PDA

Zobacz pełną wersję : Ma ktoś może GWC rurowy który działa? Jakie doświadczenia?



martinez44
10-02-2009, 10:21
Tak sobie szukam na forum o GWC i dużo jest rozważań teoretycznych i zajadłych sporów. Mało jest natomiast informacji jak taka instalacja sprawdza się w praktyce. W przyszłym tygodniu planuję zakopać dwie rury średnica fi 110 w gruncie gliniastym mokrym o długości 15mb każda. Zastanawiam się czy to ma sens. Ma ktoś rurowca który działa?

lazik
10-02-2009, 10:30
Tak sobie szukam na forum o GWC i dużo jest rozważań teoretycznych i zajadłych sporów. Mało jest natomiast informacji jak taka instalacja sprawdza się w praktyce. W przyszłym tygodniu planuję zakopać dwie rury średnica fi 110 w gruncie gliniastym mokrym o długości 15mb każda. Zastanawiam się czy to ma sens. Ma ktoś rurowca który działa?
Nie ma. Mam podobny gliniasty teren, ale zakopałem 4x18m Tichelmana (czy jak on tam się zwał). Co tam dużo mówić - działa i działało z reku jednej zimy nawet gdy nie było ogrzewania w domu. Co do sprawności niestety trudno mi powiedzieć bo to jedyne czego nie sprawdzałem. Ogólnie to na twoim miejscu sprawdziłbym programik REHAU.

martinez44
12-02-2009, 10:25
Podciągam. Kto jeszcze ma rurowca.

martinez44
13-02-2009, 10:06
NO chyba się nie dowiem.