PDA

Zobacz pełną wersję : piec centralnego ogrzewania własnej roboty



miza
04-02-2009, 21:24
WITAM -mam piec własnej roboty i nie wiem jak go używać!!! Ktoś mieszkał przede mną w mieszkaniu, które wynajmuje i zbudował go!! Nie ma na piecu termometra z temperaturą i nie wiem jak w nim palić!!! Mieszkanie ma 38m2, są 3 kaloryfery (własnej roboty), naczynie zbiorcze wysoko nad piecem i też nie wiem kiedy dolewać wode(?????). Jest jakaś wajcha, która łączy piec z kominem(nie wiem kiedy ma być przymknięta a kiedy otwarta na całość). Od pieca idzie jeszcze jakiś zawór na dole- chyba do spuszczania wody-nie wiem!!! Kiedy się spuszcza wodę z grzejników i po co!!! Kilka dni temu zaczęło mi wywalać wodę naczyniem zbiorczym - wylało sie bardzo dużo wody-nie wiem dlaczego i nie wiem, co w takich sytuacjach robić!!! POMÓŻCIE MI!!! Mogę pokazać fotki pieca na adres e-mail.

witu102
04-02-2009, 21:28
hmm ja polecam WEZWIJ FACHOWCÓW zanim usłyszymy, że koleny blok wyleciał w powietrze zabijając 3 dzieci i 10 dorosłych...

miza
04-02-2009, 21:56
śmieszne-lepiej mi napisz jak w nim palić...

04-02-2009, 22:18
... wylało sie bardzo dużo wody-nie wiem dlaczego i nie wiem, co w takich sytuacjach robić!!! POMÓŻCIE MI!!! Mogę pokazać fotki pieca na adres e-mail.
wylało sie bo zagotowałas wode /za ostro palisz/
uzupełnij wode w układzie i pal racjonalnie tzn przy plusowych temperaturach
albo przepalaj ostrzej rano i wieczór /jesli nie potrafisz okiełznac ognia/
lub pal "na okrągło" ale z temp. ok 55 *C przymykaj drzwiczki lub zainstaluj sobie miarkownik ciagu

04-02-2009, 22:22
... Jest jakaś wajcha, która łączy piec z kominem(nie wiem kiedy ma być przymknięta a kiedy otwarta na całość) ...
ta "wajcha" niech bedzie otwarta ...
przydławia sie w przypadku zbyt mocnego ciagu /np kiedy wieje ostry wiatr/

04-02-2009, 22:24
... Od pieca idzie jeszcze jakiś zawór na dole- chyba do spuszczania wody-nie wiem!!! Kiedy się spuszcza wodę z grzejników i po co!!! ...
wode spuszcza sie w sytuacjach awaryjnych /remont, wymiana elementów instalacji/