PDA

Zobacz pełną wersję : ceny za SSO - sezon 2009



mysza223
06-02-2009, 17:01
Jak w temacie - piszcie o cenach na ten rok - cały kraj :D i piszcie gdzie budujecie :D :D :D

am76
06-02-2009, 17:10
Ja bardzo chętnie napiszę. Poruszyłem moją sprawę w innym temacie ale widzę że ten jest bardziej na czasie.

Generalnie to nie wiem skąd się biorą te ceny typu 70tyś, 40tyś, 100tyś. Mnie wykonawca powiedział 1,6 tyś za 1m2 za SSO z dachem, z ociepleniem fundamentów i podłóg, bez okien, bez tynków, bez instalacji, ... Za domek 250m2 wychodzi 400tyś a więc nie wiem jak to możliwe że tutaj ludzie piszą o tak niskich cenach.

Inny wyknawca powiedział że jemu wychodzi SSO 350 - 400 tyś za 250m2. Powiedział też że wie że niektóży ponoć robią to taniej ale nie wie jak to jest możliwe, że chyba ludzie muszą przy tym sami pracować zamiast firmy która się tym ma zajmować.

Podajcie proszę jakie macie wyceny za wykonaie i materiały razem.

niewczasik
06-02-2009, 19:46
Myślę, że owe 40, 70 czy 100 tysięcy za wybudowanie domu to rzeczywiscie nierealna, przynajmniej dla mnie, cena. Materiały kupione w 2007 r, czyli ciut przed ubiegłorocznym szaleństwem, robocizna 72 tys, dom 240 m + taras ok 80 m. Dach pokryty dachówką Euronitu, jeszcze bez okien dachowych. Sciany z Ytonga 36,5 + 10 cm wełny mineralnej, ciepłe okna trzyszybowe, drewniane. Cena tego wszystkiego 380 tys. Sadziłam, że to u mnie tak drogo wychodzi, ale widzę że nie tylko.

kasia1981
06-02-2009, 21:08
no tak 400 tys wam wychodzi ale nie kazdy ma 240 ytonga i dachówke o innych rzeczach nie wspomnę. u mnie będzie skromnie bo nie mam az tyle kasy a nie mam ochoty sprzedawać nerki:)

a wracając do tematu to nie ma reguły
my mieliśmy zaczynać w tamtym roku a więc były rozmowy z ekipami coś nam nie wypaliło i ruszamy w tym
jedna ekipa podniosła cenę w porównaniu z zeszłym rokiem a druga która wydawała nam się droga w tamtym roku w tym opuściła cenę więc cena to zależy na kogo się trafi

mysza223
08-02-2009, 09:43
Nikt nie będzie się budował w tym roku???

cstgd
08-02-2009, 11:34
Dom 230 m2
Dwuspadowy dach
40 tys zł a w tym
fundamenty, ściany, kominy, konstrukcja i pokrycie dachu (bez obróbki)
strop lany, chudziak na dole

drogo :?:

kasia1981
08-02-2009, 12:29
[quote="cstgd"]Dom 230 m2
Dwuspadowy dach
40 tys zł a w tym
fundamenty, ściany, kominy, konstrukcja i pokrycie dachu (bez obróbki)
strop lany, chudziak na dole

drogo?

nie nie drogo
ja płacę dom 185m2 już z garażem dach dwuspadowy
35 tys robią dwie różne ekipy a miałam wycenę w tym roku 32 tys bez dachu
pewnie udałoby mi się taniej znaleźć ale nie mam ochoty szukać później nowej ekipy w połowie budowy

djanya
08-02-2009, 17:37
Dom 230 m2
Dwuspadowy dach
40 tys zł a w tym
fundamenty, ściany, kominy, konstrukcja i pokrycie dachu (bez obróbki)
strop lany, chudziak na dole

drogo :?:
taaanio. Ja mam dom 95 m2 i place 37 tys :(

monikaa13
08-02-2009, 17:54
150m2 powierzchni użytkowej
dom z poddaszem użytkowym
garaż jednostanowiskowy
schody wewn.i zewn.
taras
balkon

bez dachu

cena: 38tys. i teraz jak czytam inne wyceny to widzę, że dość drogo ale cenę ustalaliśmy we wrześniu 2008. Musimy pogadać z ekipą, może coś opuszczą.

