PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to drogo ????



egtobiasz
07-02-2009, 09:57
Witam
Latem zaczynam budowę domku wg. projektu Mlecz z pracowni Archeton. Dostalem wycenę 160tys. za stan surowy otwarty robocizna+materialy. W tym poszerzenie ścian fundamentowych, zamiana stropu projektowanego na płytę żelbetową, ściany konstrukcyjne wykonane z pustak cer. poroterm 30.
Ponadto zostanie wykonane:
opaska drenażu wokół budynku łącznie z zasypaniem kruszywem
kanalizacja do wysokości 0.00
kominy i ciągi wentylacyjne wykonane w systemie SCHIDEL
kominy powyżej połaci dachu obudowane cegłą klinkierową.
Czy to dużo? Domek budowany będzie pod Krakowem. Pozdrawiam wszystkich

yaro672
07-02-2009, 11:19
Mysle ze to dobra cena patrzac na dom i ceny jakie tu padaja. A jesli ekipa sprawdzona to mysle ze nie ma sie co zastanawiac.

egtobiasz
07-02-2009, 11:26
Dzięki za odpowiedż,
Co do ekipy to są sprawdzeni. Widzialem domy które budowali i robota naprawdę porządnie zrobiona. Mam tylko pytanie ile kosztowaloby doprowadzenie tego domku do stanu zamkniętego tzn. ocieplenie, elewacje, stolarka ?

egtobiasz
07-02-2009, 11:28
Dzięki za odpowiedż,
Co do ekipy to są sprawdzeni. Widzialem domy które budowali i robota naprawdę porządnie zrobiona. Mam tylko pytanie ile kosztowaloby doprowadzenie tego domku do stanu zamkniętego tzn. ocieplenie, elewacje, stolarka ?
Mam tylko nadzieję że nie więcej niż 80tys. Powyżej tej kwoty grozi mi zalamanie nerwowe !!!

yaro672
07-02-2009, 11:37
80 tysiakow powinno ci wystarczyc ale to zalezy jakie okna , brama itp. Poszukaj jeszcze tu na forum wpisow na ten temat ale mysle ze dasz rade oczywiscie jak dobrze poszukasz!

Marwal
08-02-2009, 09:14
80 tysiakow powinno ci wystarczyc ale to zalezy jakie okna , brama itp. Poszukaj jeszcze tu na forum wpisow na ten temat ale mysle ze dasz rade oczywiscie jak dobrze poszukasz!

ja dopiero zaczynam ale
moim zdaniem 80 tyś do SSZ to tak na styk może starczyć

- dach, przy dachówce to minimum 40.000
- okna
- drzwi
- garaż

a co ze wspomnianą elewacją, ociepleniem

kolejne kwoty dopiero porażają:

- instalacje CO, prąd, ewent. gaz
- wylewki, tynki, płyty kart. gips.
- jakieś wykończenia: łazienki, kuchnia, schody itd.

Natomiast co do SSO za 160.000 to myślę, że można urwać jakieś 30.000-40.000 przy wynajęciu ekipy i kupowaniu materiałów na własną rękę.

egtobiasz
08-02-2009, 09:45
80 tysiakow powinno ci wystarczyc ale to zalezy jakie okna , brama itp. Poszukaj jeszcze tu na forum wpisow na ten temat ale mysle ze dasz rade oczywiscie jak dobrze poszukasz!

ja dopiero zaczynam ale
moim zdaniem 80 tyś do SSZ to tak na styk może starczyć

- dach, przy dachówce to minimum 40.000
- okna
- drzwi
- garaż

a co ze wspomnianą elewacją, ociepleniem

kolejne kwoty dopiero porażają:

- instalacje CO, prąd, ewent. gaz
- wylewki, tynki, płyty kart. gips.
- jakieś wykończenia: łazienki, kuchnia, schody itd.

Natomiast co do SSO za 160.000 to myślę, że można urwać jakieś 30.000-40.000 przy wynajęciu ekipy i kupowaniu materiałów na własną rękę.
Witam
Mialem na myśli 160tys za stan surowy otwarty z dachem a do tego dodatkowo 80tys za doprowadzenie do SSZ (ocieplenie, elewacje, stolarka itd.). Czy to dużo?