PDA

Zobacz pełną wersję : Tani kocioł gazowy 2 funkcyjny z allegro - czy warto...



typ
05-02-2009, 19:44
Próbowałem coś znaleźć na forum, ale nie ma nic na temat kotłów z allegro. Zdecydowany jestem na Aristona i różnica w cenie między tym co oferują w sklepie tradycyjnym a tym co na allegro (lub w sklepach internetowych) jest kolosalna. O cenach katalogowych nawet nie wspominam bo są jakieś astronomiczne....
Przykład: http://allegro.pl/show_item.php?item=541055784
Nowy kocioł, zamknięta komora spalania, wraz z dodatkowymi gratisowymi elementami przyłączeniowymi... Cena ok 2000. Ten sam kocioł w "tradycyjnym" sklepie kosztuje 50% drożej (ponad 3000).
Czy ktoś z Was kupował kotły na alegro? Czy to, że ceny są tak niskie to tylko zasługa konkurencji i niskich kosztów czy jest jakieś "drugie dno".
Proszę o opinie.

Przy okazji - nie dam się namówić ani na kocioł kondensacyjny (za długi okres zwrotu róznicy w cenie) ani na jednofunkcyjny z zasobnikiem (taki sam powód jak powyżej) :-).
Wybór jest tylko między takim jak w linku (z zamkniętą komorą spalania) a piecem z otwarta komorą spalania... Dwufunkcyjny...

coulignon
05-02-2009, 20:17
Przy okazji - nie dam się namówić ani na kocioł kondensacyjny (za długi okres zwrotu róznicy w cenie) ani na jednofunkcyjny z zasobnikiem (taki sam powód jak powyżej) :-).

A co tu ma okres zwrotu do rzeczy? Podgrzewanie wody w ogzrewaczu przepływowym jest bardziej oszczędne niż w kotle z zasobnikiem ale zdecydowanie mniej komfortowe. Jak planujesz duzą wannę w domu to predzej Cię cos trafi niż ta wanna sie napełni :wink:

typ
05-02-2009, 20:34
Nie planuje wanny. Nie planuje zużywania dużych ilości wody, bo jej po prostu nie mam w nadmiarze.
A okres zwrotu ma to do rzeczy, że jeśli kupuje kondensacyjny to płacę dużo więcej. Okres zwrotu tej "nadpłaty" jest w moim przypadku zbyt długi.
Ale chodziło mi tutaj o co innego - co z tymi kotłami z allegro? Skąd te ceny?

bmiara
05-02-2009, 20:48
Ale o co ci chodzi. Chcesz niską cenę - kupujesz w necie. Chcesz podotykać i dać zarobić ludziom w lokalnym sklepie kupujesz tam. Twoje pieniądze, twoja decyzja. Piec i tam i tam jest taki sam.

typ
05-02-2009, 20:55
No właśnie o to chodzi, że zdarzają się czasem super oferty, ale sprzedawcy nie informują o czymś co ma wpływ na tę niską cenę a co miałoby też wpływ na moją decyzję o zakupie.
Materiałów instalacyjnych, budowlanych nie kupowałem jeszcze na alledrogo, stąd moje pytanie o doświadczenia innych.
Jeśli to tylko różnica w cenie a jakość ta sama (produkty są pełnowartościowe, gwarancja jest tak samo przestrzegana itd itp) to dotykać nie muszę.
Kupuję w necie.

Marek13
05-02-2009, 20:59
Kupiłem używanego Junkersa z Berlina na Allegro. Chodzi już dwa lata u mojego Taty. Nie wiem dlaczego ale ten niemiecki piec sprawia wrażenie wykonanego z lepszych materiałów niż ten, który kupiłem w Polsce. W 1994 sprowadziłem używanego żeliwnego Vissmana, działa do dziś :D Polecam kupowanie markowego sprzętu właśnie z Niemiec.

kamilamonica
21-08-2011, 00:56
A mozesz napisacu kogo na allegro kupiles ten piec? Dziala jeszcze? No i jaki model. Ja tez wlasnie chce kupic i zastanawiam sie jaki - nowy z tych tanszych, czy raczej uzywany z Niemiec z wyzszej polki. Jaka marke polecacie - junkers, vaillant? Z otwarta czyzamknieta komora spalania. Mam male mieszkanko 38m2. Prosze o kontakt i rade na [email protected]

firewall
21-08-2011, 06:40
8 lat temu kupowałem na Allegro piec z zamkniętą komorą spalania - nowy.Różnica wtedy wynosiła ponad 50%(w stosunku co w pobliżu) 2350vs.4800.Zdecydowałem się na odbiór osobisty choć było to 200km, bo miałem stracha co to przyjdzie. Doszedłem do wniosku,że zrobimy sobie z żoną wycieczkę do Wrocławia.Podróż kosztowała nas wtedy 100zł(paliwo). Okazało się że pan dopiero jedzie do pobliskich magazynów po odbiór kotła.Przywiózł go oderwaliśmy zszywki, obejrzeliśmy i był to taki sam piec jak w każdym innym punkcie autoryzowanej sprzedaży. Dodatkowo idąc za ciosem kupiłem zestaw rur do tego pieca- znów 50% taniej. A i zwiedzanie Wrocławia było bardzo sympatyczne(z jednym małym wyjątkiem - buteleczkę dobrego wina wypiliśmy dopiero w domu, a nie we Wrocławiu).
Wyszło na to,że zaoszczędziłem w ciągu jednego dnia ok.2500zł.

orko
21-08-2011, 10:33
Ja kupiłem kociołek Immergasa z zamkniętą komorą spalania za 2300 na allegro było tylko ciut drożej. Cała tajemnica tkwi w tym aby znaleźć lokalnego dystrybutora a nie kupować po "promocyjnej" cenie u instalatora czy w hurtowni przy okazji kupna grzejników czy rurek.
"Promocyjna" cena jaką mi zaoferowano w hurtowni to było ponad 3000 zł. Z dużym zainteresowaniem wysłuchałem jego oferty ( chodziło mi w tym momencie o model) i szybciutko przeszukałem allegro pod kątem tego piecyka cena była w okolicach 2000 zł dalej zadzwoniłem do centrali aby znaleźć lokalnego dystrybutora a ponieważ nie okazał się zdziercą więc kupiłem u niego (przepłaciłem jakieś 200 zł w stosunku do tego co na allegro)
Handlowiec z hurtowni zrobił wielkie oczy jak mu wspomniałem o cenie jaką uzyskałem. Cwaniak! - chciał mnie skubnąć na tysiaka :)
Jedna uwaga - nie daj się nabrać na jakiś dziwny sterownik -kup eurostera lub auraton.
I jeszcze drobiazg: kaloryfery muszą mieć moc większą niż najmniejsza moc pieca i to tak ze dwa razy jeśli będziesz używał termostatów.