PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie z butli - pomocy



robertas72
04-02-2009, 14:58
Chce zamontować przejściowo butle koło mojego nowowybudowanego domu.Mam oferte SHELLA.Czy ktoś wie jakie mogą być koszty ogrzewania 100metrowego domku.Słyszałem że to kosmiczne koszty.Czy to prawda ?

Qgiel
04-02-2009, 15:42
Podaj chociaż obliczeniowe straty cieplne dla tego budynku. Na podstawie tego, co napisałeś , nikt o racjonalnym podejściu do tematu nie napisze ani słowa.
Poza tym ważne są : koszt instalacji, cena za litr/m3 gazu, narzucone/bądź nie limity zużycia w sezonie, koszt/lub nie wcześniejszego zerwania umowy z powodu zmiany paliwa i inne, których nie znam ?
Dla dobra swojego portfela powinieneś również rozeznać problem u konkurencji Shella.
Nie napisałeś ani słowa, a ja Ci tyle problemów zasygnalizowałem..........postaraj się trochę o dobrą odpowiedź.

admiro
04-02-2009, 21:44
co jak co ale LPG to zawsze był kosmos cenowy, teraz trochę z taniało ale prąd nocny i tak tańszy


Nie STANIAŁO, a wszystko inne wzrosło o wielokrotnie większy %, różnice w cenach ogrzewania wygodnego się zniwelowały. (poza gazem ziemnym który mało gdzie jest).

robertas72
04-02-2009, 21:57
No hej.Mam domek wybudowany z suporeksu 24cm,ocieplony 12cm styropianem,niepodpiwniczony,w posadzce 12 styropian,okna plastikowe czterokomorowe,strop drewniany ocieplony 20cm wełna.Moze mi ktos poradzi.Za instalke, projekt, butle itp.mam zaplacić złotówke,a za dzierżawe zbiornika mam zwolnienie na rok ,a potem 23zl na miesiąc.Koszt zabrania to 3800zł i żeby sie zwolnić musze zużyć 15000 litrów.Rozliczenia miesieczne wedlug zainstalowanego licznika,upust na trwanie umowy 6gr na litrze i upust przez pierwszy rok 30gr.Z chwilą rezygnacji ,a nie wywiązania sie z 15000litrów oplata proporcjonalna do ilości zużytej.Co o tym sądzicie.Warto

revalidon
04-02-2009, 22:09
No hej.Mam domek wybudowany z suporeksu 24cm,ocieplony 12cm styropianem,niepodpiwniczony,w posadzce 12 styropian,okna plastikowe czterokomorowe,strop drewniany ocieplony 20cm wełna.Moze mi ktos poradzi.

Zmiescisz się w przedziale 1000-1200 litrów na rok... Tylko nie wiem, czy uda ci sie podpisać umowę z jakąś firmą, bo oni często mają ustalony minimalny limit zakupu na rok... A takie 1000 litrów to jest tyle co nic... Przelicz sobie, czy nie lepiej np. używać butle 33 kg, jesli chciałoby ci sie wymieniać taką butlę co 3 tygodnie... Albo zainwestuj sam i kup zbiornik, a LPG kupuj na wolnym rynku...

robertas72
04-02-2009, 22:19
No hej.Mam domek wybudowany z suporeksu 24cm,ocieplony 12cm styropianem,niepodpiwniczony,w posadzce 12 styropian,okna plastikowe czterokomorowe,strop drewniany ocieplony 20cm wełna.Moze mi ktos poradzi.

Zmiescisz się w przedziale 1000-1200 litrów na rok... Tylko nie wiem, czy uda ci sie podpisać umowę z jakąś firmą, bo oni często mają ustalony minimalny limit zakupu na rok... A takie 1000 litrów to jest tyle co nic... Przelicz sobie, czy nie lepiej np. używać butle 33 kg, jesli chciałoby ci sie wymieniać taką butlę co 3 tygodnie... Albo zainwestuj sam i kup zbiornik, a LPG kupuj na wolnym rynku...

