PDA

Zobacz pełną wersję : Brudna woda z wodociągu



bladyy78
01-02-2009, 10:52
Kilka miesięcy temu podłączyłem się do nitki wodociągu miejskiego i niestety mam problem z kranu leci brązowa woda. Zauważyłem jedną sprawę jak odkręcę delikatnie zawory na wodomierzu i woda leci małym strumieniem woda jest czysta, a jak odkręcę zawory na wodomierzu ma max to po jakimś czasie leci taki syf że szkoda mówić istny żur i nawet skręcenie wody na minimum nic już nie daje dalej leci syf i muszę odpuścić ze 100l żeby znowu leciała czysta woda. Moja działka jest w dolinie i różnica poziomów od rury głównej do mojego domu to ok. 8m i podejrzewam że teraz moja nitka stała się istnym filtrem osadnikowym dla tego wodociągu i wszystkie syfy po prostu lecą w dół czyli do mojego domu :evil: . Zastanawiam się co mam z tym fantem zrobić?

mxxxx
01-02-2009, 11:27
nie wiem jak w B-B, ale w łodzi ZWiK płucze przynajmniej 2 razy w roku swoje wodociągi, dzwoni się do nich, przyjeżdżają i zostawiają odkręcony na ulicy hydrant na jakąś godzinę

Mirek_Lewandowski
01-02-2009, 11:37
U mnie to samo było. Od głównej magistrali 200m w bok.
Jak napisał mpopław- trzeba przepłukać raz a dobrze
Ja sobie sam odkreciłem hydrant :D , ale nie polecam

bladyy78
01-02-2009, 11:38
Będę musiał zadzwonić do wodociągów może i u nas też płuczą. Na razie mi ta woda zbytnio nie przeszkadzała że jest brudna bo ożywam jej do celów budowlanych ale skoro płace za nią to dlaczego mam płacić za taki syf.

bladyy78
03-02-2009, 12:57
No i dziś płukali mi wodociąg w końcu mam czysta wodę ciekaw jestem na jak długo, podobno na końcu nitek wodociągowych często jest brudna woda.

cieszynianka
03-02-2009, 14:37
Może jakiś filtr załatwi sprawę :wink:

Tomkii
03-02-2009, 14:40
Może jakiś filtr załatwi sprawę :wink:
Ta... z lampą UV od razu. Brud z końcówki wodociągu może oznaczać problemy, duuuuże problemy. Zgłaszać i muszą płukać.

cieszynianka
03-02-2009, 15:11
Założyliśmy filtr z opłukiwaniem Honeywella, bo po przerwach w dostawie wody (niestety czasem się zdarzają) leci gnojówka z farfoclami i nie chcę, żeby cierpiały baterie i dysze w przysznicu :wink: