PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja wdmuchuje powietrze...grrr



Vax
04-02-2009, 08:22
Mam problem, w łaziece na poddaszu wentylacja zamiast odprowadzac powietrze na zewnatrz to przez nią wiatr wdmuchuje zimne do środka. Wentylacja jest wyprowadzona przez dachowke (kominek wentylacyjny) i w sumie juz sam nie wiem co z tym zrobic bo jakos rozwiazania ani bledu nie moge znależć. Pomimo ogrzewania w pomieszczeniu zaczyna byc zimno. Podkrecam podlogowke i jakos to wychodzi ale tym sposobem to zbankrutuje na gazie.

Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.

listek
04-02-2009, 08:30
Mam problem, w łaziece na poddaszu wentylacja zamiast odprowadzac powietrze na zewnatrz to przez nią wiatr wdmuchuje zimne do środka. Wentylacja jest wyprowadzona przez dachowke (kominek wentylacyjny) i w sumie juz sam nie wiem co z tym zrobic bo jakos rozwiazania ani bledu nie moge znależć. Pomimo ogrzewania w pomieszczeniu zaczyna byc zimno. Podkrecam podlogowke i jakos to wychodzi ale tym sposobem to zbankrutuje na gazie.

Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.

Jaka średnica kominka wentylacyjnego? Czyżby fi110?

akte
04-02-2009, 08:31
Pozwolę zacytować sobie jednego z "klasyków" :wink:

Barbossa napisał:

szukamy, szukamy Dziecko na forum
są pytania, są odpowiedzi

jareko
04-02-2009, 08:38
niestety zjawisko nagminne przy krotkiej drodze powietrza poza dach i duzej srednicy przewodu - ratuje cie tylko zamykana kratka wentylacyjna

MARTiiii
04-02-2009, 12:57
Jedyna rada to kratka z żaluzją - łazienka pewnie nie ma okna i dopływu świeżego powietrza. Sa tez takie automatyczne.

q-bis
04-02-2009, 13:18
Mam problem, w łaziece na poddaszu wentylacja zamiast odprowadzac powietrze na zewnatrz to przez nią wiatr wdmuchuje zimne do środka. Wentylacja jest wyprowadzona przez dachowke (kominek wentylacyjny) i w sumie juz sam nie wiem co z tym zrobic bo jakos rozwiazania ani bledu nie moge znależć. Pomimo ogrzewania w pomieszczeniu zaczyna byc zimno. Podkrecam podlogowke i jakos to wychodzi ale tym sposobem to zbankrutuje na gazie.

Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.

Proponuję ci przejrzenie tego wątku.

http://forum.muratordom.pl/post3059853.htm?highlight=#3059853

Szukając rad o wentylacji szukaj postów założyciela tegoż wątku - forumowego guru wentylacji. :D
Ps Jeślibyś nie wiedział jak znaleźć posty konkretnej osoby to można to zrobić poprzez wejście w profil forumowicza a tam jest aktywne zdanko Pokaż wszystkie posty xxx.
Miłej lektury :wink:

jacekot
04-02-2009, 13:21
a masz gdzieś w domu doprowadzone powietrze z zewnątrz ?
Znam takich co mają 6 kanałów wentylacyjnych i ani jednego nawiewu i dziwią ze im nawiewa z kanałów wentylacyjnych .

suma powietrza wchodziącego powinna być równa ilości która wyszła

więc jeśli nawiewa ci z jednego komina to sprawdz gdzie uchodzi to powietrze ?

uranos
04-02-2009, 13:54
może będziecie się smiać ale ja u siebie zmniejszyłem średnicę otworów wentylacyjnych o połowę i pomogło. moje kominy wentylacyjne to 24x12 więc to raczej rakieta :lol:

pablitoo
04-02-2009, 14:13
A dlaczego mielibyśmy się śmiać ? - postąpiłeś prawidłowo - zmniejszając średnicę otworów wentylacyjnych zmniejszyłeś pole przekroju kanału i przez to ilość wywiewanego powietrza z budynku .
Teraz po tych zmianach zrównoważyłeś ilość wywiewanego powietrza w stosunku do nawiewanego do budynku i wszystko "działa" jak powinno ...

