PDA

Zobacz pełną wersję : Dopisywanie małżonka do warunków zabudowy



adame
30-01-2009, 13:34
Dopisywanie żony do warunków zabudowy

Złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę i dowiedziałem się że warunki zabudowy są wydane na mnie, a nie na mnie i żonę. Urząd wymaga ode mnie by dopisać żonę ale….

- wniosek o dopisanie musi złożyć żona
- musi z wnioskiem być złożone oświadczenie że ja nie mam nic przeciwko i to oświadczenie nie może być podpisane w urzędzie tylko POTWIERDZONE NOTARIALNIE

Miałem wrażenie że urzędniczka sama się śmiała z tych słów, ale powiedziała że to nowe rozporządzenie….

Czy macie podobne doświadczenia, jak walczyć z takimi absurdami!!!
Pozdrawiam,
Adame

sliwaprz
30-01-2009, 23:42
Dopisywanie żony do warunków zabudowy

Złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę i dowiedziałem się że warunki zabudowy są wydane na mnie, a nie na mnie i żonę. Urząd wymaga ode mnie by dopisać żonę ale….

- wniosek o dopisanie musi złożyć żona
- musi z wnioskiem być złożone oświadczenie że ja nie mam nic przeciwko i to oświadczenie nie może być podpisane w urzędzie tylko POTWIERDZONE NOTARIALNIE

Miałem wrażenie że urzędniczka sama się śmiała z tych słów, ale powiedziała że to nowe rozporządzenie….

Czy macie podobne doświadczenia, jak walczyć z takimi absurdami!!!
Pozdrawiam,
Adame

Co to sa za bzduy? Z kim ty masz do czynienia w tym urzedzie? WZ jest wydawane na dzialke a nie na osobe, nawet ja moge wystapic o WZ na twoja dzialke i ty mozesz z nim isc i skladac wniosek na PnB. Tak samo jak plan zagospodarowania jest uchwalany na teren a nie dla poszczegolnych osob. WZ to taka proteza planu. Jesli nie wydadza ci PnB to skladaj wniosek do wojewody o wydanie. Co te uzedasy sobie mysla, to juz kurwa przechodzi ludzkie pojecie!!!

uranos
31-01-2009, 07:43
zgadza się Pani lekko nagina przepisy

adame
31-01-2009, 18:40
Zdaję sobie sprawę że jest to niezgodne z przepisami, ale nie zmienia to faktu że nie dadzą mi pozwolenia na budowę.

Dodatkowo część tych wymysłów to podobno nowe wytyczne oraz stanowisko burmistrza, który teraz również zmienia elementy wydanej decyzji o warunkach zabudowy.

Generalnie dostałem prawie 10 punktów, dlaczego dokumenty są niezgodne z czego 3 przynajmniej są dla mnie absurdalne. Nie wiem kto stoi powyżej burmistrza dzielnicy bo nie wiem co u burmistrza uda mi się załatwić.

Pozdrawiam,
A

irreality
31-01-2009, 22:26
Ja też musiałem przepisywać WZ wydane na mnie na żonę i siebie. Co śmieszniejsze do podania musiałem dołączyć oświadczenie, że zgadzam się na to :-)

Patrząc wtedy na tony rozpatrywanych papierów zalegające w urzędzie na biurkach, szafach i podłodze wydaje mi się, że trzeba tak było zrobić gdyż urzędowi kończył się ustawowy termin na wydanie pozwolenia na budowę... więc "wezwali inwestora do uzupełnienia dokumentacji"...

Ballah
04-02-2009, 08:11
A jak jest z "dopisaniem" żonki do pozwolenia na budowę ?
Działka jest na mnie, pozwolenie na budowę też a połowica zaczęła się domagać aby na tablicy budowy było również i Jej imię ...

sylwia1891
04-02-2009, 08:34
A jak jest z "dopisaniem" żonki do pozwolenia na budowę ?
Działka jest na mnie, pozwolenie na budowę też a połowica zaczęła się domagać aby na tablicy budowy było również i Jej imię ...

U nas też tak było działka na mnie warunki zabudowy też . W starostwie składałam papiery o pozwolenie na budowę to decyzja została wydana tylko na mnie a później jak już pozwolenie się uprawomocniło to poszłam do starostwa i napisałam podanie z prośbą o dopisanie męża do pozwolenia, też musiałam napisać oświadczenie, że się na to zgadzam i udało się pomimo.

vittorio
04-02-2009, 11:18
Dopisywanie żony do warunków zabudowy

Złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę i dowiedziałem się że warunki zabudowy są wydane na mnie, a nie na mnie i żonę. Urząd wymaga ode mnie by dopisać żonę ale….

- wniosek o dopisanie musi złożyć żona
- musi z wnioskiem być złożone oświadczenie że ja nie mam nic przeciwko i to oświadczenie nie może być podpisane w urzędzie tylko POTWIERDZONE NOTARIALNIE

Miałem wrażenie że urzędniczka sama się śmiała z tych słów, ale powiedziała że to nowe rozporządzenie….

Czy macie podobne doświadczenia, jak walczyć z takimi absurdami!!!
Pozdrawiam,
Adame

No i co za problem. Niech wystawią PB na Ciebie a później je przepiszesz na siebie i żonę. No chyba że Ci się spieszy...

Danusieńka
04-02-2009, 11:49
Miałam taki sam problem, urzędnik ma rację, trzeba notarialnie załatwić tę sprawę.
Mimo że o WZ może wystąpić każdy, lecz budować może tylko właściciel działki i tylko ON dostanie PnB.