Oksymoron
11-02-2009, 07:35
nasz dom 400m, z dachem plaskim, z tzw inwestorem zastepczym, tzn wszystko na jego glowie, z porothermu, 1100pln za/m2
Czyli wychodzi 440tys.

Mialam jeszcze oferty:
1/kosmiczna - 650 za SSO
2/ Luksusuwa - 560 za SSO
3/ Podejrzana - 320 za SSO

W Warszawie.

janrenovate
11-02-2009, 08:32
nasz dom 400m, z dachem plaskim, z tzw inwestorem zastepczym, tzn wszystko na jego glowie, z porothermu, 1100pln za/m2
Czyli wychodzi 440tys.

Mialam jeszcze oferty:
1/kosmiczna - 650 za SSO
2/ Luksusuwa - 560 za SSO
3/ Podejrzana - 320 za SSO

W Warszawie.
No ta trzecia w samej rzeczy podejrzana

yaro672
11-02-2009, 09:59
nasz dom 400m, z dachem plaskim, z tzw inwestorem zastepczym, tzn wszystko na jego glowie, z porothermu, 1100pln za/m2
Czyli wychodzi 440tys.

Mialam jeszcze oferty:
1/kosmiczna - 650 za SSO
2/ Luksusuwa - 560 za SSO
3/ Podejrzana - 320 za SSO

W Warszawie.

Podajesz powierzchnie calkowita czy uzytkowa?

Oksymoron
11-02-2009, 10:09
Uzytkowa, a dlaczego pytasz?

yaro672
11-02-2009, 10:29
Uzytkowa, a dlaczego pytasz?

Pytam bo ja bede budowal dom 150 m2(260 calkowitej) uzytkowej i troche sie przestraszylem tak wysokich kosztow

Oksymoron
11-02-2009, 10:38
1100 /m2 to drogo?? hmmm :roll:

yaro672
11-02-2009, 11:25
Nie nie drogo cena jest ok, tylko ja dlatego pytalem o powierezchnie. Jesli za uzytkowa to jest ok jesli by to mialo byc po podlodze to by bylo drogo.

Oksymoron
11-02-2009, 11:40
aaaaha :)
u nas powierzchnia uzytkowa pokrywa sie z calkowita stety lub niestety ze wzgledu na plaski dach miedzy innymi

seba_x
11-02-2009, 12:04
Ja bardzo chętnie napiszę. Poruszyłem moją sprawę w innym temacie ale widzę że ten jest bardziej na czasie.

Generalnie to nie wiem skąd się biorą te ceny typu 70tyś, 40tyś, 100tyś. Mnie wykonawca powiedział 1,6 tyś za 1m2 za SSO z dachem, z ociepleniem fundamentów i podłóg, bez okien, bez tynków, bez instalacji, ... Za domek 250m2 wychodzi 400tyś a więc nie wiem jak to możliwe że tutaj ludzie piszą o tak niskich cenach.

Inny wyknawca powiedział że jemu wychodzi SSO 350 - 400 tyś za 250m2. Powiedział też że wie że niektóży ponoć robią to taniej ale nie wie jak to jest możliwe, że chyba ludzie muszą przy tym sami pracować zamiast firmy która się tym ma zajmować.

Podajcie proszę jakie macie wyceny za wykonaie i materiały razem.

o w mordę trochę dużo , nawet bardzo dużo !!! mi SSO wyszedł w okolicach 1000zł/1m2

Carlos1
11-02-2009, 14:48
Generalnie to ten temat bardziej rozbudowany jest tu: http://forum.muratordom.pl/ile-placiliscie-za-wybudowanie-domu-w-stanie-surowym,t17856.htm
Ale nigdy za wiele informacji :D

Ja buduję taki domek:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=504&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=dogodny&symbol=c148a&x=36&y=7&nr=0

Powierzchnia domu (h>1,90 m) - 160,0 m2 + garaż 32 m2 + 2 tarasy ok. 35 m2 + balkon, z porothermu, krycie dachówką
Powierzchnia netto - 252,2 m2
Powierzchnia zabudowy - 170,4 m2
Kubatura - 890,2 m

Mam ekipę która zrobi mi SSO z pełnym wykończeniem dachu (dachówka, 9 okien połaciowych, rynny, kominy etc.), wylanie 2 tarasów, ścianki działowe, płyta monolityczna z wieńcem, schody. Życzą sobie za to wszystko 47 000 zł brutto

Wyliczyłem że SSO powinien mi się zamknąć w 150 000 zł. Czyli z materiałem coś koło 800 zł/m2.

