PDA

Zobacz pełną wersję : Odwołanie się od projektu o miejscowym planie zagospodarowan



bartosz_f
11-02-2009, 13:19
Witam,

W miejscowej gazecie ogłoszono, że odbędzie się spotkanie w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania.

Żona udała się na to spotkanie i dowiedziała się, że wzdłuż naszej działki bedzie prowadzona droga, przez co linia zabudowy została przesunięta prawie do połowy działki. Dodatkowo teren został przeznaczony pod zabudowę rzemieślniczą i usługową ale z zaznaczeniem, że pozwolenia na budowę będą wydawane dopiero przy 40 arach, a nasza działka ma tylko 14 Ar.
Zapytany urzędnik oświadczył, że gmina nie wykupi tej działki, ponieważ droga przez nią nie przebiega, tylko wzdłuż. Dodatkowo dostaliśmy "hinta" od miłego urzędnika, że możemy sobie tam zrobic parking dla firmy która stanie w pobliżu!!! Czy to znaczy, że nasza działka właśnie stała się nieużytkiem ?!

W jaki sposób można się odwołac ? Jak napisac takie pismo i co w nim zawrzec ?, jakie są realne szanse na powodzenie takiego odwołania?

Za każdą wskazówkę z góry dziękuje.

aglig
11-02-2009, 13:28
1. Sprawdzic co jest w studium zagospodarowania ( plan musi byc zgodny ze studium)
2. To jest projekt planu dlatego należy wnieśc uwagę do planu w terminie i formie zamieszczonej w ogłoszeniu o wyłożeniu planu do publicznego wglądu.
3.Odwoływac można się do WSA po uchwaleniu planu
4. Znaleśc radnych z terenu i suszyc im głowę że nie zgadzacie się na takie rozwiązanie ( oni będą plan uchwalac)

marcin714
11-02-2009, 16:50
Nie bierz tego do siebie ale na tym właśnie polega planowanie przestrzenne . Czasem ktoś musi stracić aby zyskał ogół. Inaczej nie powstały by żadne drogi, tereny zielone, rekreacyjne bo każdy chciałby mieć działkę budowlaną i to pod zabudowęjaka mu pasuje.

Plany sięzmienia ale nie jest to zajęcie dla maluczkich (czasem i im sięuda) Zaś ci co mają siłę przebicia robią np tak ,że kupujątereny nie budowlane w planie za psie pieniądze, doprowadzają do zmiany planu na taki ,że ich tereny stają siębudowlanymi a tereny obok odtąd są pod rekreację.


Skoro twoja działka jest zamała na samodzielną inwestycjęto nie pozostaje ci nic innego jak odsprzedanie jej temu co będzie potrzebował parkingu. I nie muszą to wcale być małe pieniądze.

bartosz_f
11-02-2009, 22:46
Sprostowanie:
Pod wpływem emocji może to wszystko źle ubrałem w słowa

Chodzi o to że na mojej działce jest całkowity zakaz budowy, przez co działka stała się bezwartościowa. Linia zabudowy całkowicie omija moją działkę, Plan zagospodarowania nie jest jeszcze zatwierdzony i mam 2 tygodnie na złożenie odwołania. Chchiałbym się dowiedzieć jakie mam prawa. Czy można żądać wykupienia działki przez miasto ?