PDA

Zobacz pełną wersję : Zle polozone kafelki



Mithos
04-02-2009, 17:09
Witam

Mam taki problem - specjalista polozyl mi kafle na podlodze na placki kleju... Teraz strach chodzic po nich zeby nie pekaly... Na fuge nie zostalo duzo miejsca - moze 1mm...

Niechcem zrywac kafelkow wszystkich bo mam juz postawiony na nich kominek...

Co sadzicie o pomysle zeby jeden (i tak popekany kafelek) zdjac i wlac w przestrzen obok placka kleju mase samopoziomujaca do poziomu kafla... A nastepnie przykleic kafelek na jakis klej montazowy albo cos typu osmiorniczka?

Pozdrawiam i z gory dzieki

Mithos

Rom-Kon
04-02-2009, 17:34
I tak zerwiesz.... :-? Więc może już teraz?

Samopoziom by musiał być pod ciśnieniem by wypełnił taką przestrzeń. zresztą i tak tylko w sąsiednich płytkach... dalej nie pójdzie... to nie woda. Ten sam efekt będzie jeśli "napakujesz" kleju szpachtelką. Szkoda że fuga nie jest szersza np. 3-4mm. Taka fuga dobrze wypełniona "wzmacnia" brzegi płytek.

pablitoo
04-02-2009, 17:59
Niechcem zrywac kafelkow wszystkich bo mam juz postawiony na nich kominek...


Że co napisałeś - kominek postawiłeś na ułożonych już kaflach :o - kardynalny błąd - konstrukcję taką jak kominek zawsze stawia się bezpośrednio na wylewce betonowej / jeszcze wzmocnionej /, a następnie dookoła okłada się kafelkami ...

Mithos
04-02-2009, 20:56
Poczatkowo nie mialo tam byc kominka...

Stad najpierw kafle poszly... Teraz nie usmiecha mi sie rozwalac calosci wiec szukam alternatywnego rozwiazania... Moze ze tak powiem bardziej pracochlonnego ale mniej wymagajacego demolki...

Jak bardzo plynna moze byc masa samopoziomujaca?

FlashBack
04-02-2009, 21:58
Poczatkowo nie mialo tam byc kominka...

Stad najpierw kafle poszly... Teraz nie usmiecha mi sie rozwalac calosci wiec szukam alternatywnego rozwiazania... Moze ze tak powiem bardziej pracochlonnego ale mniej wymagajacego demolki...

Jak bardzo plynna moze byc masa samopoziomujaca?

rozbiorka bedzie pracochlonna a prowadzona dokladnie nie spowoduje demolki. widzialem kiedys w akcji pewnien srodek cos jak masa samoziomomujaca sie tyle, ze to po rozlaniu na np.. podloge tak sie rozplywalo, ze az wspinalo sie na sciany i przeciskalo przez zaprawe laczaca cegly. nazwy nie znam przywiezli to w beczkach z etykieta zrace!.

Mithos
04-02-2009, 22:08
No dobra...

Zrace to niebardzo...

Czyli rozumiem ze nie bawic sie nawet w zadne masy samopoziomujace...?

profus
04-02-2009, 22:16
Że co napisałeś - kominek postawiłeś na ułożonych już kaflach :o - kardynalny błąd - konstrukcję taką jak kominek zawsze stawia się bezpośrednio na wylewce betonowej / jeszcze wzmocnionej /, a następnie dookoła okłada się kafelkami ...

A dlaczego to kardynalny błąd ? Możesz rozwinąć.

04-02-2009, 22:30
Witam

Mam taki problem - specjalista polozyl mi kafle na podlodze na placki kleju...

to nie był specjalista ...

Co sadzicie o pomysle zeby jeden (i tak popekany kafelek) zdjac i wlac w przestrzen obok placka kleju mase samopoziomujaca do poziomu kafla... A nastepnie przykleic kafelek na jakis klej montazowy albo cos typu osmiorniczka?

Pozdrawiam i z gory dzieki

Mithos
sciag odłamek i przyklej na kleju do płytek

Mithos
05-02-2009, 05:25
Nie bardzo zalapalem ta koncowke - odlamek?

05-02-2009, 06:36
jesli odpadł cały kafelek - podklej cały
jesli odłupał sie tylko odłamek płytki - doklej ten fragment