PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Gosi i Łukasza - Łódź



web
06-11-2003, 11:08
http://www.murator.com.pl/domy_forum/gosia_lukasz/04.jpg

Wowka
06-11-2003, 11:40
Nie przeczę, projekt jest imponujący..... ale całkowicie anonimowy :(
Dajcie chociaż kilka słów komentarza o Waszych zamierzeniach lub dokonaniach.

Izak
06-11-2003, 12:17
Niezły, coś nowego... A jak rozwiązane wnętrza? Napiszcie coś!

Gosia Łódź
06-11-2003, 18:06
Witam. To projekt mojego domku. Bryła ładna, ale wszyscy przestrzegają Nas przed tarasem i dachem, najchętniej porozmawiałabym z użytkownikami domku z tarasem.:)
Cóż mogę napisac więcej ... projekt indywidualny na małą 590m2 narożną działkę w Łodzi. Obrys domu 10,5 mna 10,5 m.
Powierzchnia parteru ok 80m2, od wejscia po lewo kuchnia i jadalnia - otwarta ok 21m2, następnie salon ok 30,00m2 i gabinet ok 13,00m2, po prawo mała garderoba ok 6,00m2, pralnio-suszarnia ok 3,5m2, łazienka z natryskiem i wc ok 3,5m2. Schodki na górę i 3 małe sypialnie po rogach domku:) ok 14,00m2, ok 13,00m2, ok 11,00m2, łazienka z wanną iwc ok 5,5m2. Ogółem powierzchnia 140m2.
Posłucham wszelkich porad :))
Pozdrawiam.

alexsoft
06-11-2003, 19:29
Jakie pokrycie dachu bo ma on co najmniej złożony kształt a jeśli chodzi o stan surowy to dach to ok. 40% kosztów!

Po za tym czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wykonanie okrągłego okna (zarówno wymurowanie otworu jak i zakup stolarki) - nie widziałem jeszcze okna okrągłego które zostało faktycznie wykonane?

Cztery kominy (np. z cegły klinkierowej) to też jest duży wydatek....

I z tego co słyszałem od budowniczych praktyków taras który nie cieknie jest równie często spotykany jak białe jednorożce....

To samo dotyczy tarasu na poziomie gruntu - tam co prawda nie cieknie tobie na głowę ale woda wsiąkająca pod taras potrafi rozwalić każdy materiał....

Czy sprawdzałaś koszty stolarki (bo za każde nietypowe okno dopłacasz co najmniej 30%!)

Radzę przed podjęciem decyzji o wyborze projektu sprawdzić koszt jego wybudowania (tj. dać do RZETELNEJ wyceny) i do tej wyceny dodać 20% wtedy masz estymację kosztów budowy....

PS-Nigdy nie pytaj się za ile dom ktoś "wybuduje/buduje" lecz wyłącznie za ile dom został zbudowany - niestety wiele osób na forum fantazjuje na temat kosztów - bądź zapomina uwzględniać w kosztach budowy "drobnych" wydatków, bądź podaje np. koszt stanu surowego bez wylewek, ocieplenia, wypełnienia fundamentów, pokrycia dachu itp....

Gosia Łódź
07-11-2003, 19:05
Dach - papa bitumiczna, okna...wiem, ze są drogie, a okrągłe okno widziałam 3000zł.
I mam wielką nadzieję, że uda Nam się posiadać taras, który będzie dobrze zrobiony:)
A cóż przygotowana jestem na kredyt a póki co dokłądnej wyceny nie mam.
Dziękuje za spostrzeżenia.

alexsoft
07-11-2003, 19:32
Okno 1.8 na 1.5 + szprosy nakladane - drewniane (firma Dziadek - czyli co najmniej srednia klasa) 1100PLN/szt
Papa bitumiczna - no coz wg mnie po prostu nie pasuje do takiej formy domu.... - ale jako pokrycie "tymczasowe" moze byc (kolo mnie jest budowla w stanie surowym otwartym (ok. 400m2 a dach ma co najmniej 400m2 polamany maksymalnie) i ona tak juz stoi 4 rok)....
Kredyt trzeba liczyc ok. 1100-1200PLN/miesiac (przy zalozeniu ze bierzemy 150000PLN/10 lat) - czy jestes pewna ze przez 10 lat uda ci sie nieprzerwanie pracowac?
Radze zmierzyc sily na zamiary - to na pewno nie jest twoj ostatni dom - i realizacje marzen mozna odlozyc na pozniej kosztem szybszej realizacji domu i przede wszystkim WIEKSZYCH mozliwosci w dziedzinie przyszlej sprzedazy....

