PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja rozdzielni DGP



hardy50
08-02-2009, 15:31
Nigdzie nie znalazłem, a mam wątplwiości. Czy rodzielnia (x4) może być zamontowana wyżej względem turbiny. U mnie jest tak : turbina dospel 600, bajpas, który posiada łączy się z doprowadzeniem powietrza w jedną rurę i idzie na wysokość 40 cm nad turbinę (z boku oczywiście), a tam na powietrze już czeka rodzielnia, która rozprowadz je do czterech pomieszczeń. Zastanawia mnie czy przypadkiem nie byłoby bardziej wydajnie, gdyby rozdzielnia leżała na równi z turbiną. Mój "fachowiec" mówi że nie, bo wtedy nie będzie równomiernego rozprowadzenia. Proszę więc o potwierdzeni bądź zaprzeczenie postawionej przez niego tezy. Z góry dziękuję

admiro
08-02-2009, 18:53
Mam to samo rozwiązanie i leży na poziomie turbiny - rozdzielacz nie rozdziela wtedy równomiernie - co u mnie wykorzystałem pozytywnie, jak dasz wylotami do góry to będzie rozdzielał równo i działało OK - tak też próbowałem.

hardy50
08-02-2009, 21:10
rozumiem, że przy leżącej rozdzielni podmuch będzie silniejszy (z uwagi na brak konieczności pokonania dorgi ku górze)?

admiro
08-02-2009, 21:34
rozumiem, że przy leżącej rozdzielni podmuch będzie silniejszy (z uwagi na brak konieczności pokonania dorgi ku górze)?

Nie, przecież ruch powietrze jest wymuszony, a rozmawiamy o róż
nicy poziomu rzędy 0,5 metra.

hardy50
09-02-2009, 06:26
czyli nie ma sensu kombinować i ją spuszać na dół

hardy50
09-02-2009, 18:31
podciągam i pytanie kieruje do forest-natura. Czy taki sposób montażu nie tłumi siły powiewu? Czy nie lepiej byłoby gdyby rozdzielacz leżał na podłodze?