PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płacisz za prąd ?



qwazar
31-01-2009, 12:59
Przeszukałem forum ale nie znalazłem takiego tematu.

Mam do Was pytanie ile płacicie za prąd w okresie dwóch miesięcy.
Do tej pory miałem taryfę G11 czyli zwykłą ale po ostatnim rachunku za energię w kwocie 480 zł zdębiałem.W pierwszym momencie pomyślałem że to nie możliwe żeby zużyć aż 980 kw energii i pewnie popsuty jest licznik ale teraz to już sam nie wiem.Zmieniłem taryfę na G12 i za miesiąc sprawdzę ile zużyłem.
Obdzwoniłem też znajomych którzy mają podobne domy, urządzenia i ich rachunki to ok 250-300 zł.

Moja rodzina składa się z trzech dorosłych osób i jednego dziecka.
Moje wyposażenie w urządzenia elektryczne jest standardowe :

- kuchnia indukcyjna
- zmywarka
- pralka automatyczna
- lodówka
- telewizor
- itp

Do ogrzewania używam pieca na eko-groszek + dwie pompy ( kaloryfery, bojler ) + pompa obiegu ciepłej wody.

Nie używam non stop pralki czy zmywarki staram sie jak najbardziej oszczędzać, żarówki wszystkie mam energoszczędne to powiedzcie mi skąd te 980 kw zużycia ??

Haynauer
31-01-2009, 13:02
Nie jest to jakieś duże zuzycie za dwa miesiace... Prąd niestety nie jest tani... Może jakieś iluminacje bozonarodzeniowe np. na zewnątrz..? To potrafi pociągnąć prądu...

qwazar
31-01-2009, 13:04
Niestety żadnych iluminacji nie było ...a szkoda bo byłoby na co zwalić :D

Pytam dlatego że w poprzednim mieszkaniu przy identycznych sprzętach zużywałem ok 550-600 kw a teraz 980 czyżby piec tak dużo pobierał energii ?

mxxxx
31-01-2009, 13:16
pompy CO to ok 50-100W jeśli masz 3 i chodzą na okrągło, to po dwóch miesiącach 200-400kWh

PS niedawno był watek o prądzie
http://forum.muratordom.pl/zuzycie-pradu-porownanie,t147108.htm

qwazar
31-01-2009, 17:17
Przeczytałem podany link i moje zużycie 16 kW na dobę okazuje się być w normie.

Czytając tematy awaryjnego zasilania pieca CO zastanawia mnie czy mając taryfę G12 w czasie taryfy nocnej byłoby możliwe ładowanie takiego zasilania a przy taryfie dziennej zasilanie z niego np pieca ?

Tomkii
31-01-2009, 17:36
Przeczytałem podany link i moje zużycie 16 kW na dobę okazuje się być w normie.

Czytając tematy awaryjnego zasilania pieca CO zastanawia mnie czy mając taryfę G12 w czasie taryfy nocnej byłoby możliwe ładowanie takiego zasilania a przy taryfie dziennej zasilanie z niego np pieca ?
Byłoby możliwe. Jeśli masz dostęp do bradzo tanich akumulatorów. Jedną z ich cech jest ograniczona ilość cykli ładowanie/rozładowanie... :(

mxxxx
31-01-2009, 18:30
można też podłączyć pompy pod sterowanie, pompę od CO pod termostat który wyłącza ją jak temperatura spadnie poniżej 40 stopni, a CWU pod zegar, niech pochodzi rano i wieczorem i ze dwa razy w dzień na 15 min, po co ma maglować wodę 24h/dobę ??

Lookita
31-01-2009, 18:31
wlasnie...tak tez zrobilem.....

KotSylwester
04-02-2009, 11:21
U mnie były rachunki ok 400za dwa miesiące. Jako że nie lubimy nowoczesnych wnętrz....

kuchnia żyrandol 6 żarówek
łazienka - 6 żarówek i 2 kinkiety
Pokój 3x 60W
Sypialnia żyrandolik 10x60W....

Do tego norma, pralka, zmywarka, itp itd.

Wkurzyłem się i powymieniałem sporą część żarówek na energooszczędne.

A potem mocno walnąłem się w głowę. Z reguły amplitunera kina domowego i subwoofera nie wyłączaliśmy... biorę instrukcję... w sumie prawie 450W... :roll:

Spisałem licznik po 2 miesiącach. Wyszło 160zł na dwa miesiące mniej :lol:

Darek Rz
04-02-2009, 11:53
A potem mocno walnąłem się w głowę. Z reguły amplitunera kina domowego i subwoofera nie wyłączaliśmy... biorę instrukcję... w sumie prawie 450W... :roll:

Spisałem licznik po 2 miesiącach. Wyszło 160zł na dwa miesiące mniej :lol:

Witam

Czyli grał całą dobę na maxa ??.... :lol:
Bo to co przeczytałes na tabliczce z tyłu to pobór prądu podczas grania na maksymalnej mocy z włączonymi wszystkimi bajerami itp . Podczas czuwania taki sprzet pobiera około 10-15 W a przy cichym słuchaniu pewnie nie wiecej niż 50-100 W

KotSylwester
04-02-2009, 12:13
W czuwaniu to 0,1W

http://img15.imageshack.us/img15/8697/yamahapowersk6.jpg (http://imageshack.us)

"grać" nie musi, wystarczy że włączony i pokrętło odpowiednio podkręcone... to że na wejściu jest cisza czy bach czy film, nie zmienia poboru mocy.... :roll:

nuance
04-02-2009, 13:10
Witam,
ja jestem w trakcie budowania domu i będę miała ogrzewanie gazowe. Ale moja mama, która mieszka w domku (starszy typ, 3 pokoje, kuchnia, łazienka) za okres zimowy płaci 600 zł miesięcznie plus wyrównanie za ten okres ok. 1500 zł. Dla mnie to bardzo dużo. W domu wszystkie urządzenia są "na prąd" (ogrzewanie, woda-bojler, agd, rtv).
Pozdrawiam:)

Darek Rz
04-02-2009, 13:43
[
"grać" nie musi, wystarczy że włączony i pokrętło odpowiednio podkręcone... to że na wejściu jest cisza czy bach czy film, nie zmienia poboru mocy.... :roll:

Witam

Oj nie uwazało sie na lekcjach kiedy była mowa o prądzie .........
Ciekawy ma kolega pogląd na ten temat ...i jaki smieszny :o