Gosia Łódź
08-11-2003, 13:10
Miło o troskę... choć nikt nie mówi, ze będzie tanio , ale napewno nie będą to koszty 400m2 domu, ten ma mieć w całosci 140m2.
Ponadto właśnie wróciłam z wycieczki i obejrzałam mnóstwo domków i żeby nie mówić o kasie .. to właśnie od samego początku podobała mi się papa bitumiczna lub dachówka ceramiczna, ale wydaje mi się , iż jest za ciężka. Okna i dach, instalacje to jeden z więszych kosztów do poniesienia przy budowie, zdaję sobie z tego sprawę i mam nadzieję, iż i tak ten dom jak zadba się o dobrą cenę materiałów i robocizny wcale nie kosztem jakości to będzie tańszy niż niejeden gotowy projekt 180-250m2. nie mówiąc o 400m2 nie skończony i do sprzedaży.
Odwiedziłam kiloro znajomych co budowali w ciagu ostatnich 3 lat...posiadam wiedzę na temat ewentualnych kosztów . Boję się o wykonanie tarasu...i to mnie najbardziej nurtuje.
Dziękuję za uwagi i porady....

michcioizi
10-11-2003, 07:38
no no
domek w porojekcie jest the best
jak juz bedziesz mial cos z scian to daj fotke to sobie zobacze jak ci wyszedl

magi
11-11-2003, 16:34
Robi wrażenie i wydaje się większy niż w rzeczywistości. :D

bachac
11-12-2003, 10:46
Gosiu! Jestem właścicielką tarasu nad garażem. Podobno 95% takich tarasów przecieka, mój niestety też ale już usuneliśmy usterki i jest ok. Polecam Ci firmę Schlüter, która produkuje systemy wykończenia tarasów i balkonów. Ja dowiedziałam się o ich istnieniu dopiero po wykonaniu izolacji i bardzo żałuję. Nie daj się tzw. fachowcom, nie warto też oszczędzać na materiałach bo to się w tym przypadku może zemścić.
Powodzenia.

jolana
11-12-2003, 18:04
Cześć, ciekawy projekt :) , co do tarasu, jestem posiadaczką tarasu nad garażem (ok. 22 m2) w budowie :lol: .
Od czasu jego postawienie niejedna ulewa się przelała przez taras. Nic nie przecieka, nie ma prawa! Jedynym problemem była woda cieknąca po ścianach garażu podczas "urwania chmury", ale i to zostało opanowane po założeniu rynien wokół tarasu.

Gosia Łódź
11-12-2003, 22:07
Cześć, ciekawy projekt :) , co do tarasu, jestem posiadaczką tarasu nad garażem (ok. 22 m2) w budowie :lol: .
Od czasu jego postawienie niejedna ulewa się przelała przez taras. Nic nie przecieka, nie ma prawa! Jedynym problemem była woda cieknąca po ścianach garażu podczas "urwania chmury", ale i to zostało opanowane po założeniu rynien wokół tarasu.

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi, podpytam jakie macie materiały użyte na tarasie?:)

Honorata
29-01-2004, 19:54
Bardzo ładny architektonicznie projekt i w Polsce rzadko spotykany. Jak już wielokrotnie mówiłam na forum mam dosyć pseudodworkowych potworków i wszelkich tralek, kolumn, lukarn, łuków itd. Architekt naprawde się zrealizował! Ale taka śmiała forma musi kosztować.
Projekt, jak sądzę, jest dokładnie w opozycji jeżeli chodzi o mój dom pod względem kosztów budowy. Powierzchnie domu 140 m2 mamy taką samą, ja mam jednak prostokatną bryłę, przykrytą dwuspadowym dachem i typowe okna (z wyjątkiem jednej witrynki). nie twierdze, że to lepiej czy gorzej, poprostu jak ktoś może sobie finansowo pozwolic na więcej wybiera taki projket, a jak na duuuzo mniej-wybiera najprostszy. Dom Gosi będzie wymagał solidnych fachowców, dobrych materiałów wykończeniowych itd. Papę na dachu sobie daruj :wink:
A że jestem z Łodzi, tym chetniej zobaczę efekt!

ara
29-01-2004, 20:29
No,no,solidna budowla , nie ma co!! Nie wygląda na te skromne 140 m.kw. Czy to efekt zamierzony, czy może fotka przekłamuje ...
Tak czy siak-
powodzenia w realizacji!! :P

