PDA

Zobacz pełną wersję : S?upki ogrodzeniowe - zalewa? w ?rodku betonem, czy nie?



Pearl
06-11-2003, 07:36
...na słupkach będą daszki, więc nie wiem czy ów beton w środku jest konieczny. Na pewno usztywni to całą konstrukcję, tylko czy warto? Mamy 84 słupki, więc trochę czasu by to zajęło, bo materiału chyba niewiele. Chcemy by nasze ogrodzenie stało jak najdłużej...które rozwiązanie wg Was wybrać? Czy zalewanie słupków wewnątrz pomoże, czy jest raczej bezcelowe?
Aha...czy można zrobić to jeszcze teraz przed zimą bez obawy, że mróz rozsadzi słupki zanim woda całkowicie z nich wyparuje? Czy w ogóle takie obawy są słuszne?

Pozdrawiam

Pearl

kodi_gdynia
06-11-2003, 07:43
Mój sąsiad radził mi żebym zalał słupki, aby usztywnic konstrukcję i żeby woda nie lała się do środka. Ja natomiast dobrze je pomalowałem i założyłem kapseli od góry więc woda nie ma szans na dostanie się do środka. Czy ja wiem. Myślę, że nie ma takiej konieczności, aby to zalewać.

Pozdrawiam

Moira
06-11-2003, 12:06
Zaleliśmy betonem, ale tuż przed zimą (słupki stały od maja) a następnie zaczopowaliśmy takimi ozdobnymi nakładkami z kulką. Po zimie okazało się że około 5 słupków pękło - może nie warto tego robić przed zbliżającymi się mrozami.

Pearl
06-11-2003, 12:45
Dzięki Moira. Chyba odpuszczę to zalewanie, chociaż zima ma być ponoć łagodna...

Pozdrawiam

Pearl

Steve74
06-11-2003, 14:30
Ojciec 20 lat temu zalał słupki betonem i nie bawił się w żadne kapsle. I do tej pory żadnego słupka rdza nie chwyciła na poważnie...

Moira
06-11-2003, 14:37
Może to prawda. Ale widzisz tylko słupek z zewnątrz a nie w środku.
Nie atakuję. Sama mam zalane betonem słupki i dodatkowo nałożone nakładki. Te pęknięte rdzewieją.

Steve74
06-11-2003, 14:42
Może to prawda. Ale widzisz tylko słupek z zewnątrz a nie w środku.
Nie atakuję. Sama mam zalane betonem słupki i dodatkowo nałożone nakładki. Te pęknięte rdzewieją.

Tak się akurat składa, że w wakacje wywalaliśmy jeden słupek i było z nim ciężko (zdrowiutki w środku)....

A pęknięte faktycznie rdzewieją..

Rada - poczekać do wiosny z zalewaniem, nie będą pękać.

Ryszard1
06-11-2003, 15:30
Najwazniejsze zeby slupki byly szczelne od gory, i zeby woda sie nie dostawala sie do srodka. Ja w swoich wepchnelem troszke styropianu, i na to nalozylem taki korek z cementu. I cale slupki pomalowalem farba anykorozyjna i nawierzniowa. Odpukac, rok minal i jest OK,

michalus
06-11-2003, 15:37
ja na wiosne będe grodził i zalejeje cementem, a nastepnie nałoże daszek, a zrobie to zdwóch powodów : slupek bedzie sztywniejszy i nie bedzie sie gromadzić tam woda tz.w środku. :)