PDA

Zobacz pełną wersję : Folia kubełkowa dociskająca styropian na fundamencie



TomekC73
09-02-2009, 22:15
Zastanawiałem się czy założyć ten temat bo jest sprawa dosyć banalna ale mnie irytuje :-? .
Podczas budowy folia kub była wywinięta na zew i sporo zaschniętej zaprawy, szczątki pustaków itd.. dostało mi się między folię kubełkową a styropian ocieplający fundament, styr pewnie jest teraz podziurawioany. Czy odkopać i wyciągnąć folię, styrop jeszcze raz zaciągnąć klejem, spowrotem dać folię i ładnie obsypać? :roll: czy ma to sens?
Nie miałem się za bardzo pod co podpiąć z tym tematem :D

Sasha
09-02-2009, 22:34
odkop
zabezpiecz

jak masz luz to olej bo i tak izolacja na tym poziomie nie jest na 100% skuteczna

TomekC73
12-02-2009, 14:36
Sasha dzięki
Na wiosnę będę musiał się za to wziąść :-? :)

Barbossa
12-02-2009, 21:30
również podziękowania
a czy piwnicę masz?

TomekC73
12-02-2009, 21:38
Nie mam.
Domek parterowy z poddaszem urzytkowym. Będzie jakieś 160m2

Barbossa
12-02-2009, 21:44
no to parę zyli wtopiłeś :-?

TomekC73
12-02-2009, 22:04
no to parę zyli wtopiłeś :-?

Barbossa
szczerze to nie za bardzo rozumiem. Czyli co wtopiłem trochę kasy? :roll:

Barbossa
12-02-2009, 22:15
wiesz, po co ta folia jejeczna, została użyta w przypadku Twej chałupy?

TomekC73
12-02-2009, 22:25
wiesz, po co ta folia jejeczna, została użyta w przypadku Twej chałupy?

izolacja (hydroizolacja), wspomaganie izolacji. Czy tak? :roll:

TomekC73
15-03-2009, 12:52
Barbossa dziękuję za soczyste podpowiedzi :-?
A może jeszcze mi ktoś powie czym najlepiej obsypać fundament zaczynając od ławy. Czy to może być glina? Wydawało by się że tak bo glina nie przepuszcza wody?

Sasha
15-03-2009, 20:43
Barbossa jest zdania że ta folia jest psu na budę, :)

jak się tak logicznie zastanowić to trudno się z nim nie zgodzić, bo jak jest przerwa w którą może wpadać woda, a ta przerwa ma mieć niby coś wspólnego z wentylacją to trochę głupie... :)

ale zaznaczam, ja tam się nie znam - u mnie jest zwykły styropian z zabezpieczeniem. Widziałem jak chłopaki malowali go, ale jakoś wiary nie daję, aby to coś miało ochronić fundamenty

Wg mnie najważniejsze są izolacje poziomie.
na poziomie gruntu fundamenty i tak są mokre, choćby kapilarnie.
Żaden wykonawca na świecie nie zabezpieczy ich tak aby były suchutkie przy ulewie.

TomekC73
15-03-2009, 21:53
W takim razie niepotrzebnie dawałem tą folię :-? . A jak już to mogłem chociaż zabezpieczyć ją od góry. No nic trzeba będzie zrobić jak należy :). Tylko odkopywania trochę. Izolację poziomą mam ok - 2 razy papa na lepiku a wcześniej jeszcze smarowane dysperbitem.
Sasha dzięki za wyjaśnienia. Fajana ta Twoja hacjenda :D

marcin-26
16-03-2009, 10:49
hehehe ty nie czytaj wogóle tego typa Barbadosaa czy jakos tam.To jakis nadety mrók co sie zna na wszystkim jak wół na gwiazdach:P.Odkop ta folie wywal gruz , przyłoz spowrotem do sciany i obsyp oraz załóz odpowiedni okapnik na nia bay tam nic nie leciało.Folia ta słuzy głownie temu aby wartswa izolujaca nie uległa uszkodzeniu, w przypadku gdy masz styropian zapezpiecza ona przed bezposerdnim kontaktem ziemi ze styropianem oraz zapenia jakas szczeline wentylacyjna.