Gosia Łódź
30-01-2004, 04:26
Hmmmm, troszeczke bryłka uległa niewielkiej modyfikacji okien postaram się uaktualnić, ale Honoratko dach jest prawie niewidoczny, nie cierpię blachodachówki, a ceramiczna nie bardzo ją widzę, a gonty nie sa takie brzydulki:)

Honorata
02-02-2004, 11:04
Gosiu, gonty bitumiczne jak są nowe, wyglądają naprawdę bardzo ładnie, ale popatrz na ich trwałość, już po kilku latach zaczynają "odstawać" pojedyncze łatki lub całe fragmenty pokrycia, poza tym , jest to pokrycie dachowe z krótkim żywotem użytkowania a kosztowo zbliżone do blachodachówki. Ja sama wybiorę dachówkę cementową. Czy już zaczęłaś budowę?
my w sobotę odwiedziliśmy nasza działkę zasypaną śniegiem i poprawialiśmy okrycie fundamentów na zimę.

Gosia Łódź
02-02-2004, 19:00
Hmmmmm....narazie plany gont bitumiczny:)
Budowe chcę rozpocząć zbliżająca się wiosną:)

Honorata
03-02-2004, 17:41
Powodzenia! Skoro już wybraliście ten gont to tak trzymaj! :lol:
Nas zatrzymał w budowie jesienią prawdziwy splot nieszczęść zawodowo-rodzinno-zdrowotnych, chyba juz odbijamy od dna, bo gorzej to już raczej nie będzie.

web
10-02-2004, 12:07
Taka wersja zaakceptowana do budowy :-)

http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_lukasz/01.jpg
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_lukasz/02.jpg
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_lukasz/03.jpg
[/b]

Didi
22-02-2004, 18:46
Bardzo nowoczesny projekt!

dana15
27-02-2004, 18:54
Bardzo mi się podoba ten projekt. Brawo za odwagę. Te okna dużo bardziej mi się podobają niż te poprzednie :)
Pozdrawiam i życzę dużo zapału do realizacji swoich marzeń. :)

bikosa
07-03-2004, 16:11
Uważam, że projekt jest świetny- te okienka dużo bardziej pasują do nowoczesnej formy!! Nie bój się okienek okrągłych- jeśli mają promień większy niż 28cm to bez problemu. Dach z gontu rzeczywiście po parulatach odchodzi łatkami, ale pasuje do Twego projektu- może jednak pomyślałabyś o tagelicie- wygląda bardzo podobnie a jest trwalszy.
Ja mam domek w stylu dworkowym (przykro mi Honorata :wink: ), wiele osób odradzało mi wykonywanie pewnych detali architektonicznych- mimo wszystko zamierzam je wykonać. Też zaczynam na wiosnę, życze powodzenia!!
Aha a Twój domek to bardzo pasował by w jakieś fajnej miejskiej dzielnicy- u mnie na wsi dominują "nibydworki i stodoły" :wink:

Gosia Łódź
27-03-2004, 18:12
Dziękuję za kilka miłych postów. Może poproszęo wklejenie kilku jpg. wnętrz, ale to jak zmienięmoją kuchnię:)-ustawienie, urządzeń itp.

mieczotronix
27-03-2004, 18:48
To ja trochę "poepatuję"

Jak na pierwszy raz, to wybraliście sobie dosyć trudny projekt. Ja nie byłem tak odważny, wybrałem projekt typu "stodoła". Ekipa, która będzie wasz dom robić musi mieć łeb na karku! Albo inspektor nadzoru powinien być czujny i z głową.
Oprócz tarasu, za który zabulicie słono, musicie zwrócić bardzo szczególną uwagę na rozwiązania i wykonanie tych dwóch nawisów (jednego dużego z paskiem klinkieru i tego maleńkiego nad wejściem), dokładnie chodzi mi o problem:

- podwieszenia całej ściany (tej wystającej) - musicie dać tam odpowiednie elementy ze stali nierdzewnej mocowane do wieńca, na której wymurowana zostanie cała ściana elewacyjna. Nie wiem, czy architekt rozrysował to aż w takim szczególe. Jeśli nie, to trzeba wszystko dokładnie zaprojektować przed rozpoczęciem budowy, tak żeby potem konsola (czyli to coś ze stali nierdzewnej, na której będzie stała ściana piętra) trafiła mocowaniem w wieniec i zwieszała się na dół odpowiednio dużo, żeby elewacja mogła zejść w dół i zasłonić ocieplenie spodu tego nawisu. Polecam firmę Habe, oni robili dla mnie podobne elementy.
O kurcze! - na tej ścianie opiera się też dach! - Mówię "Kurcze", bo ta ściana wisi praktycznie w powietrzu! - no no! - lepiej żeby ten dach był lekki... Ciekawe jaki podciąg tam pierdyknął konstruktor i ile cm zostawił na ocieplenie...l

