PDA

Zobacz pełną wersję : Dysperbit czy Izobud WM?



monikaa13
30-01-2009, 22:25
Pierwsza warstwa wiadomo dysperbit 1:1.A jaka druga:
dysperbit na gęsto czy izobud wm.

Producent podaje, że powinno się zastosować izobud. Jakie są wasze doświadczenia? Wiem, że dużo jest wątków na temat fundamentów ale często w takich wątkach są dyskusje nie wiadomo o czym, a mi chodzi o konkretną odpowiedź.
Wiadomo izobud droższy ale czy warto?

jaro'71
30-01-2009, 22:34
Podstawowa sprawa: Izobud WM firmy Izohan nie zawiera rozpuszczalników i jest bezpieczny dla styropianu. To jest b. dobra izolacja, jeśli dobrze, równo położona. Ale dość droga. Dysperbity zaś są różnych producentów, najczęściej rozpuszczalnikowe, ale i tańsze. Niektóre ponoć podatne na... znikanie ze ściany po kilku latach :roll:

monikaa13
30-01-2009, 22:48
Mnie interesuje dysperbit firmy Izohan. Na swojej stronie producent proponuje takie rozwiązanie:
dysperbit 1:1 - jako grunt
izobud wm - jako izolacja
izobud wl - jako klej pod styropian

Drogo alemoże warto, nie wiem, nigdy nie robiłam? Dlatego pytam.Tylko z drugiej strony większość robi samym dysperbitem i też jest ok. ew. klei styropian na placki WL-em.
Jednak patrząc od strony fundamentów smarowanie samym dysperbitem jest złe, bo on nie jest do tego?
Można normalnie zgłupieć.

Może dać WM od zewnątrz, a w środku tylko dysperbit (bo jednak cena wm jest wysoka :( )

majki
31-01-2009, 10:01
W systemie Izohan Izobud mam "zrobione" ściany fundamentowe. Z tej firmy dysperbit x2 na ściany a potem na WL klejony XPS do ściany. Trzyma świetnie :D

pozdrawiam, majki

monikaa13
31-01-2009, 13:30
Majki Twoją historię znam, czytałam :) ale rozumiem, że nie stosowałeś zalecanego WM tylko sam dysperbit, a na to od razu WL?

jaro'71
31-01-2009, 15:26
Jeśli robić izohanem, to tak, jak zaleca producent. Inaczej nie ma sensu i strata kasy. Ja do zagruntowania zamiast dysperbitu dałem rozcieńczony WL (fotki w dzienniku). Jeśli ściany równe, to wcale drogo wyjść nie musi, bo pójdą cienkie warstwy WM.


Może dać WM od zewnątrz, a w środku tylko dysperbit (bo jednak cena wm jest wysoka :( )
Chcesz robić izolację fundamentów od środka? :o Według mnie to jest dopiero wyrzucanie pieniędzy :roll:

listek
31-01-2009, 15:42
Ja robiłem tak (polecił tez tak mój kierbud).
od wewnątrz:
2xdysperbit wodorozcieńczalny (1rozcieńczony + gęsty)
bloczek 24
3x dysperbit wodorozcieńczalny (1rozcieńczony + 2xgęsty)
8cm styro EPS100 przyklejona na "wianuszek" na około + "placki"
klej-siatka-klej
zwykła folia 1,5mm coby sie cokół nie pobrudził


Domek nie podpiwniczony

monikaa13
31-01-2009, 16:36
Chcesz robić izolację fundamentów od środka? :o Według mnie to jest dopiero wyrzucanie pieniędzy :roll:

Widzę, że jest to bardzo popularne rozwiązanie i w dziennikach widzę właśnie tak robioną izolację. Tak też mamy w projekcie. A dysperbit akurat drogi nie jest.

monikaa13
31-01-2009, 16:39
Ja robiłem tak (polecił tez tak mój kierbud).
od wewnątrz:
2xdysperbit wodorozcieńczalny (1rozcieńczony + gęsty)
bloczek 24
3x dysperbit wodorozcieńczalny (1rozcieńczony + 2xgęsty)
8cm styro EPS100 przyklejona na "wianuszek" na około + "placki"
klej-siatka-klej
zwykła folia 1,5mm coby sie cokół nie pobrudził


