PDA

Zobacz pełną wersję : Strop monolityczny - za czy przeciw?



rafałek
07-11-2003, 09:15
Mam projekt: http://www.apa-domy.com.pl/babie_lato/projekt1z.htm
W projekcie tym wystepuje strop monolityczny. Co sądzicie o takim stropie? Pozostawić go czy zaadoptować na np terrive?
Proszę o wszelkaie sugestie.

skorpion
07-11-2003, 09:30
Stropy monolityczne są niestety pracochłonne, wymagają pełnego deskowania, a więc i stempli będzie znacznie więcej. No i oczywiści musisz znaleźć gościa który ułoży dobrze zbrojenie. Wbrew pozorom to właśnie zbrojenie jest bardzo istotnym elementem konstrukcji. No jest jeszcze wersja mniej pracochłonna - czyli półprefabrykat ( np strop typu K2) no ale w tym wypadku potrzebny jest ciężki sprzęt do położenia płyt stropowych a potem tylko dozbrojenie i górna wylewka stropowa .

pik33
07-11-2003, 09:37
Możesz zostawić monolit. Tyle że znaleźć trzeba wykonawcę który takie stropy umie dobrze robić. Po moich doświadczeniach z półprefabrykatem (filigran) teraz robiłbym monolityczny.

Rayman
07-11-2003, 10:06
Wybór stropu w dużej mierze uzależniony jest od projektu. Największym pomieszczeniem w moim domku jest garaż o wymiarach 5.8*5.6. Strop mam zrobiony z belek i pustaków ceramicznych Leiera . Zastanawiałem się nad monolitem, ale po rozmowach z konstruktorem i po przeliczeniach stropu doszliśmu do wniosku, że lepiej będzie ułożyć strop gęstożebrowany. Strop monolityczny jest opłacalny do 4,5 m . Jeżeli zdecydujesz się na strop monolityczny radzę dobrze wybrać wykonawcę, bo to w dużej mierze od niego i od jego umiejętności będzie zależało czy strop nie " opadnie " po odstęplowaniu .
Życzę powodzenia.