PDA

Zobacz pełną wersję : mozaika i fugowanie



niuniolek
05-02-2009, 23:04
Witam,
wybrałam do łazienki m.in. kafelki mozaika typu
http://test.tubadzin.pl/produkt.php?nr_produktu=101929&id=147
położony w kabinie pionowy pas pięknie się prezentuje... - znajomy który kładł kafelki stwierdził, że tych kafelek w środku się nie fuguje ponieważ szczelina jest za wąska i gdy się położy fugę to ona się za jakiś czas wykruszy i będzie brzydko wyglądało. Szczeliny w kafelce nasączyli jakimś płynem aby wody nie wciągały... ale mnie to jakoś nie przekonuje. Nie chciałabym aby za jakiś czas się okazało, że kafelki szlag trafił od brudu, wody, detergentów i innego paskudztwa które może się wytworzyć w wilgoci bo nie było fugi. Łączenia z innymi kafelkami są zafugowane ale te nacięcia w kafelce nie. Proszę o radę czy takie kafelki w środku się fuguje czy nie? A może potrzebna jest jakaś specjalna fuga do takich kafelek albo jest inne rozwiązanie?
Jak się uprę to zafugują tylko czy powinnam?
help

jajmar
05-02-2009, 23:16
szczelina jest za wąska

a konkretnie to ile ma, w jednostkach miary. Jak zmierzysz szczelnie to poczytaj co producenci pisza na opakakowaniu "fugi" tam podaja od jakiej do jakiej grubości można stosować.

niuniolek
06-02-2009, 08:18
te szczeliny nie mają więcej niż 1-1,5 mm i są fabrycznie powycinane na kafelce. Z tego co się naszukałam na internecie to faktycznie są specjalne fugi do maleńkich odległości ale co dziewczyna może wiedzieć o kafelkowaniu, skoro "fachowcy" twierdzą że się tego nie fuguje. Wydaje mi się że brak fugi może niedwracalnie zabrudzić te jaśniutkie szczeliny szczególnie że trafia mi się czasem pranie odzieży roboczej. W zasadzie to chcialam wiedziec czy się fuguje czy nie. Czy pozostawienie kafelki bez tej fugi jej nie zaszkodzi.
Będę wdzięczna za pomoc...

jagoda555
13-02-2009, 12:47
Ja kłade identyczą mozajkę z Alabastrino. Właśnie dziś fuguje się moja łazienka - mozajka też. :lol: Fugę mam elastyczną.

niuniolek
13-02-2009, 17:01
ja postawiłam na swoim, uparłam się i również będą fugowane :) razem z mozaiką na filarze... na którą czekam bo na razie zamówienie jest w trakcie realizacji...