Pozdrowienia.

qboos
11-02-2009, 15:21
dom 130m2 uzytkowej - robocizna z pokryciem dachu, chudziakami, tarasami i schodami - 50tys, okolice warszawy (piaseczno) - warto dodac gdzie stawiacie bo w mojej rodzinnej miejscince to robocizna za chalupe wynosi 12tys,

tamtu
12-02-2009, 07:05
Ja bardzo chętnie napiszę. Poruszyłem moją sprawę w innym temacie ale widzę że ten jest bardziej na czasie.

Generalnie to nie wiem skąd się biorą te ceny typu 70tyś, 40tyś, 100tyś. Mnie wykonawca powiedział 1,6 tyś za 1m2 za SSO z dachem, z ociepleniem fundamentów i podłóg, bez okien, bez tynków, bez instalacji, ... Za domek 250m2 wychodzi 400tyś a więc nie wiem jak to możliwe że tutaj ludzie piszą o tak niskich cenach.

Podajcie proszę jakie macie wyceny za wykonaie i materiały razem.

Nie gniewaj się, ale ktoś cię robi w tzw. niezłego balona. Myśmy budowali w zeszłym roku w okolicach W-wy M08 z muratora. Dom jest duży, bo podnieśliśmy ściankę kolankową, więc wyszło w tej chwili ok. 320 m2 po podłogach (jakieś 200 m2 powierzchni użytkowej) plus garaż 2-stanowiskowy i SSO kosztował nas 250 tys razem z projektem, przyłączami w granicy działki (gaz, woda, kanalizacja).
Materiały były droższe, ja nie miałam czasu szukać gdzie taniej - braliśmy z pobliskiej hurtowni. Mam uzgodnione już wszystkie ceny ekip i wychodzi, że wydamy 550 tys za stan developerski plus ogrodzenie, kostkę przed domem itp - z tym że będą drewniane okna, podłogówka na całym dole, piec kondensacyjny itd.
Niestety prawdą jest też, że na szukanie ekipy, która nie będzie chciała zrobić z inwestora jelenia jest trochę późno. Moja ekipa (wzięli niecałe 40 tys za SSO z więźbą i daskowaniem) miała w zeszłym roku na jesieni zarezerwowane już wszystkie terminy na ten rok.

Tamtu

tamtu
12-02-2009, 14:00
nasz dom 400m, z dachem plaskim, z tzw inwestorem zastepczym, tzn wszystko na jego glowie, z porothermu, 1100pln za/m2
Czyli wychodzi 440tys.

Mialam jeszcze oferty:
1/kosmiczna - 650 za SSO
2/ Luksusuwa - 560 za SSO
3/ Podejrzana - 320 za SSO

W Warszawie.

320 tys to wcale nie jest cena podejrzana, ale raczej uczciwa. Owszem macie dużo powierzchni, ale wasz dach jest tani. Myśmy za dach 4-spadowy w M08 (od więźby do dachówki i 5 okien dachowych wydali 90 tys.
Postawienie ścian parteru na powierzchni 204 m2 kosztowało niewiele ponad 36 tys. (materiał plus robocizna). Nie sądzę abyście robili nad piętrem strop monolityczny czy terriva.
A cena wcale nie świadczy o tym, że coś zostanie wykonane dobrze.
Moja siostra za robociznę SSO w tym samym czasie zapłaciła 2 razy tyle co my (domy stawiamy w tej samej okolicy). My nie wiedzieliśmy co to kłopoty na budowie i w sumie jeździlismy podziwiać postępy prac. Natomiast siostra miała mnóstwo kłopotów. A już z dachem - przysłowiową "jazdę bez trzymanki" :-(.

