PDA

Zobacz pełną wersję : Termofleks z dziurkami



tomsonfm
07-02-2009, 16:25
Kupiłem wczoraj w LeroyMerlin rurę wentylacyjną z izolacją tzw. termofleksa. Chciałem jej użyć do dystrybucji ciepłego powietrza z kominka. Podczas montażu zauważyłem, że w przewodzie wewnętrznym tym w którym płynie powietrze są małe, regularnie rozmieszczone dziurk,i aż do wełny izolującej. Moje pytanie brzmi po co, aż tak bardzo się starać przy montażu wełny w obudowie kominka kiedy to przez te dziurki w termofleksie ta wełna może się dostać. Pozdrawiam.

tomsonfm
07-02-2009, 16:44
Rozumię po co izolacja w obudowie. Ale po co się tak starać, dokładnie taśmą aluminiową pozaklejać połączenia wełny, żeby czasem ani źdźbło się nie przedostało do nawiewanego powietrza. Żeby potem termofleksem naleciało?

tomsonfm
08-02-2009, 09:04
A może ten termofleks się po prostu nie nadaje. Proszę o pomoc.

niedzio
09-02-2009, 09:01
A może ten termofleks się po prostu nie nadaje. Proszę o pomoc.

Też używałem takiego termofleksa kupowanego w markowym sklepie zajmującym się budową systemów DGP oraz systemów nawiewnych. Czy się nadaje --> mam nadzieję, że nikt mnie nie skłamał.

tomsonfm
09-02-2009, 20:40
Z tego co się dowiedziałem w firmie zajmującej się wentylacją to to, że te małe otworki mają za zadanie zmniejszyć hałas przepływającego powietrza. Wełna nie powinna się nimi dostać do obiegu. Pozostaje mi tylko wierzyć w to co mi powiedział.