PDA

Zobacz pełną wersję : KREDYT BUDOWLANY - 09.11.2003rok



Gosia Łódź
09-11-2003, 08:46
Witam.
Poszukuję informacji aktualnych na dzień dzisiejszy interesuje mnie kredyt budowlany (CHF, PLN) ale bez ograniczeń spłata rat i jak najniższe inne prowizje.
Brałam pod uwagę : BPH PBK SA, Millenium, Multibank, PEKAO BP, czy ktoś moze podpowiedzieć ...któy wybrać ?:)))
Ewentualnie inne propozycje ... chętnie posłucham porad.

09-11-2003, 08:54
w ostatnim wydani miesiecznika "profit"jest dobry artykuł na temat kredytów zobacz też www.expander.pl

araman
09-11-2003, 09:26
jak obserwuję co się dzieje z euro cieszę się że mam kredyr w złotówkach w PBK BPH

sandeyka
09-11-2003, 11:33
Po 3 miesiącach zastanawiania się, wizytach w różnych bankach w X.2003 wzieliśmy kredyt w złotych w PKO BP /początkowo miał to być kredyt we frankach, ale z uwagi na sytuacje przeprosiliśmy naszą kochaną walutę/

Archenar
10-11-2003, 11:22
temat u mnie jak najbardziej na czasie..jak narazie jestem za kredytem w Multibanku w frankach z kilku powodów:
a. nie potrzebują rachunków i faktur, co w przypadku budowania systemem gospodarczym sprawia mniej kombinacji

b. przewalutowanie bez prowizji - w momencie kiedy frank skoczy zbyt wysoko przewalutowuję kredycik i czekam w nadzieji że szybko spadni

c. okres kredytowania 30 lat i 95% kosztów inwestycji (te 5% może być działka)


Moim zdaniem to bardzo korzystne warunki, tym bardzej że rata w frankach jest niższa co ma znaczenie w czasie budowy gdze pieniądze rozpływają sie niewiadomo gdzie :-)

agiszonek
10-11-2003, 19:41
Ja tez biore we frankach w Multibanku. To bardzo przyjazny bank z jednym minusem - trzeba wycenić na własny koszt nieruchomość (jakieś 700 - 1.000 zł). Ale biorą pod uwagę fakt, że przez cały okres spłaty kredytu prowadzą za darmo konto (w tym przelewy itd...) oraz, że każdy następny kredyt w tym czasie bierze się z oprocentowaniem kredytu na budowę, to nie jest źle :))
pozdrówka
agiszonek

greg98
11-11-2003, 20:15
Ja tez biore we frankach w Multibanku. To bardzo przyjazny bank z jednym minusem - trzeba wycenić na własny koszt nieruchomość (jakieś 700 - 1.000 zł). Ale biorą pod uwagę fakt, że przez cały okres spłaty kredytu prowadzą za darmo konto (w tym przelewy itd...) oraz, że każdy następny kredyt w tym czasie bierze się z oprocentowaniem kredytu na budowę, to nie jest źle :))
pozdrówka
agiszonek

He, he- przyjazny bank :-) Powodzenia.
Pewnie się orientujecie, że w momencie przewalutowania bank może sobie jeszcze raz kazać przynieść zaświadczenia, pity, zusy i inne w celu określenia zdolności kredytowej pacjenta ?
Też się przymierzałem do multiplanu, ale nie bardzo mnie bawi to, że można w jego ramach brać kredyt na samochód, czy wczasy, czy inne rzeczy. Po prostu branie tych rzeczy pod zastaw domu, to zbyt wielkie ryzyko.
Aaa... I byłbym zapomniał o drobnym szczególe takim jak zmiana rodzaju i kwoty wpisu w księdze wieczystej dot. kredytu.
Życzę powodzenia z multibankiem.
Pozdrawiam,