PDA

Zobacz pełną wersję : dach kopertowy czy dwuspadowy?



Cezarr
07-11-2003, 08:05
Witam
Ile droższy jest dach kopertowy od dwuspadowego (np %) dla domu w ktorym mozna zastosować oba rozwiązania- ok 150 m pow całkowitej(dom) zakładając pokrycie blachodachówką (w obu przypadkach dwie lukarny). Może ktos miał taki dylemat,więc zna temat.

rafałek
07-11-2003, 08:28
Powierzchnia jest mniej więcej porównywalna (przy zachowaniu kątów).
Koperta ma więcej odpadów - trzeba ciąć na stykach połaci i chochodzą gąsiory. Za to w dwuspadowym trzeba dać dość dużo dachóki bocznej (brzegowej) lub wykonać obróbki. Dokładnie nie liczyłem, ale wydaje mi się z tych analiz, że wyjdzie podobnie. Jeśli bardzo się mylę proszę o sprostowanie.

Cezarr
07-11-2003, 08:32
W uzupełnieniu tematu,poproszę o uwagi na temat obu rozwiązańZalety, wady itp.Czy aby napewno róznica w cenie nie jest znaczna?
Pozdrawiam

rafałek
07-11-2003, 08:43
Nigdy nie zastanawiałem się nad więźbą. Mamy poddasze użytkowe i w tym temacie przy dwuspadowym uzyskasz więcej miejsca o pełnej wysokości, do tego będziesz mógł w szczytach wstawić normalne okna. My jedna pozostaniemy przy kopercie - nasz dom dziwnie by wyglądał z dachm dwuspadowym, do tego na górze mają być (kiedyś tam w odległej galaktyce - no nie to nie ta bajka ale czas podobny) dwa pokoje i łązienka - reszta będzie po prostu strychem.