Tamtu

Piotr00
12-02-2009, 15:42
hej ja za sso dam okolo 15 tys za robote mam juz fundament dalem 3.2 tys za robote za postawienie kondygnacji calej 55 zl za mkw ze stropem jak nie am stropu to 30 zl no to na dach zostnie mi do 15 tys ceny spoko mysle za 80 tys bedzie domek z materialalmi

Oksymoron
12-02-2009, 17:22
nasz dom 400m, z dachem plaskim, z tzw inwestorem zastepczym, tzn wszystko na jego glowie, z porothermu, 1100pln za/m2
Czyli wychodzi 440tys.

Mialam jeszcze oferty:
1/kosmiczna - 650 za SSO
2/ Luksusuwa - 560 za SSO
3/ Podejrzana - 320 za SSO

W Warszawie.

320 tys to wcale nie jest cena podejrzana, ale raczej uczciwa. Owszem macie dużo powierzchni, ale wasz dach jest tani. Myśmy za dach 4-spadowy w M08 (od więźby do dachówki i 5 okien dachowych wydali 90 tys.
Postawienie ścian parteru na powierzchni 204 m2 kosztowało niewiele ponad 36 tys. (materiał plus robocizna). Nie sądzę abyście robili nad piętrem strop monolityczny czy terriva.
A cena wcale nie świadczy o tym, że coś zostanie wykonane dobrze.
Moja siostra za robociznę SSO w tym samym czasie zapłaciła 2 razy tyle co my (domy stawiamy w tej samej okolicy). My nie wiedzieliśmy co to kłopoty na budowie i w sumie jeździlismy podziwiać postępy prac. Natomiast siostra miała mnóstwo kłopotów. A już z dachem - przysłowiową "jazdę bez trzymanki" :-(.

Tamtu



Moze uczicwy byl ten wykonwaca,ale nie przekonal mnie ani fachowowoscia ani cena ani pytaniami jakie zadawal. W kosztorsyie wymienil wiezbe ,a jak wspomnialam delikatnie o stropodachu to sie zawiesil :roll:
Nie rozumiem czemu zakladasz,ze nie robimy terrivy czy monolitu nad pietrem?? :roll:

majar69
12-02-2009, 17:58
Mnie SSO w zeszłym roku, kiedy ceny materiałów niestety nie były niskie wyszedł
820 zł za m2 pow użytkowej, a 690 za m2 pow. podłóg.
Wydaje mi się, że w tym roku kiedy materiały budowlane znacznie staniały powinno to wyjść znacznie lepiej.
Podana cena nie dotyczy ceny działki , dokumentów i mediów.

beny94
12-02-2009, 19:30
u nas tak: sso 130m pow. urzytk. plus 30m garaż 2 stan.
dom Murator c 126

fundamenty bloczki , zaprawa , papa,styropian,kanal,stal,podsypka 300 kubików, metr się podnosimy, 22k
ściany zew. solbet 36 ideal wew. 12 i 24 solbet bez tynków brak ociplenia 22k
kominy 4k cegła
więżba 8k brak stropu betonowego neużytkowe poddasze
blacha 13k gruby mat grafit z obiciem itp
robocizna 30k sprawdzona plus jeszcze lepszy kier. bud.

RAZEM sso 100k dodaje na bzdety (stal 2t , wieńce ) itp 20k
czyli 120k z roboć

plus

okna 7k
rolety7k
brama 5m wiśniowiecki 4.5k
drzwi zew 2k
drzwi wew 3k
instal co cwu kan elektr z roboć. 35k
podł drew. 100m 13k z roboć
tynki 8k z roboć.
kuchnia 20k
łazienka 1dna 10k
meble itp. 30k

inne parapety , malowanie , różne itp 30k

razem wykończenie 160k
plus sso 120k
RAZEM 280k plus nieprzewidziane 20k
myślimy w 300k się spokojnie zmieścić

Na wszystko gdzie podałem ceny mam wycene na stan dzisiejszy a leci w dół z tego co widze
zaczynamy jak tylko pogoda pozwoli w beskidzie na magurze
pozdr. :)

kamyk68
13-02-2009, 12:43
Ja bardzo chętnie napiszę. Poruszyłem moją sprawę w innym temacie ale widzę że ten jest bardziej na czasie.