- zachowania ciągłości izolacji cieplnej w tym nawisie, tak żęby trójkątny kawałek podłogi był ocieplony i jego ocieplenie łączyło się z ociepleniem ściany piętra i parteru

- ta część z okrągłym oknem wystaje nieco względem górnej części - na tej półeczce, która powstała trzeba zrobić dobrą izolację, bo w zimie będzie tam leżał śnieg i jeśli się rozpuści, wsiąknie i znowu zamarźnie, to wam porozsadza conieco - to samo dotyczy się półeczki pod okrągłym oknem - trzeba na niej dać jakiś parapecik, albo wymurować z klinkieru odpowiedni daszek.

- Czy mi się zdaje, czy do okoła cokół wystaje poza obrys ściany piętra? Jeśli tak - znowu problem z półeczką.

Nie widzę dokładnie z góry, ale kolejną sprawą wymagającą przypilnowania jest odprowadzenie wody z dachu w miejscu, w któym stykają się dwie prostopadłe połacie

- tak samo kominy wystające z dachu w takich zakamarkach gdzie łączą się dwa dachy, też trzeba będzie cwanie obrobić. Pozatym musicie porobić jakieś drabinki dla kominiarzy, bo kominy są dosyć wysokie i z dachu się nie da do nich zajrzeć. Inna sprawa, że ich sporo, jak na taki mały domek.

Zasada jest taka, bez względu na to jak dobrych fachowców weźmiecie, każdy krytyczny detal musicie mieć dokładnie przemyślany i przypilnować fachowców, żeby zrobili to tak jak trzeba. Oni często idą na skróty.

web
05-04-2004, 09:20
Wszystko zostało dopięte na przedostatni guzik teraz rozpoczynam budowę!
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_lukasz/03new.jpg

bikosa
05-04-2004, 09:26
Bardzo fajnie, mam tylko jeszcze pytanie- co z garażem?? To kiedy pierwsza łopata??

Gosia Łódź
05-04-2004, 16:44
Witam
Dziękuję za miłe słowa i inne spostrzeżenia, każda uwaga jest cenna.

A wkopanie pierwszej łopaty to po Świętach:)hmm, oczywiście Wielkanocnych 2004:)

06-04-2004, 15:11
Gosiu życzę Wam dużo wytrwałości. Mam nadzieje, że nie sprawdzi się u Was porzekadło, że pierwszy dom buduje sie dla wroga, drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie. W moim przypadku jest tak: pierwszy dom budowali rodzice, drugi siostra a trzeci ja z mężem. I uwierz, że przy każdym trafił się jakiś bubel mimo, że uważaliśmy, że wszystko już wiemy i zdajemy sobie sprawę co chcemy a czego nie chcemy. I wiesz Wasz projekt z pewnością jest na tej półce na która nawet bym nie spojrzała (nie chodzi o względy estetyczne, ale o skomplikowane wykonanie i cholernie wysokie koszty) A jeżeli chodzi o papę, to mój sąsiad ma taką i co większa wichura to zbieramy z nim gonty po całej okolicy. Jeśli nie będziesz mieszkać w okolicy wietrznej to mam nadzieję, że nie bedziesz narzekać na taki dach. Powadzenia i wytrwałości.

Ciechanka
13-04-2004, 09:06
Gosiu!!! Czy rozejrzałaś się za tymi "cudakami" do uszczelniania tarasu???
Twój taras strasznie mi się podoba ja mam na poziomie salonu zwykły taras natomiast nad jadalnią jest malutki tarasik i właśnie zastanawiamy się jak go dobrze uszczelnić. Jak coś znalazłaś to napisz.

Gosia Łódź
24-04-2004, 10:53
Ciechanko, chyba będziesz pierwsza, bo ja jeszzce o tym nie myślałam. Teraz myślę o wnętrzach żeby wszystko grało z ściankami itd.

Sonika
24-04-2004, 13:49
Dla mnie za mała jest łazienka I-ym p. Tylko 5,6 m2- to odrobinka, nawet nie 2x3.

