PDA

Zobacz pełną wersję : Zewnętrzna wylewka samopoziomująca



Wirecki
31-01-2009, 22:07
Szukam materiału do idealnego wypoziomowania progu pod okno podnośno-przesuwne (HS). Grubość do wyrównania od 20 do 30mm. Wszystkie wylewki samopoziomujace które znam (np. anhydrytowa 400 Kreisel`a) stosuje się wewnątrz pomieszczeń. Przy stanie surowym otwartym i takiej pogodzie wszędzie mam "zewnątrz".

Proszę o radę jak to dobrze zrobić, jaki materiał zastosować.

beton44
01-02-2009, 05:59
idealny materiał???

2 listwy o odpowiedniej grubości/czy też szerokości ładnie wypoziomowane
przy użyciu takiego specjalnego narzędzia - poziomicy - takiej listwy z rurkami
z wodą i pęcherzykiem powietrza w środku...

pomiędzy nie nałożona zaprawa cementowa i wyrównana jakąś deseczką/packą
równo z listwami :o


Aaaa: trzeba będzie poczekać aż trochę się ociepli parę stopni Celsjusza powyżej 0- bo te 2 czy 3 cm zaprawy to zamarźnie zanim zwiąże i jak się zrobi ciepło to się rozsypie

Wirecki
01-02-2009, 22:43
idealny materiał???

2 listwy o odpowiedniej grubości/czy też szerokości ładnie wypoziomowane
przy użyciu takiego specjalnego narzędzia - poziomicy - takiej listwy z rurkami
z wodą i pęcherzykiem powietrza w środku...

pomiędzy nie nałożona zaprawa cementowa i wyrównana jakąś deseczką/packą
równo z listwami :o


Aaaa: trzeba będzie poczekać aż trochę się ociepli parę stopni Celsjusza powyżej 0- bo te 2 czy 3 cm zaprawy to zamarźnie zanim zwiąże i jak się zrobi ciepło to się rozsypie

Jakoś nie przydała mi się twoja rada.. wyjechałeś z tą "zaprawą cementową"... poza tym niedokładnie czytasz post... "Trzeba poczekać..." zupełnie mnie nie interesuje...

Mógłbym się też przyczepić do "takiego specjalnego narzędzia" bo jakby faktycznie zawsze była "woda" to jak wytłumaczysz pracę z "takim specjalnym narzędziem" w zimie? Moje "narzędzie" (PRO z Bielska) stoi od listopada w nieogrzewanym blaszaku i działa. Myślisz że tam jest woda?
Dzięki za fatyge.... liczyłem na coś innego

BigPiotr
02-02-2009, 10:04
Szukam materiału do idealnego wypoziomowania progu pod okno podnośno-przesuwne (HS). Grubość do wyrównania od 20 do 30mm. Wszystkie wylewki samopoziomujace które znam (np. anhydrytowa 400 Kreisel`a) stosuje się wewnątrz pomieszczeń. Przy stanie surowym otwartym i takiej pogodzie wszędzie mam "zewnątrz".

Proszę o radę jak to dobrze zrobić, jaki materiał zastosować.

Anhydryt jest do wnętrz. Cementowe samopoziomujące - zobacz np.: http://www.ceresit.pl/u235/navi/31466
Takich każda firma ze trzy, cztery rodzaje.