Generalnie to nie wiem skąd się biorą te ceny typu 70tyś, 40tyś, 100tyś. Mnie wykonawca powiedział 1,6 tyś za 1m2 za SSO z dachem, z ociepleniem fundamentów i podłóg, bez okien, bez tynków, bez instalacji, ... Za domek 250m2 wychodzi 400tyś a więc nie wiem jak to możliwe że tutaj ludzie piszą o tak niskich cenach.

Inny wyknawca powiedział że jemu wychodzi SSO 350 - 400 tyś za 250m2. Powiedział też że wie że niektóży ponoć robią to taniej ale nie wie jak to jest możliwe, że chyba ludzie muszą przy tym sami pracować zamiast firmy która się tym ma zajmować.

Podajcie proszę jakie macie wyceny za wykonaie i materiały razem.


To jakis kosmos :o

stasiek_ps
13-02-2009, 13:04
Ja bardzo chętnie napiszę. Poruszyłem moją sprawę w innym temacie ale widzę że ten jest bardziej na czasie.

Generalnie to nie wiem skąd się biorą te ceny typu 70tyś, 40tyś, 100tyś. Mnie wykonawca powiedział 1,6 tyś za 1m2 za SSO z dachem, z ociepleniem fundamentów i podłóg, bez okien, bez tynków, bez instalacji, ... Za domek 250m2 wychodzi 400tyś a więc nie wiem jak to możliwe że tutaj ludzie piszą o tak niskich cenach.

Inny wyknawca powiedział że jemu wychodzi SSO 350 - 400 tyś za 250m2. Powiedział też że wie że niektóży ponoć robią to taniej ale nie wie jak to jest możliwe, że chyba ludzie muszą przy tym sami pracować zamiast firmy która się tym ma zajmować.

Podajcie proszę jakie macie wyceny za wykonaie i materiały razem.

Nie bierz ich. Budowa na etapie SSO jest bardzo prosta. Są w sumie dwie ekipy (ta która ci muruje i dekarze). Umówisz się z jedną hurtownią na materiały na telefon i bez problemu zbudujesz w granicach 1000 PLN za metr.

SSO trwa jakieś 2 miesiące. Nawet jeśli w tym czasie zarwiesz parę dni w pracy to nic się nie stanie a zaoszczędzisz kupe kasy.

Twoje wyceny są kosmiczne. Ja miałem wyceny za SSO domu 242 m budowanego w Warszawie na 350-370 tys. Prowadząc budowę sam zmiesciłem się w SSO w 270 tys. To i tak drogo bo nie robiłem najtanszego wariantu czyli jezdzenia za materiałami po iluś hurtowniach. Ale jak policzyłem ze facio chce za dwa miesiące roboty 100 tys. ekstra to stwierdziłem ze to nie na moją kieszeń.

I ekipy miałem dobre i raczej droższe niż tańsze. Ze względu na to, że brałem polecanych ludzi i nie szukałem długo.

Także jest to wariant pośredni. Nie najtańszy ale i nie tak drogi jak jeden wykonawca.

Pozdrawiam

stasiek_ps
13-02-2009, 13:07
Ja bardzo chętnie napiszę. Poruszyłem moją sprawę w innym temacie ale widzę że ten jest bardziej na czasie.

Generalnie to nie wiem skąd się biorą te ceny typu 70tyś, 40tyś, 100tyś. Mnie wykonawca powiedział 1,6 tyś za 1m2 za SSO z dachem, z ociepleniem fundamentów i podłóg, bez okien, bez tynków, bez instalacji, ... Za domek 250m2 wychodzi 400tyś a więc nie wiem jak to możliwe że tutaj ludzie piszą o tak niskich cenach.

Inny wyknawca powiedział że jemu wychodzi SSO 350 - 400 tyś za 250m2. Powiedział też że wie że niektóży ponoć robią to taniej ale nie wie jak to jest możliwe, że chyba ludzie muszą przy tym sami pracować zamiast firmy która się tym ma zajmować.

