PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukiwany żeliwny wkład kominkowy za rozsądne pieniądze



salmon969
07-02-2009, 22:22
Poszukuje wkładu kominkowego żeliwnego w rozsądnej cenie to znaczy max do3500 zł B choć widziałem kiedyś znacznie tańsze niż 3000 tys . Na forum była mowa o odlewni żeliwa z Radomia co podobno solidne robią wkłady kominkowe ale niestety nie mogę trafić na wątek na forum.
Ogólnie żeliwny wkład kominkowy poszukiwany.

rogacek
08-02-2009, 18:22
dlaczego żeliwny a nie stalowy??? przy okazji mógł by ktoś to wyjaśnić??

może prócz określenia rodzaju materiału napisz coś więcej. jaki masz duży salon??? co chcesz nim ogrzać itp

dzabij
08-02-2009, 18:57
Na forum była mowa o odlewni żeliwa z Radomia co podobno solidne robią wkłady kominkowe ale niestety nie mogę trafić na wątek na forum.

Myślę że masz na myśli firmę kratki.pl ze Wsowej pod Radomiem. Mam od nich wkład Zuzia 16kw od ponad miesiąca, narazie wszystko ok (palimy w zasadzie codziennie). Na wszystkie graty związane z kominkiem (wkład, podstawa, dolot powietrza z zewnątrz, przepustnica, wełna, elementy kominowe, kratki) wydałem ok. 3 000 PLN.

BTW, pytałem o te wkłady w firmie Panek w Michałowicach (dystrybutor min. Tarnaw(v?)y, Hajduka), mówili że dużo tego sprzedają i nie ma kłopotu z jakością.

admiro
08-02-2009, 20:10
Zuzię mam ponad rok, jest to wkład żeliwny. Co tu więcej napisać? Działa. Mam go z DGP na ok 120m2 użytkowej. Palenie codzienne w sezonie grzewczym. Plus to duży czopuch zero dymu podczas dokładania drewna.

Oczywiście "system czystej szyby" to fikcja ja w każdym innym.

Może gdybym drugi raz kupował wkład pomyślałbym o rozwiązaniu z dużym popielnikiem, który można wypróżnić bez otwierania drzwiczek.

rogacek
08-02-2009, 21:25
Oczywiście "system czystej szyby" to fikcja ja w każdym innym.

dlaczego ??

czy żaden kominek nie ma czystej szyby w czasie palenia??

bst
09-02-2009, 10:59
TarnaWa.
Monolityczny odlew, precyzyjnie obrobiony. Produkty firmy 'kratki' sa hm.. no kto widzial ten wie o co chodzi..

pierwek
10-02-2009, 12:51
możesz rozwinąć? Chodzi Ci jedynie o kwestie estetyczne? czy może konstrukcyjne? wydawało mi się, że Zuzia to też odlew żeliwny...

no i ta cena...

Czy mi się zdaje czy ceny wkładów mocno poszły w górę wraz z euro? Co do zagranicznych wkałdów to byłoby zrozumiałe ale taka tranava chyba też podrożała... :roll:

salmon969
10-02-2009, 15:28
dzięki wszystkim za odpowiedź ma ogrzewać sporadycznie salon a za razem powietrze ma być zozprowadzone do czterech pokoi na piętrze zaś salon ma 50m2