PDA

Zobacz pełną wersję : czy możliwe opóźnione krycie dachu dachówką?



milkawawa
09-02-2009, 12:07
Witam, przymierzamy się z mężem do budowy domu. Ja uparłam się na krycie dachu dachówką, jednak jest to dość znaczny koszt. W związku z tym wpadłam na pomysł żeby kryć dach narazie papą a już na samym końcu po wprowadzeniu się nazbierać kasę na wymarzoną dachówkę i tu moje pierwsze pytanie: czy ktoś z Państwa zastosował taką kolejność i nie było problemów z pękaniem ścian lub innych? Czy też zawsze należy najpierw pokryć dach a dopiero potem wykańczać dom.
A moje drugie pytanie to może ktoś z Państwa procentowo może określić jaka jest różnica cenowa pomiędzy kosztem dachówki a blachodachówki (łącznie z robocizną)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Emilia

zbigmor
09-02-2009, 12:27
Witam, przymierzamy się z mężem do budowy domu. Ja uparłam się na krycie dachu dachówką, jednak jest to dość znaczny koszt. W związku z tym wpadłam na pomysł żeby kryć dach narazie papą a już na samym końcu po wprowadzeniu się nazbierać kasę na wymarzoną dachówkę i tu moje pierwsze pytanie: czy ktoś z Państwa zastosował taką kolejność i nie było problemów z pękaniem ścian lub innych? Czy też zawsze należy najpierw pokryć dach a dopiero potem wykańczać dom.
A moje drugie pytanie to może ktoś z Państwa procentowo może określić jaka jest różnica cenowa pomiędzy kosztem dachówki a blachodachówki (łącznie z robocizną)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Emilia

Jeśli chodzi o wykańczanie dachu dachówką później to wiele osób tak robi. Co do cen to czasami drożej jest blachodachówką, czasami dachówką. Zależy to od jakości i ceny obu materiałów oraz od skomplikowania dachu.

piterazim
09-02-2009, 12:59
jeśli będzie dobrze zrobione papą, to może stać i stać

piotrulex
09-02-2009, 13:08
u nas jedna zima stalo pod papa a na wiosne robilismy dachowke. byly juz wtedy instalacje i tynki

jest ok

dachowka ceramiczna, dach 2-spadowy

milkawawa
09-02-2009, 13:18
u nas jedna zima stalo pod papa a na wiosne robilismy dachowke. byly juz wtedy instalacje i tynki

jest ok

dachowka ceramiczna, dach 2-spadowy

mój znajomy twierdzi że pod wpływem ciężaru dachówki dom intensywniej osiada i ściany pękają. Przesadził?
My byśmy kładli tą dachówkę już po wprowadzeniu się, zależy nam na szybkim wykończeniu tylko tego co niezbędne do zamieszkania.

grizzli
09-02-2009, 13:19
Z niektórych wzgledów lepiej nawet poczekać, bo jeśli nie ma żadnych ław kominiarskich, to po papie łatwiej łazić instalatorom od satelity - ani się nie ześlizgną, ani nie uszkodzą.
:) :lol: :P

piotrulex
09-02-2009, 13:35
u nas jedna zima stalo pod papa a na wiosne robilismy dachowke. byly juz wtedy instalacje i tynki

jest ok

dachowka ceramiczna, dach 2-spadowy

mój znajomy twierdzi że pod wpływem ciężaru dachówki dom intensywniej osiada i ściany pękają. Przesadził?
My byśmy kładli tą dachówkę już po wprowadzeniu się, zależy nam na szybkim wykończeniu tylko tego co niezbędne do zamieszkania.

tez chcielismy klasc nawet po kilku latach ale okazalo sie ze kasy jeszcze zostanie wiec kryslismy dachowka jeszcze przed wpowadzka