PDA

Zobacz pełną wersję : WADLIWY DOSPEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Martkom
05-02-2009, 11:33
Przestrzegam przed montażem wentylatorów kominkowych firmy DOSPEL Które są wadliwe a firma DOSPEL nie ma serwisantów i koszt wymontowania i zamontowania ponosi klient. Darmowy jest tylko koszt przesyłki. Wadą tych wentylatorów jest termostat który siada po ok 3-6 miesięcy wtedy turbina zaczyna dmuchac powietrze bez przerwy. Reklamując taki produkt DOSPEL proponuje że prześle termostat żeby klient sam go sobie wymienił (naprawde nie jest to proste)a jak nie to trzeba wymontowac urządzenie na własny koszt i wysłac do firmy Dospel. Po naprawie firma DOSPEL odsyła i klient na własny koszt montuje urządzenie i za jakiś czas powtórka................................. generalnie niezłe JAJA. DOSPEL ALE WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

Mały
05-02-2009, 14:38
Mój chodzi rok...i nic.
Znaczy czas zacząć sie bać? ;)

Martkom
05-02-2009, 14:50
Mówimy o turbinach dopiero zakupionych. A cały proceder trwa od max pół roku a kolega to chyba z DOSPELA :D

Mały
06-02-2009, 11:33
Mówimy o turbinach dopiero zakupionych. A cały proceder trwa od max pół roku a kolega to chyba z DOSPELA :D
Nic z nimi wspólnego. No chyba, że to iż zakładałem swego czasu ich wentylatorki na 1 (jednej) budowie (akurat były najcichsze).

Martkom
07-02-2009, 10:03
To że są najcichsze to się zgodze i do momentu gdy nie zaczęły siadac termostaty były najlepsze biorąc pod uwagę cenę. Ale za to jak traktują klienta jest to kary godne i trzeba sie tym zając. Tych wentylatorów zamontowaliśmy ok.90 i jak narazie od listopada mieliśmy już 18 reklamacji a klienta z tematem samego nie można zostawic. My też musimy ponosic koszty demontażu i montażu tych wentylatorów. Jeżeli kolego zajmujesz się jakimś montażem to chyba wiesz z jakimi kosztami się to wiąze. PS.Są lepsze i cichsze ale cena trochę mniej atrakcyjna POUJOULAT. Tylko ta cena.Pozdrawiam.

Mały
07-02-2009, 10:10
A- to widzę post pod rozwagę producenta.
Choroba i znów stres - bo co jak mój zacznie wariować?
Co do klosztów mont-demont - racja - producenci maja nas w d...
A i przypomniałem sobie pewien napis na ich pudełku "gwarancja nie obejmuje urządzeń zakupionych przez internet"... czyli kurna co - nie ich urządzenie???

Instalator.
26-07-2013, 07:22
Jestem Instalatorem, od 10 lat prowadzę firmę wykonawczą i handlową (hurtownie materiałów wentylacyjnych).

Mam w swojej ofercie produkty Dospela, montuje często ich rekuperatory i turbiny kominkowe, jak do tej pory złego słowa nie mogę powiedzieć

ani na urządzenia ani na obsługę. Pewnie, czasem są "zgrzyty", ale gdzie ich nie ma. Najważniejsze, że i obsługa posprzedażowa

(chodzi mi tu o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny) też jest na niezłym poziomie.

bohusz
26-07-2013, 07:57
Witamy na forum Muratora, pana instalatora z Krakowa.
Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w "życiu" tego forum.
Pozdrawiam i miłego dnia

niktspecjalny
27-07-2013, 06:33
Witamy na forum Muratora, pana instalatora z Krakowa.
Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w "życiu" tego forum.
Pozdrawiam i miłego dnia

Znasz go ,że go tak cudnie witasz???:(

bohusz
27-07-2013, 09:11
Znasz go ,że go tak cudnie witasz???:(

Nie nie znam, ale to jest w dobrym tonie, jak stary użytkownik wita nowego na forum i nieraz wskaże nawet jak poruszać się po forum.
Głównie takimi "przyjęciami" zajmują się moderatorzy, ale nie zawsze mają czas i chęci.

kominiarz
27-07-2013, 22:10
nasad kominowych tego producenta już nie instalujemy, rdzewieją pomimo blachy ocynk na samej wentylacji... kiedyś były lepszej jakości

niktspecjalny
29-07-2013, 05:51
Nie nie znam, ale to jest w dobrym tonie, jak stary użytkownik wita nowego na forum i nieraz wskaże nawet jak poruszać się po forum.
Głównie takimi "przyjęciami" zajmują się moderatorzy, ale nie zawsze mają czas i chęci.

Daj mu może czas niech się rozwinie...................Chyba nie chcesz by przytaczać ci jak postępujesz z odpowiedziami tym jedno-postowcom. Wiem ,że to wyjątek ale czy nie nazbyt prędki.;););)

DANIEL SIS
29-07-2013, 06:59
Jestem Instalatorem, od 10 lat prowadzę firmę wykonawczą i handlową (hurtownie materiałów wentylacyjnych).

Mam w swojej ofercie produkty Dospela, montuje często ich rekuperatory i turbiny kominkowe, jak do tej pory złego słowa nie mogę powiedzieć

ani na urządzenia ani na obsługę. Pewnie, czasem są "zgrzyty", ale gdzie ich nie ma. Najważniejsze, że i obsługa posprzedażowa

(chodzi mi tu o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny) też jest na niezłym poziomie.

Zamontowałem cztery lata temu turbinę dospel do dgp. i do tej pory ok. Ale to była pierwsza i ostatnia turbina...taka wielka skrzynia niebieska z bypassem.
pzdr