PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie w wyborze materiału.



kasiaiwojtek
09-02-2009, 22:16
Cześć.
Chciałbym zasięgnąć Waszej rady w sprawie wyboru materiału na budowe.

Co byście wybrali?

Suporex za 66,15 PLN
Poroton Roben T-24 za 61,75 PLN
Ytong PP4/06 za 69,61 PLN

Ceny za 1m/kw

jacekot
10-02-2009, 09:43
ja wybieram
- whisky z cola i dużą ilością lodu
- karczek z grila z sosem czosnkowych
- frytki
- a na deser lody oraz czekolade z migdałami

kasiaiwojtek
10-02-2009, 10:53
ja wybieram
- whisky z cola i dużą ilością lodu
- karczek z grila z sosem czosnkowych
- frytki
- a na deser lody oraz czekolade z migdałami

zabawne, naprawde zabawne :evil:

Monika.Sz-a
10-02-2009, 11:21
witam.
ja przez jakiś czas bardzo stresowałam się wyborem materiału na ścianę- i każdy mówił- buduj z czego chcesz- ocieplenie jest najważniejsze bo to ono gwarantuje temp w domu, a nie materiał..
wybierałąm między porotherm, BK i silikatami, czytalam artykuły muratora, dyskutowałam z majstrem i kierbudem- zdecydowałąm się na BK, czyli suporex biały firmy Faelbet H+H.
opinie jakie słyszałam- silikaty są solidnym, dobrze tłumiącym dzwięki materiałem.cięzkie, dłużej się buduje i robocizna droższa, cięzko się bruzduje pod kable.(a chciałam z tego budować)
porotherm- bez jakis większych uwag,
BK- lekki, szybko się buduje, niedrogi, łatwy w obróbce, ciepły materiał. ze względu na sposó produkcji ma w srodku takie pory- bąbelki, jednak nie przeszkadza to w np. wieszaniu szafek kuchennych (podobno sposób ułożenia poró w porothermie czasem jest kłopotliwe w trkacie wieszania czegoś na ścianie- tak mówił kierbud..?)
BK nie tłumi tak dobrze jak inne materiały- to wada, więc ściany zew raczej nie w domu przy głównej ulicy- my dajemy BK na zew(cicha okolica, boczna ulica), a na wew planujemy silikat.

pozdrawiam

to są mądrości z artykułów muratora+murarz+kierbud :D

e-Mandzia
11-02-2009, 11:22
To jeszcze dodam:
BK: nasiąkliwy, kruchy (pękające mury) - to nie mądrości z muratora, tylko doświadczenia znajomych, którzy pobudowali domy z BK - trzy domy, dwa z nich trzy-letnie, jeden dwu-letni). Mają takie szpary, że u jednych to wchodzi pół kartki A4, czyli ok. 11 cm - to już nie wina tynku :-?

Mam propozycję - postaw mokre buty na dworzu na bloczku BK i zobacz, co się stanie :) moi murarze mnie nauczyli w ten sposób suszyć buty - rewelacja :D

arktyk
11-02-2009, 12:06
Najlepiej wybrać ceramikę.

Pozdr,

kasiaiwojtek
11-02-2009, 13:51
a co z Ytong'iem?? czy ktoś ma jakieś doświadczenie z nim??

jacekot
11-02-2009, 14:54
a co z Ytong'iem?? czy ktoś ma jakieś doświadczenie z nim??

ytong to też BK

jacekot
12-02-2009, 13:08
Ta ankieta to jakaś dziwna , suporex lub YTONG to tak jak by pytać , kupić samochód czy Opla . Te dwie nazwy dotyczą betonu komórkowego. Sporex jest nazwą zwyczajową zakorzenioną w słownictwie budowlanym już dość dawno tak jak gazobeton , pianobeton czy najaktualniejsza nazwa beton komurkowy . Natomiast YTONG to nazwa producenta tak jak i Solbet czy H-H wyrobów z betonu komórkowego.

Tak zadane pytanie swiadczy ze jego autor jest początkujący w temacie budowy domu . I pewnie najbliższe 6 miesięcy będzie się zastanawiać z czego budować . Jak powiesz że jego wybór nie dużego znaczenia i w zasadzie może wybrać co tańsze i dać na to 15 cm ocieplenia lub więcej to i tak ci nie uwierzy . I dalej będzie się zastawiał nad mało znaczną decyzją , zamiast zająć na prawdę ważnymi tematami które zachwilę go czakają .

Wiem sam przez to przechodziłem , a jak się pociłem że bedę miał termos . Teraz się cieszę ze go mam.

