PDA

Zobacz pełną wersję : Ozdoby ?wi?teczne na zewn?trz, ?wiate?ka-sposób pod??czenia



kksia
08-11-2003, 22:56
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby podłączenia światełek świątecznych na zewnątrz, jeśli nie mam specjalnych gniazdek zewnętrznych.
I jakie ozdoby świąteczne planujecie ( zrobiliście w zeszłym roku) na zewnątrz?
Nigdy jeszcze tego nie robilam, ale teraz, chciałabym jakoś świątecznie uczcić to, że mamy dom z ogrodem.
Liczę na Was! :D

Teska
09-11-2003, 09:03
ja tez bym chciała wiedziec jak???


mam jedno gniazdko zewnetrzne na tarasie.

Teska
09-11-2003, 09:05
front domku niestety gniazdek nie ma......a tam chciałabym zeby było ładnie....

grzegorz&c
09-11-2003, 11:12
Instalacie elektryczną trzeba wykonywać przede wszystkim "z głową"
Rady na odległość bez oglądania mogą być nietrafne
Jeśli nie ma gniazdek to oświetlenie choinki można podłączyć do jakiegoś oświetlenia zewnęrtznego Trzeba pamiętać o właściwym podłączeniu i zamocowaniu kabla tak aby był niedostępny przez dzieci i zwierzynę,
niewspominając już o własciwym przekroju żył

Marcin L
09-11-2003, 11:48
Jedna rada odnośnie oświetlenia, nie kupuj tych tanich lampek, bo zanim założysz to zgasną. W zeszłym roku kupiłem profesjonalne lampki, owszem dałem ok 250 zł ale za to efekt był nisamowity. Świerk mam duży ma 9 m.

_ZBYCH_
09-11-2003, 12:25
Dla własnego bezpieczeństwa proponuję zastosować transformator bezpieczeństwa (220V/220V) lub lampki zasilane przez transformator 220/12V.

Greg_pu
09-11-2003, 14:33
Transformator to super sprawa , ale nie każdy podłączy to właściwie .
Najlepiej podłączyć się do istniejącego oświetlenia zewnętrznego . Najważniejsze to pamietać o tym że w zimie na zewnątrz jest sama wilgoć - a prąd nie lubi wilgoci . Bo co z tego że będzie pięknie ale niebezpiecznie . Strojcie byle z głową .