PDA

Zobacz pełną wersję : Podzial Blizniaka



slaw79
02-02-2009, 15:00
witam mamb.wazne pytanie
jak do tej pory nikt nie mogl mi pomoc albo ja nie rozumioe


Mam przy dzialce (na dzialce )kanalizacje sanitarna,gaz nadwa liczniki,studnie wodomierzowa na dwa liczniki ,jeszczepradu brakuje ale to w trakcie zalatwiania

Moje pytanie jest takie

Czy jak beda mial ten cholerny prad to moge dzielic dom na pol?
Nie maja poprowadzone instalacji wod-kan i gazu do domu ? czy musze poprowadzic do domu te instalacje ?

prosze mi wytlumaczyc po sie calkiem pogubilem

ddoommiinniikk
02-02-2009, 15:50
My też, napisz jaśniej...

slaw79
02-02-2009, 17:42
My też, napisz jaśniej...Chodzi mi o :

Jezeli na dzialce mam gaz ,wode,kanalizacje sanitarna i sciekowa, wkrotce prad
i wszystko z odbiorem to czy moge dzilic blizniaka na pol czy wszystkie media musza byc podlaczone do budynku ?

Jakie musza byc spelnione warunki do podzialu

jeżyk
02-02-2009, 17:56
Musisz mieć zgodę Urzędu Miasta (Gminy) na podział nieruchomości. Do wniosku musi być dołączony wykonany przez geodetę plan podziału. Mi całość papierów do podziału załatwił geodeta (wniosek do UM, plan podziału, mapki, wypis i wyrys z rejestru gruntów), podzielił nieruchomość, wkopał kamienie graniczne itd. jak juz są wszystki papiery to są dwie drogi podziału. Notarialnie - szybko i bezboleśnie ale kosztownie (taksa od wartości nieruchomości) lub sadownie - jeżeli strony są zgodne to 300 zł. Później pozostaje tylko dokonac zmian w Wydziale Ksiąg Wieczystych - opłata w sumie ok. 300 zł. Jeżeli ksiegi są elektroniczne to może byc problem z wypełnieiem wniosku na specjalnym formularzu - mi wszystko załatwiał adwokat ale z wnioskiem miał problemy. O mediach o ile dobrze pamietam nic tam nie było, ale ja miałem juz budynek po odbiorze.

bary30
02-02-2009, 19:39
Witam
Teściowie przepisali żonie pół bliźniaka bez mediów. Wszystko załatwiał geodeta.

ddoommiinniikk
02-02-2009, 19:41
Jeślichcesz podzielić działkę na której jest zbudowany dom bliźniak, to najlepiej byłoby, gdyby były na każdej z nowopowstałych działek był komplet liczników. Nikt nie chce,aby zawory były za granicą. Jak jedna z części jest do sprzedania, to będzie to głowny argument na "nie".