PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z C.O.



mde
01-02-2009, 17:03
Witam,
mam dość dziwny problem - przeprowadziłem się do nowego mieszkania, jest to mieszkanie w bloku jednak w tzw. dobudówce - czyli nie ma tu już miejskiego CO tylko mam własny piec, który ogrzewa mi mieszkanie i wodę. Problemem są zimne kaloryfery. Około miesiąca temu zauważyłem że przestają grzać więc poczytałem trochę fora internetowe odpowietrzyłem grzejniki i wszystko było ok do piątku. W tym momencie znowu mam zimne grzejniki chociaż piec i pompa działają rurka odprowadzająca ciepłą wodę z pieca jest gorąca. Z 4 grzejników w mieszkaniu jeden, paradoksalnie położony najwyżej, jest ciepły a reszta zimna.
Piec to immergas nike iono. Natomiast instalacja w domu wygląda mniej więcej tak:
http://img87.imageshack.us/img87/4420/schematbe6.th.jpg (http://img87.imageshack.us/my.php?image=schematbe6.jpg)

granatowe - zimne grzejniki
czerwony - cieply grzejnik
koło - piec

teoretycznie wszystko jest w porządku: ciśnienie 1,5 - 2,5 bara, wodę w kranie grzeje, grzejnik w łazience jest gorący. Natomiast pozostałe grzejniki pomimo odpowietrzania są nadal zimne. Nie mam pojęcia co z tym można zrobić. Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki i porady.

mariobros35
01-02-2009, 17:08
Witam,
mam dość dziwny problem - przeprowadziłem się do nowego mieszkania, jest to mieszkanie w bloku jednak w tzw. dobudówce - czyli nie ma tu już miejskiego CO tylko mam własny piec, który ogrzewa mi mieszkanie i wodę. Problemem są zimne kaloryfery. Około miesiąca temu zauważyłem że przestają grzać więc poczytałem trochę fora internetowe odpowietrzyłem grzejniki i wszystko było ok do piątku. W tym momencie znowu mam zimne grzejniki chociaż piec i pompa działają rurka odprowadzająca ciepłą wodę z pieca jest gorąca. Z 4 grzejników w mieszkaniu jeden, paradoksalnie położony najwyżej, jest ciepły a reszta zimna.
Piec to immergas nike iono. Natomiast instalacja w domu wygląda mniej więcej tak:
http://img87.imageshack.us/img87/4420/schematbe6.th.jpg (http://img87.imageshack.us/my.php?image=schematbe6.jpg)

granatowe - zimne grzejniki
czerwony - cieply grzejnik
koło - piec

teoretycznie wszystko jest w porządku: ciśnienie 1,5 - 2,5 bara, wodę w kranie grzeje, grzejnik w łazience jest gorący. Natomiast pozostałe grzejniki pomimo odpowietrzania są nadal zimne. Nie mam pojęcia co z tym można zrobić. Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki i porady.
sprawdz filt skośny siatkowy na powrocie wody na piec może być przytkany i to może być przyczyna twoich problemów pozdrawiam

mde
01-02-2009, 17:18
:) to takie laickie pytanie - jak mam to zrobić ?

jeanpascale
01-02-2009, 17:41
napisz wiecej szczegółow
czy całkiem sa zimne czy dołem, góra
jak odpowietrzałes układ?
miałem tez kilkA PROBLEMÓW Z CO moze cos pomoge

mde
01-02-2009, 17:44
Generalnie są całe zimne choć jak spuszczę trochę wody z instalacji i włączę piec to zagrzewają się od góry w tym miejscu co dochodzi ciepła woda najbardziej a cały dół pozostaje zimny, a po chwili mniej więcej godzinie robią się znowu zimne całkiem.

jeanpascale
01-02-2009, 18:00
miałem podobnie
pewnie masz na maxa zapowietrzony obieg
rozumie ze odpowietrzałeś obieg na wyłaczonej pompie i masz odkrecone zawory na powrocie kaloryferów :)
u mnie w tych zimnych grzejnikach okreciłem srubunki na powrotach i czekałem az do momentu gdy poleciała ciepła,letnia woda .zakreciłem uzupełniłem w układzie i było ok
z tym ze 2 grzejniki okazało sie ze mam odwrotnie podłaczone zasilanie z powrotem( ale w tych grzejnikach rurki zasilania były zimniejsze od powrotu)

mde
01-02-2009, 19:54
Może jeszcze to jest coś ważnego mianowicie im wyższą temp ustawiam na piecu tym zimniejsze są grzejniki, tzn na 2 są letnie na 6 już są zupełnie zimne. Instalacje nie ja robiłem a poprzedni właściciel mówił że nie miał żadnych problemów. Gdy robię to co opisałeś to rozgrzewają się trochę ale po godzinie, dwóch znowu robią się chłodne.

jeanpascale
01-02-2009, 20:12
czyli w grzejniku masz wode po czym znowu robi sie zimny czyli nie krazy albo krazy ale w układzie masz powietrze.Rozumie ze jak to robiłeś to okreciłes zawór na zasilaniu :lol:

jeanpascale
01-02-2009, 20:13
a pompa działa? czy masz grawitacyjne bez pompy?

mde
01-02-2009, 20:14
Woda powinna krążyć bo jak na otwartym zaworku do odpowietrzania włączyłem pompę na moment to od razu strumyczek był mocniejszy :) Mam pompę :) zawór też odkręciłem

jeanpascale
01-02-2009, 20:28
a zobacz co sie bedzie działo jak zakrecisz ten ciepły grzejnik. sprawdz odpowietrzniki na grzejnikach dokrec, moze puszczaja

jeanpascale
01-02-2009, 20:34
a jak masz ustawiony zawór 3 drozny?

mde
01-02-2009, 20:47
Udało się teraz :) sam nie wiem co wcześniej robiłem źle, teraz zakręciłem ciepły grzejnik otworzyłem zaworek na kaloryferze i dopuściłem wody :P nie wiem czy dobrze zrobiłem ale przynajmniej się rozgrzały :) dziękuje za pomoc jutro napisze czy to był trwały stan :)

jeanpascale
01-02-2009, 20:50
spox
bedzie ok
:lol: