PDA

Zobacz pełną wersję : Gaspol przejmuje N.EN. Co dalej z gazem?



ppp.j
07-02-2009, 07:44
Wstępnie dyskusja na ten temat rozpoczęła się w wątku redrum-a ale słusznie wyrzucił on ten problem ze swojego wątku.
Jak w temacie. Przedstawiciel Gaspolu zadzwonił do mnie z informacją że jego firma przejęła N.EN i on w imieniu Gaspolu pragnie podpisać ze mną umowę. Umówił się na konkretny termin i nie przyjechał. Zacząłem drążyć temat i wyszło że Gaspol ma wyższe ceny niż N.EN.
Jak wobec tego zabezpieczyć się przed wzrostem kosztów?
Ponieważ już trochę stanąłem finansowo na nogi po budowie, przyszedł mi pomysł by nie podpisywać umowy z Gaspolem, odkupić zbiornik i samemu zarządzać gazem.
Czy może ktoś trenował już taką opcję?

Rom-Kon
07-02-2009, 08:26
Po odkupieniu zbiornika postawić go na lawetę i jeździć z nim na stację autogazu! Bo w innym wątku czytałem że gaz do ogrzewania jest droższy od autogazu który to przecież posiada akcyzę do jazdy po asfalcie! Ja wczoraj tankowałem LPG po 1.77zł/l... a są jeszcze tańsze stacje!

Polska to bardzo dziwna kraj....

ppp.j
07-02-2009, 09:42
Bo widzisz, LPG to mieszanina propanu i butanu a gaz grzewczy do zbiorników naziemnych to sam propan a ten jest droższy.

ares100
07-02-2009, 11:43
Ale numer.
ja podpisałam umowę z N.EN na początku stycznia na 2000 litrów.
Papiery się robią jak to mówią urzędnicy wiec nie mam jeszcze zbiornika tylko papier ciekawe co bedzie dalej.
Będę śledzić wątek bo jeszcze się okaże iż zostałam z niczym

butelka
09-02-2009, 11:08
Wstępnie dyskusja na ten temat rozpoczęła się w wątku redrum-a ale słusznie wyrzucił on ten problem ze swojego wątku.
Jak w temacie. Przedstawiciel Gaspolu zadzwonił do mnie z informacją że jego firma przejęła N.EN i on w imieniu Gaspolu pragnie podpisać ze mną umowę. Umówił się na konkretny termin i nie przyjechał. Zacząłem drążyć temat i wyszło że Gaspol ma wyższe ceny niż N.EN.
Jak wobec tego zabezpieczyć się przed wzrostem kosztów?
Ponieważ już trochę stanąłem finansowo na nogi po budowie, przyszedł mi pomysł by nie podpisywać umowy z Gaspolem, odkupić zbiornik i samemu zarządzać gazem.
Czy może ktoś trenował już taką opcję?

Jestem po rozmowie z przedstawicielem Gaspol. Do końca sierpnia cena delikatnie mniejsza za m3 a później to Bóg raczy wiedzieć...Dzierżawa zbiornika taka sama jak w NEN, płatna miesięcznie. Mniejsze koszty ewentualnego demontażu instalacji. Zbiornika nie chcieli sprzedać. A na pytanie co bedzie jak nie podpiszę z nimi umowy to dowiedziałem się, że pozostanę w NEN ( nie bardzo to rozumiem a przedstawiciel chyba też )
A na koniec pytanie, czy ktoś rozmawiał z Bałtykgazem bo wiem że interesują się klientami NENu?

gazio
09-02-2009, 11:31
Nie będę pisał "a nie mówiłem" - w trakcie dyskusji z redrumem (tempił mnie za to niemiłosiernie) poddawalem w watpliwość fachowość kadry zarządzającej i sens działania firmy NEN. Nen (Pierwotnie - aczkolwiek baardzo krótko LPG PETRICO) to spółka sztucznie stworzona przez koncern VNG, który od początku do samego końca generowała straty. Mając duuuuży zastrzyk finansowy mógł sobie pozwolić na zaniżanie cen. Helmut w końcu powiedział dość, jakiś czas temu wywalili dawnego prezesa a spółeczkę sprzedali Gaspolowi. Wkrótce zapewne NEN zniknie a klientów przejmie Gaspol.

redrum
09-02-2009, 21:17
tempił mnie za to niemiłosiernie tempiłem Cię bo się zachowywałeś niegodnie - psułeś moją robotę -nie N.EN-u zarządu czy VNG tylko moją .
pozdr ol

Redrag
10-02-2009, 06:56
tempił mnie za to niemiłosiernie tempiłem Cię bo się zachowywałeś niegodnie - psułeś moją robotę -nie N.EN-u zarządu czy VNG tylko moją .
pozdr ol

:))) Dobre, Bo Ty nie byłes przedstawicielem N.EN'u, więc wcale z nimi nie powiązany :))

gazio
10-02-2009, 10:48
Plus jest taki, że NEN został przejęty przez firmę doświadczoną w branży, w pewnym stopniu przewidywalną. Klientom NEN-u oferta Gaspolu może odpowiadac lub nie - ich wybór, ale chociaż gazu nie będzie dostarczać im nieprzewidywalna firma Krzak.

redrum
10-02-2009, 10:57
:))) Dobre, Bo Ty nie byłes przedstawicielem N.EN'u, więc wcale z nimi nie powiązany :))
Redragu gaspolowy odgapiłeś ogłoszenie, odgapiłeś nawet większość mojego nicka , mylisz się używając w tym momencie czasu przeszłego.
I nadodatek masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem
psułeś moją robotę -nie N.EN-u . Ale ja Ci wyjaśnie moją bo: to ja wymyśliłem,moderowałem itp - nikt mnie do tego nie zachęcał , nie płacił itp.
Oj oj oj

Opos
10-02-2009, 19:44
Fajnie wątek się rozwijał, ale zjechał na bocznicę :(
Czy wiadomo już jak sprawa NEN - GASPOL się potoczy ? Konkurencja dzwoni i śle SMS jak Błękitna Linia TP, a oferta nie taka zła.

ppp.j
10-02-2009, 21:18
OK, Redrag i redrum teraz ja przywołuję was do porządku. Z drugiej strony to dobrze że spotkali się tutaj przedstawiciele konkurujących a może współdziałających firm. Pokazaliście się tutaj i teraz nie możecie się wyprzeć że nie znaliście tematu. Nie miejcie również nam za złe że będziemy drążyć temat bo nas interesują najniższe ceny a Was ilość odbiorów.
Tak więc Redrag podaj jakie są warunki Gaspolu i dlaczego Wasz przedstawiciel umówił się, nie przyszedł i przepadł. Jest to trochę niepolityczne, bo po jego telefonie przez zaskoczenie byłem prawie zdecydowany na podpisanie umowy ale teraz gdy ochłonąłem i zacząłem drążyć temat to mam wątpliwości.
redrum z kolei jesteś nam winien opis sytuacji w N.ENie.
Ja ze swej strony wykonałem telefon do centrali N.ENu i uzyskałem informację że rzeczywiście nastąpiło wykupienie ale N.EN pozostanie w stanie szczątkowym. Co to znaczy ma mi wyjaśnić przedstawiciel podczas rozmowy. Ze strony N.ENu nie ma przeciwwskazań co do odkupienia zbiornika i wszystkie informacje ma posiadać przedstawiciel Gaspolu który również ma reprezentować N.EN.
Bałtykgaz chce natychmiast podpisywać umowę na konkurencyjnych warunkach podobnych do N.EN.
Sprawa jest rozwojowa i zobaczymy co będzie dalej.

redrum
11-02-2009, 07:41
@ppp.j opisze całą sytuacje w tematach dotyczacych N.EN. już niebawem. Mam swoje powody.Wstrzymaj się z decyzja jeszcze chwilkę.
pozdr ol

rite
12-02-2009, 20:44
Witam

Uważajcie na GASPOL.

Dzisiaj była u mnie kobieta, żeby przepisać umowę na Gaspol, bo oni przejęli NEN.
Ja mam na każdym litrze rabat 0,49 brutto przez cały okres umowy, do tego cena za litr liczona jest z notowań Rzeczpospolitej w dniu tankowania i mam płatność za gaz rozłożona na 12 miesięcy.
Oczywiście przedstawiciel gaspolu obiecywał, że wszystko zostanie tak jak w NEN miałem, czyli rabat, cena liczona z Rzeczpospolitej, tylko zamiast rozłożenia na raty założą telemetrię i cena będzie liczona z sierpnia pomniejszona o rabat.
Oczywiście, wszystko pięknie mówiła, dopóki nie zażądałem pokazania umowy i warunków. Oczywiście zostawiła umowę i odrazu uciekła. Oczywiście nic nie podpisałem.

Potem jak zacząłem czytać umowę to co innego się okazało.
Cena za litr nie była liczona z Rzeczpospolitej tylko pisało: "cena obowiązująca w Gaspolu", czyli nie wiadomo na jakiej podstawie ta cena bedzie liczona czyli mogą sobie podnieść kiedy chcą i cały rabat szlak trafi.
Po drugie cena byłaby liczona z początkiem września czyli wtedy kiedy gaz już drożeje, a nie tak jak mam, że tankuje w lipcu kiedy gaz jest najtańszy.

Naprawdę nie podpisujcie tych umów i uważajcie.

To jest jedna wielka ściema. Chcą przejąć klientów NEN na ich warunkach, bo Gaspol nigdy nie dawał takich rabatów jak NEN.

Wogóle czemu nie ma żadnej informacji ze strony NEN, żadnych wyjaśnień, dzwoniąc na ich infolinie odzywa się Gaspol, jak już się dodzwoniłem do NEN i chciałem zamówić gaz to powiedzieli, że mogę nawet czekać 2 miesiące, bo NEN ma już mało klientów.

To jakaś paranoja, w takim razie można zerwać umowę z ich winy nie ponosząc żadnych kosztów, bo co mnie obchodzi że bankrutują i wykupuje ich Gaspol.
Rozumiem gdyby zmieniła się tylko nazwa firmy a warunki umowy zostały by bez zmian. Ale niestety Gaspol kombinuje, żeby przejąć klientów ale na swoich gorszych dla klienta warunkach.

Niech ktoś się wypowie czy już przepisał umowe na Gaspol i na jakich warunkach.

Czekam na szczerą informację od Redrum, może wyjaśni o co tu tak naprawdę chodzi.

Pozdrawiam

Qgiel
12-02-2009, 21:48
Wcale nie jestem pewien, czy nie bedziesz mogła zaopatrywać się w gaz na wolnym rynku ?
Co Ciebie obchodzą układy między firmami ?
Podpisałaś umowę z konkretną firmą. Skoro zmienia się firma i narzuca swoje warunki, gorsze od tych, które miałaś, nic Ciebie nie zobowiązuje do podpisywania z nimi umowy.
Poza tym telemetria i rozliczanie za m3 propanu ?
Oto parametry propanu :



1 l płynu = 0,254 m3 gazu

faza ciekła
1 l = 0,52 kg
1 kg = 1,92 l
faza gazowa
1 Nm3 = 2 kg
1 kg = 0,5 Nm3
wartość opałowa
ok. 46 MJ/kg
ok. 92 MJ/m3
ok. 11000 kcal/kg
ok. 22000 kcal/m3
ok. 1 kg/h = 13 kW ok. 1 kW = 0,077 kg/h

Zatem 1 m3 to 3.94 litra gazu - mozna sobie przeliczyć, jak to wychodzi w porównaniu z obecną i proponowaną ceną przez nowego właściciela.

Redrag
13-02-2009, 15:43
:))) Dobre, Bo Ty nie byłes przedstawicielem N.EN'u, więc wcale z nimi nie powiązany :))
Redragu gaspolowy odgapiłeś ogłoszenie, odgapiłeś nawet większość mojego nicka , mylisz się używając w tym momencie czasu przeszłego.
I nadodatek masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem
psułeś moją robotę -nie N.EN-u . Ale ja Ci wyjaśnie moją bo: to ja wymyśliłem,moderowałem itp - nikt mnie do tego nie zachęcał , nie płacił itp.
Oj oj oj

W sprawie nicka niewiele wiesz, czysty przypadek, daleko mi do kopiowania szczególnie Ciebie- wzorować można się na geniuszach. A ja nie miałem zamiaru otwierać nowego tematu, zrobili to moderatorzy usuwając mój wpis z Twojego wątku. Więc hamuj troszkę z ferowaniem wyroków
Wiem więcej niż sobie wyobrażasz, możesz pisać co chcesz o czasie przeszłym, obecnym czy nawet przyszłym... tylko zastanów się dobrze zanim coś napiszesz następnym razem.
I niestety nie zrozumiałeś treści mojej wypowiedzi - wcale się nie dziwie, ignorancja zasłania Ci oczy. Tyle drogi Grzegorzu w twoim temacie. EOT

ppp.j
Z moich informacji wynika ,że warunki jakie otrzymasz będą bardzo podobne do obecnych , nie jestem pewien czy identyczne, lecz pewien jestem iż z perspektywy czasu nie stracisz na tym.
Niestety nie mogę odpowiadać za kolegów którzy są niepunktualni na pewno jednak nie przestraszyli się przepisywania umów czy wyjaśniania warunków nowej umowy. Nie przesadzajmy z tym.

rite
Pragnę Cię uspokoić - daj szanse wyjaśnić sobie przez odpowiedniego dla Twojego terenu człowieka, zasady przejścia z N.EN do Gaspolu. Jestem przekonany ,że otrzymasz satysfakcjonujące Ciebie warunki współpracy. Jeżeli zaś piszesz o gazie to Gaspol proponuję Tobie inny system opłat za gaz- za faktyczne zużycie a nie na raty!! Stąd ustalana cena jest na cały rok właśnie we wrześniu (stała cena a nie cena dnia - jak masz obecnie) i co z tego że masz rabat 49 gr jak okazać się może ,że płacisz o 2 gr więcej niż inni.

Do wszystkich

Dajcie szanse ludziom odpowiedzialnym za informację dotrzeć do Was z nowymi warunkami umów. Nie zastanawiajcie się co Gaspol zrobił źle - przecież jeszcze nic nie zrobił dla Was (dojdziemy zaraz do paranoi ,że samochody maja brudne), zastanówcie się czy przypadkiem nie wcześniej zostaliście wprowadzeni w błąd !!!

rite
13-02-2009, 17:53
rite
Pragnę Cię uspokoić - daj szanse wyjaśnić sobie przez odpowiedniego dla Twojego terenu człowieka, zasady przejścia z N.EN do Gaspolu. Jestem przekonany ,że otrzymasz satysfakcjonujące Ciebie warunki współpracy. Jeżeli zaś piszesz o gazie to Gaspol proponuję Tobie inny system opłat za gaz- za faktyczne zużycie a nie na raty!! Stąd ustalana cena jest na cały rok właśnie we wrześniu (stała cena a nie cena dnia - jak masz obecnie) i co z tego że masz rabat 49 gr jak okazać się może ,że płacisz o 2 gr więcej niż inni.


No właśnie dałem szanse przedstawicielowi wyjasnić całą sprawę. Tylko w tym rzecz, że to nie jest wyjasnianie tylko nabijanie klientów w "butelkę"

Jak możesz pisać, że mogę płacić o 2 gr więcej, jeżeli tankuje gaz w lipcu kiedy jest najtańszy i do tego rabat 0,49 gr to jakim cudem gaspol ma mniejszą cenę jeżeli cena jest ustalana z września, kiedy gaz jest droższy i to bez rabatu, Więc jeżeli wezmiemy cene z poprzedniego września ze strony gaspolu to litr kosztował 2,5 brutto (i tak zaniżyłem cene) czyli wychodzi za metr3 3,86 x 2,50 = 9,65. Tankując w NENie w tym samym czasie licząc nawet za litr 2,59 - 0,49 = 2,10, 2,10 x 3,86 = 8,11 zł. Prosty rachunek i proste wyliczenie i tez mam stałą cenę przez rok bo płacę w ratach bez żadnego oprocentowania.
Też nie wiadomo jak Gaspol przelicza metry sześcienne. Jeden przedstawiciel mówił że metr3 = 3,86 inny że 3,89 więc jak to jest niewiadomo.

Więc nie pisz bzdur, że w Gaspolu jest taniej, bo wy tylko umiecie dobry marketing robić nic więcej. Mam znajomych co mają Gaspol i dokładnie wiem ile płacą w tej telemetri. Co do warunków umowy to załącze zaraz tu kopie którą otrzymałem od Gaspolu i zobaczysz, że to są o wiele gorsze warunki niż w NEN.

redrum
13-02-2009, 18:31
A ja nie miałem zamiaru otwierać nowego tematu, zrobili to moderatorzy usuwając mój wpis z Twojego wątku.Masz racje nie odgapiłeś(moja pomyłka)
A jednak tym gorzej dla Ciebie że chciałeś wykorzystać mój pomysł dla swoich celów nie mając mojej zgody do tego. W tym przypadku wolałbym żebyś odgapił skserował .Pisząc do mnie Grzegorzu powinieneś się też podpisać przynajmniej imieniem.Pisząc drogi --cenie sobie sarkazm,ironie ale troszkę zważając na sytuacje moją osobista i nie tylko , raczej ....oddal się w pośpiechu.
pozdr ol

Redrag
15-02-2009, 17:45
raczej ....oddal się w pośpiechu.


No widzisz kolego nie tak łatwo i nie tak szybko. I szczerze Ci się dziwie,że zabierasz jeszcze głos.

rite
Kiedy czytam Twoje posty przychodzi mi do głowy taka konkluzja:
Podpisałeś umowę na ekstra warunkach, ze znakomita firmą w obecności fantastycznego przedstawiciela z perspektywami na płynące z tego powodu same korzyści. I gdzie dzisiaj jesteś ?? Przed ekranem monitora i wściekasz się na... No właśnie na co ??
Na firmę Gaspol i jej pracowników ??
Firmę która działa na rynku już od 17 lat, firmę budującą przede wszystkim świadomość swoich klientów, firmę która została laureatem trzeciej edycji Ogólnopolskiego Programu Firma Przyjazna Klientowi, zorganizowanego przez Instytut Zarządzania, przy współpracy z firmą badawczą TNS OBOP, firmę która zapewnia wysoką jakość usług i bezpieczeństwo dostaw gazu, firmę wyznaczająca nowe standardy obsługi klienta. Firmę z solidnymi podstawami, firmę która była, jest i zapewne nadal będzie. I jak przy tym wygląda(ł) N.EN

Zastanów się dlaczego ktoś sprzedał Tobie takie "wspaniałe" warunki a dzisiaj już go nie ma !!

PS: Dziękuję w imieniu kolegów i koleżanek z działu marketingu za słowa uznania w sprawie "robienia marketingu" :)

Opos
15-02-2009, 18:23
Jestem coraz bardziej zażenowany poziomem dyskusji, aż ciśnie mi się na usta (klawiaturę) pewna grecka maksyma: "milcz albo mów coś lepszego od milczenia".

Wypowiadają się to dwie strony: ci co gaz chcą kupić i ci co gaz sprzedają. "Gazkupujący" jasno wyrazili swojej oczekiwanie - chcą poznać dalsze kroki jakie Wasza firma (jeżeli prawdą jest, że NEN jest kupiony przez GASPOL to jesteście przedstawicieli tej samej firmy, chyba, że GASPOL nie kupił 100% NEN'u, ale w to nie wierzę, bo jaki miało by to sens, a poza tym po co miało by tego samego Prezesa: http://krs.cors.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000021200 , http://krs.cors.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000170539 ) zamierza podjąć w stosunku do aktualnych klientów NEN.

Jak na razie to robić jeden wielki szum komunikacyjny, z którego nic nie wynika. Jak na razie sytuacja wygląda tak, że każdy klient NEN ma podpisaną umowę, która nakłada obowiązki i prawa na obie strony. GASPOL nabywając NEN (o ile nie był już wcześniej jego właścicielem), przejmuje w 100% umowy NEN i obowiązują one bez zmian.

Możliwe są 4 dalsze scenariusze:
- dla klientów NEN nic się nie zmieni
- klientom NEN zostaną wypowiedziane umowy (generalnie mało prawdopodobne, jednak możliwe, jeśli GASPOL przejął NEN po to aby zniszczyć konkurenta "psującego rynek" niskimi cenami.
- GASPOL wywrze presję lub użyje innych metod aby podpisać umowy na nowych (gorszych warunkach)
- GASPOL zaproponuje umowy korzystne warunki (w to osobiście nie wierzę).

Teraz pozostaje czekać na ruch poszczególnych handlowców czy też szefów sprzedaży w GASPOL'u.

Reasumując ten przydługi wywód, jeżeli panowie macie zamiar dalej urządzać sobie osobiste wycieczki, proponuję założyć nowy wątek. Jeżeli macie informacje i możecie się nimi podzielić to napiszcie je w tym wątku.

Pozdrawiam !

rite
15-02-2009, 18:33
rite
Kiedy czytam Twoje posty przychodzi mi do głowy taka konkluzja:
Podpisałeś umowę na ekstra warunkach, ze znakomita firmą w obecności fantastycznego przedstawiciela z perspektywami na płynące z tego powodu same korzyści. I gdzie dzisiaj jesteś ?? Przed ekranem monitora i wściekasz się na... No właśnie na co ??
Na firmę Gaspol i jej pracowników ??
Firmę która działa na rynku już od 17 lat, firmę budującą przede wszystkim świadomość swoich klientów, firmę która została laureatem trzeciej edycji Ogólnopolskiego Programu Firma Przyjazna Klientowi, zorganizowanego przez Instytut Zarządzania, przy współpracy z firmą badawczą TNS OBOP, firmę która zapewnia wysoką jakość usług i bezpieczeństwo dostaw gazu, firmę wyznaczająca nowe standardy obsługi klienta. Firmę z solidnymi podstawami, firmę która była, jest i zapewne nadal będzie. I jak przy tym wygląda(ł) N.EN

Zastanów się dlaczego ktoś sprzedał Tobie takie "wspaniałe" warunki a dzisiaj już go nie ma !!

PS: Dziękuję w imieniu kolegów i koleżanek z działu marketingu za słowa uznania w sprawie "robienia marketingu" :)



Wcale nie ujmuje Gaspolowi wielu nagród uznania, jeżeli otrzymał takie nagrody to widocznie na nie "zasłużył". :lol:

Nie wściekam się na pracowników gaspolu z tego powodu, że jest u Was drożej.
Chodzi o to, że deliktanie mówiąc oszukujecie klientów. Jeżeli dzwoni przedstawiciel i mówi, że zmieni się jedynie firma obsługująca zbiornik oraz nazwa na fakturze itd. oraz przejście do Gaspolu będzie na tych samych warunkach co w NEN to chyba rozmawiam z poważną dorosłą osobą. Niestety potem w umowie okazuje się co innego, inne warunki umowy, droższy gaz, droższy demontaż to jak to można nazwać jak nie nabijanie klientów w "butelkę". Jak zakładałem zbiornik to również spotkałem się z Gaspolem i niestety przejście z NEN jest na takich samych warunkach co dla nowych klientów. Tylko, że ja za instalację zapłaciłem 100% kosztów, i z jakiego powodu mam teraz płacić tyle samo co klienci nowi, którym musicie od nowa zakładać instalację i przywozić zbiornik, troche nie uczciwe.
Dlatego nigdy nie przejdę do Gaspolu, będzie wówczas musiał zerwać umowę NEN ze swojej winy więc to oni poniosą dodatkowe koszty demontażu. Już spotkałem się z innymi firmami, które potrafią zapewnić takie same warunki umowy co w NEN, więc nie jesteście jedyni na rynku.

Co do NEN, to szkoda, że im nie wyszło, nigdy nie narzekałem co do dostaw gazu, zawsze były w terminie. Nie będę już wnikał jakie były przyczyny rozwiązania firmy.

rite
15-02-2009, 18:36
Opos masz rację, ta rozmowa staję się żenująca.

Redrag zamiast napisać coś konkretnego sieje tylko zamęt, który nic nie ma wspólnego z tematem, chciałbym dowiedzieć się coś konkretnego o tej całej sytuacji, ale widzę, że raczej nic tu konkretnego się nie dowiem.

Pozdrawiam

Waldek i Bozena
16-02-2009, 16:41
@ppp.j opisze całą sytuacje w tematach dotyczacych N.EN. już niebawem. Mam swoje powody.Wstrzymaj się z decyzja jeszcze chwilkę.
pozdr ol

Jaka długa jest ta chwilka? :-?
Czy moźesz ją określić?

tpazyra
17-02-2009, 11:01
Jako klient NEN dołaczę sie do dyskusji

Rozmawiałem dzisiaj z biurem obsługi NEN i dowiedziałem sie że zmniejsza im sie ilosć klientów (myślę że właściciel - GASPOL każe im tak mówić) ale generalnie nie ma problemów z dostawami gazu. Tak jak było dotychczas - przy poziomie 25% należy zamówić dostawę.

Pozdr
Tomek

ps
słówko do redrag'a

Jeżeli uważasz ze firma GASPOL jest tak bardzo przyjazna klientowi to po jakiego grzyba oszukujecie klientów NEN zapweniajac telefonicznie ze dochowacie dotychczasowych warunków umowy N.EN-Klient.
Jeżeli działacie fair to powiedźcie: Sorry klienci NEN teraz jesteśmy włascicielami tej spółki , likwidujemy ja i zapraszamy do GASPOL'u na nowych warunkach.

Jeżeli jesteś przekonany że to klienci mówią nie prawdę o działaniach Waszych przedstawicieli to ja mam propozycję: przyślij do mnie swojego kolegę/koleżankę który obsługuje powiat trzebnicki, woj. dolnoślaskie i chętnie podpisze z nim dokument następujacej treści:
W zwiazku z nabyciem udziałów w firmie NEN przez firmę GASPOL zmienia się dostawca gazu z firmy NEN na GASPOL. pozostałe warunki umowy pozostają bez zmian.

ps 2
dajmy czas Redrum'owi do poczatku marca :wink:

Opos
17-02-2009, 19:34
Mam jeszcze jedno pytanko: z KRS wynika, że GASPOL jest właścicielem N.EN od sierpnia, a może nawet i lipca 2008 roku. Jeśli to prawda, a nie podejrzewam, aby KRS kłamał, to cała ta dyskusja nabiera jeszcze większego smaczku.

Czy, któryś z Panów coś mógłby na ten temat powiedzieć ?

gazio
18-02-2009, 08:52
Z KRS-u wynika że prezesem NEN-u od dość dawna był prezes Gaspolu. Zmiana właściciela mogła nastąpic później. (Chyba że czegoś nie doczytałem).
Pal Larsen (tak jak sądziłem wcześniej) nie potrafił rozbujać firmy (bylo to trudne, bo na rynku jest dużo firm tej branży) i niemcy powiedzieli sobie dość!!!

ppp.j
20-02-2009, 08:32
Mam jeszcze jedno pytanko: z KRS wynika, że GASPOL jest właścicielem N.EN od sierpnia, a może nawet i lipca 2008 roku. Jeśli to prawda, a nie podejrzewam, aby KRS kłamał, to cała ta dyskusja nabiera jeszcze większego smaczku.

Czy, któryś z Panów coś mógłby na ten temat powiedzieć ?

I od tego mniej więcej czasu rozpoczęły się moje problemy z rozliczaniem za gaz.
Mam odczyt z przesyłem radiowym na liczniku oraz wystawiłem N.EN upoważnienie na obciążanie mojego konta. Jak zwykle przestałem się interesować rozliczeniami dbając tylko by była odpowiednia ilość pieniędzy na koncie. Nagle przychodzi informacja podpisana przez Kancelarię Biegłych Rewidentów z firmy Audyt że zalegam z opłatami za trzy miesiące. Sprawdziłem rzeczywiście od trzech miesięcy nie potrącano mi opłat. Zadzwoniłem i poprosiłem by wyrównali w miesięcznych ratach i tak się stało. Wczoraj dostaję ponowną notę wystawioną przez Panią Agnieszkę Panasiewicz że nie zanotowano kolejnej wpłaty a przecież nic się nie zmieniło, no może za wyjątkiem większego bałaganu w N.ENie. Upoważnienie na obciążanie konta pozostało, żadnej zmiany umowy nie podpisywałem więc trochę nie rozumiem w czym jest problem od strony N.EN. Firma coraz mniej mi się podoba.

ppp.j
20-02-2009, 23:24
Sprawdziłem w banku - przekazy poszły. Zadzwoniłem do księgowości N.EN i okazało się że nastąpiła pomyłka w księgowości i pieniądze wpłynęły. Ale monit został wysłany. :evil:

Opos
21-02-2009, 06:27
Niestety zdarza się to często.

Zastanawia mnie milczenie kolegów z NEN i GASPOL'u. Napiszcie chociaż kiedy coś się dowiemy lub że nic już więcej nie napiszecie w tym temacie.

tpazyra
23-02-2009, 09:06
Cytat ze strony Gapolu:
"Gaspol jako jedyny spełnił wysokie wymogi jakościowe, logistyczne i finansowe stawiane przez VNG i w 2008 roku zakupił 100 % udziałów w N.EN. stając się jego właścicielem. Równocześnie przejął prawa i obowiązki wynikające z umów zawartych z klientami na realizację dostaw gazu. "

Czyli Gaspol zobowiązał sie do realizacji umów jakie podpisaliśmy z NEN !!

Dobrze wiedza ze klienci NEN mają korzystną cenę gazu próbują różnymi "mykami" przeciągnąć ich do Gaspolu.

Myślę że nie powinnśmy zmieniać naszego status quo - mamy ważne umowy z firmą NEN, więc niech NEN w dalszym ciągu dostarcza nam gaz, a ze właścicielem NEN jest Gaspol to jakby nic nas nie powinno obchodzić.

ziemo
23-02-2009, 20:53
I jest dokładnie tak jak twierdzi tpazyra!
Do mnie tez zadzwonił ktoś z Gaspolu i powiedział, że "muszę" podpisać z nimi umowę, a ponieważ nie lubię "musieć", zadzwoniłem do ich biura i zapytałem na jakiej podstawie tak twierdzą. I Miła Pani powiedziała, że nie tylko nic nie muszę, i że mogę zostać w NEN, i w dodatku przeprosiła za zachowanie ich pracownika!

PS Gaz tankowałem w połowie stycznia, faktura z NEN, rabat jak na umowie

pobik
03-03-2009, 20:26
U mnie ma byc przedstawiciel Gazpolu w czwartek, ciekawe jaka będzie miał umowę. Jak cos inaczej bedzie to nie podpisuję.
pozdro

tpazyra
04-03-2009, 12:17
Witam

Ciekawe - do mnie też dzwonił przedstawiciel z GASPOLU :D :D :D :D :D .

W zasadzie jego telefon sam wywołałem - po prostu zamówiłem gaz w NEN.
Ale po kolei:

Ok 2 tygodnie temu szwagier (którego namówiłem na NEN :) ) zamówił dostawę gazu. Zamówienie zostało przyjetę.
Po tygodniu telefon - jutro dostawa; super; tylko że nie dojechała - auto pojechało podobno do miejscowości o tej samej nazwie tylko oddalonej o 80 km :D ,
W kolejnym tygodniu telefon - jutro dostawa; super; tylko że nie dojechała - auto się popsuło
W kolejnym tygodniu telefon - jutro dostawa (a dokładnie dzisiaj); super; tylko że nie dojechała a w zamian informacja - Jak Pan podpisze umowę z Gaspolem to dostarczymy - a stan gazu spadł do 20% i nóż na gardle....
Dzisiaj ma przyjechać do szwagra przedstawiciel GASPOLU :evil:

Majac na uwadze powyższe oraz stan gazu ok 30-35% zadzwoniłem dzisaj do NEN.
Pani grzecznie przyjęła zamówienie - poprosiłem o mailowe potwierdzenie przyjecia zamówienia, na moje pytanie czy na pewno to NEN a nie GASPOPOL dostarczy odpowiedziała twierdząco. Wiec postanowilem ująć sie za szwagrem i zapytałem dlaczego w jego przypadku tak długo zwlekali - usłyszałem że za późno zamówił i teraz są pod ściana i muszą skorzystać z GASPOLU. Pochawaliła :D :D :D moja decyzję o zamówieniu gazu przy stosunkowo dużej ilosci w butli

Nie minęło 30 min - tel od przedstawiciala z GASPOLU - warunkiem dostawy gazu jest podpisanie z nimi umowy. Gdy odpowiedziałem że mam podpisana umowę z NEN i tylko z nimi moge rozmawiać o dostawie - usłyszałem że firmy NEN już nie ma :D :D :D. Gdy odpowiedziałem mu ze mówi nie prawdę trochę sie zmieszał. Odpowiedział że no jeszcze istnieje ale gazu nie dostarcza. Przez tel zapewnionił że warunki zakupu nie zmienia się tzn rabat liczony od ceny w rzeczpospolitej z tygodnia tankowania, zminia sie - termin wypowiedzenia umowy na 3 m-c oraz forma płatości - telemetria lub raty.

Po czym zadzwoniłem ponownie do NEN - pani ponownie mnie zapewniła ze podpisanie umowy z GASPOLEM jest dobrowolne, próbowała do tego podpisania mnie namówić. Twierdziła ze GASPOL dostarcza w ciągu 72 h natomiast oni mają dłuższy termin realizacji. Na moje pytanie - co bedzie jezęli w ciau 2 tygodni nie dostarczą a mnie zaczni kończyc sie gaz - odpowiedziaął ze nie ma takiej opcji zeby tak długo zwlekali z dostarczeniam.

Przed chwila dostałem mailowe potwierdzenie przyjecia zamówienia. Zobaczymy jak będzie.

ps. 1
Czy ktoś z okolic Wrocławia potrzebuje zatankować butelkę - to moze zrobimy grupowe zamówienie i nie bedą mogli powiedzieć ze mają mało osób zainteresowanych zakupem

ps. 2
Szwagier rozmawiał z Rzecznikiem Praw Konsumenta - NEN ma obowiązaek dostarczyc nam gaz i nie mają prawa zmuszac nas do podpisania umów z GASPOLEM. - moze byśmy napisali jakąś zbiorową skarge ?? ??

ps.3
NEN twierdzi ze nie może dostarczać gazu bo zmieniły sie przepisy celno-skarbowe. Tylko dziwne, ze oficjalnie nie podadzą tej informacji

ziemo
04-03-2009, 20:22
tpazyra,

Widzę, że Ciebie też Gaspol irytuje :evil:
Do mnie przedstawiciel zadzwonił po raz 3 i znowu jęczał, że przecież oni oferują takie same warunki i większy rabat i że to wszystko jest dla mojego dobra. Kazałem przysłać umowę (myślę sobie, może przez pomyłkę prawdę mówi), o dziwo umowę przysłał, oczywiście bez cen i rabatów i oczywiście N.EN jest lepszy w jednym, podstawowym punkcie: cenie ustalanej na podstawie Rzeczpospolitej, a nie widzimisie Gaspolu i "ekonomicznych przesłanek wymagających dokonania odpowiedniej korekty cen". Nie ma siły: zgodnie z Kodeksem Cywilnym i wynikającymi z niego uregulowaniami prawnymi przejmując kontrolę nad N.EN Gaspol przejął też prawa i obowiązki wynikające z umów zawartych z klientami, tak więc jest zobligowany do ich realizacji. Miotają się jak chomiki po klatce, bo nie pasują im kleinci z N.EN z cenami ustalanymi przez rynek, a nie Gaspol. A do tego te prymitywne metody manipulacji, których próbują przedstawiciele handlowi :P

tpazyra
05-03-2009, 11:12
ziemo
masz racje troszkę mnie irytuje...
Irytyuje mnie to co kilka postów wyżej wypisuje gaspolowiec:


Firmę która działa na rynku już od 17 lat, firmę budującą przede wszystkim świadomość swoich klientów, firmę która została laureatem trzeciej edycji Ogólnopolskiego Programu Firma Przyjazna Klientowi, zorganizowanego przez Instytut Zarządzania, przy współpracy z firmą badawczą TNS OBOP, firmę która zapewnia wysoką jakość usług i bezpieczeństwo dostaw gazu, firmę wyznaczająca nowe standardy obsługi klienta.

Skoro są firmą przyjazna klientowi do jasnej cholery dlaczego ich oszukują, dlaczego zmuszają nas do podpisania gorszych umów pod płaszczykiem zmiany nagłówka.
Skoro są fair to niech graja jasno - kupiliśmy NEN, który chcemy zlikwidować -szanowny kliencia albo podpisujesz umowę na naszych warunkach albo dziękujemy za współpracę.

Jeżeli nie dostarczą mi gazu na warunkach jakie mam w umowie z NEN do końca przyszłego tygodnia to składam skargę w UOKiK.

tpazyra
05-03-2009, 20:08
pobik

daj znać jak po spotkaniu z Gaspolem; jakie warunki Ci zaproponował, czy podpisałeś umowę ?

Qgiel
05-03-2009, 21:17
Skoro są firmą przyjazna klientowi do jasnej cholery dlaczego ich oszukują, dlaczego zmuszają nas do podpisania gorszych umów pod płaszczykiem zmiany nagłówka.
Skoro są fair to niech graja jasno - kupiliśmy NEN, który chcemy zlikwidować -szanowny kliencia albo podpisujesz umowę na naszych warunkach albo dziękujemy za współpracę
Tu nie liczy sie gra fair i takie tam dyrdymały, tylko klient, którego jeśli już się ułowi, to najczęściej na dłużej i przywiąże się go do swojego gazu.
Może ktoś napisać po ile w Gaspolu liczą za m3 w telemetrii ?

ziemo
05-03-2009, 22:19
Uwaga, będę się chwalił:
Pan Przedstawiciel napisał: "Jak Pan widzi warunków nie zmieniamy ale decyzja pozostaje po Pana stronie". A więc mamy przyznanie się i to na piśmie, pracownika Gaspolu, że jakiekolwiek zmiany naszych umów są całkowicie dobrowolne i nikt Nas drodzy klienci NEN-u zmusić do podpisania czegokolwiek nie może. :D

PS Redrag: masz rację podpisałem dogodną dla mnie umowę z profesjonalnym przedstawicielem. I gdzie jestem? Przed monitorem, świetnie bawiąc się opisując bezsilne starania Twoich kolegów o zdobycie podpisu. Zwróć uwagę, że większość postów w tym wątku dotyczy braku profesjonalizmu Gaspolu i jego pracowników. Osoba, która próbowała ze mną rozmawiać przynosi wstyd Gaspolowi.

admiro
05-03-2009, 22:26
[quote]
Może ktoś napisać po ile w Gaspolu liczą za m3 w telemetrii ?

9,38 zł brutto

jayzet71
06-03-2009, 21:52
hehehe :)
muszę przyznać, że bawi mnie ten wątek i podejrzenia, którymi się dzielicie między sobą. Kiedyś rozmawiałem z P. Redrum o instalacji, ale zdecydowałem się na Gaspol. Moja siostra z kolei wybrała NEN i dzisiaj też jest klientem Gaspolu.
O dziwo, przedstawiciel dokładnie słowo w słowo przepisał jej do umowy warunki ustalające cenę wg. Rzeczpospolitej i to bez jej wiedzy (siostra nawet nie sprawdzała). Kupiła gaz w Gaspolu i uwaga : jej cena była 2 grosze za litr wyższa niż cena, która ja płaciłem ostatnio.
Jak to możliwe?? Ceny w Rz. nie są cenami, które Gaspol proponuje swoim klientom.
Nabici w butelkę zostaliście Państwo, ale podpisując umowy z NEN. Nie dziwię się, że wyrolowaliście się sami :) :)
Nie wierzycie samym sobie, co można wywnioskować z Waszej dyskusji.
Chcę zauważyć, że większość wypowiedzi jest od osób, które nie spotkały się a przedstawicielem Gaspolu, a stoją na stanowisku że nie mogą podpisać umów na warunkach jakie mają zagwarantowane przez NEN. Polskie piekiełko.
Gorąco pozdrawiam.

metis_ps
07-03-2009, 04:11
Witam,
Ja rownież jestem klientem NEN-u...Jestem juz po jednym spotkaniu z przedstawicielem z Gaspolu i trzech rozmowach telefonicznych. Z przykrością potwierdzam fakt, że podczas pierwszej rozmowy telefonicznej mówiono mi, że umowa bedzie taka sam jak z NEN tylko bedzie w niej figurowal Gaspol. Po spotkaniu z przedstawicielem okazalo sie ze umowa jest "prawie" taka sama.... Nie mogłem rozlozyc płatnosci na 12 rat i cena miala byc ustalana z rabatem od ceny gaspolu. Pan mnie probowal przekonywac, ze ta cena Gaspolu jest niższa niz ta publikowana w Rzeczpospolitej, ale nawet jezeli tak jest teraz to jaka mamy gwarancje ze tak bedzie za miesiac czy rok??? Dlatego tez z uwagi na te dwie "drobne" różnice nie zdecydowalem sie na podpisanie umowy z Gaspolem. Problem, który sie niestety pojawil to ten ze juz blisko 3 tyg. temu zamówiłem gaz i jak do tej pory go nie mam.....Początkowo próbowano mi wmowic ze mam zaległości w opłatach co jest wierutna bzdura i po 2 dniach NEN przyznal, że to ich bład. Po tym wszystkich wykonalem jeszcze 3 kolejne telefony z pytaniem czy moje zamowienie zostalo przyjete i oczywiscie mowiono, ze tak i ze dziwne ze jeszcze nikt do mnie nie przyjechal i ze sprawa zostanie pilnie wyjasniona (poraz kolejny). W tej chwili mam juz tylko okolo 10% gazu i nie wiem co mam robić. Czyżby NEN i GASPOL uczyli sie od naszych sąsiadów za wschodniej granisy stosując szantaż energetyczny aby osignąć cele polityczne????? Nieładnie!!!!W najgorszym wypadku bede zmuszony probowac zatankowac na wlasna reke o ile to sie okaze w ogole możliwe przy tak małych ilościach a swoją drogą sprawa bedzie sie musial zainteresować prawnik bo taki sposób postępowania na pewno nie jest zgodny z umową a tym samym z polskim prawem!!!

amber
07-03-2009, 06:28
Witam
Ja dla odmiany jestem klientem Gaspolu od kilku lat i zanim podpiszecie umowę z tą firmą mogę Wam zagwarantować że co roku będziecie mieli podwyżkę cen
gazu i to znaczne .

siwy z gosławic
07-03-2009, 17:54
A ja mam to szczęście że do nenu nie mogę się dodzwonic ani nikt od nich nie dzwoni do mnie. I całą sprawę dowiedziałem się z tego wątku :D
Generalnie zmieniło się u mnie to że zamiast faktury dostawac na emaila, które i tak mi przepadły po awarii dysku to dostaję faktury pocztą. Jest pod spodem taka notatka że nie zapłaciłem ostatniej faktury ale ją zapłaciłem. Dostałem też pocztą jakieś zawiadomienie o akcyzie że muszę złożyc do US i właśnie w tej sprawie do nich chcę zadzwonic ale jakoś mi się nie udaje.