Jesli jesteś tego pewien to byłbym bardzo zadowolony,ale napewno myslisz o samym ogrzewaniu, bo chyba razem z ciepłą wodą to niemozliwe.

revalidon
04-02-2009, 22:29
Razem z ciepłą wodą...
Polecam jedynie instalację c.o. niskotemperaturową z kotłem kondensacyjnym... Przy LPG ten zakup sie zwraca...

hardy50
05-02-2009, 07:21
ja grzeję gazem lpg (do września bo podłączają mi gaz). Wprowadziłem się 9.09.2008 r. i na dzień dzisiejszy moje zużycie to 256 metrów sześciennych. Paliłem w kominku, gdy tem w dzień spadała poniżej -2 w dzień. Temperatura - dół 20 - 21, góra identycznie. Jedno małe dziecko. Na gaz też kuchenka i c.w. Nie jest tak żle, ale gdy w przyszłym roku będę musiał płacić 10 zł (obecnie 7,54) za metr to nie będzie wesoło, dlatego uciekam. Co do warunków umownych to zawsze można się procesować. Przypomnę tylko że nie może być tak, że koszt rozwiązanai umowy pokrywa tylko jedna stron i niedopuszczalne jest pod pozorem różnych opłat bonusowych ukrywać rzeczywiste kary umowne za roZwiązanie współprac. Pozostaje więc twrada rozmwoa z przedstawiecielem i sadowe rozwiązanie sporu.

jprzedworski
05-02-2009, 13:37
Zmiescisz się w przedziale 1000-1200 litrów na rok... .... Przelicz sobie, czy nie lepiej np. używać butle 33 kg, jesli chciałoby ci sie wymieniać taką butlę co 3 tygodnie...

Jesli jesteś tego pewien to byłbym bardzo zadowolony,ale napewno myslisz o samym ogrzewaniu, bo chyba razem z ciepłą wodą to niemozliwe.
Mam butle 33 kg od 3 lat, ale też kominek. Piec kondensacyjny, dom ok 170 m. Jedna butla opróżnia się od dwóch miesięcy latem (tylko cw.) do 2 dni przy mrozach -20. Jak jest koło zera, to koło tygodnia. Ciepła woda to małe miki w porównaniu do ogrzewania.
W sumie wychodzi mi ok 32 butli w sezonie grzewczym + 3 przez pozostałe 6 miesięcy. Czyli ok. 35 szt. rocznie. To ok. 6000 zł (zimą idzie sam propan) wg. obecnych cen.

piotrmak
01-11-2010, 15:04
ja grzeję gazem lpg (do września bo podłączają mi gaz). Wprowadziłem się 9.09.2008 r. i na dzień dzisiejszy moje zużycie to 256 metrów sześciennych. Paliłem w kominku, gdy tem w dzień spadała poniżej -2 w dzień. Temperatura - dół 20 - 21, góra identycznie. Jedno małe dziecko. Na gaz też kuchenka i c.w. Nie jest tak żle, ale gdy w przyszłym roku będę musiał płacić 10 zł (obecnie 7,54) za metr to nie będzie wesoło, dlatego uciekam. Co do warunków umownych to zawsze można się procesować. Przypomnę tylko że nie może być tak, że koszt rozwiązanai umowy pokrywa tylko jedna stron i niedopuszczalne jest pod pozorem różnych opłat bonusowych ukrywać rzeczywiste kary umowne za roZwiązanie współprac. Pozostaje więc twrada rozmwoa z przedstawiecielem i sadowe rozwiązanie sporu.

Na pewno wygrasz:) Nawet Twój nick nic nie pomoże. Wszystko dostałeś w promocji a teraz byś chciał, żeby zabrali za 1 PLN. Niepoważny jesteś i tyle. Napisz ile jeszcze Ci Sąd dowalił kosztów? Jestem bardzo ciekawy. Zwyczajnie naciąłeś firmę biorąc na rok i jeszcze chcesz się procesować. Niepoważne to. Jak znam życie (jestem z branży LPG) to rozjadą Cię jak dzieciaka w Sądzie

Marek30022
02-11-2010, 09:32
Dom 145 m2 pow użtkowej. 4 osoby, garaż trochę ogrzewany. Od 2005 r do 2010 r. śednio spalałem 800 m3 propanu z Gaspolu - rocznie. Umowa była na 3500 m3. Kominek rekreacyjnie, temp. w zimie 22 st.-całą dobę.
Koszt zabrania zbiornika. Odkopanie 500 zł netto (odkopałem sam w 4-5 godz.), demontaż 200 zł. (sam, parę minut), transport 300 zł.(zapłciłem). Zabranie reszty gazu- koszt Gaspolu.

Od sierpnia mam gaz ziemny - jaka ulga. Reasumując jeśli nie ma szans na gaz ziemny (ja miałem) to albo niewygodne ogrzewanie na paliwo stałe, lub ogrzewanie elektryczne w II taryfie.

Oczywiście jest jeszcze pompa ciepła, solary, itp. - ale to już drogie inwestycje.