PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian do środka czy na zewnątrz muru...



JARO175
08-02-2009, 18:56
Witam, mam kolejny problem i postanowiłem zasięgnąć waszej rady. Buduje dom z maxa (na zewnątrz) i modularnej (do wewnątrz), styropian chcę dać do środka między maxa, a modularną. Majster mnie zniechęca do tego mówiąc, iż mniej roboty dla niego to po pierwsze, po drugie trzeba wiązać tak budowany mur albo drutami albo robiąc najpierw trzy warstwy maxa na zewnątrz (modularna do wewnątrz) a potem trzy warstwy maxa do wewnątrz (modularna na zewnątrz), no i jeszcze dochodzi termika, która zdaniem majstra będzie lepsza jeżeli będzie się maxa dawało poprzecznie (zamiast wzdłuż) i na to styropian na zewnątrz, zamiast dawać go do środka. Mi się nie podoba styropian klejony do budynku, mam do tego jakieś uprzedzenia, wiem że wszyscy tak dzisiaj robią, ale mimo to... Co wy o tym sądzicie? Jakieś alternatywy?

Lenart
08-02-2009, 20:26
jakieś cuda
Po pierwsze dlaczego przy 3-warstw. (ja tak mam) max na zewątrz
a modularna od wewnątrz ?
Max od wewnatrz (na niej stropy) styropian i modularna na zewnątrz
oczywiscie na drutach - co za problem, najgłupsze ekipy to robią.
po co na odwrót - stropy na modularnej ? nie da rady.
Jakies przekładanie - to już dziawacze cudo, a na czym stropy ?

JARO175
08-02-2009, 20:37
Zgadzam się w pełni z Tobą. Też uważam że max do środka powinien być... Myślę że ciepło będzie pozostawało w środku tak samo jak przy klejeniu styropianu na ścianie zewnętrznej. Może murarza powinienem zmienić...

Lenart
08-02-2009, 21:31
tez tak myślę, albo łopatologicznie wytłumaczyć :lol:
Metoda jest prosta (zaleta) - grubsze, nosne od srodka ze stropami,
styropian po całosci i osłonowa cienka na drutach na zewnątrz.
na przekładkę to mi zrobili (beze mnie) w lukarnie na samej górze, ale
to już bez znaczenia, może być.

Qgiel
08-02-2009, 21:42
Witam, mam kolejny problem i postanowiłem zasięgnąć waszej rady. Buduje dom z maxa (na zewnątrz) i modularnej (do wewnątrz), styropian chcę dać do środka między maxa, a modularną. Majster mnie zniechęca do tego mówiąc, iż mniej roboty dla niego to po pierwsze, po drugie trzeba wiązać tak budowany mur albo drutami albo robiąc najpierw trzy warstwy maxa na zewnątrz (modularna do wewnątrz) a potem trzy warstwy maxa do wewnątrz (modularna na zewnątrz), no i jeszcze dochodzi termika, która zdaniem majstra będzie lepsza jeżeli będzie się maxa dawało poprzecznie (zamiast wzdłuż) i na to styropian na zewnątrz, zamiast dawać go do środka. Mi się nie podoba styropian klejony do budynku, mam do tego jakieś uprzedzenia, wiem że wszyscy tak dzisiaj robią, ale mimo to... Co wy o tym sądzicie? Jakieś alternatywy?
Właściwie to co Ci proponuje majster, bo dość chaotycznie napisałeś ?
Skoro chcesz mieć ścianę 3-warstwową, to kolejność jest taka, że od wewnątrz ma iść max jako ściana nośna, potem styropian czy wełna i na zewnątrz cegła modularna, bo jest wąska i nadaje się jako mur licowy.
Fakt powiązania obu ścian drutami nie jest niczym nadzwyczajnym i jak tu juz pisano, każda brygada murarska robi to " z zamkniętymi oczami ", a skoro majstrowi ciężko jest tak budować, to widać kompetencje ma wątpliwej jakości, albo jest zwykłym leniem.