Może wiecie czy muszę składac to w US skoro jestem zwykłym człowiekiem :) i nie prowadzę działalności ?

W zbiorniku mam ok 70% i cenę ważną do maja, potem liczę na niższą skoro ropa staniała :D A jak nie to zakręcę sobie kurek bo z gazu ja nie muszę korzystac. Trzeba też pomyślec o założeniu LPG do mojego dislla i przywozic gaz do domu :D 3,94 x 1,60zł =6,30 zł m3.i z akcyzą, może obiad będzie lepiej smakował :D

Podsumowując do tej pory jestem z NEN zadowolony i żadnych nowych umów nie podpisuję ale liczę na niższą cenę na przyszły rok.

ziemo
07-03-2009, 22:34
hehehe :)
muszę przyznać, że bawi mnie ten wątek i podejrzenia, którymi się dzielicie między sobą. Kiedyś rozmawiałem z P. Redrum o instalacji, ale zdecydowałem się na Gaspol. Moja siostra z kolei wybrała NEN i dzisiaj też jest klientem Gaspolu.
O dziwo, przedstawiciel dokładnie słowo w słowo przepisał jej do umowy warunki ustalające cenę wg. Rzeczpospolitej i to bez jej wiedzy (siostra nawet nie sprawdzała). Kupiła gaz w Gaspolu i uwaga : jej cena była 2 grosze za litr wyższa niż cena, która ja płaciłem ostatnio.
Jak to możliwe?? Ceny w Rz. nie są cenami, które Gaspol proponuje swoim klientom.
Nabici w butelkę zostaliście Państwo, ale podpisując umowy z NEN. Nie dziwię się, że wyrolowaliście się sami :) :)
Nie wierzycie samym sobie, co można wywnioskować z Waszej dyskusji.
Chcę zauważyć, że większość wypowiedzi jest od osób, które nie spotkały się a przedstawicielem Gaspolu, a stoją na stanowisku że nie mogą podpisać umów na warunkach jakie mają zagwarantowane przez NEN. Polskie piekiełko.
Gorąco pozdrawiam.

Może zamiast śmiać się z ludzi spróbujesz zacząć czytać tekst ze zrozumieniem treści? Od dłuższego bowiem czasu nie dyskutujemy tu o cenie, czy różnicy na poziomie 2 gr, ale o zasadach, które naszym zdaniem obowiązują w biznesie i sposobie traktowania klienta przez Gaspol
Wszyscy, którzy "dają się nabijać w butelkę i nie wierzą sami sobie" byliby Ci z pewnością wdzięczni, gdybyś przestał nas oceniać.
No i gratuluję siostry, która nie czyta tego co podpisuje. naprawdę mi przykro :(

PS Darmowa porada prawna dla tych, którym kończy się gaz, a Gaspol uzależnia dostawę od podpisania umowy: zgodnie z polskim prawem od każdej umowy można odstąpić w ciągu 10 dni od jej podpisania, a więc podpisujecie, tankujecie i przed upływem ustawowego terminu odstępujecie od umowy

tpazyra
09-03-2009, 12:38
ziemo

fajnie tankujemy, mamy gaz tylko hm .... co ze zbiornikiem, co z dzierżawą

Przeglądałem (niestety niezbyt dokladnie) piątkową Rzeczpospolitą i publikują tam cennik GASPOLU - może dlatego przedstawiciele GASPLU proponuja nam, klientom NEN, zapis mówiący o przeniesieniu dotychczasowych rabatów od cen publikowanych w Rzeczpospolitej

I kolejna wątpliwość: co bęzie jeżeli Rzeczpospolita przestanie publikowac ceny gazy ????

Tomek

ps. Przed chwilą dzwoniła miła Pani z NEN (hm czy NEN??. tak sie przedstawia, ale w adresie mailowym [email protected]) - jutro będzie dostawa gazu :o

ziemo
09-03-2009, 16:46
Ale kto powiedział, że rozwiązujesz umowę z N.EN?
Daj znać czy udało się zatankować

tpazyra
10-03-2009, 11:06
NEN zatankował mi dzisiaj zbiornik !!!!!!

No może nie NEN - cysterna była GASPOLU, aczkowliek nie podpisywałem z nimi umowy.

Do szwagra, którego perypetie wyzej opisałem też gaz dojechał.

ALE dostaliśmy tylko po 1000l - podobno NEN'owi udało się "wydębić" od GASPOLU tylko 3000l i obdzielili po równo 3 klientów.

Póki co mam ok 70-75% więc na troche starczy, zobaczymy jak sie rozwiaze sytuacja z przeniesieniem naszych umów, ew moze REDRUM coś nam zaproponuje

Pozdr
Tomek

ziemo
10-03-2009, 11:32
Gratuluję,
Ciekawe tylko co knują z tym gazem i dlaczego tylko 1000l, jeżeli są jedną firmą powinni budować sprzedaż.
Do mnie dzwonił wczoraj Pan Przedstawiciel, powiedział, że przyjęli do wiadomości, że nie podpiszę umowy, chce tylko spisać stan zbiornika i numery seryjne. Zastanawiam się po co mu to i czy go wpuścić? Jakoś mu nie ufam :evil:

tpazyra
10-03-2009, 12:37
Ciekawe - do mnie też chciał wczoraj przyjechać przedstawiciel i własnie spisać nr gazomierza. Odwołałem spotkanie.
Przeciez te dane pownny być w dokumentacji NEN

A tankują tylko 1000l bo prawdopodobnie GASPOL nie może dostarczać ze swoich składów celnych do klientów innych firm. Pani z infolini tłumaczyła mojemu szwagrowi (przypomnę - prawie miesiac zwodzili go z dostawą) że zmieniły się jakieś przepisy celno-skarbowe i czekaja na nowe pozwolenia.

Myślę że GASPOL przełknał gorzką pigułkę i pogodził sie ze tak łatwo do nich nie przejdziemy ale chciałby chociaż dostarczać ze swoich składów.

Nie znam przepisów ale moze w przypadku sprzedaży gazu do klientów innych firm muszą płącić jakieś podatki./cła

Pozdr
Tomek

ziemo
10-03-2009, 13:43
Dobra, zrobię tak samo i go nie wpuszczę, numery seryjne mają faktycznie w papierach, a stan gazu nie powinien ich obchodzić dopóki płacę
Co do 1000 l, to sprawdzę, jak będę zamawiał, poczekam, aż zbiornik zejdzie do 40% i zadzwonię
Zobaczymy
Swoją drogą, zabawa jest przednia :lol:

jayzet71
10-03-2009, 21:09
Gratuluję,
Zastanawiam się po co mu to i czy go wpuścić? Jakoś mu nie ufam :evil:
:)

Moje spostrzeżenie o dziwnych lękach się potwierdzają. Bo co wyniesie zbiornik na plecach?
Normalne jest, że jak ktoś coś kupił to chce zobaczyć stan techniczny czy coś w tym stylu - wiesz jakaś inwentaryzacja środków trwałych.
Co ty się tak boisz? A jakby tak NEN chciał obejrzeć zbiornik i coś tam pospisywać wpuścił byś ich?

ziemo
10-03-2009, 21:29
Gratuluję,
Zastanawiam się po co mu to i czy go wpuścić? Jakoś mu nie ufam :evil:
:)

Moje spostrzeżenie o dziwnych lękach się potwierdzają. Bo co wyniesie zbiornik na plecach?
Normalne jest, że jak ktoś coś kupił to chce zobaczyć stan techniczny czy coś w tym stylu - wiesz jakaś inwentaryzacja środków trwałych.
Co ty się tak boisz? A jakby tak NEN chciał obejrzeć zbiornik i coś tam pospisywać wpuścił byś ich?

Tak, bo obliguje mnie do tego umowa, którą z nimi podpisałem. Biorąc pod uwagę standard pracy Gaspolu, nie wykluczam próby wyniesienia zbiornika na plecach, albo innych niecnych działań.
Dla mnie wystarczyłoby magiczne słowo "proszę" i wyjaśnienie celu wizyty, choćby dotyczące inwentaryzacji śr trwałych. Ale podstawą po fuzji dwóch firm jest oficjalna informacja o tym fakcie, którą należy przesłać klientom.
jayzet71 - już znam straszn prawdę - pracujesz w Gaspolu :o

Opos
10-03-2009, 21:55
U mnie na razie cisza.
Przychodzą tylko informacje o niezapłaconych fakturach, które są zapłacone :)

ebziuk
11-03-2009, 00:42
Stan na 13 marca 2009

netto /brutto
BP 2,12/2,59
Gaspol 2,11/2,57
Shell 2,12/2,59

czyli tak naprawdę walczę o swój rabat czyli 0,4 PLN na litrze netto.

tpazyra: dziękuję za korektę, podane wcześniej ceny istotnie dotyczyły
paliwa propan/butan

metis_ps
11-03-2009, 08:31
A ja pomimo codziennych telefonów i prosb o zatankowanie i o wyslanie potwierdzenia złożonego zamowienia na emaila ciagle nic nie dostaje. Poziom gazu ponizej 10%. A pierwsze zamowienie złożyłem jak bylo 35%. Wczoraj napisalem oficjalne pismo, że jak gaz mi sie skonczy to wszelkimi kosztami wynikającymi ze szkód powstalymi z braku gazu zamierzam obciążyć N.EN i bede tego dochodzil na drodze prawnej. Jestem zażenowany cala tą sytuacją......

tpazyra
11-03-2009, 09:32
Gratuluję,
Zastanawiam się po co mu to i czy go wpuścić? Jakoś mu nie ufam :evil:
:)

Moje spostrzeżenie o dziwnych lękach się potwierdzają. Bo co wyniesie zbiornik na plecach?
Normalne jest, że jak ktoś coś kupił to chce zobaczyć stan techniczny czy coś w tym stylu - wiesz jakaś inwentaryzacja środków trwałych.
Co ty się tak boisz? A jakby tak NEN chciał obejrzeć zbiornik i coś tam pospisywać wpuścił byś ich?

yazet71
to że GASPOL nabył udziały w spółce NEN Nowa Energia Sp. z o.o. to nie znaczy że każdy pracownik firmy Gaspol ma prawo robić inwentaryzację sprzętu bedącego własnosćią NEN a nie Gaspolu. Przypomnę Ci ze póki co to są dwa oddzielne podmioty gospodarcze. My mamy umowę z NEN a nie Gaspolem. Gaspol nie jest dla mnie żadnym partnerem do rozmów.
Oczywiscie bez problemów wpuszczę osobę posiadajacą upoważnienie z firmy NEN do przeprowadzenia inwentaryzacji - ale nigdy przedstawiciela handlowego innej firmy.
Zgodnie z zapisami umowy z NEN, która mnie obowiązuje, mam obowiazek współpracy wyłacznie z firmą NEN !!!!



Stan na 6 marca 2009
średnia z Rzczplitej - 2,04 brutto, minus moja zniżka w N.EN = 1,64
Gaspol - 2,57 brutto.
Czyli na tankowaniu 2 tysie w plecy.

Ebziuk mam prośbę czy mozesz sprawdzić czy cena 2,04 była faktycznie brutto bo przeglądałem niezbyt dokładnie ale wydawało mi sie ze na dole był dopisek hurtowa cena netto (interesuje mnie Wrocław)
A moze udałoby Ci wrzucić scan - myslę że przydałby sie forumowiczom.
Czy tą średnia cenę można znaleźć tylko w wydaniu papierowym ?? - czy jest może jakieś archiwum??

Pozdr
Tomek

Ps.
Drobna rada- składajcie zamówienia wyłacznie na pismie z żądaniem potwierdzenia przyjeciazamówienia. dodoatkowo podałem stan zbiornika. Ja swoje wysłałem na 2 adresy : jeden podany telefonicznie od Pani z któą rozmawiałem a drugi do wiadomosci: [email protected];

ebziuk
11-03-2009, 11:24
Ebziuk mam prośbę czy mozesz sprawdzić czy cena 2,04 była faktycznie brutto bo przeglądałem niezbyt dokładnie ale wydawało mi sie ze na dole był dopisek hurtowa cena netto (interesuje mnie Wrocław)
A moze udałoby Ci wrzucić scan - myslę że przydałby sie forumowiczom.
Czy tą średnia cenę można znaleźć tylko w wydaniu papierowym ?? - czy jest może jakieś archiwum??



Podaje linke do żródła: http://www.orlengaz.pl/notowania.php

Czy mogę prosić na priva o numery kontaktowe pod którymi udaje się nawiązać kontakt z N.EN?
Mam 20% i nie udaje mi się nawiązać kontaktu z N.EN w sprawie tankowania.
Numery, któe miałam podane milczą, lub są poza zasięgiem.

Kontakt z Gaspolem mam umówiony pod koniec tygodnia.
Opcja po rozmowie tel jest taka:
nic się nie zmienia poza przejście z 12 rat na telemetrię.
I jeżeli zapisy w umowie to potwierdzą to OK, przejście na telemetrię łykam.
Dostałam papiery tak jak prosiłam elektronicznie, oczywiście same wzorce,
bez konkretnej oferty.
Posłuchamy, zobaczymy co ma Gaspol do zaoferowania.

Równolegle chcemy rozmawiać z Baltic Gazem.
Czy ktoś z Was już rozmawiał z konkurencją?

Dam znać i proszę Was również o feedback z negocjacji :)

a może ktoś z Was odpowiedziec mi na pytania:
1. Czy Gaspol jako 100% właściciel N.EN może zatankować bańkę N.EN?
2. Jeżeli nie, to jaka jest podstawa prawna?
Mój Pan Konsultant miotał coś o przepisach akcyzowych ale bez konkretów.

pozdrawiam
eBziuk

Opos
11-03-2009, 11:57
Do mnie w listopadzie przyjechała cysterna GASPOLU. Nic nie było mowy o akcyzie itp. Po prostu zatankowali i pojechali.

tpazyra
11-03-2009, 13:16
Podaje linke do żródła: http://www.orlengaz.pl/notowania.php



Nie wiem czy mam rację, ale jeżeli Orlengaz to chyba propan-butan a my mamy propan, którego cena jest wyższa

Tomek

ps.
info o telefonie poszło na priw

ziemo
11-03-2009, 21:10
ebziuk,
Jak pisałem wcześniej: zgodnie z Kodeksem Cywilnym i wynikającymi z niego uregulowaniami prawnymi przejmując kontrolę nad N.EN Gaspol przejął też prawa i obowiązki wynikające z umów zawartych z klientami, tak więc jest zobligowany do ich realizacji.

