PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonania 100m miejskiej sieci kanalizacyjnej ?



S-i-R-o
03-02-2009, 20:35
Witam,
Obecnie jesteśmy na etapie starania się o kanalizacje do naszego domu.
Kanaliacja jest w głównej ulicy , nasza działka położona jest w 2 lini zabudowy od głównej ulicy, do kanalizacji również chce się podpiąć działka za nami 3 linia zab.
Wzdłuż działki przebiega wewnetrzna utwardzona droga gminna, a w niej około 40m istanijąca sieć kan. łącząca dwa stare domy (za płytka rura i za mała średnica)

Wszystko widoczne na rysunku :
http://sc.aplus.pl/luczanowice/kanalizacja.jpg

Dostaliśmy pismo od mpewik w Krakowie że nie planują w najbliższym czasie na wykonanie w drodze wew. kanalizacji abysm się mogli podłączyć do niej.
Nie ma również możliwości tech. podłączenia się do studnienki sąsiadów obok bo jest zbyt płytko i mała średnica rury.

punkt 10 pisma mówi że możemy przebudować i wybudować nowy odcinek kanalizacji na własny koszt. Po czym zostanie nowowybudowany odcinek naszej kanalizacji zakupiony przez mpwik za kwote podaną w umowie z nimi zawartej.
(Załączam tekst na zdjęciu poniżej)

Z tego pisma zrozumielismy że mamy sobie sami zaprojektować przebudową i budowe nowego odcinka kanalizacji łącznie ok. 100 mb
po czym mamy znaleść wykonawce, i czekać na zbudowanie kanalizacji do nas i przyłączy do nowych domów A i B,
po czym mpwik kupi od nas całą inwestycje

pytanie brzmi :

Jak to wygląda w praktyce ?

Jaki może być koszt tego przedsięwzięcia?
Czy gmina Kraków może dofinansowywać takie działania ?
Ktoś już ma doświadczenie w takich praktykach ?
Czekamy na wszelakie rady.

Pozdrawiam
Anna tel. 505 555 223 [email protected]


pismo od mpwik:

http://sc.aplus.pl/luczanowice/kanalizacja2.jpg[/img]

B.Art
03-02-2009, 20:57
czesc,
Witaj w klubie. Wlasnie zakonczylismy budowe wodociagu i kanalizacji w sumie jakies 200m.
Niestety jest to droga przez mękę. Załatwianie dokumentów trwało około 1,5 roku. Żadnej pomocy z gminy - wręcz kłody pod nogi. Wszystko trzeba wydreptac samemu. Po uzyskaniu pozwolenia czekaly nas dodatkowe niespodzianki w postaci opłat za zajęcie pasa drogi (polnej po której kicają tylko zające) 8 zł za m2 dziennie! Dodatkowo 1% za nadzór MPWiK. Były jeszcze problemy z archeologiem, właścicielem drogi na której kończyły się media itd...
Myslę że oprócz czasu musisz uzbroić sie w jakieś 40000PLN czyli koszty projektu, pozwoleń, budowy, podatki, opłaty za zajęcie pasa drogi. Powyższa cena dotyczy Rur PP, kamionkowe mogą byc dużo droższe.

Teraz jesteśmy na etapie wykupu infrastruktury przez MPWiK - polegac to ma na tym, że po zakończeniu formalnym budowy, ma przyjechać rzeczoznawca i z sufitu wycenia całość. Potem zbiera się komisja i ustala procent zwrotu. Podobno wychodzi jakieś 50-70% rzeczywistych kosztów.

mxxxx
04-02-2009, 05:24
potwierdzam, miałem podobne przeboje z przedłużeniem miejskiego wodociągu, z tym że ja budowałem w czasach gdy taką inwestycje miasto przejmowało tytułem darmy, od tak po prostu, gdyby dzisiaj ktoś oddał mi 50-70% kosztów to bym się tylko cieszył

q-bis
04-02-2009, 10:52
Wspólnie z sąsiadami zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy ok 400m sieci wod-kan. A potem przekazaliśmy bezpłatnie na rzecz gminy. Bez tego nie byłoby szans na budowę w najbliższych latach. Koszt ok. 15 tys na osobę-już z przyłączami na działkach.
Gmina pomocna w papierologii ale grosza poskąpiła :(

S-i-R-o
06-02-2009, 07:23
ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie w Krakowie, chodzi mi dokładnie o Kraków os. Łuczanowice obręb 14.

Ile takie działania mogą potrwać ?
od czego trzeba zacząć ?

MB