PDA

Zobacz pełną wersję : jaki rozstaw rurek w rozdzielaczu?



pit79
07-02-2009, 18:37
Witam, jutro chcę poprowadzić sobie rurki zasilanie i powrót do miejsca gdzie wędzie szafka i rozdzielacz do podłoówki, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest mniej więcej rostaw rurek w rozdzielaczu?

Chcę to zrobić rurą stawi fi 32 , bezpośrednio na chudziaku potem przykryć to folią dalej styropian.

Podpowiedzćie ile mniej więcej muszą wystawać ponad poziom zero, skrzynkę będę miał dopiero za parę dni?

Bardzo prosiłbym o pomoć. Podłogówkę jak i resztę prac wykonuje sam, tak więć prosiłbym o radę kogoś kto ma juz to zrobione.

Kris2222
07-02-2009, 18:55
wiec rozstaw belek rozdzielacza to około 25cm , musiałbym zmierzyć na budowie, mogę ci jutro napisać
od stanu zero do górnej belki będzie z 50cm ,tak na oko (+ to co będzie w wylewce)

a czym będziesz palił? że robisz w plastiku

pit79
07-02-2009, 19:00
W planach jest gaz , jednak nie złożyłem jeszcze stosownych papierów, na chwilę obecną , mam piec na węgiel i drewno.

Znajomy hydraulik powiedział że nie bedzie problemu bo da się w kotłowni zawór "trójnik" i mieszacz by temp na zasilanie nie była za wysoka. U góry w domu planuje grzejniki. Jednak jak jest z fachowcami każdy wie w tym kraju, dlatego miło by było gdyby ktoś mógł mnie oświecić czy takie rozwiązanie zda egzamin, byłbym wdzięczny :D

Generalnie juz jestem załamany tym wszystkim :( , chciałbym juz być po wylewkach.

pit79
07-02-2009, 19:46
Bardzo prosiłbym kogoś o konstuktywną odpowieź na pytanie- czy do zasilania podłogówki moe puscić plastkowe rury? Czy zawór trójdrogowy zredukuje temperaturę by nic złego się nie stało.

pit79
10-02-2009, 11:58
no ok, ale czy za tymi zaworami mogę puścić rurą STABI zasilanie i powrót do rozdielacza?