I zwróć uwagę na punkt umowy, który umożliwia im dowolną zmianę ceny

PS Czy jest z nami ktoś z okolic Poznania?

bimbelt
12-03-2009, 10:17
Nie taki diabel straszny. U mnie chyba byl bardziej kompetentny przedstawiciel Gaspolu (a raczej byla, bo to kobieta).

Umowe podpisalem na takich samych warunkach jak w NEN, tj. 49 gr brutto rabatu na litrze. Na telemetrie sie nie zgodzilem, bo bylaby na warunkach ogolnych Gaspolu, wiec drozej.

Jedyne co sie zmienia na niekorzysc, to platnosc ratalna. W N.EN. naleznosc byla rozbita na 12 nieoprocentowanych rat, co bylo super ukladem z mojego punktu widzenia. Gaspol pozwala rozbic na maksymalnie 4 raty, kazac sobie za to placic +5gr na litrze.

bimbelt
12-03-2009, 10:19
Aha, jako podstawa wyliczenia ceny gazu mam w umowie zapisana Rzeczpospolita, wiec cena pozostaje bez zmian.

tpazyra
12-03-2009, 13:54
Aha, jako podstawa wyliczenia ceny gazu mam w umowie zapisana Rzeczpospolita, wiec cena pozostaje bez zmian.


bimbelt napisz prosze dokładnie jaki masz zapis odnosnie rabatu.
piątkowa Rzeczpospolita publikuje także cennik GASPOL'u wiec de facto możesz mieć rabat od ich cennika

Tomek

tpazyra
12-03-2009, 13:57
Cytat ze strony www.gaspol.pl

"Gaspol odkupił segment instalacji przydomowych od Orlen Gazu. Transakcja jest elementem strategii rozwoju Spółki.
Umowa została podpisana 11 marca. Na jej mocy Gaspol stał się właścicielem zbiorników i tym samym przejmie realizację dostaw gazu do Klientów. Dla dotychczasowych odbiorców oznacza to zmianę dostawcy, ale nie warunków handlowych przez co najmniej 12 miesięcy. Wyjątkiem są oczywiście zmiany, które będą korzystniejsze dla Klienta od obecnie obowiązujących, np. dodatkowe akcje promocyjne."

Ale jaja....
Rośnie nam kolejny quasi monopolista

ziemo
12-03-2009, 18:05
tpazyra,
Cóż za czujność :D
Jak Gaspol przejmie PGNIG zacznę się bać :o

tpazyra
13-03-2009, 15:13
Ponizej scan z dzisiejszej Rzeczpospolitej z cenami gazu.



http://images39.fotosik.pl/79/fd1fb8a01424e7cdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fd1fb8a01424e7cd)

rite
14-03-2009, 09:56
Nie taki diabel straszny. U mnie chyba byl bardziej kompetentny przedstawiciel Gaspolu (a raczej byla, bo to kobieta).

Umowe podpisalem na takich samych warunkach jak w NEN, tj. 49 gr brutto rabatu na litrze. Na telemetrie sie nie zgodzilem, bo bylaby na warunkach ogolnych Gaspolu, wiec drozej.

Jedyne co sie zmienia na niekorzysc, to platnosc ratalna. W N.EN. naleznosc byla rozbita na 12 nieoprocentowanych rat, co bylo super ukladem z mojego punktu widzenia. Gaspol pozwala rozbic na maksymalnie 4 raty, kazac sobie za to placic +5gr na litrze.


Przecież z tego wynika, że nie podpisałeś umowy na tych samych warunkach. Zgodziłeś się na to, żeby płacić dodatkowe 5 gr za litr i nie masz rozłożone na 12 rat. Czemu tak szybko zgodziłeś się na takie warunki. Naprawdę trzeba walczyć o swoje a nie tak łatwo się poddawać. Byłem u prawnika i gaspol nic na siłe nie może zrobić, to my jesteśmy górą, gdyż Gaspol odkupując NEN musi przejąć warunki umów klientów. Próbują kombinować, żeby jak najwięcej klientów przepisać na gorszych warunkach i widzę, że się im udaje.

Przecież na dzień dzisiejszy nie ma co się spieszyć z podpisaniem nowej umowy. Przecież NEN nadal dostarcza i musi dostarczać gaz według umowy.

Ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z tej umowy Gaspolu. Ciekawe czy masz taki sam cennik demontażu i czy nie wpisała ci gdzieś limitu zuzycia gazu.

Waldek i Bozena
14-03-2009, 12:56
Gaspol sam powierdza przejęcia umów od NEN

http://www.gaspol.pl/pl/aktualnosci.php?cnid=2&nid=226

Biuro prasowe

2009-02-19 | Biuro prasowe

Gaspol S.A. przejął udziały w N.EN.
Gaspol jako jedyny spełnił wysokie wymogi jakościowe, logistyczne i finansowe stawiane przez właściciela N.EN. i w 2008 roku zakupił 100 % udziałów w N.EN. Nowa Energia.

N.EN rozpoczął swą działalność w 2005 roku jako część niemieckiego koncernu VNG - dystrybutora gazu ziemnego. Na koniec 2007 roku zarząd VNG – właściciela N.EN. ogłosił nową strategię opierającą się na koncentracji sił w branży dystrybucyjnej gazu ziemnego, zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Wszystkie działalności nie związane bezpośrednio z gazem ziemnym zostały sprywatyzowane lub zmieniły właścicieli. W wyniku tego rozpoczęto poszukiwanie wiarygodnych i stabilnych firm, które przejmą zobowiązania wobec klientów N.EN., które będą gwarantem jakości towarów i usług dla klientów N.EN. w Polsce.

Gaspol jako jedyny spełnił wysokie wymogi jakościowe, logistyczne i finansowe stawiane przez VNG i w 2008 roku zakupił 100 % udziałów w N.EN. stając się jego właścicielem. Równocześnie przejął prawa i obowiązki wynikające z umów zawartych z klientami na realizację dostaw gazu.

Jeżeli dodać do tego przejęcie segmentu instalacji przydomowych od Orlen Gaz, to powinniśmy się martwić. Może dojść do sytuacji, źe Gaspol będzie de fakto monopolistą, wypowie umowy i co potem?
Co na to UOKiK?

ebziuk
14-03-2009, 17:18
Witam,

dogadałam się z Gaspolem.
przeszłam na telemtrię, co inaczej rozkłada wydatki w ciągu roku.
To jest minus - wolę równomierne wydatki.

Cena ustalana raz na rok1! września - to jest minus.
Zapis o cenie mam skopiowany z umowy z N.EN: średnia z Rzczpltej minus rabat. Tak jak było.

Kwota deinstalacji lub przeniesienia wartości instalacji zewnętrznej 100PLN - korzystniej niż w N.EN. Miałam umowę w której N.EN był właścicielem instalacji zewnętrznej.

Kwota demontażu jak w N.EN - wykreśliliśmy z umowy zapis o możliwości zmiany ceny według aktualnego cenniku Gaspolu.

Dzierżawa zbiornika jak w N.EN.
Tyle udało się wynegocjować, trwało to dwie godziny.

Patrząc z drugiej strony na fakt, że ponad dwa tygodnie bezskutecznie próbuję umówić się z N.EN, i jak wygląda popychanie spraw w polskich urzędach koszty obsługi w N.EN wzrosłyby w moim przypadku znacznie. Każdą godzinę użerania się z nieistniejącym biurem obsługi mogłabym przepracować lub miło spędzić w inny sposób.

Balitc Gas chciał się dogadać poza księgą tankowań i pieniążki gotóką do rączki.
To nie dla mnie.

pzdr
eBziuk

ziemo
14-03-2009, 22:03
a tak z ciekawości to ile za litr chciał Bałtyk???
Zastanawiam się czy w tym przypadku "na boku" oznacza drożej czy taniej 8)

ebziuk
15-03-2009, 10:42
a tak z ciekawości to ile za litr chciał Bałtyk???


ciut taniej
niecałe 2PLN brutto (1,98 chyba, albo 1,96 nie pamietam...)

pzdr eBziuk

ebziuk
15-03-2009, 10:47
Podaje linke do żródła: http://www.orlengaz.pl/notowania.php



Nie wiem czy mam rację, ale jeżeli Orlengaz to chyba propan-butan a my mamy propan, którego cena jest wyższa



Tomek, słuszna uwaga, dziękuję.
Skorygowałam post z różnicą w cenach

pzdr eBziuk

pobik
16-03-2009, 12:10
Witam
U mnie był przedstawiciel Gaspolu i jakoś mnie nie przekonał. Teraz mnie dręczy telefonami i jak narazie udało mi się od niego wydebić to że zostaje na rabacie z "Rzeczpospolitej" . Niestety nie ma u nich opcji płatności w 12 ratach ale to można obejść w ten sposób że tankujesz po 1000 litrów i płacisz w 4 ratach. i będzie prawie to samo . Chyba mimo wszystko podpiszę z nimi umowę tym bardziej że gazu zostało <20%........ Aha i tak dla ciekawości ten przedstawiciel powiedział mi że mają przykaz od swojego szefa pozamykać temat do końca tygodnia a pózniej zacznie się wypowiadanie umów przez N.E.N. .......
sam już nie wiem co robić....

rite
16-03-2009, 15:37
Witam
U mnie był przedstawiciel Gaspolu i jakoś mnie nie przekonał. Teraz mnie dręczy telefonami i jak narazie udało mi się od niego wydebić to że zostaje na rabacie z "Rzeczpospolitej" . Niestety nie ma u nich opcji płatności w 12 ratach ale to można obejść w ten sposób że tankujesz po 1000 litrów i płacisz w 4 ratach. i będzie prawie to samo . Chyba mimo wszystko podpiszę z nimi umowę tym bardziej że gazu zostało <20%........ Aha i tak dla ciekawości ten przedstawiciel powiedział mi że mają przykaz od swojego szefa pozamykać temat do końca tygodnia a pózniej zacznie się wypowiadanie umów przez N.E.N. .......
sam już nie wiem co robić....

Nie wierz w to co mówi przedstawiciel Gaspolu. Oni specjalnie tak mówią, żeby ludzie się przestraszyli i zaczęli podpisywać umowy z Gaspolem,
Jeżeli masz 20 % gazu to czemu nie zamówisz go w NEN, ja zamawiałem i bez problemu przywożą. Najlepiej zamówienie wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres NENu.

Nawet jak dojdzie do tego, że zaczną wypowiadać umowy, w co wątpie, to zerwanie umowy będzie z ich winy i nie poniesiesz kosztów demontażu, tak powiedział mi prawnik. Nie dajcie się oszukać tym cwaniakom z Gaspolu, ja tylko podpisze umowę jeżeli będzie dokładnie na tych samych warunkach co w NEN.
Gaspol myślał, że łatwo im pójdzie namówienie ludzi na nowe gorsze umowy, ale się przeliczyli i teraz kombinują strasząc różnymi sposobami, nie dajcie się. Zadzwońcie do Urzędu Ochrony Konsumenta i tam wam wszystko dokładnie powiedzą co i jak. Powodzenia

pobik
16-03-2009, 18:49
Witam
U mnie był przedstawiciel Gaspolu i jakoś mnie nie przekonał. Teraz mnie dręczy telefonami i jak narazie udało mi się od niego wydebić to że zostaje na rabacie z "Rzeczpospolitej" . Niestety nie ma u nich opcji płatności w 12 ratach ale to można obejść w ten sposób że tankujesz po 1000 litrów i płacisz w 4 ratach. i będzie prawie to samo . Chyba mimo wszystko podpiszę z nimi umowę tym bardziej że gazu zostało <20%........ Aha i tak dla ciekawości ten przedstawiciel powiedział mi że mają przykaz od swojego szefa pozamykać temat do końca tygodnia a pózniej zacznie się wypowiadanie umów przez N.E.N. .......
sam już nie wiem co robić....

Nie wierz w to co mówi przedstawiciel Gaspolu. Oni specjalnie tak mówią, żeby ludzie się przestraszyli i zaczęli podpisywać umowy z Gaspolem,
Jeżeli masz 20 % gazu to czemu nie zamówisz go w NEN, ja zamawiałem i bez problemu przywożą. Najlepiej zamówienie wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres NENu.

Nawet jak dojdzie do tego, że zaczną wypowiadać umowy, w co wątpie, to zerwanie umowy będzie z ich winy i nie poniesiesz kosztów demontażu, tak powiedział mi prawnik. Nie dajcie się oszukać tym cwaniakom z Gaspolu, ja tylko podpisze umowę jeżeli będzie dokładnie na tych samych warunkach co w NEN.
Gaspol myślał, że łatwo im pójdzie namówienie ludzi na nowe gorsze umowy, ale się przeliczyli i teraz kombinują strasząc różnymi sposobami, nie dajcie się. Zadzwońcie do Urzędu Ochrony Konsumenta i tam wam wszystko dokładnie powiedzą co i jak. Powodzenia

Wszystko o czym piszesz to swieta racja tylko powiedz mi co mi po tym żę nie poniosę żadnych kosztów??? a czym bede sie grzal ?? i tak z kims bede musial podpisac ta umowę .........a wybór jak widać nie jest już za duży .........

rite
16-03-2009, 20:34
Ja Cię rozumie, ale nie podpisuj niczego pochopnie.
Narazie nikt z klientów NEn-u nie dostał oficjalnego pisma z informacją przejęcia, Nenu przez Gaspol, więc nadal jesteś klientem Nenu, masz z nimi podpisaną umowę i muszą ją realizować, Nen nie tak szybko wypowie umowe. Dzwoniłem do nich i mówili, że nadal będą normalnie realizować dostawy gazu, mogą być poprostu dłuższe terminy dostawy, do miesiąca.

Zauważ, że Gaspol proponuje coraz lepsze warunki tym klientą którzy odrazu nie zgodzili się na podpisanie z nimi umowy. Do mnie przedstawiciel z Gaspolu dzwonił drugi raz i zaproponował już lepsze warunki, ale i tak się nie zgodziłem.
Myśle, że można wynegocjować bardzo dobre warunki tylko nie można godzić się odrazu na to co oni proponują, wtedy miękną :)

Jeżeli Gaspol przejął NEN to również warunki umów z klientami musi przejąć na tych samych warunkach takie jest prawo i Gaspol dobrze o tym wie dlatego kombiują, żeby to załatwić po cichu podpisując nowe umowy na innych warunkach.