Domek nie podpiwniczony

No właśnie wiem, że jest to powszechnie stosowane rozwiązanie ale patrząc na producenta - nieprawidłowe, gdyż dysperbit nadaje się tylko do gruntowania, a do izolowania nadaje się WM.
Nie żebym pisała, że jest to złe. Poprostu zastanawiam się czy producent chce naciągnąć na kasę czy faktycznie wm jest tak dobry ale ta cena...
Dzwoniłam dziś do hurtowni, patrzałam w Castoramie i WM nie ma. Jest tylko WL, hmmm

majki
31-01-2009, 19:21
Majki Twoją historię znam, czytałam :) ale rozumiem, że nie stosowałeś zalecanego WM tylko sam dysperbit, a na to od razu WL?

Tak, ale na stronie Izohana jest w kartach katalogowych poszczególnych produktów dopuszczone takie klejenie.
Poza tym z praktyki jak pisałem trzyma się wyjątkowo silnie. Jak czytałaś dziennik, to znasz "test" przeprowadzony przeze mnie :wink:
A, jak widziałaś dziennik to od środka ściany fundamentowej mam rapówkę + 2x dysperbit, ale jakiś "zwykły".

pozdrawiam, majki

P.e.t.e.
31-01-2009, 19:41
A ja dodam tylko tyle, że produkty marki Izohan to jedne z najlepszych materiałów, z jakimi miałem do czynienia podczas budowy :)

monikaa13
31-01-2009, 19:42
Majki przyznaję bez bicia, że dokładnie Twojego dziennika nie czytałam, a tylko fragmenty, które mnie akurat interesowały. Zresztą o swoich fundamentach nie piszesz tylko w dzienniku, a ja ostatnio tym tematem się interesuję więc Cię kojarzę :)
Napisz proszę czy w takim razie kleiłeś styropian na całej powierzchni czy na placki.
I po co stosuję się tę rapówkę?

majki
31-01-2009, 20:05
A to błąd, poczytaj :lol: :wink:
XPS klejony zgodnie z zaleceniem Izohan-u : na płytę 5-6 placków + wałeczek szerokości 3 cm na dłuższych krawędziach płyt.
Rapówka była kładziona ( była w projekcie ) w celu wyrównania nierówności ściany pod izolację oraz sama stanowi w pewnym zakresie izolację.

pozdrawiam, majki

michalz2x
08-09-2010, 06:19
Podstawowa sprawa: Izobud WM firmy Izohan nie zawiera rozpuszczalników i jest bezpieczny dla styropianu. To jest b. dobra izolacja, jeśli dobrze, równo położona. Ale dość droga. Dysperbity zaś są różnych producentów, najczęściej rozpuszczalnikowe, ale i tańsze. Niektóre ponoć podatne na... znikanie ze ściany po kilku latach :roll:


Witam. Ciekawi mnie ten watek! Wczoraj po przeliczeniu wyszlo mi, ze w przypadku izolacji pionowej - zastosowanie WM na gruncie dysperbitu to koszt podchodzacy pod 4k zl! Czytam i widze ze stosowanie izolacji pionowej w budynku bez podpiwniczenia to niepotrzebny wydatek. Sklaniam sie w sumie to stosowania dysperbitu

- od wewnatrz 1 x grunt + 2 x normalnie
- od zewnatrz 1x grunt + 2mm warstwa IZOHAN WM

Czy ktos wykonal tak izolacja pionowa w budynku bez podpiwniczenia?

Michal

michalz2x
08-09-2010, 06:21
Jeśli robić izohanem, to tak, jak zaleca producent. Inaczej nie ma sensu i strata kasy. Ja do zagruntowania zamiast dysperbitu dałem rozcieńczony WL (fotki w dzienniku). Jeśli ściany równe, to wcale drogo wyjść nie musi, bo pójdą cienkie warstwy WM.


