PDA

Zobacz pełną wersję : Szambo a logistyka



maliniaczek
09-02-2009, 10:24
Zastanawiam sie jak to zgraliście logistycznie. Ja wyobrazilam sobie to tak: zamawiam szmbo, w tym czasie kopara robi mi wykop na szambo, przyjeżdza firma u której zamawialam szmbo z HDS i wkłada te szmbo w wykop, znowu przyjeżdza kopara i je zasypuje ale przedtem pojawia sie ktoś typu hydraulik i podłacza rure do tego szamba.
Czy tak to wygląda czy raczej jest tak szambo oddzielna sprawa i firma go nie w klada w wykop tylko zostawia na działce a ja szukam drugiej firmy która robi reszte.

franzkru
09-02-2009, 10:56
Z tego co się orientowałem w moim przypadku to firma od której kupuje zbiornik na nieczystości załatwia to kompleksowo. Tzn wykonuje całośc prac niezbednych do podłączenia zbiornika do rury kanalizacyjnej wychodzacej z domu. Cena bodajże 3+3tys (materiały + robocizna).
Najlepiej zadzwoń do firmy w której chciałbyś kupić taki zbiornik i zapytaj.

Hans Kloss
09-02-2009, 12:49
Jeśli nie masz rzeczywistych dużych ekonomicznych powodów to zdecydowanie odradzam dzielenie tematu zakupu i instalacji szamba na różnych wykonawców. Potem, gdy ewentualnie będziesz miał jakąś awarię czy reklamację to jedni będa zwalać na drugich. Instalacja szamba to max 1 dzień.
Ja miałem reklamacje po dwóch latach (nie utwardzili podłoża pod rurą kanalizacyjna przy wejściu do zbiornika, podłoże osiadło i rura razem z nim). Tylko dzięki temu, że całość (zbiornik plus instalacja) robił jeden wykonawca, załatwiłem temat szybko i bez problemu.

pablitoo
09-02-2009, 12:59
U mnie było tak :

Szambo z dowozem zamówione na środę w południe , rano przyjechała kopara i zrobiła wykop , potem przygotowanie dna wykopu / ubijanie , piasek etc .. / , w tym czasie przyjechał HDS ze zbiornikiem , wstawienie zbiornika do wykopu , po wstawieniu podłączenie zbiornika do rury / już przygotowanej / i zasypanie zbiornika przez koparę.
Cała akcja zakończyła się około 15-stej .

The End story .

maliniaczek
09-02-2009, 14:16
Dzięki za odpowiedzi.
Czyli rozumiem ze lepiej jest zamawiać szambo razem z montażem, Problem polega na tym ze che zamówić szambo z Radomia a dom mam w okolicy Warszawy więc z dowozem i HDS ale koparki to juz chyba ze soba nie wezmą, więc jestem zmuszona podzielic to na dwie ekipy, chyba ze macie do polecenia szamba w okolicy Legionowo, Chotomów

Hans Kloss
09-02-2009, 14:43
To spróbuj tak dogadać, żeby Ci od szamba byli odpowiedzialni za sprzedaż i montaż w 100%. Gość z koparką niech przyjedzie i zapłacisz mu oddzielnie, ale to oni mają nim zarządzać, jaki dół ma wykopać, jak go zasypać itd. I oni Ci dają gwarancje i na materiał i na usługę.
Mogę znaleść swojego wykonawcę i jutro dać Ci namiar. Jestem z okolic Starych Babic, więc niedaleko.

maliniaczek
09-02-2009, 17:21
Hans Kloss- ile cie to wyszło szambo + robocizna?
Dzięki za informacje i czekam jutro na namiary od ciebie.

Barbossa
09-02-2009, 17:24
czytając temat
"pomyślałem", że chodzi o jakieś zorganizowane napełnianie tegoż szamba :-?