Teraz poprostu zamów gaz w Nen i niczym się nie przejmuj, przecież nawet nie musiałeś wiedzieć, że Gaspol przejął NEN bo żadnego pisma nie otrzymaliśmy. Po za tym przejęcie firmy przez inną firmę nie jest obowiązkiem zmiany warunków umowy.

Zamów gaz w NEN i się nie przejmuj Gaspolem.

tpazyra
17-03-2009, 08:19
Aha i tak dla ciekawości ten przedstawiciel powiedział mi że mają przykaz od swojego szefa pozamykać temat do końca tygodnia a pózniej zacznie się wypowiadanie umów przez N.E.N. .......


:D :D :D :D :D :D :D :D

Czyli wspaniała firma GASPOL daje klientom NEN ostatnią deskę ratunku i pozwala podpisać nowe umowy na nowych warunkach. A później .....??????

Ja usłyszałem od przedstawiciela że wszystkiemu jest winien NEN :D :D :D bo mieli we własnym zakresie załatwić problem ( :lol: ) umów.



Zamów gaz w NEN i się nie przejmuj Gaspolem.

POPIERAM !! - mnie zatankowali


A ja pomimo codziennych telefonów i prosb o zatankowanie i o wyslanie potwierdzenia złożonego zamowienia na emaila ciagle nic nie dostaje. Poziom gazu ponizej 10%. A pierwsze zamowienie złożyłem jak bylo 35%. Wczoraj napisalem oficjalne pismo, że jak gaz mi sie skonczy to wszelkimi kosztami wynikającymi ze szkód powstalymi z braku gazu zamierzam obciążyć N.EN i bede tego dochodzil na drodze prawnej. Jestem zażenowany cala tą sytuacją......

metis_ps
napisz proszę czy udało Ci się zatankować ?? i czy NEN jakoś ustosunkował się do Twojego pisma

metis_ps
17-03-2009, 09:22
Sytuacja wyglada tak, że w ostatni czwartek (12.03.2009).Mialem z 5 telefonow z N.EN-u, ze niby sie przejeli ze nie mam gazu. Pani mnie przekonywala, ze powinienem podpisac umowe z Gaspolem. Ja powiedzialem, ze mogę ją podpisac tylko pod warunkiem, ze bedzie dokladnie taka sama jak na warunkach jakie mam w N.EN.O godzinie 16:00 zadzwonil gosc z Gaspolu i powiedzial, ze beda takie same warunki (rabat od ceny z Rzeczpospolitej, 12 rat, bez dodatkowych kosztów, i taka sama cena za dzierzawe zbiornika). Jeszcze tego samego dnia przyjechal o godz. 20 przedstawiciel Gaspolu i po sprawdzeniu umowy okazalo sie, ze jest wyzsza cena za najem zbiornika. Po telefonie cena za najem zbiornika zostala jak w N.EN. Mialem zapewnienie, ze najpozniej w sobote tj. 14.03.2009 bede mial zatankowane. Dzisiaj mamy 17.03.2009 i gazu jak nie mialem tak nie mam...... Nie wiem co o tym myslec. Moze czekaja 10 dni od podpisania umowy, zebym nie mogł juz od niej odstapic???

tpazyra
17-03-2009, 09:38
Dziękuje za info

Jak widać GASPOL moze podpisac umowę na warunkach jakie mielismy w NEN !!!! - jak rozumiem podpisałeś umowę z GASPOLEM ??
Mnie na infolinie NEN poinformowali że GASPOL dostarcza w ciau 72h od przyjecia zamówienia

metis_ps
17-03-2009, 10:48
Tak umowe podpisalem i dzisiaj dzownilem do Gaspolu i mowilem o tych 72 h i ze one minely wczoraj....Gosc juz myslal, ze od dawna mam zatankowane i ze sprawe wyjasni jak najszybciej.....Jak bedzie zobaczymy...Dam znac.

tpazyra
17-03-2009, 10:51
Tak umowe podpisalem i dzisiaj dzownilem do Gaspolu i mowilem o tych 72 h i ze one minely wczoraj....Gosc juz myslal, ze od dawna mam zatankowane i ze sprawe wyjasni jak najszybciej.....Jak bedzie zobaczymy...Dam znac.


To GRATULUJĘ !!!!
Przetarłeś dla nas szlak w GASPOL'u

Jesteś pierwszą osobą z forum która podpisała nową umowe w 100% odpowiadajacą warunkom umowy z NEN - ze szczegółnym uwzględnieniem płatności rozłozonej na 12 rat

Pozdr
Tomek

rite
17-03-2009, 21:03
Tak umowe podpisalem i dzisiaj dzownilem do Gaspolu i mowilem o tych 72 h i ze one minely wczoraj....Gosc juz myslal, ze od dawna mam zatankowane i ze sprawe wyjasni jak najszybciej.....Jak bedzie zobaczymy...Dam znac.

Mam prośbę. Czy mógłbyś zamieścić tą umowę na forum, oczywiście wszystkie dane osobiste na umowie zamaż, intersują mnie poprostu punkty umowy czy nie ma gdzieś jakiegoś kruczka, dziwnych zapisów.
Wzór umowy który otrzymałem od przedstawiciela Gaspolu ma takie zapisy, że Gaspol może robić co chce, a klient nie ma żadnych praw.

ziemo
17-03-2009, 22:39
właśnie, wklej umowę, bo może masz Moc i potrafiłeś przekonać Gaspol do tego, że muszą szanować prawo
Przy okazji, czy ktoś z Was dostał oficjalne pismo od Gaspolu lub NEN z informacją o sprzedaży firmy? Ustawa o ochronie danych osobowych to czasami bardzo pouczająca lektura :lol:

redrum
20-03-2009, 12:59
rite
Kiedy czytam Twoje posty przychodzi mi do głowy taka konkluzja:
Podpisałeś umowę na ekstra warunkach, ze znakomita firmą w obecności fantastycznego przedstawiciela z perspektywami na płynące z tego powodu same korzyści. I gdzie dzisiaj jesteś ?? Przed ekranem monitora i wściekasz się na... No właśnie na co ??
Ten wspaniały przedstawiciel jest dziś dyrektorem pewnej firmy z branży(jak dobrze kojarzę @rite) no może jakby Wam zaufał jak ja to dziś byłby ze mną klientem Urzędu Pracy.
I gdzie dziś jest ano jest człowiekiem który za gaz zapłacił z parę kzł mniej niz. Wasz klient . Jest dziś w miejscu w którym wielu klientów Gaspolu chciało by się znaleźć - człowiekiem z prawem wyboru ,bez ogromnego limitu czy dużym kosztem rozstania.
@redragu proszę Cię daj sobie spokój z próbami wyśmiewania , ironizowania mnie czy N.EN. Nie najlepiej to świadczy o Tobie czy o firmie która reprezentujesz. Poddawanie w wątpliwość wyboru forumowiczów w stylu
.
zastanówcie się czy przypadkiem nie wcześniej zostaliście wprowadzeni w błąd !!!
To już klasyczny marketingowy samobój :lol: ale skoro koledzy tak zachwyceni

PS: Dziękuję w imieniu kolegów i koleżanek z działu marketingu za słowa uznania w sprawie "robienia marketingu" czyżby ich też wzięło zaślepienie i ignorancja.

W sprawie sytuacji N.EN. napisałem parę zdań w swoim ogłoszeniu.
Także tutaj chciałbym podziękować forumowiczom za współprace i ciepłe słowa .Jeżeli mogę doradzić to pilnujcie własnego interesu , nie dajcie się szantażowi "gazowemu" czy emocjonalnemu . Przy niskich kosztach demontażu i nie wywiązywaniem się nowego właściciele N.EN z dostaw gazu jesteście na wygranej pozycji możecie z Nimi negocjować do bólu , pogadać z konkurencją czy tez pomyśleć o własnym zbiorniku.
W razie pytań czy wątpilowści służę radą pomocą.
pozdr ol

ziemo
20-03-2009, 17:29
redrum,
sama prawda 8)
szacunek chłopie, jeżeli byłes pracownikiem NEN-u, dobrze to o Tobie świadczy

greg98
20-03-2009, 20:26
Witam,
Wtrącę swoje trzy grosze podając ceny jakimi raczy mnie Gaspol od 2003roku.
Niestety jestem frajerem, który dał się nabrać na rabaty i nie doczytał, że z treści umowy wynika dla Gaspolu nieograniczona możliwość kształtowania ceny zarówno gazu jak i opłat za dzierżawę -zbiornik 4500L.Rozliczam się telemetrią za m3.
Oto moje ceny (brutto) za 1m3:
2003 do wrzesień 2004 dzierżawa -79,30zł, gaz 5,72zł
2004 od wrzesnia - gaz 6,58zł
2005 od września - gaz 6,89zł
2006 od września -gaz 7,8zł
2007 od września -gaz 8,45zł
2008 od maja - dzierżawa 85,40
od września do dzisiaj gaz -9,94 zł
2009 ? nie liczę na dobrą cenę.

Koszt odstąpienia -ok.5000zł brutto, chyba że zużyję 5000m3 (zostało jeszcze nieco ponad 1000) -ale wtedy też mi dowalą za demontaż ok 1000zł brutto.
Tak to jest wspaniale być klientem Gaspolu.
Przy okazji jeśli można prosić, to podpowiedzcie jak wypowiedzieć tę umowę nie płacąc tak wielkiej kwoty ? Ratunku !

Wookasch
20-03-2009, 23:47
Witam,
ja tylko dodam trzy grosze od siebie. Jestem klientem Nen'u.
Te trzy grosze to info na temat dostaw gazu w Nenie - w ostatni poniedziałek zamówiłem dostawę, w czwartek dostawa została zrealizowana. Tak więc problemów z dostawami jak na razie nie ma.

pzdr.

Opos
22-03-2009, 09:40
W tym całym zamieszaniu zastanawiam mnie jeszcze jedna kwestia. Na jakiej podstawie GASPOL posiadł nasze dane osobowe ? Dane jakie posiada NEN są danymi zbieranymi tylko i wyłącznie do celów realizowania umowy dostawy gazu. Skoro wydzwaniają do nas to znaczy, że BEZPRAWNIE wykorzystali nasze dane osobowe. Z tego co się orientuje kara za to wynosi kilka lat.

O ile pamiętam żyjemy w państwie, w którym każdy musi respektować prawo i może zgłosić do GIODO aby sprawdzili temat ?

ziemo
22-03-2009, 19:51
No przecież mówiłem, ze ustawa o ochronie danych osobowych to ciekawa lektura 8)

tpazyra
23-03-2009, 20:33
Ponownie dzwonił do mnie przedstawiciel GASPOLU. Gdy usłyszał ode mnie o podpisaniu umowy przez mojego znajomego (pozdr dla metis_ps :D ) z uwzglednieniem 12 rat stwierdził:
" No dobra skoro się Pan tak upiera to mogę wpisać w umowę te 12 rat"

Czyli można...

Chociaż wydźwiek miało to nastepujacy: Facet jak chcesz to wszystko Ci wpisze w tą umowę...... - myślę że umowa zawiera kruczki prawne pozwalajace na korzystne rozwiazanie dla Gaspolu

Powiedziałem że dam mu odpowiedź do czwartku - póki co nie mam zamiaru podpisywać umowy.

ziemo
23-03-2009, 20:40
tpazyra,
poczekaj aż dostaniesz umowę, a najlepiej poproś, żeby przesłał Ci projekt (na 100% dostaniesz ogólny skan)

tpazyra
23-03-2009, 20:47
ziemo
spoko umowe dostałem już 2 tygodnie temu - ale jak zobaczyłem skan dokumentu pisanego chyba czcionka 6 to odechciało mi się czytać, tym bardziej ze firma z którą mam ważną umowę, czyli NEN dostarczyła mi gaz :D

acha
no i przedstawiciel mi też powiedział ze mają termin na przepisanie umów do końca miesiąca

Opos
23-03-2009, 20:49
Tak termin końca miesiąca jest czymś co się przewija wielokrotnie w rozmowach z nimi. Trochę to dziwne, na ale czas pokaże co będzie dalej.

ziemo
23-03-2009, 21:31
Jak to co, spotka nas kara za butę i brak pokory, a Mroczny Wędrowiec przyjdzie po nasze dusze :evil:

Opos
31-03-2009, 22:28
Coś dziwna cisza nastała - czyżby każdy już zmienił dostawcę ?

ziemo
01-04-2009, 00:07
Opos,

No coś Ty, przecież jutro przyjdzie Mroczny Wędrowiec, koniec miesiąca 8)

tpazyra
02-04-2009, 09:51
Ano cisza
jeszcze w ubiegłym tygodniu wydzwaniał do mnie Gaspolowiec a w tym mam spokój...


Hm w sumie skoro byli skłonni zapronować nam warunki NEN to moze jak teraz zadzwoni to powiem że podpisze umowę ale na warunkach lepszych niż mam w NEN np 50 gr netto rabatu - skoro jest konkurencyjny rynek....
:D :D

ziemo
02-04-2009, 17:11
bez kozery powiem 60 groszy :lol:

Opos
10-04-2009, 20:28
I jak tam sytuacja wygląda ? GASPOL ucichł ?

mac310
13-04-2009, 21:28
A ja jestem przed decyzją o podpisaniu aneksu do umowy podpisanej 4 lata temu z OrlenGazem. Dostałem ja od Gaspolu i jest tam 8 punktów. Generalnie aneks mówi o zachowaniu warunków dotychczasowej umowy a jedynie zmienia się właściciel z OrlenGaz na Gaspol. Punkt 6 aneksu twierdzi, że "Strony zgodnie oświadczają, że zawarcie niniejszego aneksu nie powoduje jakichkolwiek obciążeń ani jakichkolwiek innych zobowiązań pona te, które wynikają z umowy"
I co Wy na to?
Dostał ktoś taki aneks do podpisania?
Dotychczasowi klienci OrlenGazu wypowiedzcie się co sądzicie o nowej sytuacji.

tpazyra
14-04-2009, 09:27
Właśnie dostałem fakturę za dostawę gazu 1,71zł/litr netto, czyli zakłładajac że 1 m3=4l to daje nam ok 8,3 zł/1m3.
Froumowicze kupujący gaz z Gaspolu pisali coś o kwotach ok 9,8 zł
wiec jest o co walczyć...

pobik
14-04-2009, 13:50
Właśnie dostałem fakturę za dostawę gazu 1,71zł/litr netto, czyli zakłładajac że 1 m3=4l to daje nam ok 8,3 zł/1m3.
Froumowicze kupujący gaz z Gaspolu pisali coś o kwotach ok 9,8 zł
wiec jest o co walczyć...

rozumiem ze podpisales umowe z Gaspolem i to juz Oni Ci dostarczyli gaz ??

tpazyra
15-04-2009, 08:07
NIE !!!!!!