Podajcie proszę jakie macie wyceny za wykonaie i materiały razem.

Nie bierz ich. Budowa na etapie SSO jest bardzo prosta. Są w sumie dwie ekipy (ta która ci muruje i dekarze). Umówisz się z jedną hurtownią na materiały na telefon i bez problemu zbudujesz w granicach 1000 PLN za metr.

SSO trwa jakieś 2 miesiące. Nawet jeśli w tym czasie zarwiesz parę dni w pracy to nic się nie stanie a zaoszczędzisz kupe kasy.

Twoje wyceny są kosmiczne. Ja miałem wyceny za SSO domu 242 m budowanego w Warszawie na 350-370 tys. Prowadząc budowę sam zmiesciłem się w SSO w 270 tys. To i tak drogo bo nie robiłem najtanszego wariantu czyli jezdzenia za materiałami po iluś hurtowniach. Ale jak policzyłem ze facio chce za dwa miesiące roboty 100 tys. ekstra to stwierdziłem ze to nie na moją kieszeń.

I ekipy miałem dobre i raczej droższe niż tańsze. Ze względu na to, że brałem polecanych ludzi i nie szukałem długo.

Także jest to wariant pośredni. Nie najtańszy ale i nie tak drogi jak jeden wykonawca.

I dodaktowo podkreślę że na wszystkie matierały mam faktury vat (ze względu na rozliczenia z US ze sprzedaży mieszkania). Nie mam faktury tylko za robociznę ekipy murarskiej (na dekarzy juz mam).

Pozdrawiam

am76
13-02-2009, 14:13
Policzyłem dokładnie i mam pow. całkowitej 240 a użytkowej 225 (razem z garażem). Dach dwuspadowy, jedna jaskółka, do tego pod kątem prostym dobudowany garaż czyli też tak jakby jaskółka.

W tym wszystkim jest jeszcze jeden poważny problem - za względu na fatalny dojazd wszystko trzeba dowozić małymi samochodzikami (max 2 palety) i rozładowywać chyba ręcznie. Na chwilę obecną nie wiem czy w Krakowie znajdzie się betoniarnia z malutką gruszką do wożenia betonu (chyba po 2 może 3 m3).

Rozmawialem już z tym drogim wykonawcą konkretniej i tym razem powiedział 300tyś ale nie wie jeszcze czy netto czy brutto.

Rozmiawiałem też z innym i bez patrzenia na projekt, z mojego opisu powiedział 220 tyś + zapewne jakieś moje dodatkowe koszty typu geodeta, kier. bud. Ale nie bardzo wyobraża sobie budowanie w takich warunkach.

basiekg
13-02-2009, 15:37
moj domek ma okolo 150m2 razem z garazem z poddaszem uzytkowym z wykuszem i jedna lukrna dach dwuspadowy cena lazcznie z dachem (lacznie z pokryciem) balkonami tarasem i schodami - 40 tys

elemela
13-02-2009, 16:13
Górny Śląsk, 130m2, dach dwuspadowy, zero lukarn, od wykopu do pokrycia dachu dachówką cementową ---> 28,000zl-30,000zl - robocizna
Materiały ---> hmm 70,000-80,000zl
Startujemy w czerwcu 2009

franzkru
16-02-2009, 10:19
U mnie wyszło 650zł/m2 SSO.
Dom około 280m2 (w tym jest podcień przed wejściem i zadaszony taras). Kryty dachówką Roben Plus. Ściany z Pth25. Strop żelbetonowy.
Przy czym sporo własnej pracy tam było głównie w szukanie tanich materiałów.

franzkru
16-02-2009, 10:21
Policzyłem dokładnie i mam pow. całkowitej 240 a użytkowej 225 (razem z garażem). Dach dwuspadowy, jedna jaskółka, do tego pod kątem prostym dobudowany garaż czyli też tak jakby jaskółka.

W tym wszystkim jest jeszcze jeden poważny problem - za względu na fatalny dojazd wszystko trzeba dowozić małymi samochodzikami (max 2 palety) i rozładowywać chyba ręcznie. Na chwilę obecną nie wiem czy w Krakowie znajdzie się betoniarnia z malutką gruszką do wożenia betonu (chyba po 2 może 3 m3).

