PDA

Zobacz pełną wersję : Folia kubełkowa????????Woda w piwnicy



kozakm
01-02-2009, 21:37
Chciałbym zaizolować fundamenty folią kubełkową ale co pod nią ,jaka głębokość itd. ???? pomocy.Niestety nie dysponuje zbyt wielką kasą więc wydaje mi się to rozwiązanie dobre ale....

piejar
01-02-2009, 22:08
Hmmm trzeba zgadywać o co Ci chodzi :-?
Ścianę pod folię kubełkową zaizoluj (pomaluj) np izoplastem. Jak wyschnie rozkładasz folię (wypukłym do ściany) i mocujesz np na kołkach do wbijania, górną krawędź w miarę możliwości, żeby nie robić niepotrzebnych dziur. Folię układasz od samego dołu fundamentu aż nad poziom ziemi, czyli tak, że przy obsypywaniu ziemia nie ląduje na ścianie. To chyba tyle :wink:

Daga&Adam
01-02-2009, 22:30
Chciałbym zaizolować fundamenty folią kubełkową ale co pod nią ,jaka głębokość itd. ???? pomocy.Niestety nie dysponuje zbyt wielką kasą więc wydaje mi się to rozwiązanie dobre ale....

Folia kubelkowa NIE SLUZY do izolacji! Zabezpiecza tylko wlasciwa izolacje przed uszkodzeniem przy zasypywaniu, pomaga zabezpieczyc przed dostepem gryzoni etc ale NIE JEST zadnym zabezpieczeniem przeciwwodnym :)

A to, czego potrzebujesz do izolacji fundamentu zalezy od warunkow wodnych i od tego czy chcesz zabezpieczenie przeciwwilgociowe, czy przeciwwodne.
pozdr.

face
06-04-2011, 21:09
Zabezpiecza tylko wlasciwa izolacje przed uszkodzeniem przy zasypywaniu, pomaga zabezpieczyc przed dostepem gryzoni

otoz nie tylko zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, ma jeszcze pare wazniejszychi glownych zadan
przed gryzoniami nie zabezpiecza wcale, podobnie jak i przed woda

musisz poznac stan wod gruntowych i ich trwale badz zmienne zwierciadlo a by dobrac odpowiednia izolacje

kapusta
07-04-2011, 08:47
zadaniem folii kubełkowej jest przewietrzanie (wentylacja ) sciany a nie izolacja jakakolwiek

Łukasz80
07-04-2011, 13:37
zadaniem folii kubełkowej jest przewietrzanie (wentylacja ) sciany ...


...ciekawe, w jaki sposob

kapusta
07-04-2011, 15:32
no własnie - ciekawe , nie

Łukasz80
07-04-2011, 17:12
no własnie - ciekawe , nie

wyjaśnij proszę, w jaki sposób to powietrze ma się przemieszczać?

kapusta
07-04-2011, 17:28
ani mysle
wygooglaj sobie

Łukasz80
07-04-2011, 17:47
ok,

zaproponuj to wszystkim użytkownikom forum, którzy o coś pytają :)

Aedifico
07-04-2011, 18:52
wyjaśnij proszę, w jaki sposób to powietrze ma się przemieszczać?

W sposób fizyczny zapewne wynikający z różnicy ciśnień.

Łukasz80
07-04-2011, 20:21
ok, miałem już nic nie pisać..w sumie było wiele dyskusji na ten temat... ale jak ma powstać ta różnica ciśnień, skoro od dołu folia jest w ziemi i powietrze nie ma fizycznej możliwości krążenia i tym samym przewietrzania. Nie wspominając o tym, że ziemia dociska ją mocno do ściany, co nie gwarantuje wszędzie omawianej szczeliny pomiędzy folią, a ścianą. A co, gdy zastosujemy listwy zamykające do folii kubełkowych, wtedy to już wogóle po "ptokach".

fighter1983
07-04-2011, 20:48
a juz myslalem ze nikt tego nie zrozumie. Dokladnie tak jak pisze kolega Lukasz80 potrzebbny jest "wlot" i "wylot" na roznych wysokosciach, tak aby powstala roznica cisnien

CityMatic
07-04-2011, 21:16
Ale ja i tak nie do końca rozumiem jej zastosowanie skoro bardzo dużo jest artykułów w internecie i w prasie czym i do czego służy taka folia to nie rozumiem dlaczego negujecie większośc zjawisk jakie zachodzą przy jej zastosowaniu? Ktoś ją wymyślił zbadał opatentował i wiem że wiele firm , stosuje je tak jak jest napisane w tym artykule i nie tylko (http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/budynki-inwestycje/bezpieczna_izolacja,a6c141321cb0b7ed3b03.html)
Uważam że folia kubełkowa prawidłowo ułożona ma za zadanie i tworzy:
-szczelinę wentylacyjną, utrzymująca tzw. zdolność dyfuzyjną muru, czyli po prostu umożliwiająca swobodne „oddychanie” ściany
-zwiększa trwałość fundamentów i spowalniający ich erozję.
-tworzy sprężystą barierę, zabezpieczając położoną na ścianach izolację z masy bitumicznej lub papy
-pusta przestrzeń w wypukłościach folii tworzą warstwę drenażową. Przenikająca przez grunt woda opadowa nie tworzy wówczas zastoisk na stropie, a profilowana membrana umożliwia swobodny spływ wody do niższych warstw

Mam wrażenie że te stwierdzenia przewijają się przez większość artykułów (http://www.muratorplus.pl/technika/hydroizolacje/folie-kubelkowe-izolacja-przeciwwilgociowa_64030.html) i wątków w których osoby zorientowane w temacie piszą o zaletach i zastosowaniu folii kubełkowej - nie ma innych argumentów które by temu zaprzeczały więc widocznie tak jest.
Pozdrawiam

Aedifico
08-04-2011, 05:02
ok, miałem już nic nie pisać..w sumie było wiele dyskusji na ten temat... ale jak ma powstać ta różnica ciśnień, skoro od dołu folia jest w ziemi i powietrze nie ma fizycznej możliwości krążenia i tym samym przewietrzania. Nie wspominając o tym, że ziemia dociska ją mocno do ściany, co nie gwarantuje wszędzie omawianej szczeliny pomiędzy folią, a ścianą. A co, gdy zastosujemy listwy zamykające do folii kubełkowych, wtedy to już wogóle po "ptokach".

Różnica temperatur powoduje różnice ciśnień.