Jak pisałem kilka postów wyzej - jeżeli zaoferują mi lepsze warunki niż mam w NEN to wtedy podpiszę :D :D :D :D

Mam umowę z NEN, natomiast gaz dostarczył Gaspol ale fakturę dostałem z NEN

Chciałem tylko pokazać ile mozemy zaoszczędzić. W umowie z Gaspolem jest zapis, że GASPOL ma prawo podnieść ceny jezeli wynikać to bedzie z sytuacji rynkowej - wiec nasze ceny mogą się diametralnie zmienić.

Swoją drogą dziwne ze Gaspol postępuję z klientami NEN inaczej niż z klientami Orlengazu. Jak wyzej pisze mac310 nie zostalii zmuszeni do wypowiedzenia umowy z OrlenGaz i podpisania nowej z Gaspolem a całą sprawę załatwił wyłacznie aneks. Wygladą że jest to rozwiazanie fair.

mac310
15-04-2009, 08:34
No to się okaże jak zamówię gaz. Nie wiem, czy nie powiedzą, że oni p-b nie dostarczają a za propan muszę zapłacić jak za propan więc i tak może się okazać, że będę miał 30% drożej.

magda76
15-04-2009, 09:39
My ok. dwóch tyg. temu podpisaliśmy umowę z Gaspolem - warunki identyczne jak w Nenie, przedstawiciel nawet nie dyskutował, że może być inaczej, przyznam że z lekkim zdziwieniem czytam wątek i wasze problemy w tej kwestii.

tpazyra
15-04-2009, 09:49
mac310
a co masz wpisane jako przedmiot umowy ?
Domyślam się że p-b
Czy aneksem zmienili Ci przedmiot umowy?
Domyslam sie że nie.

Wiec zodnie z umową muszą Ci dostarczyć p-b

mac310
15-04-2009, 14:18
Własnie szukam umowy... od 4 lat do niej nie zaglądałem i jak znajdę to się okaże :)

zimny
21-04-2009, 09:50
Czy mozecie napisać mi jakie dokładnie mieliście warunki w NEN.

Stoję właśnie przed wyborem dostawcy gazu. Tak sobie pomyślałem ze skoro Gaspol tak łatwo godzi się na warunki, to znaczy że można się z nimi targować.

Z drugiej strony przeraża mnie fakt że gaspol staje się monopolistą. Ciekawi mnie kto będzie następny.

tpazyra
29-04-2009, 11:38
Dostałem dzisiaj sms od przedstawiciela Gaspolu:
"W związku z brakiem kontaktu z Panem wysyłamy rozwiązanie umowy" - dzwoniłem do NEN - otrzymałem informacje że klientom NEN którzy nie podpisali nowych umów z Gaspolem bedą mieli wypowiedziane unowy.

ppp.j
04-05-2009, 14:57
Dzisiaj dostałem wypowiedzenie umowy przez N.En. Ale po kolei.
Gdy otwierałem ten wątek to dopiero zaczynały się moje kłopoty z N.En-em t.zn. nie potrącano mi faktur mimo że wystawiłem upoważnienie na obciążanie mojego konta a potem zgłaszano zaległości w opłatach, mimo że mam telemetrię nie ewidencjonowano stanu gazu w zbiorniku i dopiero po kilkukrotnej interwencji dostałem gaz przywieziony przez prywatnego przewoźnika, itp. Potem usiłowano nakłonić mnie na podpisanie umowy z Gaspol-em , a następnie przyjechał przedstawiciel Gaspolu na inwentaryzację instalacji i ponownie namawiał na podpisanie umowy ale niezbyt namolnie. Ja uparcie obstawałem że tylko N.En i nikt inny lub odkupienie zbiornika i rozwiązanie umowy. N.En wynalazł trzecią opcję tylko rozwiązanie umowy. OK. Dzwonie do N.En-u a tam słyszę tę pewnie wszystkim znaną formułkę że to w imię ochrony interesów klientów Gaspol jako najlepszy dostawca LPG przejął 100% udziałów ... itd. Przerwałem ten wyuczony na pamięć wywód i stwierdziłem że z uwagi na otrzymane wymówienie umowy cofam upoważnienie obciążania mego konta i faktury będę opłacał sam oraz że dalsza współpraca może polegać na odkupieniu zbiornika lub odessaniu gazu i zabraniu zbiornika na koszt N.En-u. Usłyszałem potwierdzenie i że mogę być zapisany na listę osób chcących odkupić zbiornik a o decyzji będę powiadomiony w ciągu tygodnia. Więc będę czekał. Mam jeszcze trzy miesiącem, co nie znaczy że nie zaczynam się już rozglądać za innym zbiornikiem.

admiro
04-05-2009, 17:49
Więc będę czekał. Mam jeszcze trzy miesiącem, co nie znaczy że nie zaczynam się już rozglądać za innym zbiornikiem.

A czy po przejęciu NEN Balticgas i Orlengas został jeszcze jakiś inny dostawca gazu niż Gaspol (nie liczę Shellgas bo ceny jak w Gaspolu)?

ppp.j
04-05-2009, 19:43
Więc będę czekał. Mam jeszcze trzy miesiącem, co nie znaczy że nie zaczynam się już rozglądać za innym zbiornikiem.

A czy po przejęciu NEN Balticgas i Orlengas został jeszcze jakiś inny dostawca gazu niż Gaspol (nie liczę Shellgas bo ceny jak w Gaspolu)?

Miałem na myśli własną butlę i zakup gazu na wolnym rynku.

tpazyra
05-05-2009, 12:17
a ja chyba podpisze umowe z Gasplem

Wynegocjowałem z przedstawicielem (a w zasadzie z jego regionalnym menadżerem, za pośrednictwem przedstawiciela) zapis w umowie mówiacy że poziom rabatu oraz rozłożenie płatności na raty nie podlegają zmianie w czasie trwania umowy. Przypomnę ze właśnie taki zapis był w umowach NEN i chyba o to wszyscy walczylismy.

ProcedurePack
05-05-2009, 22:56
Tak sobie śledziłem Wasze pogawędki ,aż tu dzisiaj dostałem list od mojego dostawcy gazu BP z wiadomością ,iż od 17 kwietnia jestem klientem Gaspolu . Wkurza mnie to bo dlatego podpiasłem dawno temu umowę z BP bo Gaspol oceniałem na podstawie spotkań z przedstawicielem i po lektórze ich umowy jako firmę która uważa swoich klientów za zwykłych frajerów.No także nie wiem co robić?

Asia33
06-05-2009, 18:03
Ja też byłam szczęśliwą klientką NEN. Gazu ostatnio zużywam mało więc nie dałam się namówić w marcu na dostawę. Zauważyłam w pewnym momencie bałagan w NEN, zorientowałam się że przejął na Gaspol ale uspokojona przez NEN-Gaspol czekałam na kontakt z przedstawicielem gaspolu.
Wczoraj dostałam wypowiedzenie umowy.
Rozmawiałam telefonicznie z przedstawicielem gaspolu i najbardziej przeraża mnie koszt dzierżawy zbiornika - 100 zł miesięcznie, czyli 1200 zł rocznie. W moim przypadku za gaz będę płacić podobnie a może mniej.
W sumie nie wiem co robić??
Poczekam, może wynegocjuję stare warunki.
Moje pytanie
jaki jest zryczałtowany koszt demontażu zbiornika podziemnego?
Czy ktoś może napisać??
Asia

Asia33
06-05-2009, 18:12
i jeszcze - jaki jest koszt odkupu zbiornika od gaspolu?? mi powiedziano dzisiaj że nie ma takiej możliwości ale czytałam w tym wątku że jednak jest.

tpazyra
07-05-2009, 21:59
Asia33
Po Twomi poście zadzwoniłem do "mojego" przedstawiciela Gaspolu z którym jestem umówiony na poniedziałek na przepisanie umowy i potwierdził mi że koszt dzierżawy zbiornika (w moim przypadku naziemnego) pozostaje na takim samym poziomie jak miałem w NEN.

Mauer75
Z tego co rozmawiałem z infolinią NEN to wynika że to rozwiazanie jest "z winy NEN" i to oni poniosą ewentualne koszty (wypompowanie gazu, demontaż) tylko co dalej. Pewnego dnia panowie na własny koszt zabiora zbiornik i skąd wziać np ciepłą wodę. Poza tym patrząc jak Gaspol przejmuje kolejno wszystkie firmy to szykuje nam się monopolista. Inwestycja we własny zbiornik wróci sie po ok 5 latach. Tylko pytanie czy bedzie można kupić na wolnym rynku propan czy przypadkiem nie okaże sie ze w danym rejonie dostawca jest wyłacznie Gaspol.

ppp.j
09-05-2009, 19:47
Po otrzymaniu wymówienia umowy przez N.En zadzwoniłem do N.En-u. Jak zwykle rozmowa rozpoczęła się od sugestii podpisania umowy z Gaspolem. Po kategorycznej odmowie zasugerowałem że albo odkupię zbiornik albo kupię nowy a N.En odpompuje gaz i zabierze zbiornik na swój koszt. Uzyskałem zapewnienie że jeżeli nie zostanie odsprzedany zbiornik to operacja zabrania zbiornika będzie na koszt N.En-u. Jednocześnie zastrzegłem sobie że jeżeli zbiornik nie zostanie zabrany w uzgodnionym terminie to podczas dostawy nowego zbiornika zostanie on odłączony i wystawiony na ulicę. Narazie czekam na decyzję czy zbiornik zostanie odsprzedany.

rite
09-05-2009, 22:19
Pytanie do ppp.j

Czy z rozmów telefonicznych wynika, że jest jakaś szanasa, że NEN odsprzeda zbiornik. Napisałem do nich pismo w tej sprawie i żadnej odpowiedzi nie uzyskałem tylko zapewnienie, że zadzwoni do mnie przedstawiciel Gaspolu, do dzisiaj nikt się nie kontaktował.

Jeżeli będziesz sam kupował zbiornik to masz już jakieś namiary, czy będzie to nowy zbiornik, czy używany, jeżeli znasz jakieś firmy, które sprzedają zbiorniki to podaj namiary :) Orientujesz się ile taki zbiornik naziemny 2700 l może kosztować ?

Ja uważam, że opłaca się na własność wykupić zbiornik, znalazłem już dostawców, którzy oferują propan za 1 zł netto za litr czyli tylko 1,22 brutto. Jest więc bardzo duża różnica w cenie, uważam, że się opłaca.
Jeżeli chcesz mogę podać namiary.

rite
11-05-2009, 09:56
Dowiedziałem się, że jest już oficjalne stanowisko Nenu, że zbiorników nie można odkupić. Zbiornik będzie zdemontowany na koszt NEN.

Znalazłem jednak firme instalacyjną która sprzedaje zbiorniki używane z 2002-2004 roku za 2500 netto. Propam znalazłem już za 0,95 netto za litr, więc zakup zbiornika zwróci się po 2 tankowaniach. Jeżeli ktoś zainteresowany namiary mogę podać na priv.

Pozdrawiam

ppp.j
11-05-2009, 20:37
Pytanie do ppp.j

Czy z rozmów telefonicznych wynika, że jest jakaś szanasa, że NEN odsprzeda zbiornik. Napisałem do nich pismo w tej sprawie i żadnej odpowiedzi nie uzyskałem tylko zapewnienie, że zadzwoni do mnie przedstawiciel Gaspolu, do dzisiaj nikt się nie kontaktował.

Jeżeli będziesz sam kupował zbiornik to masz już jakieś namiary, czy będzie to nowy zbiornik, czy używany, jeżeli znasz jakieś firmy, które sprzedają zbiorniki to podaj namiary :) Orientujesz się ile taki zbiornik naziemny 2700 l może kosztować ?

Ja uważam, że opłaca się na własność wykupić zbiornik, znalazłem już dostawców, którzy oferują propan za 1 zł netto za litr czyli tylko 1,22 brutto. Jest więc bardzo duża różnica w cenie, uważam, że się opłaca.
Jeżeli chcesz mogę podać namiary.

Dostałem telefoniczne zapewnienie że moja propozycja odkupienia zbiornika została zapisana i jeżeli będzie załatwiona pozytywnie to będę poinformowany. Ze swej strony poinformowałem że trzymiesięczny termin wypowiedzenia upływa 1 sierpnia a ja mimo swojej oferty będę szukał zbiornika niezależnie od decyzji N.En-u. Jednocześnie nie mogę pozostać bez gazu i jeżeli znajdę inny zbiornik a N.En swojego nie zabierze to go zwyczajnie odłączę i wystawię na ulicę bo umowa z N.En-em już mnie nie będzie obowiązywała i za zbiornik nie będę odpowiedzialny. Ze swej strony rozumuję tak. Gaspol straci mnie jako klienta niezależnie od swojej decyzji. Zbiornik ewentualnie odsprzedadzą z niewielką stratą po trzyletniej amortyzacji jednocześnie sprzedając resztki gazu (w moim przypadku 1/2 zbiornika) po korzystnej dla siebie cenie. Wydaje mi się że raczej nie będą zainteresowani kłopotem odsysania gazu, demontażem i wywozem zbiornika. Ale jeśli "na złość będą chcieli odmrozić sobie uszy" to ja staram się zapewnić sobie wyjście awaryjne w postaci innego zbiornika.
rite będę wdzięczny za wszelkie informacje. Zgłoszę się na priv.

tpazyra
12-05-2009, 08:54
A ja wczoraj po wielu bojach podpisałem przepisałem umowę do Gaspolu. Mam zapisy mówiące o 12 ratach oraz rabacie 40gr netto od ceny publikowanej w Rzeczpospolitej w tygodniu tankowania. Dzierżawa zbiornika 30 zł netto.
Zobaczymy jak potoczy sie współraca. Ewentulany koszt rozwiazania umowy nie jest duzy bo przy założeniu że nie bedzie trzeba odessać gazu i gdy sam odkręcę zbiornik od instalacji to koszt wynosił bedzie 300 zł netto.
Natomiast przedstawiciel Gaspolu zwrócił mi uwage że zgodnie z umową z NEN instalacja jest własnoscią NEN - instalacja to takze odcinek rury łaczący zbiornik ze skrzynka - w ekstremalnej sytuacji mogliby zarządać zwrotu tej rury :P . Zasugerował zeby wykłócić się w NEN o przeniesienie prawa własnosci do tego odcinka instalacji na klienta.
Tomek

monia9
12-05-2009, 14:16
mac310
a co masz wpisane jako przedmiot umowy ?
Domyślam się że p-b
Czy aneksem zmienili Ci przedmiot umowy?
Domyslam sie że nie.

