PDA

Zobacz pełną wersję : posadzki z półsuchego betonu



karolek191
01-02-2009, 15:16
Ciekawi mnie jaka jest technologia wykonywania tych posadzek? Czyli tak zwanych posadzek z miksokreta.

A w szczególności mam dwa pytania

1.Jakie są proporcje pulpy, cementu i wody?
2. W jaki sposób poziomuje się posadzkę?

Tomkii
01-02-2009, 15:23
Ciekawi mnie jaka jest technologia wykonywania tych posadzek? Czyli tak zwanych posadzek z miksokreta.
W tych posadzkach jest jeszcze masa powietrza. Układają jak babki z piasku (zachowuje się jak wilgotny piasek), u mnie poziomowali przy zaciąganiu zwykłą poziomicą.

karolek191
01-02-2009, 17:12
Najpierw musisz nanieść rzędne poziomów na ścianę i później według tych rzędnych poziomujesz posadzkę?
Dlaczego najpierw tworzy sie tzn. kretowiska? czy nie można równomiernie po całej powierzchni rozprowadzać półsuchy beton?
Czy te "kretowiska " służą do wyznaczenia tych samych poziomów?

czy piasek wsypuje się do miksokreta razem z cementem i wodą? i tak już przygotowana mieszanka betonowa wędruje przewodwami do miejsca docelowego? i jeszcze jakie są proporcje dozowanych składników

Chodzi o to żeby mi to ktoś dokładnie wytłumaczył, bo to są moje tylko domysły.

Kris2222
01-02-2009, 18:13
dokładnie , poziomy naniesione na ścianach pomagają w wypoziomowaniu posadzki, co nie znaczy ze edzie prosta, bo tu jeszcze potrzebna jest sprawna reka fachowca

kretowiska, tworzy sie dlatego, że nie chciałbyś trzymać tego"gniazda " z mixokreta, stawiasz i czekasz aż zrobi kupe :lol: i przestawiasz

woda w mixokrecie jest dozowana automatycznie, często trzeba to dostroić, ale potem już pobiera sam, cement dozuje sie tak, że na cały mieszalnik sypie sie całego wora czyli 25kg , a piasek na łopaty, wszystko zależy od pojemności mixokreta , zazwyczaj to okolice 30-35 łopat
jak wszystko napakowane , to zamykasz klapę , trochę sie pomięli i pompa pociska wężami do gniazda, i cykl sie powtarza

Miki79
01-02-2009, 18:17
jest to sucha wylewka a proporcje niech zna wykonawca po co ci to i tak tego nie zrobisz

Miki79
01-02-2009, 18:19
poziomy sa naniesione laserowo i sa rowne na calej powierzchni przynajmniej tak ma byc mam nr do dobrej ekipy

karolek191
01-02-2009, 18:33
Czyli jak najpierw nanoszone są poziomy na ścianę? a pózniej?

Jak już mamy określone poziomy to zaczynamy najpierw od wykonania pasa z półsuchego betonu na długości ścian tak aby ustalić takie same poziomy w obu równoległych do siebie ścianach??? i kolejnym etapem na podstawie ustalonych poziomów jest profilowanie i zagęszczanie środka?

proszę o szczegółowy opis

karolek191
01-02-2009, 18:35
jest to sucha wylewka a proporcje niech zna wykonawca po co ci to i tak tego nie zrobisz


Nie ważne czy to zrobię czy nie. Po prostu budownictwo to moja mała pasja, która rozwijam z każdym dniem. Jestem osobą ciekawą rzeczy które mnie interesują.

skorpio
01-02-2009, 18:40
jest to sucha wylewka a proporcje niech zna wykonawca po co ci to i tak tego nie zrobisz


Nie ważne czy to zrobię czy nie. Po prostu budownictwo to moja mała pasja, która rozwijam z każdym dniem. Jestem osobą ciekawą rzeczy które mnie interesują.

Najlepszym sposobem na rozwijanie wiedzy jest praktyka. Zatrudnij się do ekipy wylewkarzy.

leszeq
01-02-2009, 19:10
Popatrz tutaj, tak to się wykonuje:

http://pl.youtube.com/watch?v=HaRUIUjBefs

BMS
02-02-2009, 00:37
woda w mixokrecie jest dozowana automatycznie, często trzeba to dostroić, ale potem już pobiera sam, cement dozuje sie tak, że na cały mieszalnik sypie sie całego wora czyli 25kg , a piasek na łopaty, wszystko zależy od pojemności mixokreta , zazwyczaj to okolice 30-35 łopat
jak wszystko napakowane , to zamykasz klapę , trochę sie pomięli i pompa pociska wężami do gniazda, i cykl sie powtarza

To raczej przepis na "chudziak"
Mieszalnik ma przeważnie 200l/netto ( jak kto dba ), cementu dajesz dwa wory ( 50 kg ) resztę piach - na łopaty to się odmierzało 10 lat temu - teraz jest podajnik do tego. Wody ok. 15-20l zależy ile wody jest już w piachu itp. itd. :)

Kris2222
02-02-2009, 06:21
BMS jakbyś umiał czytać to byś doczytał że pisze , zależnie od typu mixokreta
ty myślisz że wszyscy robią najnowszymi maszynami

karolek191
02-02-2009, 20:23
Dziękuje wszytskim za cenne wskazówki

Dodam, że u mojego znajomego wykonano posadzkę z betonu półsuchego na tarasie, (taras bez zadaszenia) i po zimie posadzka wygląda jak by miała kilkanaście lat.