PDA

Zobacz pełną wersję : Listwy podtynkowe w tynkach gipsowych



kate_l
02-02-2009, 11:14
Witam!

Mam pytanie do osób, które robiły u siebie w domu tynki gipsowe. Chodzi mi konkretnie o metalowe listwy podtynkowe, które u mnie na niektórych ścianach są bardzo dobrze widoczne. Podobno tynkarze powinni je zaszpachlować, ale moi tego nie zrobili. Słyszałam, że takie listwy, pozostawione w ścianie, mogą z czasem rdzewieć, ale nie wiem, czy to prawda. Nie mam pojęcia, co teraz robić, czy zostawić ten temat, czy może powykuwać te listwy dla świętego spokoju. A może wystarczy je czymś zabezpieczyć?

Proszę o radę wszystkich, którzy mają jakieś doświadczenia w tym temacie!!

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

zbigmor
02-02-2009, 11:18
Witam!

Mam pytanie do osób, które robiły u siebie w domu tynki gipsowe. Chodzi mi konkretnie o metalowe listwy podtynkowe, które u mnie na niektórych ścianach są bardzo dobrze widoczne. Podobno tynkarze powinni je zaszpachlować, ale moi tego nie zrobili. Słyszałam, że takie listwy, pozostawione w ścianie, mogą z czasem rdzewieć, ale nie wiem, czy to prawda. Nie mam pojęcia, co teraz robić, czy zostawić ten temat, czy może powykuwać te listwy dla świętego spokoju. A może wystarczy je czymś zabezpieczyć?

Proszę o radę wszystkich, którzy mają jakieś doświadczenia w tym temacie!!

Z góry dziękuję za odpowiedzi!


Ale widoczne masz bo tynk ich nie przykrywa, czy widać ciemniejsze pasy tynku?
Ja w jednym miejscu wyjmowałem, w innym nie. Nie są widoczne. Rdzewieć mogą jeśli ich powierzchnia ocynku jest uszkodzona.

kate_l
02-02-2009, 11:27
Na tym zdjęciu można zobaczyć, jak to wygląda (takie wąskie srebrne paseczki):

http://foto0.m.onet.pl/_m/07106db12c4239720d246eaece05db94,10,19,0.jpg

zbigmor
02-02-2009, 11:36
Na tym zdjęciu można zobaczyć, jak to wygląda (takie wąskie srebrne paseczki):

http://foto0.m.onet.pl/_m/07106db12c4239720d246eaece05db94,10,19,0.jpg


Jakbym widział moje poddasze :)
Poczekaj aż wyschnie tynk. Nie powinno być widać. Nawet jeśli to pewnie położysz jeszcze gładź to wtedy na pewno znikną.

ma
02-02-2009, 11:36
u mnie w paru przypadkach zardzewiało, chociaż nie za bardzo wyłaziło na zewnątrz... ponieważ akurat tam miałam dodatkowo kładzione gładzie, to kazałam wymienić te kątowniki na aluminiowe i jest spokój.

ma
02-02-2009, 11:39
Na tym zdjęciu można zobaczyć, jak to wygląda (takie wąskie srebrne paseczki):

http://foto0.m.onet.pl/_m/07106db12c4239720d246eaece05db94,10,19,0.jpg

A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy obróbka okna jest coś spartolona? chyba nad kaloryferem powinno być pionowo, nie?

kate_l
02-02-2009, 11:51
A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy obróbka okna jest coś spartolona? chyba nad kaloryferem powinno być pionowo, nie?

Hehe... :) Już nie pamiętam, o co chodziło, ale niby inaczej nie mogło być (według naszego majstra) ;)

ma
02-02-2009, 11:59
pewnie bardziej Ci zależało na tym, żeby mieć nisko okna połaciowe, niż żeby było dobrze dla cyrkulacji powietrza... woda będzie ci się skraplać, a na pewno będziesz mieć na tej skośnej ściance kurz.

kate_l
02-02-2009, 12:10
Co do kurzu to masz oczywiście rację, ale jeśli chodzi o skraplanie się wody, to muszę powiedzieć, że nic takiego się nie dzieje (oczywiście cały czas jest palone), samo okno i wszystko wkoło niego jest suche. Mam nadzieję, że nie zmieni się to z biegiem czasu...
Sama tego ustawienia okna nie wymyśliłam, tylko tak zostało zrobione i już, ale faktem jest, że jeśli by było wyżej, to chyba bym nie była w stanie go otworzyć bez podskakiwania przy moich 160 cm wzrostu :oops:

Miki79
02-02-2009, 17:47
w jakim celu byly dane te listwy czy to byl tynk maszynowy

Rom-Kon
02-02-2009, 18:07
A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy obróbka okna jest coś spartolona? chyba nad kaloryferem powinno być pionowo, nie?

Hehe... :) Już nie pamiętam, o co chodziło, ale niby inaczej nie mogło być (według naszego majstra) ;)

...ciekawa koncepcyja ...ciekawa....

FlashBack
02-02-2009, 18:19
A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy obróbka okna jest coś spartolona? chyba nad kaloryferem powinno być pionowo, nie?

Hehe... :) Już nie pamiętam, o co chodziło, ale niby inaczej nie mogło być (według naszego majstra) ;)

...ciekawa koncepcyja ...ciekawa....

bardziej udezylo mnie w oczy wykonczenie plytowania skosu wokol okna niz te biedne listwy pod/w tynku :D
nie sam glif ten jeszcze ujdzie


w jakim celu byly dane te listwy czy to byl tynk maszynowy
dzieki tym listwom powierzchnia sciany jest (powinna byc) rowna. bez znaczenia jakim sposobem nakladany jest tynk.

bobvilla
02-02-2009, 19:49
Gipsowe tynki wykonuje się bez listew.

Rom-Kon
02-02-2009, 19:52
Gipsowe tynki wykonuje się bez listew.
A to ciekawe stwierdzenie...