PDA

Zobacz pełną wersję : Finish parkiet



Joannna Ka.
07-11-2003, 08:54
Czy macie jakieś wrażenia i doświadczenia odnośnie tego "wynalzaku"?
Przejrzałam stronę producenta i forum na stronach Gazety Wyborczej, byłam w punktach sprzedaży i zadawałam dziecinne pytania, aby jak najwięcej informacji uzyskać. I nie jestem z tego powodu madrzejsza :wink:
Jak zawsze w Was nadzieja!
Dla mniej zorientowanych krótka informacja: jest to podloga z 3 warstw drewna (klepki o wym. 490/70/14 ), 7x lakierowana, w miarę łatwa do położenia, cena m2 dębu natur 115zł.
www.lamparkiet.com.pl
Pozdrawiam serdecznie i słonecznie :D

wiaterek
07-11-2003, 11:55
tezstoje przed tym problemem: co wybrac? znajomy parkieciarz wypowiada sie o tym wynalazku bardzo pozytywnie: dobre jakosciowo i proste w ulozeniu i w ogole same superlatywy. nie mam powodu mu nie ufac, bo to nprawde dobry znajomy. tez sie skusze na to bo: ulozenie metra parkietu na gotowo w moim rejonie np. jesionowego to ok. 100pln, tymczasem taki jesion to ok. 90pln. i do tego satysfakcja, ze "tymi ręcami" odpada szlifowanie, lakierowanie - to duzy plus. jestem na tak. :wink:

magero
07-11-2003, 12:17
Miałam w bloku wprawdzie nie finishparkiet ale drewniane panele.
Jest to myślę coś podobnego. I jeżeli moge coś doradzić, to jedna ważna rzecz - polakieruj to wszystko jak juz będzie ułożone. Bo niby lakierowane fabrycznie, jakieś cuda - wianki, ale między panelami niestety zbiera się kurz i różne takie. Fakt, że nam nkt nie powiedział, ze trzeba to zaimpregnować (o tym piszą na stronie, którą podałaś), ale żeśmy stosowali specjalne środki i niestety, na łączeniach było nieładnie. Może to było spowodowane trochę złym ułożeniem - nie były w niektórych miejscach dociśnięte. Ale gdybyśmy to pomalowali jako całość, byłoby super.
tyle z moich doświadczeń
m.

ArtMedia
07-11-2003, 14:23
Witam.

Ponoć lepszy jakościowo jest DuoParkiet (taka sama konstrukcja) ale tylko ponoć...
Niedługo sam będę wybierał.
Aha no i ani FinishParkietu ani DuoParkietu się nie impregnuje (lakierowany, utwardzany UV), chyba, że kupisz specjalne wykończenie do impregnacji, woskowania albo olejowania. Jest w różnych wersjach i grubościach...

Sebastian

Inka1
07-11-2003, 15:21
mam Finishparkiet Yatoba - piękny głęboki brąz. Zaraz po ułożeniu facet go zaimpregnował (nie wiem dokładnie czym, ale nie świeci się, nie błyszczy), wygląda pięknie
PS
Z Yatoba o tyle problem, że nie gwarantują koloru :(

Joannna Ka.
07-11-2003, 15:28
Dzięki za już i proszę o jeszcze więcej opinii. A propos dodatkowego lakierowania - czytałam na forum GW wypowiedź kogoś, kto to niestety zrobił (pomimo protestów parkieciarza) i odradzał serdecznie, bo ta dodatkowa warstwa lakieru w ciagu tygodnia "odeszła" :(

darekt
07-11-2003, 15:50
Finishparkiet tym rozni sie od Duoparkietu(3,5mm), ze moze posiadac 6,5 mm warstwy roboczej (dla grubosci 14 mm), co w przypadku cyklinowania za pare lat ma duze znaczenie.

jprzedworski
07-11-2003, 20:55
Aha no i ani FinishParkietu ani DuoParkietu się nie impregnuje (lakierowany, utwardzany UV), chyba, że kupisz specjalne wykończenie do impregnacji, woskowania albo olejowania. Jest w różnych wersjach i grubościach...

Sebastian
To jest niby logiczne, ale producent podaje na swej stronie:
"Przed pierwszym myciem podłogę zabezpieczyć środkami impregnującymi, które uniemożliwiają
wniknięcie wody w mikroszczeliny między klepkami parkietu."

A woda może wnikać, mimo że jest lakier. Szczelina, to szczelina. Tylko nie podają, czym impregnować te szczeliny!

mstrogow
08-11-2003, 09:20
radze nie malowac gotowych parkietow lakier złuszczy sie na 100% chyba ze uprzednio zeszlifuje sie warstwe wierzchnia(gdzie sens) duoparkiet dostepny jest w wersji surowej(nielakierowanej)

mstrogow
08-11-2003, 09:24
do konserwacji podłog dobre jest mleczko firm produkujacych chemie np. mleczko firmy "bona"

jprzedworski
08-11-2003, 09:43
Też uważam, że ponowne lakierowanie nie ma sensu, bo tylko można popsuć. Tylko te szczeliny ... Tak naprawdę, to nie ma to znaczenia, jeśli podłogi nie myje się zbyt dużą ilością wody. Ale trudno wykluczyć, że coś się wyleje. To jest zresztą problem wszystkich paneli, nie tylko tych Parkiet, jako monolit to przetrzyma, ale panele potrafią się rozwarstwić.

Luśka
08-11-2003, 16:26
Mam na poddaszu (hol i pokoje synów) położony finish parkiet - jesion i buk. Położone były b. fachowo i przez naprawdę wielokrotnie sprawdzoną firmę. Mimo 3-krotnego lakierowania fabrycznego, jednak ten parkiet po położeniu "przegładzili' i raz pociagnęli lakierem. Właśnie, jak ktos pisał wcześniej, z powodu ewentualnego wnikania wody. Oprócz tego doradzono mi jako środek do konserwowania i czyszczenia podłogi preparat L93 Everclear. Rozcieńcza się toto i myje parkiet (każdy, zresztą). Najtańszy nie jest (90 PLN), ale jest bardzo wydajny i faktycznie podłoga jest ekstra. Zdecydowałam się na finish parkiet, bo był tańszy a teoretycznie można go w razie potrzeby cyklinować (2-3 razy). No, chyba że będą tańce, hulanki, swawole i to w traperach albo trekingach z kolcami. Wtedy nie wytrzyma :lol:

dociak
09-04-2005, 12:30
może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie?

dociak
09-04-2005, 12:31
ech, właśnie stuknęłam 100 posta :)

ww777
09-04-2005, 20:29
lakier na parkietach gotowych nie jest rewelacyjny, mozna go zarysowac paznokciem, zobaczycie jak łatwo.
Jesli ktoś chce to mogę załatwic parkiet 2-warstwowy dębowy 11x70x490 mm nie lakierowany w bardzo dobrej cenie, info na priva