PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny sposób kładzenia wełny



Szwagier
03-02-2009, 18:26
Witam
Mam pytanie.
Czy ktoś spotkał się z takim sposobem kładzenia wełny jak poniżej opisany?
Między krokwie 18 cm wełny i zaraz na to 5 cm w poprzek.
Na to folia, a dopiero na to przez tę warstwę wełny i foli przykręcane do krokwi czy jętek wieszaki?
Dzięki

blady00
03-02-2009, 18:42
a ta wełna w poprzek czego będzie się trzymac? Mam wrażenie ,że nie zawiśnie sama w powietrzu bez podparcia.
Ogólnie powinno byc dobrze ,poza tym ,że wieszak zgniecie wełnę powodując utratę jej właściwości w tych punktach.Ale odpowiedz sobie najpierw na moje pytanie

Szwagier
03-02-2009, 18:48
Gość który przyszedł oglądać moje poddasze twierdzi że zszywkami co wzbudziło moją ciekawości i dlatego taki jest temat "Dziwny sposób ...."

mxxxx
03-02-2009, 19:02
e tam dziwny, od czasów gdy wełna bardzo staniała, daje się jej grubo 25-30cm bo stało się to ekonomicznie opłacalne, a ponieważ nie za bardzo jest sens stosować krokwie 25-30cm grube to daje się 2-ga warstw w poprzek na dodatkowym stelażu, od razu załatwia się też ocieplenie samych krokwi

coulignon
03-02-2009, 19:22
Gość który przyszedł oglądać moje poddasze twierdzi że zszywkami co wzbudziło moją ciekawości i dlatego taki jest temat "Dziwny sposób ...."~

tzn jak? Mam rozumiec że w tym miejscu gdzie wełna jest najbardziej potzrebna (krokwie) bedzie ona przybita zszywką i "zbita" do grubości 1cm?

sposób bardzo szybki. Tylko że do dupy. Dla inwestorta. Dla fachowca ok.

leszeq
03-02-2009, 19:25
a ta wełna w poprzek czego będzie się trzymac? Mam wrażenie ,że nie zawiśnie sama w powietrzu bez podparcia.
Ogólnie powinno byc dobrze ,poza tym ,że wieszak zgniecie wełnę powodując utratę jej właściwości w tych punktach.Ale odpowiedz sobie najpierw na moje pytanie

Nie tylko utraci swoje właściwości cieplne ale również spowoduje utratę stabilności całej konstrukcji stalowej!!! Dodatkowo zostanie podziurawiona cała folia paroizolacyjan!!!

Szwagier
03-02-2009, 20:06
Dlatego też w temacie jest "Dziwny .." a teraz już jestem pewny że zrobię to sobie sam tak jak wcześniej planowałem.
Dzięki

FlashBack
03-02-2009, 20:50
nie znacie sie bo wykonawca zamowi dla inwestora do wykonania poddasza welniane zszywki, wieszaki i profile :P

szwagier nie przejmuj sie spotkalem sie juz z podobnym montazem (dociskaniem welny na krokwiowej) bezposrednio plyta g/k, kreceniem tego dlugimi wkretami do krokwi a tam gdzie plyty sie koslawily wykonawca powpuszczal pianke rozprezna do wyrownania :) (wykonawca na oczy inwestora jak piec zlotych powiedzial krotko w norwegi tak sie robi :D

MARTiiii
04-02-2009, 00:44
Ta ja tych co robili w a Anglii, Paryżu etc. i się pochwalili trzymam krótko pod nadzorem - niestety u mnie to byli partacze.

Ja się nie znam ale fajny sposób tlyko dla wykonawcy - chyba.

Kubaj
04-02-2009, 08:15
Po pierwszej warstwie ułożonej między krokwiami, należy zamontować ruszt z profili CD lub z łat jeśli robimy konstrukcję drewnianą. Pomiędzy ruszt układamy drugą warstwę wełny szczelnie wypełniając każdą szczelinę. Folię przyklejamy taśmą dwustronną do profili lub przybijamy do łat,a potem tylko płyta. Ot cała filozofia :D .
Pozdrawiam.

Szwagier
04-02-2009, 20:04
Do FlashBack
Co ciekawe tenże wykonawca niedawno wrócił z Norwegii i ceną i techniką wywołał u mnie uśmiech politowania.
Wykonanie śmieszne ale cena jak z kosmosu:)

FlashBack
04-02-2009, 21:07
Do FlashBack
Co ciekawe tenże wykonawca niedawno wrócił z Norwegii i ceną i techniką wywołał u mnie uśmiech politowania.
Wykonanie śmieszne ale cena jak z kosmosu:)
cena kosmos to, nie wiesz, ze zlotowka ma lichy kurs walutowy :)