PDA

Zobacz pełną wersję : Kominki do wypompowania powietrza z poddasza



niktspecjalny
10-02-2009, 07:04
Mam na dachu 9 kominków, które za pomocą turbinowej wentylacji mają wypompowywać powietrze gorące z poddasza.Czy są one potrzebne i tak bardzo przydatne by na poddaszy nie odczuwać gorąca?.Poprowadzona jest instalacja el. łącznie z termostatem.Elektryk powiedział żebym wstrzymał się z zakupem turbinowych wentylatorów i poczekał do lata jak nadejdą upały.Na dachu mam blacho dachówkę w kolorze antracytu docieploną 15+10 cm mega rockiem.Czy ktoś z Was ma może takie rozwiązanie?.


pzdr.

Barbossa
10-02-2009, 08:26
rozumiem, że poddasze nieużytkowe
masz rzut poddasza lub konstrukcji dachu?

niktspecjalny
10-02-2009, 21:43
rozumiem, że poddasze nieużytkowe
masz rzut poddasza lub konstrukcji dachu?

poddasze użytkowe.Projekt magda gl312.

Cinek23
10-02-2009, 22:23
A to już nie lepiej o klimatyzacji myśleć, jak takie cuda wymyślać?

niktspecjalny
11-02-2009, 21:30
A to już nie lepiej o klimatyzacji myśleć, jak takie cuda wymyślać?

pisałem ,że te kominki już są { za niewielką dopłatą} i chcąc nie chcąc muszę je wykorzystać lecz nie wiem z jakim skutkiem bo jakoś nie mogę się natknąć na fachową literaturę. Barbossa pyta o rzut poddasza{ magda gl312 studia atrium}.
Cinek23 klima zdecydowanie nie.

pzdr

piterazim
12-02-2009, 07:31
Elektryk powiedział żebym wstrzymał się z zakupem turbinowych wentylatorów i poczekał do lata jak nadejdą upały

tak zrób, zobaczysz co będzie się działo

w najgorszym wypadku w szczycie zrobisz jakąś wentylację - samą kratkę albo wentylator kanałowy

KrzysztofLis2
12-02-2009, 09:19
Przecież wystarczy doprowadzić powietrze u dołu poddasza (przy podłodze) a grawitacja sama załatwi sprawę. Patrz: komin słoneczny (http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/komin-sloneczny/).

Taki strych to wielki zasób energii możliwej do wykorzystania do wentylacji całego domu latem.