Wiec zodnie z umową muszą Ci dostarczyć p-b

Witam,
Ja również do niedawna byłam klientką Orlen Gaz, aż tu niespodziewanie dostałam do podpisania aneks zmieniający dostawcę gazu na Gaspol, pozostałe warunki bez zmian. Aneks odłożyłam na bok ......... i zapomniałam o nim. Aż do zeszłego tygodnia kiedy to zaczął nas nękać przedstawiciel Gaspolu, żeby odesłać podpisany aneks. W rozmowie telefonicznej przyznał, że nie mają p-b, i zapewnił, że do marca 2010 obowiązują mnie takie same warunki cenowe jak w Orlen Gaz a od marca już będą nowe!!! Jeszcze nie podpisałam aneksu, nie wiem co w tej sytuacji zrobić, propan jest droższy, chociaż jak zapewnił przedstawiciel Gaspolu ma lepsze parametry i mniejsze zużycie, ha...ha!!!!

ziemo
21-05-2009, 21:28
A ja wczoraj po wielu bojach podpisałem przepisałem umowę do Gaspolu. Mam zapisy mówiące o 12 ratach oraz rabacie 40gr netto od ceny publikowanej w Rzeczpospolitej w tygodniu tankowania. Dzierżawa zbiornika 30 zł netto.
Zobaczymy jak potoczy sie współraca. Ewentulany koszt rozwiazania umowy nie jest duzy bo przy założeniu że nie bedzie trzeba odessać gazu i gdy sam odkręcę zbiornik od instalacji to koszt wynosił bedzie 300 zł netto.
Natomiast przedstawiciel Gaspolu zwrócił mi uwage że zgodnie z umową z NEN instalacja jest własnoscią NEN - instalacja to takze odcinek rury łaczący zbiornik ze skrzynka - w ekstremalnej sytuacji mogliby zarządać zwrotu tej rury :P . Zasugerował zeby wykłócić się w NEN o przeniesienie prawa własnosci do tego odcinka instalacji na klienta.
Tomek

tpazyra,
a możesz dać skan umowy, oczywiście bez danych osobowych
gość z Gaspolu, z którym rozmawiałem twierdzi, że nie ma opcji rabatu na stałe (faktycznie, w umowie ten punkt mówi o 1 roku jego obowiązywania) i brak jest płatności w ratach (albo całość albo telemetria)

redrum
23-05-2009, 11:14
Cieszę się @tpazyra że się poukładało .Chyba warto było poczekać i porozmawiać.Juz patrzę kiedy servisco lub inny pocztex przywiezie co nie co :lol:
Przy innym ukladzie telemetria i rabat od Rzepy radzę patrzec jak jest liczone. Jezeli układ Shelowy tj: na dzień odczytu licznika jest realizowany rabat to jest to słabo opłacalne.
pozdr ol

tpazyra
25-05-2009, 11:07
tpazyra,
a możesz dać skan umowy, oczywiście bez danych osobowych
gość z Gaspolu, z którym rozmawiałem twierdzi, że nie ma opcji rabatu na stałe (faktycznie, w umowie ten punkt mówi o 1 roku jego obowiązywania) i brak jest płatności w ratach (albo całość albo telemetria)

Poszło info na priv.

ramich
29-05-2009, 18:54
tpazyra,
a możesz dać skan umowy, oczywiście bez danych osobowych
gość z Gaspolu, z którym rozmawiałem twierdzi, że nie ma opcji rabatu na stałe (faktycznie, w umowie ten punkt mówi o 1 roku jego obowiązywania) i brak jest płatności w ratach (albo całość albo telemetria)

Poszło info na priv.

tpazyra
Mam podobny problem, od kilku miesięcy nęka mnie przedstawiciel Gaspolu domagając się podpisania umowy na niekorzystnych warunkach, o których pisałeś w tym wątku. Przedstawiono mi standardową umowę, która w moim odczuciu nie jest przygotowana dla byłych klientów NENa. To umowa dla nowych klientów i tyle... Byłbym bardzo wdzięczny za skan Twojej umowy. Jednocześnie gratuluję stanowczości i konsekwencji :lol: :D :P Mam nadzieję, że pozostałym klientom uda się ta sztuka. Pozdrawiam

pobik
30-05-2009, 09:09
A ja wczoraj po wielu bojach podpisałem przepisałem umowę do Gaspolu. Mam zapisy mówiące o 12 ratach oraz rabacie 40gr netto od ceny publikowanej w Rzeczpospolitej w tygodniu tankowania. Dzierżawa zbiornika 30 zł netto.
Zobaczymy jak potoczy sie współraca. Ewentulany koszt rozwiazania umowy nie jest duzy bo przy założeniu że nie bedzie trzeba odessać gazu i gdy sam odkręcę zbiornik od instalacji to koszt wynosił bedzie 300 zł netto.
Natomiast przedstawiciel Gaspolu zwrócił mi uwage że zgodnie z umową z NEN instalacja jest własnoscią NEN - instalacja to takze odcinek rury łaczący zbiornik ze skrzynka - w ekstremalnej sytuacji mogliby zarządać zwrotu tej rury :P . Zasugerował zeby wykłócić się w NEN o przeniesienie prawa własnosci do tego odcinka instalacji na klienta.
Tomek

tpazyra jak możesz to mi też podeślij skan tej umowy ;) i jeszcze jak byś mógł to powiedz mi co z tym przeniesieniem własności ?? ja też ich o to cisnę ale jak narazie upierają się że nie ma takiej opcji, w poniedziałek mam dostać odpowiedź czy sprzedadzą mi ją ..........

paulowawa
04-08-2009, 23:26
maqm oferte z firmy chemline, cena gazu z butla w dzierzawie to 1,35 netto za litr minus 20 gr rabatu. Czy ktos z was na doswiadczenie z ta firma ????

pawel

pobik
05-08-2009, 06:39
maqm oferte z firmy chemline, cena gazu z butla w dzierzawie to 1,35 netto za litr minus 20 gr rabatu. Czy ktos z was na doswiadczenie z ta firma ????

pawel
Nie znam tej firmy , ale powiedz jaki teren obsługują bo może i ja bym się skusił :)

DZIDZIAK
20-08-2009, 18:49
ja natomiast dostalam ciekawa oferte z baltyk gaz bo 1,33zl/l czy ktos zna ta firmie?

ppp.j
24-08-2009, 19:38
Ludzie nie dajcie się zwariować i nabijać (nomen omen) w butelkę przez dostawców skroplonego gazu.
Ale od początku.
Gdy dostałem informację o tym, że N.En sprzedał swoje akcje Gaspolowi wpadłem w panikę, czego dowodem było założenie tego wątku. Jednak, gdy trochę ochłonąłem zacząłem szukać sposobu jak się usamodzielnić. Ponieważ po budowie trochę stanąłem finansowo na nogi zacząłem sie zastanawiać jak te pieniądze, które co miesiąc dostarczam firmie, której własnością jest zbiornik, pozostawić na swoim kącie. Pierwsze, co zrobiłem to odmówiłem Gaspolowi podpisania umowy. Następnie intensywnie w Internecie rozglądałem się za używanym zbiornikiem po rewizji. Taki zbiornik ma również dziesięcioletni okres do następnej rewizji jak nowy, a jest o połowę tańszy. To, że ma już 5 czy nawet 10 lat wcale nie zmniejsza jego walorów użytkowych. Znalazłem firmę, która dostarczyła mi taki zbiornik w cenie 5tys PLN wraz z transportem i montażem. Ważne by dostawca zbiornika był jak najbliżej Was, bo transport kosztuje. Jeżeli nie znajdziecie używanego zbiornika to nawet stosując nowy i tak Wam się to opłaci. Dlaczego? Bo możecie szukać na rynku dostawcę, który nie będzie zdzierał z Was za dostawę gazu. Jaka jest kalkulacja?
Za płaciłem:
0.97PLN/l netto czyli 1.19PLN/l z watem * 4000l =4760PLN za gaz+ 5000PLN za zbiornik =9760PLN
Do tego dochodzi jakieś 100-150PLN za UDT
Firmie dostarczającej gaz zapłaciłbym:
2,36PLN/l z watem * 4000l = 9440PLN + 12*33PLN=396 za dzierżawę zbiornika. Razem 9836PLN (dane z ostatnie faktury).
Jak widać kwoty są prawie dokładnie takie same, ale w pierwszym przypadku zbiornik jest mój i następne tankowanie mam o połowę tańsze.
Korzystanie z usług firm dzierżawiących zbiorniki i dostarczających gaz ma sens tylko, gdy wiecie ze za rok, dwa podciągną Wam gaz z sieci.
Przemyślcie to.
PS. Zdemontowany zbiornik który jest własnością N.En i którego nie chciano mi odsprzedać stoi od dwóch tygodni pod płotem i nie mogę się doprosić by go zabrano. Jeszcze trochę i ogłoszę przetarg kto chce zbiornik za piwo :wink: bo ja już nie jestem zobowiązany go pilnować

tomsurm
25-08-2009, 06:10
Jeden mały problem - przy brakach gazu na rynku (co nie jest w dzisiejszych czasach takie nieprawdopodobne) jak myślisz komu firma napełni w pierwszej kolejności zbiornik: Tobie czy komuś kto od niej ją dzierżawi.

ppp.j
25-08-2009, 18:00
Jak dotąd to gdy usłyszeli że 4000l to pchali się jeden przez drugiego. Na wolnym rynku najtaniej gaz kupuje nie od tych co wydzierżawiają zbiorniki a od bezpośrednich importerów od których ci pierwsi również kupują.

hydrogenium
26-08-2009, 06:29
Proponuje przenieść się do Progas'u :]

hydrogenium
26-08-2009, 06:33
Mam zbiornik z Progas'u. Pomimo że gaz mam nie najdroższy (przynajmniej tak mi się wydaje) to dla nowego domu sam kupię zbiornik i będę sobie panem. Dziś wiem że to żadna wielka filozofia.

ppp.j
14-09-2009, 14:58
Uff! nareszcie N.En (czytaj Gaspol) zabrał swój zbiornik. Natychmiast wykonałem ostatni przelew który wstrzymałem do czasu ostatecznego rozstania i teraz jestem wolny ze swoim zbiornikiem i gazem.

ppp.j
17-10-2009, 23:42
Bałagan (chciałem użyć innego słowa na "b" ale z uwagi na nieobyczajność post mógłby być zakwestionowany) jaki panuje w GASPOLU, który przejął N.En jest wprost nie do opisania. Już dwa miesiące jak jestem na swoim bo rozwiązali ze mną umowę i zabrali swój zbiornik a tu przysyłają mi fakturę za trzy miesiące dzierżawy bionika. Przecież to zakrawa na próbę wyłudzania nienależnych pieniędzy. Najgorzej to rozpocząć współpracę z nieudacznikami. Czy ja już nigdy się od nich nie odczepię?

ziemo
19-10-2009, 11:06
a co myślałeś, w końcu monopolista nam rośnie, ja po wykupie NENu zostałem w Gaspolu i już przy pierwszym tankowaniu zapomnieli o rabacie, a na korekcie chcieli mnie walnąć na cenie i ratach
ale za to od pół roku nie przysyłają faktur za dzierżawę zbiornika 8)

ppp.j
30-10-2009, 20:53
Dlatego wszystkim szczerze rekomenduję:
Jeżeli jesteście w stanie wysupłać ca. 5k PLN za zbiornik 4850l (za mniejszy - mniej) i wyłożyć za cały załadunek gazu (ca. 4kPLN) to wypowiadajcie umowy i przechodźcie na swoje. To się naprawdę opłaca. Przykładowo w październiku zużyłem gazu za 125PLN (fakt że ogrzewam głównie kominkiem).

Timek
27-08-2010, 10:22
Dlatego wszystkim szczerze rekomenduję:
... Przykładowo w październiku zużyłem gazu za 125PLN (fakt że ogrzewam głównie kominkiem).

Wygląda na to, że po pięciu latach uległości zaczynam walkę z Gaspolem. Również ratuję się kominkiem. Ale to oszczędności na zużyciu gazu a te - nie waham się powiedzieć - łobuzy, chcą za dzierżawę 181,41zł za miesiąc!!!
Mam wrażenie, że Pana doświadczenie może mnie ustrzec przed wieloma błędami.
Czy mogę prosić o kontakt prywatny na: [email protected]? Będę wdzięczny.

amber
27-08-2010, 19:57
Czy to jest dzierżawa za zbiornik podziemny bo ja dostałem podwyżkę na 119 zł. zbiornik naziemny no i cena za gaz powalająca 10,41 . Dzisiaj wysłałem pismo do gaspolu z podziękowaniem za robienie ze mnie idioty przez 6 lat

tomekps
13-10-2010, 18:02
Jeśli ktoś z woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego szuka taniego dostawcy propanu do zbiornika to szukajcie na www.dzwonnik.pl. Obejmują zasięgiem te dwa województwa. Ceny podane powyżej są szokujące. I ta dzierżawa.. Szok.

piotrmak
15-10-2010, 07:37
Jeśli ktoś z woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego szuka taniego dostawcy propanu do zbiornika to szukajcie na www.dzwonnik.pl. Obejmują zasięgiem te dwa województwa. Ceny podane powyżej są szokujące. I ta dzierżawa.. Szok.

i jeszcze to z woj. kujawsko-pomorskiego i ościennych www.makarewiczgaz.pl www.oilgaz.pl

busiek
16-10-2010, 18:42
Nowa cena gazu na 2010 rok to 10.74 za m3
opłata miesięczna za użytkowanie zbiornika to 108,82 zł
i co na to nowi klienci gaspolu