Rozmawialem już z tym drogim wykonawcą konkretniej i tym razem powiedział 300tyś ale nie wie jeszcze czy netto czy brutto.

Rozmiawiałem też z innym i bez patrzenia na projekt, z mojego opisu powiedział 220 tyś + zapewne jakieś moje dodatkowe koszty typu geodeta, kier. bud. Ale nie bardzo wyobraża sobie budowanie w takich warunkach.

W każdej praktycznie betoniarni maja gruszki 3m3. Montowane na starze. U mnie przywozili mi czymś takim na zalanie wieńca (Betoniarnia Andros - Skawina)

am76
16-02-2009, 12:49
Policzyłem dokładnie i mam pow. całkowitej 240 a użytkowej 225 (razem z garażem). Dach dwuspadowy, jedna jaskółka, do tego pod kątem prostym dobudowany garaż czyli też tak jakby jaskółka.

W tym wszystkim jest jeszcze jeden poważny problem - za względu na fatalny dojazd wszystko trzeba dowozić małymi samochodzikami (max 2 palety) i rozładowywać chyba ręcznie. Na chwilę obecną nie wiem czy w Krakowie znajdzie się betoniarnia z malutką gruszką do wożenia betonu (chyba po 2 może 3 m3).

Rozmawialem już z tym drogim wykonawcą konkretniej i tym razem powiedział 300tyś ale nie wie jeszcze czy netto czy brutto.

Rozmiawiałem też z innym i bez patrzenia na projekt, z mojego opisu powiedział 220 tyś + zapewne jakieś moje dodatkowe koszty typu geodeta, kier. bud. Ale nie bardzo wyobraża sobie budowanie w takich warunkach.

W każdej praktycznie betoniarni maja gruszki 3m3. Montowane na starze. U mnie przywozili mi czymś takim na zalanie wieńca (Betoniarnia Andros - Skawina)
Oooo dzieki za info. Czy to był taki star dwuosiowy? A czym pompowali ten beton do góry? Czy są może jakieś małe pompy/dźwigi do betonu?

A co do tego, że w każdej betoniarni mają takie małe gruszki to dzwoniłem do kuilku i nie mieli, byli zdziwieni i mówili, że chyba już tego w Krakowie nie ma.

franzkru
17-02-2009, 08:52
W każdej praktycznie betoniarni maja gruszki 3m3. Montowane na starze. U mnie przywozili mi czymś takim na zalanie wieńca (Betoniarnia Andros - Skawina)
Oooo dzieki za info. Czy to był taki star dwuosiowy? A czym pompowali ten beton do góry? Czy są może jakieś małe pompy/dźwigi do betonu?

A co do tego, że w każdej betoniarni mają takie małe gruszki to dzwoniłem do kuilku i nie mieli, byli zdziwieni i mówili, że chyba już tego w Krakowie nie ma.[/quote]

W tej betoniarni w Skawinie maja też mniejszą pompe z tego co pamietam.

q-bis
17-02-2009, 10:53
Budowa rozpoczęta w maju 2008.
Dom około 230m, niepodpiwniczony, dach raczej skomplikowany, garaż dwustaniowiskowy,taras, ściana 1W z pth, strop Terriva, 5 okien połaciowych, wyłaz, dachówka Creaton, rynny Plannija, 3 kominy w cegle klinkierowej holenderskiej: koszt ok 1000 pln/m2.
Z ceny jestem zadowolony ale żeby nie było za fajnie to budowa SSO jeszcze trwa
:roll:
Czekamy na poprawę pogody-potrzeba jakiegoś tygodnia, dwóch do zakończenia, ale to i tak jakieś 10 m-cy...

olgusieniunieczka
17-02-2009, 14:52
Ja zaczynam budowe latem, buduje w Łodzi.
Dom powierzchnia uzytkowa 185m2 +44m garaz. Garaz i salon parterowe ze stropodachem, czesc srodkowa pietrowa z dachem dwuspadowym, jeden komin, wylewane schody wew.
Sama robocizna- fundamenty z bloczka wraz z ociepleniem sciany zew porotherm, wew, komin, schody, strop plus wiezba dachowa 25 tys maksymalnie. Licze ze cos jeszcze urwiemy, bo dom ma b prosta bryle.
Dodam tylko ze czesc prac ziemnych, jak zdjecie humusa i zageszczenie ziemi wykona moj ojciec.