Chcesz robić izolację fundamentów od środka? :o Według mnie to jest dopiero wyrzucanie pieniędzy :roll:


Czym sie rozni rozcienczony WL od dysperbitu? Rozumie, ze WM w ogole nie stosowaliscie?

Dzieki i pozdr.
m

ANNNJA
28-09-2010, 09:45
Wczoraj mazałam swoje fundamenty powyżej ziemi o zew. Izohan WM-i kleiłam tym Styrodur!!
ale zdziwiła mnie konsystencja WM- b.b. gęsty, szybko się kruszył- po pomazaniu ściany po 5min. jak chciałam wygładzić to sypało się jak piasek....-
spojrzałam na date produkcji, wyszło że kupiłam WM 7dni przed upływem terminu ważności-.... no, ale jakby nie było jeszcze ważne! tylko dziwi mnie jak można pomalować tym gęstym mazidłem ściany jak toto ledwo packą się nakładało!

czy kleił ktoś na styrodur kamienie?? chce obłożyć podmurówkę piaskowcem, i tutaj pytanie:
czy dawać odrazu na styrodur klei elastyczny i te kamienie, czy też konieczne jest nakładanie tynku i siatki i dopiero kleić kamienie na klej???
co daje ten tynk z siatką? siatka zabezpiecza przed pęknieciem- ale u mnie te kamienie to dość duże -to nie tynk który może popękać bo jest b. cienki, zaledwie parenaście mm....

może ktoś ze swojego doświadczenia się wypowie? dzieki

fighter1983
28-09-2010, 21:55
ANNNJA - wg mnie kupilas przemarzniety (zeszlej zimy)

ANNNJA
29-09-2010, 12:42
data produkcji jest 31.03.10 więc szansa na przemarźnięcie to była!! a jak normalnie jest z konsystencją i jak się nakłada na ściany to nie kruszy się tak szybko??

michalz2x
07-10-2010, 23:27
Witam. Tydzien temu skonczylem wlasnie izolacje w systemie IZOHAN. Stosowalem IZOHAN WM 2K, DYSPERBIT, IZOHAN WL. Nie patrzylem na daty produkcji - mysle ze byly z tego roku. NIe wiem czy zwykly WM jest rowniez 2skladnikowy. U mnie po wymieszaniu WM 2k przybral forme nadajaca sie do nalozenia za pomoca packi lub szpachli. Na drugi dzien warstwa przybrala forme dosc twardej powloki. Jesli u Ciebie, WM sie kruszy oznacza to, ze jednak ze srodkiem cos jest nie tak, albo zbyt dlugi czas minal od rozrobienia. W moim przypadku po 1,5 godzinie srodek praktycznie zastygal w opakowaniu i faktycznie tworzyl juz bardzije cialo stale ;-)).

Pozdr,
m

Magdalena74
16-11-2010, 20:17
Mam czas i pomyślalam że sama sobie machnę sciany tym IZOHANEM, i tu pytanie do tych co już to mają za sobą: czy łatwo sie to nakłada i rozprowadza? Michał piszesz że po półtorej godz już środek Ci zastygł, lie mozna przez te półtorej godziny nałożyć, czy wogóle jest to robota dla kobiety, która nigdy takich rzeczy nie robiła? Oświećcie mnie, bo nie chcę pokonana zejść z placu boju :)

marcin.s44
17-11-2010, 16:16
Na razie nakładałem tylko Izohan Dysperbit (rozcieńczony 1:1 i normalny bez rozcieńczania). Używałem do tego szczotek na długim kiju (cena 8zł), na paragonie pisało "smołówki". Smarowanie idzie całkiem dobrze i myślę, że nie będziesz mieć z tym problemu.
Ważna sprawa moim zdaniem, trzeba uważać żeby się nie ubrudzić bo strasznie ciężko te specyfiki zmyć.
Oczywiście nie wolno nakładać środków izohan gdy pada deszcz.

