PDA

Zobacz pełną wersję : styropian zamiast płyty k-g



nely
31-01-2009, 11:17
czy w pokojach gdzie nie będzie obniżany sufit i nie będzie halogenów mozna położyć styropian zamiast płyt k-g?

FlashBack
31-01-2009, 13:06
czy w pokojach gdzie nie będzie obniżany sufit i nie będzie halogenów mozna położyć styropian zamiast płyt k-g?
styropian to raczej forma izolatora a plyta to "tynk".
prawdopodobnie jezeli to maja byc plyty styropianowe to zajdzie koniecznosc ich klejenia, siatkowania i tynkowania.

nely
31-01-2009, 14:30
ok, sposób wykonania jest jasny
zostały nam płyty stryropianowe z posadzek i postanowiliśmy je wykorzystać na sufity

proszę o informacje o minusach takiego rozwiązania
(tudzież plusach :))

FlashBack
31-01-2009, 15:02
ok, sposób wykonania jest jasny
zostały nam płyty stryropianowe z posadzek i postanowiliśmy je wykorzystać na sufity

proszę o informacje o minusach takiego rozwiązania
(tudzież plusach :))

mysle,ze skoro sposob wykonania jest jasny to do dziela.
korzysci? wizualno uzytkowe identyczne z plyta g/k o innych nie mam pojecia
plus
w obu przypadkach
czy tynkowania czy rusztu i plytowania g/k
- zagospodaruje sie styropian.

przy tynkowaniu minus to, kolejna obsowa w oczekiwaniu na wyschniecie kleju nastepnie tynku, mozliwa koniecznosc nalozenia warstwy gladzi.
plus przy tynku (worek tynku gipsowego max. 30zl ok. 10m kwadr. siatka i klej chyba rownie tanie.)
dysponujac masa wolnego czasu przy samodzielnym nakladzie pracy mozliwe do akceptacji i tanie rozwiazanie.

vadiol
31-01-2009, 15:13
proszę o informacje o minusach takiego rozwiązania
(tudzież plusach :))

Wlasnie tak zrobil moj kolega .
Styropian wcisnal pomiedzy krokwie . Calosc uszczelniajac pianka . Od spodu przykleil 2cm styro na mijanke . Nalozyl klej do styro + siatka . I jeszcze raz klej . Na to gladz szpachlowa . Wyglada to dobrze .

Andrzej Wilhelmi
01-02-2009, 12:42
Płyta na stelażu metalowym amortyzuje pracę więźby. Zastosowanie Twojego rozwiązania to duże ryzyko pęknięć. Po pewnym czasie mogą być widoczne miejsca posadowienia krokwi. Pozdrawiam.

nely
01-02-2009, 17:23
rozumiem, tylko ten styropian chę położyć nie na poddaszu lecz na parterze, gdzie strop jest terriva

Andrzej Wilhelmi
01-02-2009, 17:31
W jakim celu?! Ten strop można normalnie tynkować. Pozdrawiam.

FlashBack
01-02-2009, 18:04
W jakim celu?! Ten strop można normalnie tynkować. Pozdrawiam.
nie odbieraj radosci z pomyslu i wkladu pracy ktora wykona

nely
01-02-2009, 18:20
chcemy, aby było równo i ciepło (żeby ciepło nie uciekało do góry)

Miki79
01-02-2009, 18:22
ok, sposób wykonania jest jasny
zostały nam płyty stryropianowe z posadzek i postanowiliśmy je wykorzystać na sufity

proszę o informacje o minusach takiego rozwiązania
(tudzież plusach :))

mysle,ze skoro sposob wykonania jest jasny to do dziela.
korzysci? wizualno uzytkowe identyczne z plyta g/k o innych nie mam pojecia
plus
w obu przypadkach
czy tynkowania czy rusztu i plytowania g/k
- zagospodaruje sie styropian.

pracy mozliwe do akceptacji i tanie rozwiazanie.przy tynkowaniu przy tynkowaniu minus to, kolejna obsowa w oczekiwaniu na wyschniecie
kleju nastepnie tynku, mozliwa koniecznosc nalozenia warstwy gladzi.
plus przy tynku (worek tynku gipsowego max. 30zl ok. 10m kwadr. siatka i klej chyba rownie tanie.)dysponujac masa wolnego czasu przy samodzielnym nakladzie

Miki79
01-02-2009, 18:23
30 zl za 10 m to lekka porzesada to co 1 mm tynku dasz

beton44
01-02-2009, 18:30
chcemy, aby było równo i ciepło (żeby ciepło nie uciekało do góry)

to łatwiej będzie /i lepiej/ jak położysz te płyty styropianowe na strychu na podłodze :-?

ave!
01-02-2009, 18:35
My mamy styropian na suficie w garażu (nad garażem jest pokój- nasza sypialnia). Na ten styropian została położona siatka, klej i tynk , który nam miejscami popękał, . Kier - bud. ,mówił, że starczyłoby na ten klej z siatką wygładzony dać farbę (tynkarze przedobrzyli z robotą?) Mąż te pęknięcie zdrapał i zagipsował.... ale to garaż.....

I chciałam napisać to co beton44 wyżej :)

lecho*ski
01-02-2009, 21:45
czy w pokojach gdzie nie będzie obniżany sufit i nie będzie halogenów mozna położyć styropian zamiast płyt k-g?
bardzo krótka droga do "grzyba" moim zdaniem, chyba, ze masz super wentylację za grubą kasę .

MARTiiii
01-02-2009, 23:31
A ja z innej beczki. Przeciez stryopian jest niebezpieczny w razie pożaru. Cholerstwo zachowuje się topi, a przy tym paląc się daje ostry gryzący czarny dym. Ja bym na sufity tego nie dawał na wszelki wypadek... :roll:

tomihawk
02-02-2009, 00:29
Nie boisz się o naruszenie cyrkulacji powietrza i wilgotności pomiędzy pomieszczeniami? nie ma co przesadzać z izolacją termiczną. Wilgotność powietrza powinna być taka, aby nie powstawało uczucie suchości (wysychania śluzówek ust i nosa) i suchość skóry, sprzyjającej niepożądanemu gromadzeniu ładunków elektrycznych na jej powierzchni a w następstwie zwiększeniu podatności na stany zapalne i alergie. Z drugiej strony cienki styropian na sufit na pewno zmniejszy hałas przechodzący między poziomami. Ja bym zastosował tynk lub G-K

Andriu
02-02-2009, 08:00
ja bym dał ruszt pod płyty gipsowe a między ruszt dać wełne mineralną, ociepli i wygłuszy.

Andrzej Wilhelmi
02-02-2009, 09:08
Zasada jest jedna izolacja cieplna za konstrukcją nigdy (prawie nigdy) przed! Strop tynkować na stropie paroizolacja a na niej izolacja cieplna inaczej będą kłopoty i to poważne. Pozdrawiam.