekdit czy Ty napewno masz pompę Mecmaster dzisiaj dzwoniłem do
Pana Markiewicza i wprawiłem go w dziwne zakłopotanie i zaniepokojenie.

Najpierw musiałem się wytłumaczyć skąd się o nim dowiedziałem a potem stanowczo zaprzeczał że montuje takie pompy a tak wogóle to wg. Pana Markiewicza Mecmaster przestał istnieć jako firma.

To PrimaAprilis :)
Tak poważnie to głównym wykonawcą była firma DomyiDomki, a podwykonawcą Pan Markiewicz może mają jakąś umowę i podwykonawca się nie ujawnia ?
Pompa jest na pewno MecMaster http://www.mecmaster.se/pl/FL59_pl.pdf
Firma na pewno istnieje , sprawdzałem w Szwecji, tylko były zmiany własnościowe więc było zawirowanie i przez jakiś czas nie były dostępne pompy. Tyle wiem na dziś.

tusiekdit
27-05-2009, 09:11
Jeżeli masz świadectwo charakterystyki energetycznej to jaka wartość EP i EK Ci na nim wyszła ?
Wartość EP=147,26 EK=44,8
a co to oznacza to na razie nie wiem, muszę doczytać

savage35
27-05-2009, 09:32
Wyłapałem ten temat z forum bo myślałem, że będzie merytorycznie (czyli o IVT). Założyciel miał bardzo dobre intencje - niestety idea została wypaczona. Trudno to nazwać inaczej jak "szkodzeniem". Jedyna pociecha, że temat toczy się dalej przynajmniej wokół PC a nie konstelacjach gwiazd. Zastanówcie się czy takiego forum oczekujecie : ktoś wstawi konkretny temat, a za chwilę będzie już o d.... Maryny. Jako potencjalny przyszły nabywca IVT życzyłbym sobie poznać opinie i wszystko na ten temat, a że PC to sprzęt drogi - warto chyba podyskutować nad rozwiązaniami proponowanymi przez założyciela tego tematu. Pozdrawiam.

HenoK
27-05-2009, 10:50
Wartość EP=147,26 EK=44,8
a co to oznacza to na razie nie wiem, muszę doczytać
EK w dużym przybliżeniu odpowiada rocznemu zużyciu energii elektrycznej w kWh na 1m2 powierzchni ogrzewanej. Czyli dla 130m2 zużyjesz rocznie 5824kWh energii elektrycznej, co przy wykorzystaniu II taryfy będzie kosztować ok. 1700 zł.
Dotyczy to ogrzewania i przygotowania ciepłej wody.