MORHOT
17-11-2010, 21:49
Magdalena74 dasz radę, ale najlepiej w asyście jakiegoś faceta.
Izohan WL jest dość gęsty i do nakładnia szczotka nie zaszkodzi dolać mu 1 litr wody na 10 kg mazidła, oczywiście wymieszać wiertarką z mieszadłem na konsystencję gęściutkiej śmietany. Szpachelką można nakładać bez rozcieńczania.
Oólnie robota jest baaaardzo brudna, więc ubieraj ciuchy, które potem wyrzucisz bez żalu.
Nie wolno malować gdy pada (lub zanosi się na deszcz) !!!
Nie wolno malować gdy jest grożba, że w nocy spadnie poniżej zera!!
Trzymaj Izohana w ogrzewanym pomieszczeniu, żeby nie przemarznął (przymrozki)!!!
Zachowaj podawane przez producenta zuzycie, żeby to miało sens!
Izolacja MUSI BYĆ IDEALNIE CIĄGŁA!!

borut
10-11-2011, 20:11
Jak już wyschnie to chyba może spaść temp. poniżej zera. A schnie 6 godzin ( przynajmniej WM 2K )

Aedifico
17-11-2011, 17:54
Mam czas i pomyślalam że sama sobie machnę sciany tym IZOHANEM, i tu pytanie do tych co już to mają za sobą: czy łatwo sie to nakłada i rozprowadza? Michał piszesz że po półtorej godz już środek Ci zastygł, lie mozna przez te półtorej godziny nałożyć, czy wogóle jest to robota dla kobiety, która nigdy takich rzeczy nie robiła? Oświećcie mnie, bo nie chcę pokonana zejść z placu boju :)

Najpierw należy zagruntować dysperbitem rozcieńczonym 1:1. Później nakładać pacą stalową Izohan, "malowanie" pędzlem to nie izolacja. Izohan wraz z wysychaniem z brązowego zmienia się w kolor czarny. Kobieta to się raczej przy pacy zamęczy.

dom w kalateach 2
23-11-2011, 10:55
ja też dodam swoje 5 groszy...

widzę, że nikt nie zgłębia się nad problemem, a tylko nad samym rozwiązaniem. Najpierw należałoby się zastanowić czemu taka izolacja ma służyć? Jeżeli dom jest niepodpiwniczony a poziom wód gruntowych jest znacznie poniżej fundamentu to izolowanie ścian fundamentowych nie ma sensu (wystarczy izolacja pozioma odcinająca podciąganie kapilarne), natomiast jeżeli mamy dom podpiwniczony, jeżeli grunt jest słaboprzepuszczalny (k powyżej 10do -4) lub jeżeli występuje czasowo napór wody (lub ciągle) to konieczne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej/przeciwwodnej (czasami również posadzek).

Co do produktów Izohan to mam bardzo złe doświadczenia. Jako firma już kilka razy wykonywaliśmy naprawy budynków zaizolowanych ich produktami. Moja rada do wszystkich to: jeżeli przewidujecie problemy z wodą to nie oszczędzajcie na izolacji przeciwwilgociowej bo zapłacicie 2 razy. Co do samej jakości produktów to jest kilka firm, które mają naprawdę dobre produkty izolacyjne (jeżeli ktoś będzie zainteresowany to wyślę wiadomość na priv)

plusultra
07-06-2013, 15:01
Przed chwilą też miałam problem który z produktów izohan wybrać i zadzwoniłam do działu technicznego firmy i przemiły Pan wszystko mi wyjaśnił. Na lekką izolację przeciwwilgociową przy dobrych warunkach gruntowych (wody głęboko, piach) wystarczy izohan WL (pędzlem 2-3 warstwy), a wcześniej można zagruntować dysperbitem 1:1 z wodą jednokrotnie. Polecam dzwońcie pytajcie, taki doradca wszak wkalkulowany w cenę preparatu;)

hokejgk1
21-06-2013, 08:46
A czy ktoś się wypowie nad sensem dawania papy na ławę fundamentową, jak wiadomo beton nie podciąga kapilarnie wody, więc może wystarczy obsmarować całą ławę niż stosowanie papy