PDA

Zobacz pełną wersję : Czy fazowa? p?yty G-K?



YEYO
09-11-2003, 18:30
Płyty g-k są fabrycznie fazowane, ale po szerokości. Jeżeli dam je w poprzek rusztu to spoiny wyjdą po długości, które nie są fazowane. Czy fazować ? A może coś pomieszałem z montażem? Jaką szczelinę zostawić między płytami?

kumek
09-11-2003, 19:08
Coś nie bardzo z opisu zrozumiałem szerokość a długość . Więc powiem że są one fazowane po dłuższych bokach więc z długości (wysokości) stelaż należy tak zamontować aby krawędzie płyty wypadły na środku łaty, odległość między łątami nie mo.że być większa jak 50 cm Jeżeli kładziesz je w poziomie i krawędzie są niefazowane to nalezy je sfazować gdyż miejśce styku nalezy zaszpachlować i wzmocnić siatką w celu uniknięcia pęknięć szpachli. Aby uniknąc dodatkowej pracy najlepiej mocować płyty /na ścianie/ w całości mając jedną na wysokośc ściany mają one po 2.60 m.pozostaje zatem szpachlowanie tylko orginalnych sfazowanych krawędzi.

Pozdrawiam

YEYO
09-11-2003, 20:03
Może pomyliłem chyba faktycznie fazowane są po długości. Jesze parę wątpliwości. Sufit na poddaszu wychodzi mi 4.05mx2.85m Jak kłaść płyty?
Spoiny muszą się mijać. Chyba 1m, a druga 1.85m i na zmianę na mijankę. A może inaczej?

kumek
09-11-2003, 20:47
Łaczenia w pozimie muszą się mijac co druga płyta /ułożenie zebate/ zrób to tak aby stelaż był symetryczny względem ścian bocznych - z każdej strony żbliżona odległość ostatnich łat do ściany. Rozrysuj sobie plan ułożenia z wymiarami powierzchni do kładzenia- to ułatwi montaż. Pamiętaj o maxymalnej odległości łat między sobą 50 cm.
.