PDA

Zobacz pełną wersję : Butik jakie ocieplenie co na podloge co na dach jaka gr.???



ivan44
07-02-2009, 04:49
1.Witam chcialem sie dowiedziec czy jezeli posiadam butik gdzie jest polozona folia izolacyjna na ziemi kilku centymetrowa luka polozone belki a na nie chce polozyc plyte OSB jeszcze nie wiem jakiej grubosci ale ok 2cm na tychbelkach o rozstawie 60cm czy to wystarczy zeby butik wytrzymal ok 2lat przy nacisku 2 duzych lodowek i dwoch sprzedawczyn butik nie ogrzewany z zewnatrz styropian na murowanych scianach??
i czy plyte OSB nalezy czyms impregnowac czy to na podlodze bedzie czy tez pod pape jesli chcialbym polozy OSB na dach i na nia pape ale to juz nie chodzi o podloge ale o dach???

I czy polozenie styropianu jeszcze na folie izolacyjna a raczej miedzy belki na podlodze cos pomoze czy raczej wiele nie da na??
Czy polozenie na belki folie (paroizolacyjna) i na to wyzej wymienione OSB cos polepszy??
Czy kladzenie foli pod plyte OSB jest nie wskazane i czemu jezeli nie??
I czy plyta na podloge 25mm wystarczy przy takim rozstawie belek??



2.A takze pytanie Czy moge polozyc folie paroizolacyjna na stropie takze na styku z OSB??
-Osb 12mm
-folie paroizolacja
-miedzy belki styropian 6cm
-OSB 20mm
-i pape???
Czy w tym przypadku powinienem znalesc inne rozwiązanie (może folie przed drugim osb 20mm??) czy taki układ zda egzamin czy powinienem zastosowac grubsza ilość styropianu czy może dołożyć welne (styropian to pozostałości z budowy wiec chce się go pozbyc na strop wlasnie)??


prosze o odp i porade bede wdzieczny

FlashBack
07-02-2009, 17:57
jak to mowia grunt to, podstawa wiec izolujemy podloge i sciany ile? np. 12-15 podloga, sciany i sufit 10. (tak wiem lepiej dolozyc i dac 15 albo i 20 :))
robiac termos chcesz zaoszczedzic na lodowkach ;)

ivan44
07-02-2009, 20:52
poprostu mam do wykorzystania sporo styropianu wiec po co kupywac welne styropian chyba zda egzamin....

a co sadzicie o tym dachu z osb foli styropianu moze taka kolejnosc byc???