PDA

Zobacz pełną wersję : Pilne!!! kanalizacja wew.



siwyra
06-02-2009, 20:38
jutro będę wykonywał sam kanalize w swoim domu,kupiłem dzisiaj rury takie jak mi doradził fachowiec w castoramie który twierdził ze się na tym zna,
pion fi 110 który będzie wchodził pod posadzkę jakieś 60 cm,
załamanie dwoma kolankami 45 st. i dalej fi 110 przez łazienkę na dole(trójniki do kórych podłączone będą pionowo prysznic i kibelek,
dalej przez obniżoną kotłownie gdzie zrobie kratkę,potem będzie podłącz rury fi 75 trójnikiem która pójdzie do kuchni po drugiej stronie domu,
przed samym wyjsciem kanalizy poziomej z domu redukcja na fi 160 i wyjscie rurą pomarańczową
nie wiem czy rura pozioma głowna może być fi 110?
czy rura z prysznica i kibelka może być poprowadzona pionowo bo rury poziomej?
i nie wiem czy musi być dodatkowe odpowietrzenie rury fi 75 do kuchni bo jest 8,5 metra?,
trochę skomplikowanie napisałem ale dla mnie to też nie jest takie to wszystko oczywiste :-? :(

Daga&Adam
06-02-2009, 20:55
przed samym wyjsciem kanalizy poziomej z domu redukcja na fi 160 i wyjscie rurą pomarańczową


Po co redukcja wezszej rury do szerszej ?? Jakby sie cos mialo zatkac to sie zatka chyba juz w samym pionie 110 :) IMHO pion 110 spokojnie wystarcza - 160 to chyba jakbys budowal hotel ;-)

BTW. Moich uwag kanalizacyjnych nie biez jako pewnik - sam lada dzien bede robil u siebie kanalize, znam sie na tym jak na wypasaniu owiec nowozelandzkich, no ale to w koncu "tylko" kanaliza :) Ja tez bede mial odgalezienie ~6-7m do kuchni i zamierzam zrobic tam normalna wywiewke przez dach (dachowka kominkowa) - byc moze wystarczylby prosty napowietrznik ale istnieje wtedy ryzyko przedostawania sie zapachow do kuchni, a tak mam pewnosc, ze kanaliza bedzie dzialala jak nalezy i bez smrodu :)
pozdr.

maly789
06-02-2009, 21:33
poziom daj 160
reszta jak piszesz może być
napowietrzenie- bo chyba o to chodzi-( do kuchni) .to nie rób.

admiro
06-02-2009, 21:40
Przecież to wszystko jest w projekcie - przekroje, ułożenie rur, po co kombinować? Ktoś już nad ty myślał.

siwyra
06-02-2009, 22:16
nie ma tego dużo bo poziom ma ok. 4m. a jak zobaczyłem rurę fi 160 to stwierdziłem ze po co mi taka ogromna :D
rurę zew i tak będę musiał mieć 160 bo wlot pojemnika przepompowni bedzie też 160,
co do projektu to nie mam tak zaawansowanego zeby było w nim wszystko,projekt tani to i teraz sie to msci :-?
może jednak jutro pojadę i dokupie 160 i parę trójników na poziom a tamte się wykorzysta na pion i piętro
jeszcze martwi mnie ten kibelek czy może być połączony trójnikiem pionowo do rury poziomej,może dać trójnik z kątem 45st i kolanko zeby jakoś łagodniej to cóś spływało?

Daga&Adam
06-02-2009, 23:21
nie ma tego dużo bo poziom ma ok. 4m. a jak zobaczyłem rurę fi 160 to stwierdziłem ze po co mi taka ogromna :D


Na poziom / pion w domu 160 to jakas paranoja :) Moge sie zgodzic jeszcze z tym przejsciem w poziom juz na samym dole - do szamba / kanalizacji - mozna se tam walnac 160tke "na wszelki wypadek". W koncu i tak to zasypiemy, miejsca nie zajmuje, ukrywac nie trzeba.. :)


jeszcze martwi mnie ten kibelek czy może być połączony trójnikiem pionowo do rury poziomej,może dać trójnik z kątem 45st i kolanko zeby jakoś łagodniej to cóś spływało?

Na pewno lepiej 45st. Ogolnie w kanalizie unikac katow prostych - g***o bedzie za kazdym razem walic o pozioma rure - a jak na tronie zasiadzie ktos kto wczesniej sie syto nakarmil i nawali jeszcze duzo papieru to sie to moze na tym odcinku zatorowac :) A jak bedzie trzeba odblokowac i wlozysz tam spirale kanalizacyjna - to tez walnie o rure pozioma i nie wiadomo w ktora strone dalej "pojdzie". Dajac kolanko 45st. niejako ja ukierunkowujesz ;)
pozdr.