PDA

Zobacz pełną wersję : wykonawca elewacji radzi nam dodatkowe ocieplenie .....



gabriela
10-02-2009, 21:51
styropianem. Mamy mur 24 beton komorkowy +8 styropianu + 12 beton komork.
No wlasnie, na elewacje radzi nam jeszcze 5 cm styropianu. Nie wiem, czy nie powstanie tzw.puszka, czy latem nie bedzie za chlodno, a zima za cieplo? Problemem jest tu brak styropianu w nadprozach, tam bez ocieplenia bedzie napewno przemarzac. Tylko prosze, komu pytanie wydaje sie glupie nie musi odpowiadac.
Pozdrawiam i prosze o rady.

tewu77
10-02-2009, 22:45
Niech okleją styropianem nadproża i ok 30/40/50 cm z prawej i lewej
Powstanie taka imitacja okiennic można później dać inny kolor tynku ub po prostu pomalować
Na nadproże styropian 5 a na boki może być cieńszy
-ja bym tak zrobił...

wyglądałoby to jakoś tak:
http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_irysach/m3f0194d58530c,1

Olasa
11-02-2009, 06:55
Ja bym nie dawała

arktyk
11-02-2009, 07:39
Nie słuchajcie tego fachury. Powstałaby jakaś hybryda ściany 4 warstwowej.
Zobaczcie jaką macie w projekcie grubość ścian. Dodatkowe 5 centymetrów na pewno spowodowałoby to, że dom będzie cieplejszy, ale czy nie zaburzy to harmonii budynku i zmiany wymiarów. Ponadto więcej ciepła ucieka przez okna, nieszczelne drzwi i mostki cieplne np. przy balkonach. Zainwestujcie może lepiej w lepsze (cieplejsze) okna i drzwi zamiast zwiększać ocieplenie ściany. Ściana 3 warstwowa już będzie bardzo ciepła... Chyba że jesteście ludźmi majętnymi, to wtedy możecie zrobić według wskazówek fachowca i jescze zamówić lepsze okna i drzwi.

Pozdr,

BK
11-02-2009, 09:03
A wyliczył to jakoś?

Ja jestem zwolenniczką dobrego docieplania domów, mamy 15 cm styropianu, ale ścianę macie 3-warstwową, beton komórkowy to ciepły materiał, więc po co jeszcze? może wystarczy ocieplić nadproża, i kupić w miarę ciepłe okna

zbigmor
11-02-2009, 09:25
styropianem. Mamy mur 24 beton komorkowy +8 styropianu + 12 beton komork.
No wlasnie, na elewacje radzi nam jeszcze 5 cm styropianu. Nie wiem, czy nie powstanie tzw.puszka, czy latem nie bedzie za chlodno, a zima za cieplo? Problemem jest tu brak styropianu w nadprozach, tam bez ocieplenia bedzie napewno przemarzac. Tylko prosze, komu pytanie wydaje sie glupie nie musi odpowiadac.
Pozdrawiam i prosze o rady.


Tym bym się nie martwił. Zawsze można otworzyć okna. :)
Jak już chcesz coś zrobić to zwiększ grubość izolacji pomiędzy ścianami, albo dołóż z zewnątrz wełnę.

gabriela
12-02-2009, 08:47
Juz nic innego nie moge zrobic, budynek ma okna (dobre) i drzwi, juz nic w scianie nie mozna zmienic. Myslalam nad taka szersza opaska ze styropianu nad wszystkimi oknami, nie wiem tylko, czy tak to rowno wyjdzie.