A jeszcze jedno do autora wątku ,bez względu jaki materiał nie wybierzesz to nie ma "zimnych" domów . Prawie każdy dom można uznać za ciepły jak dobrze w nim napalimy , jest tylko pytanie ile to będzie kosztować .

kasiaiwojtek
13-02-2009, 08:54
złożyłem wątek chcąc sprawdzić z czego lepiej budować. zakładając go, wiedziałem że będę budował z bk Ytong, a tu wszyscy wręcz przeciwnie :) Poroton. Zrobie tak: Ytong 24+12 ocieplenie.

jacekot
13-02-2009, 09:01
złożyłem wątek chcąc sprawdzić z czego lepiej budować. zakładając go, wiedziałem że będę budował z bk Ytong, a tu wszyscy wręcz przeciwnie :) Poroton. Zrobie tak: Ytong 24+12 ocieplenie.


Czyli pierwsza decyzja podjeta sciana 2warstwowa .

Teraz pytanie skoro zdecydowałeś się Beton Komórkowy to dlaczego wybrałeś najdroższy jaki jest dostępny na rynku ?

kasiaiwojtek
13-02-2009, 15:47
porównując koszty w mojej okolicy, Ytong jest nie wiele droższy od zwykłego BK. Składa się go jak klocki :-) równe ściany, szybsza praca - to zaważyło na decyzji.

bartus01
14-02-2009, 20:40
Patrząc perspektywicznie na sytuacje za malo styropianu.
Róznica w kosztach niewielka a zyski w kosztach ogrzewania będą znaczne .
dzisiaj daje sie min 15 cm ocieplenia. Popatrz tu:

http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=kalkulator

i policz sobie U.....

kasiaiwojtek
14-02-2009, 21:18
i policz sobie U.....

Fajne i ciekawe. Tylko ja nie jestem budowlańcem z wykształcenia i nie wiem ile powinno wynosić U żeby było ok.

bartus01
14-02-2009, 22:23
Ja tez nie ale trzeba wiedzieć że im mniejsze tym lepiej, cieplej.
norma to 0,3 ale tego dzisiaj nik nie zakłada tylko mniej ,
pasywne budynki duzo mniej, poszukaj troche na forum

BK
15-02-2009, 07:16
Styropianu radzę jak najwięcej - my mamy 15, a teraz budując nie wiem czy nie byłoby 20 cm.

W sumie z czego nie zbudujesz będzie OK :) radze wybrać jak najtaniej, i tak pójdzie na to tynk :)
i nie słuchać o oddychaniu, właściwościach etc.
Wszystkie dopuszczone do stosowania materiały mają atesty. Ceramika ma najwyższe wskaźniki promieniotwórcze ale oczywiście w normie. Najbardziej "naturalnym" materiałem jest silikat - ale wymaga solidnego docieplenia (mam dom z silikatów).
może i warto wybrać materiał trochę droższy ale równy - u nas budowlańcy pozostawiali szpary pionowe między bloczkami silikatowymi (które wymagają jednak pewnej precyzji) i mamy pęknięcia tynku tam gdzie niedokładnie docisnęli do siebie bloczki. Materiał twardy, solidny, ale cięzko się wierci bruzdy.
W betonie komórkowym trzeba uważać przy wieszaniu np. mebli - wymaga specjalnych kołków

kasiaiwojtek
15-02-2009, 12:04
dziękuje za cenne rady, dzięki nim możne się czegoś nauczyć :)
pozdrawiam

emqwadrat
15-02-2009, 14:22
Cześć.
Chciałbym zasięgnąć Waszej rady w sprawie wyboru materiału na budowe.

Co byście wybrali?

Suporex za 66,15 PLN
Poroton Roben T-24 za 61,75 PLN
Ytong PP4/06 za 69,61 PLN

Ceny za 1m/kw

A dlaczego czepiliście się tak akurat tych??? (przepraszam za "czepiliście" ale tak mi się nasunęło :D )

MOJA opinie jest taka, że ściana powinna być nośna a ocieplać ocieplenie i idąc tym tropem nie wybrał bym nic z tego co wymieniliście.

Ale to ja. A ja to nie Wy :D

Wybierzcie materiał którego grubość może być np.18cm i dołóżcie 20cm styro (wełny). Wg moich obliczeń koszt +/- ten sam a koszty ogrzewania..... 8)

Powodzonka

niewczasik
13-03-2009, 20:32
Zbudowalismy ytong 36,5 + 10 cm wełny. Od 2009 r weszły certyfikaty energetyczne i dlatego tez gdybym miała ponownie decydowac z czego budować mój wybór byłby taki sam.