PDA

Zobacz pełną wersję : GRZEJNIKI



rafał g.
08-11-2003, 13:13
Jakie grzejniki są lepsze??? Konwektorowe czy panelowe????

niezły
08-11-2003, 20:35
Nooo chyba panele

Roose
10-11-2003, 08:23
konwektory jak sama nazwa mówi oddaja wiecej ciepła przez kowekcję,
np ogrzewanie powietrzne jest typowo promieniujace i odczuwane jest jako przyjemne / bo nieodczuwale ;) /

Johny Walker
10-11-2003, 08:44
Najlepiej wziąć na warsztat fachową lekturę, np książki pisane przez inżynierów. Książki są tanie, ale bogatę w wiedzę. Wypytywanie hydraulika o właściwości grzejników i wzory matematyczne do obliczania zapotrzebowania na ciepło, to tragiczna pomyłka. Ale zycie zweryfikuje takich pajacy-nieuków-pseudo-instalatorów.
Istnieją tzw dni otwarte u producentów lub w hurtowniach, szkolenia bezpłatne. Mozna zatelefonować, przyjść i dowiedzieć się. Sa sale poglądowe lub wystawy sprzetu. Nie wszyscy piszą głupoty w reklamówkach. Po zorientowaniu się w kilku ofertach różnych producentów mozna coś dla siebie wybrać i co najważniejsze nie żałować ;) Wiedzy szukamy u fachowców. Rozpoznac ich można po: wykształceniu (odpowiednia szkoła techniczna), kilku zdobytych autoryzacjach (bezpłatnych) oraz na podstawie referencji od kilku jego klientów.
Gościu po zawodówce doradza, co klient ma kupić, mozna sie usmiać do łez, ale taka rzewywistość jest w Polsce. Kto jest temu winien? Klient, który pójdzie to goscia z uwieszoną torbą z administracji, no a reszte to znacie ;)



Jakie grzejniki są lepsze??? Konwektorowe czy panelowe????

10-11-2003, 10:58
błąd straszy zrobilem - chciałem napisać PODŁOGOWE
ciągle wałkuję teraz ogrzewanie powietrzne i stąd to poszło
sorry

10-11-2003, 15:32
W połowie nie dorastasz Niezłemu wykształceniem, mi zresztą też nie. Żeby wybrać sobie taki nick to trzeba być chyba sprzedawcą na stoisku z alkoholem albo... :D

Johny Walker
10-11-2003, 16:20
No to sobie pojechałeś gościu, ty to masz pijackie skojarzenia, hahahaha Skoro Cię moja wypowiedź tak wzruszyła pewnie sam jesteś miernotą.


W połowie nie dorastasz Niezłemu wykształceniem, mi zresztą też nie. Żeby wybrać sobie taki nick to trzeba być chyba sprzedawcą na stoisku z alkoholem albo... :D

niezły
10-11-2003, 19:58
Johny Walker te wycieczki do pajacy-nieuków-pseudo-instalatorów
to tak ogulnie bo jesteś zły na wszystkich budowlańców czy może kamyczek do mego ogródka?