Barbossa
04-02-2009, 18:18
Pozwolę zacytować sobie jednego z "klasyków" :wink:

Barbossa napisał:

szukamy, szukamy Dziecko na forum
są pytania, są odpowiedzi

wzruszyłem się
teraz wiem co czuje beton44, kiedy każdy zaczyna pisać o sławnych paintorytach

zyga350
04-02-2009, 18:42
Otwórz okno i bedzie dobrze.

m.k.k
04-02-2009, 20:01
OT:



wzruszyłem się
teraz wiem co czuje beton44, kiedy każdy zaczyna pisać o sławnych paintorytach

Gdzie byłes, jak Cie nie było. :D
Niektóre z dam szukały Cię w specjalnych wątkach

PAPROCIAK
04-02-2009, 20:49
miałem taki sam problem i rozwiązałem go w bardzo prosty sposób. Kupiłem wentylator z automatycznie zamykaną żaluzją, pojechałem kablami do oświetlenia łazienki i wpiołem sie w kostkę do prądu. Teraz włączając światło w łazience mam wetylację w razie potrzeby mozna prace went wydłużyć wyłącznikem czasowym( koszt całej inwestycji ok 100 zł +ok 2h zabawy dla laika).
Przy tak krótkim i nie ocieplonym kominie jak twój to jedyne proste rozwiązanie

04-02-2009, 21:05
... Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.
najprosciej - to kartka papieru /A-4/ i taśma klejaca
kartke przykładamy do sciany i dociskamy tasma klejącą ...

lecho*ski
04-02-2009, 21:32
... Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.
najprosciej - to kartka papieru /A-4/ i taśma klejaca
kartke przykładamy do sciany i dociskamy tasma klejącą ...

... i za pół roku cieszymy świeżo wychodowanymi grzybkami Panie Wacławie...

pchelek
04-02-2009, 21:43
Szczelne, superszczelne okna sie kłaniają zapewne.
Mam to samo - Sposob prosty to okno ciut uchylone i wentylacja zaczyna mi dzialac normalnie.

jkrzyz
04-02-2009, 22:01
... Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.
najprosciej - to kartka papieru /A-4/ i taśma klejaca
kartke przykładamy do sciany i dociskamy tasma klejącą ...

W łazience kartka złapie wilgoć, taśma puści i przeziębienie gotowe, a może i nawet zapalenie płuc, jak na mokrego dmuchnie.
Zdecydowanie: zdemontować kratkę i szmat napchać. Starczy na pokolenia.

04-02-2009, 22:35
... Zdecydowanie: zdemontować kratkę i szmat napchać. Starczy na pokolenia.
albo poczekac na kawki /juz niedługo zaczna sobie moscic gniazda w kominach .../

michalsiak
05-02-2009, 13:06
a nie wystarczy nawiewnik w oknie połaciowym albo w dwóch jak u mnie aby doprowadzić świeże powietrze do pomieszczenia - łazienki?

michalsiak

jacekot
05-02-2009, 14:51
a nie wystarczy nawiewnik w oknie połaciowym albo w dwóch jak u mnie aby doprowadzić świeże powietrze do pomieszczenia - łazienki?

michalsiak
a z pięciu ?

wg Veluxa bo takiem mam naprzykład ja wydajność nawiewnika to koło 10m3/h teraz ponóż to razy swoje dwa lub moje pięć i masz wartość wymiany powietrza na godzinę , pytanie z ilu pomieszczeń
potem sprawdz kubauturę tego lub innego pomieszczenia i zobacz po jakim czasie następi teoretyczna wymina całego powietrza równa kubaturze

michalsiak
05-02-2009, 15:33
ja mam na poddaszu 20 okien połaciowych po 4 w każdym pomieszczeniu w tym łazienka. Z tego połowa jest z nawiewnikami, nie mam pojcia czy na poddasze wsytarczy?

michalsiak

adam_mk
05-02-2009, 15:38
Obrzęd gromniczny bym odprawił... :roll:

Potem wiertarka ze sporym wiertłem, kawki, szmaty, kartka papieru...
Zależnie od tego co wyjdzie...
Adam M.

Barbossa
05-02-2009, 16:04
Mam problem, w łaziece na poddaszu wentylacja zamiast odprowadzac powietrze na zewnatrz to przez nią wiatr wdmuchuje zimne do środka. Wentylacja jest wyprowadzona przez dachowke (kominek wentylacyjny) i w sumie juz sam nie wiem co z tym zrobic bo jakos rozwiazania ani bledu nie moge znależć. Pomimo ogrzewania w pomieszczeniu zaczyna byc zimno. Podkrecam podlogowke i jakos to wychodzi ale tym sposobem to zbankrutuje na gazie.

Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.

podobny problem - poszukaj o wentylacji przez coś, co do tego nie służy, czyli przez dachówkę z "kominkiem wentylacyjnym"
nieporozumienie i porażka w nazewnictwie i zastosowaniu

Zazdrośnica
05-02-2009, 17:53
Higro nawiew i higro wywiew - coś ala kartka papieru ale yntelygentna :wink:

HenoK
06-02-2009, 07:21
Otwórz okno i bedzie dobrze.
Tak, i jeszcze zdemontuj w nim klamkę, żeby nikt go przypadkiem nie zamknął :lol: :lol: :lol: .