Gosia Łódź
24-04-2004, 14:31
No cóż wszystkie pomieszczenia są małe, ale coś kosztem czegoś...ograniczaliśmy metraż domu i tzreba było zmniejszyć powierzchnię .

bikosa
28-04-2004, 09:03
Gosiu, sorki, że nie na priv ale jakoś nie mogę wysłać nie wiem czemu. tagelit to niestety odmiana dachówki cementowej- różne firmy ją produkują min. braas. Tylko ona nie wygląda jak dachówka bo jest zupełnie prostokatna i płaska, dach z daleka to wygląda jak skrzyzowanie gontu z blachą ale mam wrażenie, że do waszego proejktu b. by pasowal (ale to tylko moje odczucie). Nietsty jeśli macie więźbę projektowaną pod gont to będzie za delikatna i albo trzeab zrezygnowac albo przeliczyć więźbę/ Ostatnio coraz więcej porzyglądam się gontom i nieststy potwioerdza się, że tak do 5 lat jest ok a potemzaczynaja łatki odstawać. trzymam kciuki za wybór, Z drugiej strony to nie musi być na całe życie tyle Ze będzie to zależało od więźby. Całuski

alex
28-04-2004, 09:30
Faktycznie dom robi wrazenie wiekszego niz te 140m2

Odwazne otwarcie kuchni na salon, ktory moim zdaniem jest malo ustawny i nie ma gdzie w ligiczne miejsce dac grzejnika. Ja mam tez otwarta kuchnie, wizualna bariera jest wyspowy blat z nizszym waskim stolem, wasze rozwiazanie jest troche nietypowe, choc na pewno ulatwia komunikacje z salonem, choc nie z jadalnia!

No i zawsze wszystkim uzytkownikom sypialni na gorze wspolczuje chodzenia tam i spowrotem po byle co, od razu przygotuj sobie kolo schodow kosz na to wszystko.

Projekt srednio mi sie podoba, choc zwarta bryla w bilansie energetycznym ma swoje duze plusy! Ja wole rozlozyste partery z poddaszami uzytkowyi.

Gosia Łódź
28-04-2004, 16:03
BIKOSA -dziękuję za info

ALEX - cóż "gusta" są rózne i odmienne, ale chyba to bardzo dobrze.
Wszystko było według mojej wizji i według moich potrzeb, a czy w życiu okaże się praktyczne to co najmniej pzrekonam się o tym za jakiś rok czasu.
Apropo grzejnika- to w ogóle nie będzie będzie podłogówka, apropo nie wiem dlaczego uważasz ze będzie nie wygodna kuchnia z jadalnią?
A cóż schody..... jak dużo osób twierdzi są utrapieniem, ale jak chce się mieć taras lub balkon na górze, albo jak ma się małą działkę to kwestia decyzji.

"Życie pokaze ...:)"

bikosa
28-04-2004, 16:30
Nie demonizujmy tych schodów- jak jest kilka kondygnacji jak w niektórych tarasowcach to jest to utrapieniem. Ale jedne schody w domu?? Nie będzie żle!! Poza tym jeśli zaszła by taka potrzeba to można aadaptować gabinet na sypialnię. Osobiście wolę mieć te schody- my się wyniesiemy na górę a dzieciaki niech harcują na dole :D Z pozdrowieniami.

web
04-05-2004, 13:20
"A oto wizja naszego domku w środku"

Małgorzata

http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_lukasz/24.jpg
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_lukasz/27.jpg
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_lukasz/28.jpg

Honorata
25-05-2004, 09:43
a co najważniejsze mury już stoją! oby tak dalej utrzymać takie tempo! :lol:

web
31-12-2004, 11:45
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_dom20_12.jpg
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_dom21_12.jpg
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/gosia_dom22_12.jpg

mieczotronix
31-12-2004, 12:00
jestem pod wrażeniem! co za tempo! i no i taki dom! brawo! gratuluję wytrwałości i konsekwencji i życzę ich na przyszły rok - kiedy się wprowadzacie, na wielkanoc?

swbeata
06-01-2005, 08:17
Gratulacje bardzo szybkie postępy prac. Jak będziecie robić wnętrze to pstryknijcie parę fotek bo projekt wnętrza domu też jest obiecujący.POZDROWIENIA

kasztanka
06-01-2005, 11:38
o cholerka! jakie tempo!!!!!!
gratuluje!!!!
bardzo mi sie podoa, ale ten wyciag w kuchni tez bedzie was kosztowac :)

Marynka
06-01-2005, 13:04
Imponujące tempo, piękny domek !