mario_k
17-02-2009, 14:57
Rozmawialem już z tym drogim wykonawcą konkretniej i tym razem powiedział 300tyś ale nie wie jeszcze czy netto czy brutto.
Bardzo dobry trend. I dynamika również.
Normalność idzie...

hej ja za sso dam okolo 15 tys za robote mam juz fundament dalem 3.2 tys za robote za postawienie kondygnacji calej 55 zl za mkw ze stropem jak nie am stropu to 30 zl no to na dach zostnie mi do 15 tys ceny spoko mysle za 80 tys bedzie domek z materialalmi
...idzie od połuniowego-wschodu.

Piotr00
17-02-2009, 15:23
dokladnie tylko ze nie kazdym sie udzieli niestety mi napeno tak domek bedzie szybko postawiony

tacim
17-02-2009, 15:37
http://pprojekt.pl/projekt378-bella.html
1) wsio SSO z dachem -49 tysi
2) SSO bez dachu 60 tysi
3) SSO bez dachu 33 tysie

Jak to widzicie?????

Iwona Sudol
17-02-2009, 16:12
Wiem, że może moje pytanie będzie lakoniczne, ale kto pyta, nie błądzi :D
Jak to jest w Waszym wypadku z kosztami transportu? Czy umawiając się z firmą na cenę za robociznę, wliczacie w to koszty transportu (przy założeniu, że wykonawca ma własny sprzęt i transport)? Pytam, gdyż jestem właśnie przed rozmowami z wykonawcami.
Będę wdzięczna za informacje :)

Carlos1
17-02-2009, 19:28
Wiem, że może moje pytanie będzie lakoniczne, ale kto pyta, nie błądzi :D
Jak to jest w Waszym wypadku z kosztami transportu? Czy umawiając się z firmą na cenę za robociznę, wliczacie w to koszty transportu (przy założeniu, że wykonawca ma własny sprzęt i transport)? Pytam, gdyż jestem właśnie przed rozmowami z wykonawcami.
Będę wdzięczna za informacje :)

Nie za bardzo rozumiem o jakie koszty transportu (czego ?) chodzi ?.
Jeżeli umowa z wykonawcą jest na wykonanie SSO kompleksowo (czyli z materiałami), to nas żaden transport nie interesuje.
Natomiast jeśli mamy umowę na samą robociznę to dostarczenie materiałów jest w naszej gestii ale o tym rozmawiamy z naszym dostawcą (skład budowlany, hurtownia itd.) I każdy sprzedawca dostarczy nam wszystko za friko. A im bedziemy więcej u niego kupować tym chętniej to zrobi :D

Pozdrowienia.;)

Iwona Sudol
17-02-2009, 20:40
Carlos - faktycznie trochę źle sie wyraziłam. Chodzi o to, że firma ma swój sprzęt w postaci koparek, ciężarówek, spychów itp. Załóżmy,że umawiam się z firmą tylko na robociznę - bez materiałów, o które sama dbam. I teraz - zaczynam pierwszy etap budowy - kopanie piwnicy, fundamentów itd. Wykonawca proponuję mi cenę bez kosztu pracy np. koparki. W tym wypadku dodatkowo kasuje mnie za każdą roboczogodzinę. Spotkałam się z różnymi sytuacjami, ale tylko w teorii i dlatego pytam, bo chcę zrobić rozeznanie i jak rozmawiać z wykonawcami :)

Runner72
20-02-2009, 20:49
Budowany lipiec-grudzień 08, w sumie ceny raczej się nie zmienią. Dom dość prosty w budowie, materiały raczej dobre: fundament z bloczków, beton B20 zamawiany ,porotherm, terriva, dachówka ceramiczna Koramic. Materiały to koszt ok.100-110 tys. Robocizna, z nią bywa różnie od 45 do 80 tys. zależnie od ekipy.
Rozpoczynającym życze miłego budowania :lol: